» »

Take živalske

Take živalske

1 2
3
»

GupeM ::

V Istanbulu sem videl ogromno teh potepuških psov. Se mi zdi pa izredno zanimivo, ker so vsi zgledali, da jim nič ne manjka. Primerno rejeni, lepa dlaka. Dobijo dovolj hrane od turistov/prebivalcev, ki jih futrajo? Dobijo dovolj od zavržene hrane, pa jo najdejo? Ali imajo kakšno organizacijo, ki skrbi za te potepuške pse pri njih? Ve kdo kaj več? Res mi niso izgledali, da bi jim kaj manjkalo.

Tam tudi pozimi večinoma ni tako mrzlo, da ne bi mogli preživeti zunaj. Pomoje je večji problem poletje, ko je lahko precej vroče.

Pika na i ::

Če želiš, si preberi.
Prostoživeči psi in mačke v Istanbulu ter Zavetišče Yedikule

Tudi jaz tam nisem videla sestradanih psov




Niti jih niso ljudje preganjali. Kar pa ne velja za mačke. Sem kar dostikrat slišala šccšcc. Zakaj tako, sta mi razložili dve domačinki. Toksoplazmoza.

Pika na i ::

V začetku oktobra se je poslovil Slavek, prijazen "konj" iz praškega živalskega vrta.
Preživel je poplave leta 2002, bil izjemno razumevajoč do mladih "konjev" (kar ni sploh, v njihovi naravi). Bil je eden mojih najljubših prebivalcev praškega živalskega vrta. 30. oktobra bi dopolnil 34 let. Gentleman je bilo njegovo drugo ime.

"Konji" so sicer na seznamu ranljivih vrst.
Prvi naj bi prispel v Evropo leta 1850, v londonski ZOO, Obaysch.

Na Dunaju stanujejo Ali, Arka in Kimbuku.
Poleti so dobili nov večji bazen in Ali (star 53 let) svoj večji prostor.
Je tipičen predstavnik moških "konjev", ne mara družbe mlajših, pa čeprav gre za družbo potomcev. Kljub vsemu da jih loči ograja, pa velikokrat ležijo ob njej, Ali na eni, Arka (28) in Kimbuku (15) na drugi strani.
Kri ni voda?





Pika na i ::

Lov na medveda odprt
Do konca leta 2018 jih lahko ustrelijo 140, ostalih 60 pa do konca septembra 2019.

"Zmanjšanje populacije omogoča ohranjanje podeželja, ohranjanje kmetijske dejavnosti na podeželju, ki predstavlja svoj delež pri samooskrbi s hrano. Omogoča možnost po ohranitvi kulturne krajine in vseh funkcij, ki jih kulturna krajina nudi človeku v sodobnemu načinu življenja," so poudarili v KGZS in dodali, da predlagani odvzem "nikakor ne bo ogrozil ugodnega stanja populacije medveda".

"#$%&%$#"...kaj bi nehalo podeželje rinit v gozd že enkrat!?
Neeeeeee, si je treba v hosti hiše postavljat!

Volkovi so se odstrelu izognili

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

"#$%&%$#"...kaj bi nehalo podeželje rinit v gozd že enkrat!?
Neeeeeee, si je treba v hosti hiše postavljat!

Pri nas se je lani po vasi sprehajala medvedka z dvema mladičema. Navadila se je ljudi in je sredi dneva hodila 200 metrov od hiš. S sinom sva jo videla kakšnih 400 metrov stran.

Na koncu so jo sicer ustrelili. Ampak z večino domačinov s katerimi sem se pogovarjal smo se strinjali, da naj jo pustijo. Pač, v bližino nisem hodil (nekateri so rinili čisto blizu, pa jih je pustila pri miru), problemov ni delala, da bi pa zaradi občutka varnosti žival morala umreti je bila pa večina proti.

