» »

Robotizacija molže osrečuje tako kmete kot krave

1 2 3
4
»

jype ::

Gama je izjavil:

Glejte sirse.. Biti Vegeterijanec je neka prehodna modna muha
Absolutno, absolutno.

Jesti meso seveda niti to ni, saj so človekovi predniki meso pričeli uživati šele v pleistocenu.

Zimonem ::

Kar kolerira nekako z vzponom vrste...

jype ::

Zimonem je izjavil:

Kar kolerira nekako z vzponom vrste...
Kolerira predvsem kolera.

Meso so jedli manj kot enkrat na deset dni, tako da ni čudno, da so napredovali.

Danes ga enkrat na deset minut, tako da ni čudno, da imajo rake prebavnega trakta, bolezni srca in ožilja, ter da so absurdno agresivni.

frudi ::

Korelacija ne pomeni kavzalnosti. Na primer tudi višja inteligenca in močnejši čut za empatijo sta korelirana s pogostejšo depresijo. Po domače, tudi če so vegiji bolj nagnjeni k depresiji, ne pomeni, da je to zaradi prehrane. Lahko, da so enostavno pametnejši in sočutnejši :P
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zimonem ::

Nihče ni impliciral kavzalnosti. Lahko je zvračanje mesa posledica posledica depresije ali obratno. Korelacija pa obstaja kakor tudi z živlensko dobo. Tega ni trea zanikat. Ali si kura ali jace. Je važnO?
Vsekakor so vzorci bolj reprezentativni kot namensko izbrani, dokazati neko ortoreksično tezo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

frudi ::

Seveda si impliciral kavzalnost:

Okrog agresije, tesnobe in depresij je dokazano bolj nevarna veganska prehrana.

S tem impliciraš, da je veganska prehrana kriva za tesnobe in depresije. Če ne, ne bi bila nevarna.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

BigWhale ::

Aggressor je izjavil:

Obstajajo vegani, ki so ultramaratonci in ultratriatlonci. Ampak niso pravilo, tako da trdit, da lahko vsakdo z vegansko ali vegetarijansko hrano preživi v vsaki okoliščini, je neumnost. Enake sorte neumnost, kot trditev, da je paleo the shit, ker so naši predniki s tako prehrano preganjali mamute po zasneženi stepi.


Verjetno je res nekaj razlik med posamezniki ampak in general, z vegansko ali pa katerokoli drugo prehrano ni nic narobe, ce je uravnotezena in pravilna. Vegani imajo problem resnicno samo z B12, ki se ga pa da nadomescati. Problem so vecinoma slabo izobrazeni posamezniki, ki zamenjajo prehrano zaradi nekega prepricanja, ki je trenutno popularno in so hkrati premalo pouceni o tem kar jedo. Za taksne je biti lazje vsejedec, ker zarad bolj pestre prehrane z nekim random faktorjem dobijo v telo vse kar potrebujejo.

Konec 90ih je bilo mal hip biti vegetarijanec v krogih, kjer sem se gibal. Kr nanekrat so bili vsi 'pohan sir vegetarianci'. :))

GupeM ::

BigWhale je izjavil:

Problem so vecinoma slabo izobrazeni posamezniki, ki zamenjajo prehrano zaradi nekega prepricanja, ki je trenutno popularno in so hkrati premalo pouceni o tem kar jedo. Za taksne je biti lazje vsejedec, ker zarad bolj pestre prehrane z nekim random faktorjem dobijo v telo vse kar potrebujejo.

Konec 90ih je bilo mal hip biti vegetarijanec v krogih, kjer sem se gibal. Kr nanekrat so bili vsi 'pohan sir vegetarianci'. :))

Ok, zdaj smo pa prišli na povsem novo raven. Da se moram poučiti o tem, kaj jem? Jaz jem tisto, kar mi takrat paše oz. kar kdaj rabim. Če je le na voljo. Tudi, ko grem v službi na malico, mi ne paše vedno svinjina. Poleti, ko je vroče, pogosto raje vzamem testeninsko solato ali kaj podobnega. Pred treningom se tudi ne nabašem s pico, ampak raje pojem nekaj majhnega in lahkega. Po treningu mi ponavadi paše bolj mastna in slana hrana. Nekateri res morate gledati deklaracije na ovitkih, da vidite, koliko kalorij ste zaužili? Koliko je bilo vitamina A, koliko vitamina žnj? Saj čutiš, ko ti nečesa manjka in ti takrat hrana z večjo količino manjkajoče snovi bolj paše. Pa ni treba vedeti, kaj ti manjka. Dovolj je, da poslušaš svoje telo in poješ tisto, kar ti takrat paše.

