» »

a ugašate računalnik

a ugašate računalnik

«
1
2 3 4

gendale2018 ::

tko slučajno sem pogledal in sem računalnik prižgal 16 dni nazaj in od takrat dela, a ga vi ugasnete, ko ga ne uporabljate al ne?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Shegevara ::

Jaz dam na hibernate. 1 ura neaktivnosti in gre lepo sam spat.

Sam ga ugašam zelo redko.

D3m ::

Odvisno, če se kak program sesuje ali pa windows čudno obnaša raje naredim frišni reštart.
|HP EliteBook|R5 6650U|

pixelzgaming ::

Tega ko je 3 dni sem restartal samo da sem menjal grafo, tisti z 9 dnevi pa je mel update.. linux pa je virtualka ki jo prižgem ko jo rabim. Imam še raspberrypi 2 za kodi, verjetno je nekje na 1 mesec uptime. Načeloma vse gori 24/7

Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

MostWanted ::

skos laufa. samo ekran ugasnem

Ganon ::

Zdaj mi pa povejte en dober razlog, zakaj bi računalnik bil prižgan celo noč, če jaz v tem času spim. Ugasneš ga v sekundi, sistem se vzpostavi v desetih sekundah. Komu na čast?

xda develope ::

gendale2018 je izjavil:

tko slučajno sem pogledal in sem računalnik prižgal 16 dni nazaj in od takrat dela, a ga vi ugasnete, ko ga ne uporabljate al ne?

ja ga pa ga j**en windows 10 sam užge....

steev ::

Sleep, pa enkrat na teden ali dva restart.
:|

tikitoki ::

Ganon je izjavil:

Zdaj mi pa povejte en dober razlog, zakaj bi računalnik bil prižgan celo noč, če jaz v tem času spim. Ugasneš ga v sekundi, sistem se vzpostavi v desetih sekundah. Komu na čast?


Tud sam sem se vprasal zakaj tako razsipavanje z energijo, ce ni prav nobene potrebe.

hojnikb ::

razsipavanje z energijo je tudi browsanje po 9gagu z gaming rigom ki papca 100W+, čeprav bi lahko isto stvar počel z kakšnim tv boxom ali fonom pri 20x manj porabe :)
#brezpodpisa

jero_no1 ::

Domači stacionarc je itak laufal tako malo, da ob 24/7 delovanju, ne bi bil v uporabi niti 5% časa, kar se pri srednje požrešnem stacionarcu že pozna na elektriki (če ne bi šel v spanje).

Zdaj mamo en šparovni prenosnik, ki gre po 15 min v spanje, ko ga pospravim nazaj v omaro ga pa itak ugasnem, saj lahko čaka tudi po nekaj dni na naslednjo uporabo.

Službenega pa ne ugašam, če bi blo treba kaj nujnega naredit popoldne preko RDP.

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

razsipavanje z energijo je tudi browsanje po 9gagu z gaming rigom ki papca 100W+, čeprav bi lahko isto stvar počel z kakšnim tv boxom ali fonom pri 20x manj porabe :)


Kako ti ni jasno, da je razlika med uporabo necesa in enostavno malomarnostjo, ko necesa ne izklopis, ko ne potrebujes?

hojnikb ::

po tej logiki je glihtako malomarno raba veliko manj energy efficient naprave za nekaj takega kot 9gag.
#brezpodpisa

velikan ::

moji pciji laufajo 24/365, oz se resetirajo ob prekinitvi el. 1xna leto al pa dve...ups nisem eko, eh pa sej tud tisti ki vozijo ev niso...

aja z ekrani je ista zgodba
https://www.kucoin.com/#/?r=1he8b

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: velikan ()

dexterboy ::

Gledati na porabo energije skozi računalnike, ki so iz generacije v geneacijo bolj optimizirani, kar se tiče porabe. Vso to "šparavaunje" uniči dripec z X6 ali pa Q7, ko pohodi stopalko za plin pri speljevanju iz križišča...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

gendale2018 ::

tikitoki je izjavil:

Ganon je izjavil:

Zdaj mi pa povejte en dober razlog, zakaj bi računalnik bil prižgan celo noč, če jaz v tem času spim. Ugasneš ga v sekundi, sistem se vzpostavi v desetih sekundah. Komu na čast?


Tud sam sem se vprasal zakaj tako razsipavanje z energijo, ce ni prav nobene potrebe.

recimo dam da transkoda par filmov, al pa iz pojstle gledam preko plexa film/nadaljevanko, al pa če nisem doma in si na telefon stremam glasbo/video
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

polpo ::

gendale2018 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Ganon je izjavil:

Zdaj mi pa povejte en dober razlog, zakaj bi računalnik bil prižgan celo noč, če jaz v tem času spim. Ugasneš ga v sekundi, sistem se vzpostavi v desetih sekundah. Komu na čast?