Tako da po moje podeželje glede tega ne dela pol toliko problemov kot mestna gospoda. Ko je bila pred leti ena medvedka nekje na Barju ("skoraj v središču Ljubljane, OMG"), se je morala pa skoraj vojska aktivirati...
sudo poweroff

KAVINSKY ::

Pika na i je izjavil:

"#$%&%$#"...kaj bi nehalo podeželje rinit v gozd že enkrat!?
Neeeeeee, si je treba v hosti hiše postavljat!



Pikica, podeželje ne rine v gozdove, kvečjemu v mesta. Problem je v zaraščanju nekdaj obdelovalnih površin in večanju populacije medveda - kateri potrebuje ogromni teritorij. Nikoli se ni govorilo, da je medved v Braniku, ampak zadnje leta že lomasti med nasadi breskev. Ampak čustva > dejstva, ker je cute.

Unknown_001 ::

KAVINSKY je izjavil:

Pika na i je izjavil:

"#$%&%$#"...kaj bi nehalo podeželje rinit v gozd že enkrat!?
Neeeeeee, si je treba v hosti hiše postavljat!



Pikica, podeželje ne rine v gozdove, kvečjemu v mesta. Problem je v zaraščanju nekdaj obdelovalnih površin in večanju populacije medveda - kateri potrebuje ogromni teritorij. Nikoli se ni govorilo, da je medved v Braniku, ampak zadnje leta že lomasti med nasadi breskev. Ampak čustva > dejstva, ker je cute.



Zelo cute...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Pika na i ::

@Matthai....sem zgleda nejasno zapisala, verjetno bi morala dati podeželje pod narekovaje. :)
Ljudje smo se "razrasli" čez vse razumne meje. Ko pride do "nevšečnosti" nastradajo pa živali.
Tam, kjer sem včasih nabirala gobe, opazovala lisičje luknje in razritje zemlje zaradi divjih prašičev, zdaj stojijo hiše.
Tu, kjer živim zdaj, imajo pri sosedovih kokoši. Par dni nazaj, jih je obiskala lisica, eno je odnesla. Kokodajsanje je bilo nenormalno. Ampak gospa ima kokoši nezaprte, psa v hiši, lisica si je z lahkoto postregla. Kako je "izvedela" za tako preprost dostop do hrane, ne vem.

Ne mi @bobi palčka govorit, kako se zarašča.
Kot mi ne govorit, da so v Kočevskem Rogu potrebni vikendi.
Da o paši drobnice, ki jo napadajo zlobne zveri, sploh ne bi. Izginila je zdrava (kmečka) pamet, pa se zdaj pase tako, kot bi medvedom ali volkovom nosili kosilo na pladnju. S tem, da raje tulijo, kaj jim zveri delajo, kot da bi preprečili škodo.

KAVINSKY ::

In kaj je bilo pred vikendaši v Kočevskem Rogu? JNA in TO so imeli skladišča in druge vojaške objekte, najdeš tudi zapuščene hotele. Zdaj, da so vikendaši krivi je rahlo bosa. Lahko podaš številke koliko vikendov je postavljenih na novo. To da si dva videla ni nek hud argument. Lahko pa jaz napišem, da se je populacija medvedov povečala za tretjino. Drugi problem je prepoved mrhovišč, seveda bodo živeli potem hodile do hrane v bližino ljudi. Večja kot bo populacija, več bo tega.

Kmetje so se pa tudi prilagodili. Uporaba psov in električnih pastirjev. Seveda bodo pa pokoli v krajih kjer volka niso še videli.

Pika na i ::

Kaj imajo vikendi za delat v Kočevskem Rogu? Kdo pri zdravi, bo šel sredi teritorija medveda, vikendirat?
Res, samo človek je lahko tako brihten.

Koliko je medvedov in volkov, je meni dobro znano.
Da ni mrhovišč, se pa zahvali "stroki", ki o tem odloča. Preveč denarja bi šlo za to. Več, kot ga dobijo revčki, ki jim velike zveri pokoljejo drobnico.
In pa seveda ne tako nepomembno - z uvedbo mrhovišč, bi utrpeli hudo pomanjkanje medvedjega mesa v gostilnah!