Mr.B ::

GupeM je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Problem so vecinoma slabo izobrazeni posamezniki, ki zamenjajo prehrano zaradi nekega prepricanja, ki je trenutno popularno in so hkrati premalo pouceni o tem kar jedo. Za taksne je biti lazje vsejedec, ker zarad bolj pestre prehrane z nekim random faktorjem dobijo v telo vse kar potrebujejo.

Konec 90ih je bilo mal hip biti vegetarijanec v krogih, kjer sem se gibal. Kr nanekrat so bili vsi 'pohan sir vegetarianci'. :))

Ok, zdaj smo pa prišli na povsem novo raven. Da se moram poučiti o tem, kaj jem? Jaz jem tisto, kar mi takrat paše oz. kar kdaj rabim. Če je le na voljo. Tudi, ko grem v službi na malico, mi ne paše vedno svinjina. Poleti, ko je vroče, pogosto raje vzamem testeninsko solato ali kaj podobnega. Pred treningom se tudi ne nabašem s pico, ampak raje pojem nekaj majhnega in lahkega. Po treningu mi ponavadi paše bolj mastna in slana hrana. Nekateri res morate gledati deklaracije na ovitkih, da vidite, koliko kalorij ste zaužili? Koliko je bilo vitamina A, koliko vitamina žnj? Saj čutiš, ko ti nečesa manjka in ti takrat hrana z večjo količino manjkajoče snovi bolj paše. Pa ni treba vedeti, kaj ti manjka. Dovolj je, da poslušaš svoje telo in poješ tisto, kar ti takrat paše.

Germ, 10 % poveöanega vnsoa industrijsko procesirane hrane poveöa 12% verjetnost raka. Toliko o tvojem prepričanju da mesojedci sploh dam iz azije živijo ravno zaradi prehranjevanja mesa dlje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

111111111111 ::

Mr.B je izjavil:


Germ, 10 % poveöanega vnsoa industrijsko procesirane hrane poveöa 12% verjetnost raka. Toliko o tvojem prepričanju da mesojedci sploh dam iz azije živijo ravno zaradi prehranjevanja mesa dlje.

Torej 90% povečanega vnosa industrijsko procesirane hrane, dobiš s 108% verjetnostjo raka?

Mr.B ::

111111111111 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Germ, 10 % poveöanega vnsoa industrijsko procesirane hrane poveöa 12% verjetnost raka. Toliko o tvojem prepričanju da mesojedci sploh dam iz azije živijo ravno zaradi prehranjevanja mesa dlje.

Torej 90% povečanega vnosa industrijsko procesirane hrane, dobiš s 108% verjetnostjo raka?

Tvoj odgovor je na nivoju tistih ki postavijo vprašanje, zakaj xx produkt ubije le 99.9%.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

111111111111 ::

Mr.B je izjavil:


Germ, 10 % poveöanega vnsoa industrijsko procesirane hrane poveöa 12% verjetnost raka. Toliko o tvojem prepričanju da mesojedci sploh dam iz azije živijo ravno zaradi prehranjevanja mesa dlje.

Seveda mi lahko ta stavek podpreš z dejstvi? jaz svojega ne morem, tvoj pa je še hujši. Mesojedci in industrijsko procesirana hrana? Zelenjava ni industrijsko procesirana?

GupeM ::

Mr.B je izjavil:

GupeM je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Problem so vecinoma slabo izobrazeni posamezniki, ki zamenjajo prehrano zaradi nekega prepricanja, ki je trenutno popularno in so hkrati premalo pouceni o tem kar jedo. Za taksne je biti lazje vsejedec, ker zarad bolj pestre prehrane z nekim random faktorjem dobijo v telo vse kar potrebujejo.