Tud sam sem se vprasal zakaj tako razsipavanje z energijo, ce ni prav nobene potrebe.

recimo dam da transkoda par filmov, al pa iz pojstle gledam preko plexa film/nadaljevanko, al pa če nisem doma in si na telefon stremam glasbo/video


A vsak dan že 16 dni transkodaš filme pa gledaš nadaljevanke ob 4. zjutraj? Ravno ne razumem, zakaj bi ga imel prižganega, ali pa kot si omeni o novici o Rii, zaradi sejanja torrentov mogoče? :|

pegasus ::

Moj desktop žge manj kot 10W, zato ugašam samo monitor, ki žge 10x več :D

starfotr ::

10 W my ass.

To je zato ker je elektrika prepoceni in je ne plačujete sami. Pač, mamini sinčki, katerim položnice plačujejo starši.

Poleg tega vas boli k za vse okoli, samo, da vam laufa komp in ste srečni.

Tipičen primer egoizma.

svecka ::

Kakor je za avto bolje da se vozi na dolge razdalje, to velja tudi za računalnike. Konstantni start/stop skrajšajo življenjsko dobo.

tudi pri porabi elektrike npr pri ogrevanju vode, je za nas ugodneje, da je bojler kontantno prižgan 24/7 in imamo vedno toplo vodo (ker samo dogreva vodo, kar porabimo). Pred leti pa smo vsak večer čez noč prižali boljer, da smo imeli toplo vodo, pa še to je včasih zmanjkalo tople vode skozi dan. Pa poraba elektrike skoraj ista,

starfotr ::

Model, imaš 2 vrsti odpovedi,kot pri žarnici,kjer imaš npr.3000 ur ali 15000 vklopov. Kar pride prej, statiatično gledano.

Upam si stavit, da ti bo tvoj mlinček prej odpovedal, ker je atalno prižgan, kot pa če bi ga vsak dan prižigal/ugašal. Pa še pribranil bi na elektriki.

facepalm ::

Za tista 2eur na mesec..
Dokler sem si lastil desktop, je bil vklopljen 24/7 saj je sluzil tudi kot server.
Sedaj pa je laptop delezen le spanja, kadar preide avtomatsko. Shut down funkcije ne uporabljam.

reeves ::

Jaz ga ugašam vsak dan, ko grem spat. Glede na to, da mi je v več kot 15 letih od komponent odletel samo en disk (pri treh kištah), mislim, da ugašanje nima nobenega negativnega vpliva.

avian2 ::

Konstantni start/stop skrajšajo življenjsko dobo.

Danes v času SSDjev ni razloga za to. Tudi z vrtečimi diski si moral res kar naprej prižigati in ugašati računalnik, da si očitno skrajšal življenjsko dobo.

Poglej kdaj v SMART podatke - tam notri je eno polje, kjer odšteva spin-up cycle. Sem pogledal zdajle na računalniku, ki ga dnevno ugašam, kdaj tudi večkrat. Noben vrteč disk ni pod 96% življenjske dobe glede na spin-up cycle. Po drugi strani ima najstarejši disk samo še 85% življenjske dobe po urah delovanja.

Ok, se strinjam da bo mogoče zdaj kdo rekel, da tudi segrevanje in ohlajanje elektronike krajša življenjsko dobo. Res je, ampak bi prav rad videl kake podatke glede tega za potrošniško robo. Jaz bi rekel, da ti dejavniki pridejo v poštev šele, ko se govori o kaki vesoljski tehniki z visoko zanesljivostjo.

tudi pri porabi elektrike npr pri ogrevanju vode, je za nas ugodneje, da je bojler kontantno prižgan


To, da je držanje vode v bojlerju na temperaturi energijsko bolj ugodno od tega, kot da jo greješ po potrebi je spet nek mit. Ne razumem, zakaj je to tako pogosto prepričanje. Iz fizikalnega vidika nima smisla.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Doma se vsi računalniki ugašajo razen v primeru, da kakšne preračune delam, potem seveda pustim vklopljenega. V služi pa ga dajem spat predvsem zaradi tega, ker pogosto pustim zadeve, na katerih delam, odprte in potem naslednji dan samo nadaljujem. Za vikende pa tudi službenega ugasnem.

Lp

Jože

Netrunner ::

V službi je odprt stalno, restartam ga samo ko kaj ne dela ok in ugasnem ga samo ko grem na dopust.

Doma pa ga ugašam čez noč, včasih sem ga dajal v sleep vendar zadnje čase se je težko zbujal in zato ga sedaj kar ugašam :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

gendale2018 ::

polpo je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Ganon je izjavil:

Zdaj mi pa povejte en dober razlog, zakaj bi računalnik bil prižgan celo noč, če jaz v tem času spim. Ugasneš ga v sekundi, sistem se vzpostavi v desetih sekundah. Komu na čast?