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

Kdo pri zdravi, bo šel sredi teritorija medveda, vikendirat?
Res, samo človek je lahko tako brihten.

Po enaki logiki lahko rečeš, kdo pri zdravi, bo šel sredi teritorija človeka, brskat po smetnjakih?
Res, samo medved je lahko tako brihten.

:))
sudo poweroff

KAVINSKY ::

Zakaj si se ravno v Kočevje vpičila? Medved ima teritorija za 1/4 države. Ime vikendaš pove, tej so tam zgolj ob koncih tedna, pa še to je vprašanje kolikokrat na leto so tam. Da bi se pritoževali pa nisem zasledil.



In kdo sploh naroča medvedje meso v gostilni?

Pika na i ::

Res čudno, da je človek do pred kratkim živel kar lepo, z vso vrsto zverjadi.
Zadnje čase, je pa to vse večji problem.
Pa takrat niso šteli medvedov.
Zakaj se je dogajalo kar se je, v Rogu, je jasno. Imeli so mir. Medvedi pa tudi!

Kar poišči gostilne, ki jih z divjačino(tudi medvedom) oskrbuje slovenska firma NIMROD (drugi največji ponudnik divjačine v Evropi).


@Matthai......če bi smeti pospravljali tako kot je bilo predlagano, medvedi ne bi prevračali smetnjakov, ker do njih ne bi prišli. Ampak ne, je bolje zganjat pogrom nad medvedi.
(od človeka se pričakuje, kako bi rekla, neko vrsto pameti. ampak se preveč pričakuje a?/

poweroff ::

Ni res. Smetnjaki so narejeni tako, da jih medvedje lahko prevrnejo in odprejo. Pred kakšnim letom smo imeli akcijo nakupov medovarnih kompostnikov, ampak smetnjaki so pa še kar klasični. Smeti so pospravljene, ampak medvedje pač vohajo hrano in smetnjak prevrnejo.
sudo poweroff

Pika na i ::


Tega ne odprejo.

Sicer me pa zanima, če je tu gor kakšen lovec.
Imam par vprašanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pika na i ()

jype ::

Pika na i je izjavil:

Kdo pri zdravi, bo šel sredi teritorija medveda, vikendirat?

borisk ::

KAVINSKY je izjavil:






pa ta zemljevid je še star, na Bohorju je tudi popolacija medvedov, pa ni označeno niti z rumeno. Za populacijo divjadi pa me ni strah, ker se praktično populacija vseh vrst divjadi povečuje. Nekaj zaradi odstrelnih kvot, nekaj pa tudi zaradi popolacije lovcev, večina lovskih društev ima težavo s podmladkom in dejansko veliko društev sploh ne pokoristi kvot odstrela (tako mi je poveda sosed, novopečeni lovec)

maco-maco ::


Mal je garjast, samo je drugače prav ljubek. Išče nov dom.
Kaj?

Pika na i ::

Humana miškolovka
Jesen se je privlekla izza vogala in jasno da se je miškam mudilo na toplo.
Pod streho je rumplkamra z urejenim neredom. Vanjo se gre sklonjene glave in zmešanih misli.

Tam tudi likam - redko, zgodi se pa.
In tako enkrat zarana, prižgem luč. In jo zagledam. Kdo se je bolj ustrašil, ne vem.

Prišla je po strehi, fasadi, priletela...kaj jaz vem, kako in kje je našla luknjo. Našla jo je.
Prostovoljec, vegetarijanec, se je javil da bo nastavil past.Tako, ki miške ne bo ubila. Ok.

Ko sem zagledala to past, sem se začela na ves glas smejati.
Kako se bo miš spravila v to luknjico? Pa za vabo, arašidi? Zakaj pa ne sir?

Dan, dva, tri, pet. Nič.
Treba bo nastopiti nehumano, ni druge.