Konec 90ih je bilo mal hip biti vegetarijanec v krogih, kjer sem se gibal. Kr nanekrat so bili vsi 'pohan sir vegetarianci'. :))

Ok, zdaj smo pa prišli na povsem novo raven. Da se moram poučiti o tem, kaj jem? Jaz jem tisto, kar mi takrat paše oz. kar kdaj rabim. Če je le na voljo. Tudi, ko grem v službi na malico, mi ne paše vedno svinjina. Poleti, ko je vroče, pogosto raje vzamem testeninsko solato ali kaj podobnega. Pred treningom se tudi ne nabašem s pico, ampak raje pojem nekaj majhnega in lahkega. Po treningu mi ponavadi paše bolj mastna in slana hrana. Nekateri res morate gledati deklaracije na ovitkih, da vidite, koliko kalorij ste zaužili? Koliko je bilo vitamina A, koliko vitamina žnj? Saj čutiš, ko ti nečesa manjka in ti takrat hrana z večjo količino manjkajoče snovi bolj paše. Pa ni treba vedeti, kaj ti manjka. Dovolj je, da poslušaš svoje telo in poješ tisto, kar ti takrat paše.

Germ, 10 % poveöanega vnsoa industrijsko procesirane hrane poveöa 12% verjetnost raka. Toliko o tvojem prepričanju da mesojedci sploh dam iz azije živijo ravno zaradi prehranjevanja mesa dlje.

Tega nisem nikjer trdil, niti nikjer omenil. Popravi citat!!!

Mr.B ::

111111111111 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Germ, 10 % poveöanega vnsoa industrijsko procesirane hrane poveöa 12% verjetnost raka. Toliko o tvojem prepričanju da mesojedci sploh dam iz azije živijo ravno zaradi prehranjevanja mesa dlje.

Seveda mi lahko ta stavek podpreš z dejstvi? jaz svojega ne morem, tvoj pa je še hujši. Mesojedci in industrijsko procesirana hrana? Zelenjava ni industrijsko procesirana?

Seveda, a boš užaljen če ti bi ti prilimal link : let me google that for you.

GupeM je izjavil:

Mr.B je izjavil:

GupeM je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Problem so vecinoma slabo izobrazeni posamezniki, ki zamenjajo prehrano zaradi nekega prepricanja, ki je trenutno popularno in so hkrati premalo pouceni o tem kar jedo. Za taksne je biti lazje vsejedec, ker zarad bolj pestre prehrane z nekim random faktorjem dobijo v telo vse kar potrebujejo.

Konec 90ih je bilo mal hip biti vegetarijanec v krogih, kjer sem se gibal. Kr nanekrat so bili vsi 'pohan sir vegetarianci'. :))

Ok, zdaj smo pa prišli na povsem novo raven. Da se moram poučiti o tem, kaj jem? Jaz jem tisto, kar mi takrat paše oz. kar kdaj rabim. Če je le na voljo. Tudi, ko grem v službi na malico, mi ne paše vedno svinjina. Poleti, ko je vroče, pogosto raje vzamem testeninsko solato ali kaj podobnega. Pred treningom se tudi ne nabašem s pico, ampak raje pojem nekaj majhnega in lahkega. Po treningu mi ponavadi paše bolj mastna in slana hrana. Nekateri res morate gledati deklaracije na ovitkih, da vidite, koliko kalorij ste zaužili? Koliko je bilo vitamina A, koliko vitamina žnj? Saj čutiš, ko ti nečesa manjka in ti takrat hrana z večjo količino manjkajoče snovi bolj paše. Pa ni treba vedeti, kaj ti manjka. Dovolj je, da poslušaš svoje telo in poješ tisto, kar ti takrat paše.

Germ, 10 % poveöanega vnsoa industrijsko procesirane hrane poveöa 12% verjetnost raka. Toliko o tvojem prepričanju da mesojedci sploh dam iz azije živijo ravno zaradi prehranjevanja mesa dlje.

