» »

Kateri kit za DIY krpanje gume ?

Kateri kit za DIY krpanje gume ?

Brane3 ::

Včeraj smo ostali u 3PM s predrto gumo in to je rodilo obilo zapletov.

Seveda pa v avtu ni bilo niti ključa za menjavo kolesa.

Kar mi je dalo misliti da bi bil čas za ureditev tega v smislu priročnega orodja, katerega del bi bila tudi pumpa in kit za krpanje.

Ne mislim tistih sprejev s peno, po katerih lahko vse skupaj vržeš stran.

Kot je videti, se dobijo kiti, ki so precej blizu temu, kar bi sicer naredil vulkanizer in pri mnogih se da to narediti celo brez doljemanja kolesa.

Vprašanje:

- kaj vzeti

- kje dobiti kitajski približek ( tega ne mislim plačevati več ko novo gumo)

Dober primer je recimo tale na Amazonu:

TIRE REPAIR KIT PWR SPAIRSLIME/ACCESSORIES MKT INC70004

Stvar vsebuje vse, celo baterijsko lampo in kompresor. Protiargument je ta, da je stvar relativno draga, in da na nemškem testu ni bila ocenjena kot najboljša ( ampak druga).

Glede na to, da vsi to itak delajo in uvažajo s kitajske, me zanima soliden shortcut.
  • spremenilo: Brane3 ()

Magic1 ::

Se mi zdi, da so imeli prejšnji mesec nekaj takega v Leclercu za 30€.
V Lidlu imaš sedaj en sprej za manjše liknje za 6€.
Magic

Fave ::

Ce isces resno resitev, poklici v Cetix in ti bo potnik dostavil. Jaz imam to v avtomobilih ze vec kot 10 let.

http://www.cetix.si/repromaterial/
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Brane3 ::

Quote from Old_Jack :

The most common emergency tyre repair kit is the string/ plug type that is sold in most accessory shops, these are brown in colour and are inserted using a special tool and lubricant. There are two issues with this type of repair,
1. It is very temporary and sometimes they will not seal the leak completely, they are particularly prone to leaking when multiple plugs are used or in hot weather.
2. Because they are a wax based it can make the correct repair more difficult at the tyre shop.

A better string/plug option is a Chemical Cold Vulcanising string/plug . These plugs are grey in colour and are individually wrapped to keep clean, a chemical glue is used and the plug actually melts into the surrounding tyre rubber to for an airtight seal. Multiple plugs can be used on larger holes. Although these repairs are legal/permanent repairs in the USA and Europe,in Australia they are not so if used the tyre must be removed from the rim, inspected, patched and sealed from the inside for legal repair. The only brands I am aware of are Tech and Rema Tip Top, these are normally only available from good tyre repairers on special order.

Be warned there are a few ABC / XYZ 4wd stores that say their tyre repair kits are chemical cold vulcanising but unless the plugs are individually wrapped and the glue is in a sealed tube then they are the wax type.

Do not even bother with the aerosol can repairs or tyre slime they do not reliably work.



Se rpavi, pametno se je izogibati maljjonu kitajskih ( inseveda s tem tudi /pre/poceni domačih) kompletov, kjer je osnova rjavo/rdeča povoskana celulozna vrvica in lepilo ampak je treba
gledat v smeri gumijastih insertov, kjer se v procesu "lepljenja" zgodi vulkanizacija.

Raznim penam in slimeom, ki se nalije v gumo naj bi se izogibali. Kar v bistvu prej podani primer v prejšnjem postu je, torej odpade.

CrustyDOD ::

Ma pojdi do vulkanizerja pa pri njemu vzemi par gumijastih insertov pa vpraši, kje dobiš hook pa sveder. Luč imaš na telefonu, pumpo pa kupi eno za bicikl (malo telovadbe ne škodi ;)), ki ima schrader nastavek. To je moj set up, poznam lokalnega vulkanizerja in na mojo srečo imel en star komplet hooka pa svedra..

Drugače pa kupi tole pa zamenjaj inserte..

Brane3 ::

V bistvu res.

Fave ::

Kar isces je tocno to kar imam jaz. Vprasaj na Cetix.
My mind's a hyper tool that fixes everything.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38298033 (70446) gruntfürmich
»

Game Stock Car 2011 - REIZA Studio

Oddelek: Igre
323624 (1902) puma982

ah, ti desničarji

Oddelek: Loža
71101 (936) zee
»

V Mehiškem zalivu nova vrsta bakterij razgrajuje razlito nafto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5515292 (12136) Pyr0Beast
»

Pomoč pri MySQL in PHP...

Oddelek: Programiranje
161740 (1608) darh

Več podobnih tem