Šesti dan je pa sledilo vprašanje - A si pogledala, če se je ujela? Ja, sem - ni je. A si ti pogledal? Ja sem, je ujeta.
Aaaaaaaaa? Zajebavaš.


Žal.
Res sem jo mislila izpustit.
Miš menda pogine v parih urah.





Na tole sem se spomnila, ker me je danes sosed spraševal po "receptu" za lov na miš. Pri meni se ni nobena nikdar več pojavila.

Pika na i ::

A gre sprej proti medvedom lahko v oddano prtljago na letalo?



Pika na i ::

O vragu, ki mu grozi izumrtje

Gre seveda za žival in ne meni precej ljubo, moško različico.
Zna biti pa podobno neprijeten in boleč, če se mu preveč približaš.




Devil facial tumour disease
ali v slovenskem jeziku
obrazni tumor tasmanskih vragov
- nalezljiv rak, ki je prizadel velik del populacije.

Na posnetku je eden izmed potomcev vragov, ki jih je Tasmanija podarila živalskemu vrtu v Kopenhagnu, ob rojstvu prestolonaslednikovega sina. Prestolonaslednikova žena je namreč rojena na Tasmaniji.
Bili so menda prvi vragi, ki so v namen ohranjanja populacije, zapustili svojo domovino.

Simbolično darilo - dobri odnosi med Tasmanijo in Dansko.
Poleg tega pa so želeli izven Tasmanije "ustvariti" nov rod, zdravih ljubkih vragov.
Začetki so bili kljub naporom, neuspešni. Mladički so umirali. Zdaj je drugače.
Trajalo je pa, če me spomin ne vara, devet let, da je ZOO dobil svojih prvih sedem vragcev.


Luštni so.
Svet brez njih ne bi bil več enak.

vostok_1 ::

Pika na i je izjavil:

Humana miškolovka
Jesen se je privlekla izza vogala in jasno da se je miškam mudilo na toplo.
Pod streho je rumplkamra z urejenim neredom. Vanjo se gre sklonjene glave in zmešanih misli.

Tam tudi likam - redko, zgodi se pa.
In tako enkrat zarana, prižgem luč. In jo zagledam. Kdo se je bolj ustrašil, ne vem.

Prišla je po strehi, fasadi, priletela...kaj jaz vem, kako in kje je našla luknjo. Našla jo je.
Prostovoljec, vegetarijanec, se je javil da bo nastavil past.Tako, ki miške ne bo ubila. Ok.

Ko sem zagledala to past, sem se začela na ves glas smejati.
Kako se bo miš spravila v to luknjico? Pa za vabo, arašidi? Zakaj pa ne sir?

Dan, dva, tri, pet. Nič.
Treba bo nastopiti nehumano, ni druge.

Humane mouse trap???

That's the cruelest thing i've seen in a while.

Šesti dan je pa sledilo vprašanje - A si pogledala, če se je ujela? Ja, sem - ni je. A si ti pogledal? Ja sem, je ujeta.
Aaaaaaaaa? Zajebavaš.


Žal.
Res sem jo mislila izpustit.
Miš menda pogine v parih urah.





Na tole sem se spomnila, ker me je danes sosed spraševal po "receptu" za lov na miš. Pri meni se ni nobena nikdar več pojavila.


Humana past???
Tako krute reči nisem že nekaj časa videl.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Pika na i ::

Dve novici
-
začnem z lepšo
Sunbathing Seals

-
ob tej mi gre pa na jok
Dozens of beached whales

Leta 1986 je nasedlo 148 kitov, teh je menda še več.




@vostok, videz vara.

poweroff ::

Ubijanje pa humanost... ne gresta ravno skupaj, kaj?
sudo poweroff

Semafor ::

Pika na i je izjavil:


ob tej mi gre pa na jok
Dozens of beached whales


Otroci v Afriki umirajo od lakote, ti pa v svojem prijetno ohlajenem domu lepiš linke ki ti dvignejo serotonin da se počutiš moralno superiorno.