Tega nisem nikjer trdil, niti nikjer omenil. Popravi citat!!!

Ok, oprosti.... sem zamnjela uporabnika. Ti tega nisi izjavil, in zaradi povečane konzumacije mesa, ljudej ne živijo dlje, dokler ne preveriš ostalih dejstev.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

antonija ::

gus5 je izjavil:

Jap, govor je o okusu po mesu oz. užitku, ki ga prinaša, ter posledično (psihološki) odvisnosti meso-odvisnikov. Če slednjim podtakneš vege-obrok, 'začinjen' s hemom, so potešeni v enaki meri, kot če bi dobili 'odmerek' mesa. Užitek – odvisnost – potešitev.
Ne vem kje si to raziskavo opravil, ampak meni osebno so veganski priblizki mesne hrane ogabni. Zato bi res rad videl silne horde vsejedcev, ki so poteseni s fermentirano sojo in aromo mesa enako dobro kot s sniclom.

gus5 je izjavil:

Zato ker je odvisen od (okusa) mesa. Če nekdo leta je meso, nato iz tega ali onega razloga preneha z uživanjem, lahko doživi odvisniško krizo. ;)
In v vsej genialnosti, ki jo veganstvo prinasa, je bilo odloceno naj to "odvisnost" se naprej vzdrzujemo pri ljudeh ki so iz mesa presli na kompost? Korelacija med veganstvom in visjim IQjem vse bolj nakljucna...

gus5 je izjavil:

Tudi krave in njih prednik so od vedno jedli meso. Med pašo so tu in tam pohrustali tudi kašno gosenico, insekt, polža ipd. :))
Živila na menuju človeka so bila skoraj izključno rastlinskega izvora, temu dejstvu je prilagojeno tudi človeško telo. Občasno uživanje crkovine ni dokaz o mesojedi 'naravi' človeka.
Ubistvu ima sprav. Nase prednike, ki so bili pretezno rastlinojedi oz. sadjejedi, je evolucija pregazila in jih nadomestila z modernim clovekom, ki mu gre hranjenje z mesom zelo dobro od rok.

gus5 je izjavil:

Po mnenju bio-antropologov tudi zobovje pra-ljudi ni ustvarjeno za trganje surovega mesa, kit, lomljenje kosti ipd., kaj šele zobovje modernih ljudi.
Ampak nikoli ne veš, nekatero človeški mesojedci so res zverinski. Še danes! :))
Na sreco ni veliko hranilnih snovi v kosteh in kitah, predvsem smo pa ljudje dovolj spretni, da tega ne tlacimo v usta. Za odgriznik kos pravilno narezanega in pripravljenega surovega mesa pa ni nek velik problem. Veliko lazje kot grizljat hrast ali bukev.

gus5 je izjavil:

V mesu današnjih rejenih živalih se verjetno težko razvije karkoli, saj so živali rejene z raznimi antibiotiki ipd. strupi. Še en razlog več, da posameznik opusti uživanje mesa. Pred davnimi časi, ko se je človek še podil po afriških prostranstvih, so bile stvari drugačne. Meso, še zlasti v vročih predelih, se je hitro kvarilo, v njem se je zaredila razna mrgolazen + bacili in bakterije; uživanje mesa je bilo tvegano, še zlasti uživanje crkovine.
Ne. Danes, ko so zivali (in ljudje) natlaceni na kup, se bolezni sirijo extremno hitro in so celotne populacije lahko skoraj instantno okuzene z istim patogemon ce so medsebojno v stiku. Vcasih, ko se bile stvari posejane bolj na redko z zelo nerednimi stiki, je gripa pac pobila eno vas in je bil mir. Danes pa pregazi pol sveta ce je dober sev. Zato so danes zivali bolj okuzene, kljub vsemu futranju z zdravili.
Crkovino se pa hitro pogrunta katera je OK za jest in katera ni, nos jim je dobro delal.

gus5 je izjavil:

Neumnost. Termična obdelava razgradi/uniči celično struktur, presnoviva je lažja in učinkovitejša, energijski izkoristek večji.
Neumnost. Pozna se malo bolj pri jajcih, rpi mesu se pa prakticno nic ne pozna na kalorijha. Se pozna pri drugih prehrambenih vrednosti, ampak sklepam da do tja se nisi prigooglal.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BigWhale ::

GupeM je izjavil:

Dovolj je, da poslušaš svoje telo in poješ tisto, kar ti takrat paše.


Predvidevam, da se sam delas neumnega in mal trollas, a ne? Ce bi blo to res, potem ...

111111111111 ::

Mr.B je izjavil:


Seveda, a boš užaljen če ti bi ti prilimal link : let me google that for you.


Ne bom, kar prilimaj. Lahko tudi PDF, da ne bom preveč iskal. Saj imava 10% povečanje uživanja industrijsko predelane hrane poveča možnost raka za 12%.

Lepo prosim za link.

Pika na i ::

Krave z druge kmetije, se s tem ne strinjajo.

c3p0 ::

antonija je izjavil:

Ne vem kje si to raziskavo opravil, ampak meni osebno so veganski priblizki mesne hrane ogabni. Zato bi res rad videl silne horde vsejedcev, ki so poteseni s fermentirano sojo in aromo mesa enako dobro kot s sniclom.


Live to ear or eat to live? Približki mesa so, kolikor imam izkušenj, bolj prehodno obdobje. "Omamno dišeč" pečen piščanec iz bližnjega M, je kakega vegiju mučno doživetje neprijetnih vonjav.

Gama ::

BigWhale je izjavil:

GupeM je izjavil:

Dovolj je, da poslušaš svoje telo in poješ tisto, kar ti takrat paše.


Predvidevam, da se sam delas neumnega in mal trollas, a ne? Ce bi blo to res, potem ...


Prosim da se ne delas nevednega. Debelost americanov ni povezana z navadnim mesom, gre za Fast Food in sladkor kombinirano z malo rekreacije ne pa za zdravo mesno prehranjevanje.

Prosim da ne zavajas z grafi.

BigWhale ::

Saj nisem nikjer rekel, da je debelost povezana z navadnim mesom. To si si preprosto izmislil, cemu ne vem tocno.

Jaz sem Gupeju razlagal nekaj povsem drugega. Probaj se enkrat prebrati cel thread, mogoce bos potem razumel, ce pa bos razumel, pa povej in ti bomo razlozili.

GupeM ::

BigWhale je izjavil:

GupeM je izjavil:

Dovolj je, da poslušaš svoje telo in poješ tisto, kar ti takrat paše.


Predvidevam, da se sam delas neumnega in mal trollas, a ne? Ce bi blo to res, potem ...


Kako pa, da imam jaz lahko normalno postavo, pa še nikoli, razen zaradi firbca, nisem pogledal na deklaracijo, kaj neko živilo ali neka jed vsebuje. Jem pa raznovrstno, kar mi kdaj paše. Pride teden ali celo več, ko lahko vsak večer jem čips, ker mi tako paše. Nato pride obdobje, ko ga dolgo ne jem, ker mi enostavno ne paše.

Podobno je s čevapi poleti. In s paradižnikovo solato, ki jo imam načeloma zelo rad, pa mi vseeno kdaj ne paše.

Očitno nekateri ne poslušajo svojega telesa in se samo nažirajo z maščobo in OH-ji. Kakorkoli, če mi bo pasal zrezek, bom zrezek tudi pojedel. Če mi bo pasal paradižnik, bom pojedel paradižnik. Če mi bo pasala špinača ali cvetača, no, tako lačen pa še nisem bil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

BigWhale ::

GupeM je izjavil:

Kako pa, da imam jaz lahko normalno postavo, pa še nikoli, razen zaradi firbca, nisem pogledal na deklaracijo, kaj neko živilo ali neka jed vsebuje.


Verjetno imas zelo dobro ociscene cakre in to pomaga. Verjetno.

Mr.B ::

GupeM je izjavil:

BigWhale je izjavil:

GupeM je izjavil:

Dovolj je, da poslušaš svoje telo in poješ tisto, kar ti takrat paše.


Predvidevam, da se sam delas neumnega in mal trollas, a ne? Ce bi blo to res, potem ...