GrX ::

maco-maco je izjavil:


Mal je garjast, samo je drugače prav ljubek. Išče nov dom.

Je bila ta slika posneta v 60tih ali mogoče z iPhonom? :))

Gagatronix ::

Semafor je izjavil:

Pika na i je izjavil:


ob tej mi gre pa na jok
Dozens of beached whales


Otroci v Afriki umirajo od lakote, ti pa v svojem prijetno ohlajenem domu lepiš linke ki ti dvignejo serotonin da se počutiš moralno superiorno.


Otroci v Afriki umirajo od lakote, ti pa kurcas tle nekoga, ki omenja nekaj kar s tem ni povezano. A vidis hinavskost oziroma glupost svoje izjave ? Ce te tako motijo lacni crncki v Afriki pa spizdi tja jim pomagat.

jype ::

Gagatronix je izjavil:

A vidis hinavskost oziroma glupost svoje izjave ?
Ne vidi - nacist je. Svoj prispevek je nalepil izključno zato, da ustvarja vtis, da je nacistov v družbi veliko več, kot jih je v resnici.

Pika na i ::

Krave in biki, s planine

Biki so bili miroljubni. Jaz pa tudi.
Ampak to še ne pomeni, da sem se jim dobrikala in jih gladila po rogovih.
Z bikom zares ni dobro preveč razpravljat. Že z enim ne, kaj šele s čredo
Ali ga slučajno dooolgo gledat v oči. Ko začne pihat in kopat, mahat z glavo in repom, takrat samo beži kot ti noge dajo!
Ne, sem kar lepo počakala, da so se po svoje raztepli.
Glede na njihovo mladost, bi pa rekla, da jim je bilo malo dolgčas, brez krav.
Preden gredo - v svet za višje cilje - jim želim vsaj nekaj dobrih skokov. Tudi tisti v prazno štejejo.

Močen ko bik ali ti si en bik? Ja, vsakomur svoje.

Hvalabogu, vsi biki ne padejo na rdečo. Hvalabogu!



Med kravami je vladalo prijateljsko razpoloženje. Navidezno? Zavezništvo? Dolgočasje?
Krave kot krave. Ko so v svojem svetu, tudi njih ni dobro motit. So lahko enako nevarne kot biki.
Še dobro, da telički ne vedo kaj jih čaka!


- Ti si krava!
- Ti si pa bik!
Ni lepo, se pa dogaja, tak pogovor seveda obstaja.


"Kdor se za tele pravda, bo še kravo zapravil.
Imaš take hlače kot bi jih kravi iz riti potegnil-a"


Krave in biki so na planini na počitnicah. No, tam stanujejo čez poletje. Ne jih motit, spoštujte njihov prostor.
Povrnili vam bodo, nekoč.
No, vsaj meni, ki nisem veganka, zagotovo.


Mmmmmmm

To bi še angelčki jedli, ko bi ritke imeli.
Za to, se je vredno vračat, še in še.

Hermit Bob ::



Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Mozirski gaj, 15. - 18. 8., Največja razstava eksotičnih živali na prostem
+ lipicanci
Vabljeni!


Tole je Bobo, 60kg težek piton, ki sem ga "držala" okoli vratu

Tale kuščar - tegu - mi je pa še posebej všeč




Trideset so jih rešili

Pika na i ::

V berlinskem živalskem vrtu sta se v soboto skotili prvi dve pandi.
Precej glasni, za tako malo živalico. Tehtali sta 186 in 136 gramov

Pika na i ::

Kraljestvo divjih prašičev

Najlažje in najbolj pogosto , se jih vidi v živalskem vrtu. Tam so tudi najbolj miroljubni in ljubki.

So pametne in previdne živali, ki so v divjini najbolj aktivne ponoči.



Svinje z mladičih živijo v tropih, štejejo od 10 - 30 živali.
Merjasci (vepri) so samotarji, svinjam se približajo v času bukanja (parjenja).

Svinja je breja do 120 dni, skoti do 10 mladičev, preživi jih ponavadi toliko kot ima seskov, osem.
Spolno zrelost doseže svinja pri 10 mesecih, merjasci nekaj kasneje.

Kjer so se domači prašiči prosto pasli, je prišlo do križanja z divjim. Samotarski divji veper, je ponavadi naskočil domačo svinjo.
Lovci pravijo, da imajo - glede na razmeroma mlado iznajdbo hlevske reje - verjetno vse evropske divje svinje, v sebi še gene domačih.


Lov na merjasce je odprt vse leto.

Lov na svinje se odpre 1. julija. Do takrat so ponavadi že vzgojile nov rod in ga pripravile na kruto življenje.
Lov na svinje se zaključi 31. januarja. Od takrat naprej imajo par mesecev časa, za nov krog življenja.
Jasno, če niso čez poletje in jesen padle za višje cilje.

V Sloveniji ni ogrožena vrsta, njihovo število se povečuje, tako kot povsod po Evropi.
"Za zgodovino divjega prašiča na Slovenskem je bistvenega pomena odredba cesarice Marije Terezije iz leta 1770, s katero je ukazala povsem zatreti divje prašiče v prosti naravi. Po tem obdobju so bili v naših krajih praktično iztrebljeni. Kronika gozdne uprave kneza Karla Auersperga v Kočevju ne izkazuje nobenega odstrela divjih prašičev že od leta 1768 pa vse do 1918 (Šavelj, 1933). Ob tem lahko celo pomislimo, da je bil na Kranjskem divji prašič iztrebljen že sredi 18. stoletja. Leta 1912 se je pojavil na veleposestvu Ruperčvrh (severno pobočje Gorjancev), katerega lastnik je bil graščak Herman Goriany, velik merjasec, kateremu sta se pridružili dve svinji, ki sta ušli iz majhne obore na omenjenem veleposestvu. "


Najpomembnejši naravni sovražnik divjih prašičev je volk.

Pika na i ::

Žal.
Kurt, 23-letni nosorog se je poslovil konec avgusta.
Razjede v ustih in po obrazu so privedle do tega, da je skoraj prenehal jesti. Kljub trudu oskrbnikov, je shujšal za približno 400 kg in sklenili so, da se ne sme mučiti (več).
Bil je kralj.




Kako se je razumel z mladima dvema, lahko pogledate na ostalih, meni ljubih posnetkih.

Rasteta, tamala. A se še vedno tako milo oglašata in rada stiskata k mamam.
Od malega sta navajena človeške družbe svojih skrbnikov in jih seveda prepoznata po glasu.
Kadar ni veliko ljudi, je čisti užitek že poslušat njihovo dihanje.
Nosorogi se skotijo po 17-18 mesecih nosečnosti in tehtajo okoli 50 kg



Glede na število ur, preživetih ob njihovih ogradah, si domišljam, da me imajo radi. Ja, domišljam si.
Ampak jaz vsekakor imam rada njih.

Pika na i ::


Ampak jaz vsekakor imam rada njih.


Še malo, pa bo na svet prišel
nov nosorogec
Čisto malo še:):)
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Pika na i ::

Pika na i je izjavil:


Ampak jaz vsekakor imam rada njih.


Še malo, pa bo na svet prišel
nov nosorogec
Čisto malo še:):)

Evo, malček je končno vstal. Dobro ga je mama z rogom drezala.
Se vidimo kmalu.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Pika na i ::

Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

TineR ::

kaj je razlika med WOMBAT (Bober) in Krtom al je to isto ?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudne praske na avtu

Oddelek: Na cesti
284167 (2302) primozzzz
»

ali je normalno da pes je sneg?

Oddelek: Loža
477315 (5699) papasmrk
»

Ljubitelji mačk - nekaj vprašanj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18054064 (32032) Kamran
»

Velik si kolikor imaš veliko srce! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26452116 (46487) zlobcek

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15541990 (39607) Gandalfar

Več podobnih tem