Kako pa, da imam jaz lahko normalno postavo, pa še nikoli, razen zaradi firbca, nisem pogledal na deklaracijo, kaj neko živilo ali neka jed vsebuje. Jem pa raznovrstno, kar mi kdaj paše. Pride teden ali celo več, ko lahko vsak večer jem čips, ker mi tako paše. Nato pride obdobje, ko ga dolgo ne jem, ker mi enostavno ne paše.

Podobno je s čevapi poleti. In s paradižnikovo solato, ki jo imam načeloma zelo rad, pa mi vseeno kdaj ne paše.

Očitno nekateri ne poslušajo svojega telesa in se samo nažirajo z maščobo in OH-ji. Kakorkoli, če mi bo pasal zrezek, bom zrezek tudi pojedel. Če mi bo pasal paradižnik, bom pojedel paradižnik. Če mi bo pasala špinača ali cvetača, no, tako lačen pa še nisem bil.

po tem ti ne bo tazko vpisati kateri cips ni karcenogen, ali pa kateri zrezek iz zlepljenega mesa ni karcenogen...
sej bi dal let me google thatfor you, samo bo imel big admin duhovne probleme s tako argumentacijo, ko niti sam ni sposoben tega protiargumentirat,,,lol bil lol
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

GupeM ::

BigWhale je izjavil:

GupeM je izjavil:

Kako pa, da imam jaz lahko normalno postavo, pa še nikoli, razen zaradi firbca, nisem pogledal na deklaracijo, kaj neko živilo ali neka jed vsebuje.


Verjetno imas zelo dobro ociscene cakre in to pomaga. Verjetno.
Možno

Mr.B je izjavil:

GupeM je izjavil:

BigWhale je izjavil:

GupeM je izjavil:

Dovolj je, da poslušaš svoje telo in poješ tisto, kar ti takrat paše.


Predvidevam, da se sam delas neumnega in mal trollas, a ne? Ce bi blo to res, potem ...


Kako pa, da imam jaz lahko normalno postavo, pa še nikoli, razen zaradi firbca, nisem pogledal na deklaracijo, kaj neko živilo ali neka jed vsebuje. Jem pa raznovrstno, kar mi kdaj paše. Pride teden ali celo več, ko lahko vsak večer jem čips, ker mi tako paše. Nato pride obdobje, ko ga dolgo ne jem, ker mi enostavno ne paše.

Podobno je s čevapi poleti. In s paradižnikovo solato, ki jo imam načeloma zelo rad, pa mi vseeno kdaj ne paše.

Očitno nekateri ne poslušajo svojega telesa in se samo nažirajo z maščobo in OH-ji. Kakorkoli, če mi bo pasal zrezek, bom zrezek tudi pojedel. Če mi bo pasal paradižnik, bom pojedel paradižnik. Če mi bo pasala špinača ali cvetača, no, tako lačen pa še nisem bil.

po tem ti ne bo tazko vpisati kateri cips ni karcenogen, ali pa kateri zrezek iz zlepljenega mesa ni karcenogen...
sej bi dal let me google thatfor you, samo bo imel big admin duhovne probleme s tako argumentacijo, ko niti sam ni sposoben tega protiargumentirat,,,lol bil lol
Jebiga, če je čips kancerogen, je pač kancerogen. Pred nekaj leti je bil paradižnik kancerogen, potem pa so kar naenkrat ugotovili, da preprečuje raka. Podobno je tudi z vsemi ostalimi živili. Danes je neko živilo bolj strupeno kot cianid, jutri pa bo najbolj zdravo. Isto je z modo. Danes so hlače na korenjček in, jutri so zastarele in so moderne hlače na zvonec. Enako je za programske jezike in software design patterne. Danes Python in Singleton pattern, jutri Javascript in Factory method. Danes veganstvo, jutri mesojedstvo.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davek na kmetijske nepremičnine in kmečke subvencije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33763950 (57264) Invictus
»

Kmetje napovedujejo proteste ?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25714741 (11098) Zheegec
»

Kmetija

Oddelek: Loža
361979 (1978) Super Sonic

Več podobnih tem