Tud sam sem se vprasal zakaj tako razsipavanje z energijo, ce ni prav nobene potrebe.

recimo dam da transkoda par filmov, al pa iz pojstle gledam preko plexa film/nadaljevanko, al pa če nisem doma in si na telefon stremam glasbo/video


A vsak dan že 16 dni transkodaš filme pa gledaš nadaljevanke ob 4. zjutraj? Ravno ne razumem, zakaj bi ga imel prižganega, ali pa kot si omeni o novici o Rii, zaradi sejanja torrentov mogoče? :|

16h dnevno niti ne redno, ampak pretvorit 1080p x264 v x265 tudi ni glih hitro (zakaj nimam 2990wx 8-)).. to pa delam z filmi/nadaljevankami ker so x264 preveliki

torrente imam prižgane do vsaj do 1:1 razmerja, naprej pa odvisno koliko prostora imam še na ssdju (hdd je prepočasen) na katerega se shranjujejo
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Master_Yoda ::

Moje masine grejo v sleep/hibernate ko se ne uporabljajo. Reset po potrebu, Shut down ce je kaksna hujsa nevihta in sem doma.

pegasus ::

starfotr je izjavil:

10 W my ass.

To je zato ker je elektrika prepoceni in je ne plačujete sami. Pač, mamini sinčki, katerim položnice plačujejo starši.

Poleg tega vas boli k za vse okoli, samo, da vam laufa komp in ste srečni.

Tipičen primer egoizma.

:)):)):))
Hvala za smeh dneva. Moja elektrika je 3x dražja kot tvoja in plačujem jo sam, skupaj z dodatkom za zeleno energijo.

m0LN4r ::

dexterboy je izjavil:

Gledati na porabo energije skozi računalnike, ki so iz generacije v geneacijo bolj optimizirani, kar se tiče porabe. Vso to "šparavaunje" uniči dripec z X6 ali pa Q7, ko pohodi stopalko za plin pri speljevanju iz križišča...

Nekaj za nekaj ane
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

shadeX ::

svecka je izjavil:

Kakor je za avto bolje da se vozi na dolge razdalje, to velja tudi za računalnike. Konstantni start/stop skrajšajo življenjsko dobo.



Kot prvo, računalnik vedno ugašam oz samo spravim monitor na prenosniku in gre sam v spanje. To prakticiram že 10 let in se mi še noben prenosnik ni pokvaril.

Kot drugo: "Konstantni start/stop skrajšajo življenjsko dobo." - A zato imajo novi avtomobili že možnost, da se ob vsakem semaforju avtomobil sam ugasne, da bo večkrat pri mehaniku? :)

In ja. Neugašanje računalnika, če ga celo noč ne potrebuješ je nepotrebno razsipavanje z energijo in tega ne moreš primerjat z nekim browsanjem po 9gagu, ker bi v vsakem primeru tisti čas imel odprt računalnik in lahko delal pa kaj drugega.

facepalm ::

Well.. elektricna energija bo generirana tudi ce bomo vsi ugasali svoje pcje. Ne bo nobena elektrarna zmanjsala proizvodnjo zaradi tega.

shadeX ::

japajade. Zdej bom dramatičen, ampak ugašanje električnih porabnikov pomeni SKRB ZA OKOLJE.

Dejte se mal izučit. Navsezadnje se gre za to kakšno okolje bomo pustili našim potomcem, ampak seveda od vas ne bi pričakoval, da bi koga to posebno zanimalo.

shadeX ::

facepalm je izjavil:

Well.. elektricna energija bo generirana tudi ce bomo vsi ugasali svoje pcje. Ne bo nobena elektrarna zmanjsala proizvodnjo zaradi tega.


Motiš se. Električna energija se generira glede na demand. Če en ne bo izklopil računalnika se ne bo poznalo, če bi pa že vsi iz Ljubljane (kaj šele iz cele Slovenije) ugašali računalnike, kadar jih ne potrebujejo, bi bila proizvodnja energije že manjša.

Dejstvo je da smo že v dolgu kar se tiče resourcov na našem planetu in živimo na kredit. Letos smo že avgusta porabili energijo oz. vire, ki jih Zemlja za nas proizvede v enem letu.

Ampak normalno, če vsi razmišljajo tako kot ti, potem se ne čudim da je tako. Se ne gre samo za električno energijo ampak tudi druge vire, ki jih brez potrebe porabljamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

starfotr ::

facepalm je izjavil:

Well.. elektricna energija bo generirana tudi ce bomo vsi ugasali svoje pcje. Ne bo nobena elektrarna zmanjsala proizvodnjo zaradi tega.


Aja? Misliš, da so vse elektrrarne pasovne, kot je NEK? Misliš, da nimamo plinskih elektrarn, ki se prižgejo, ko je poraba največja? Misliš, da imamo črpalno hidroelektrarano tako, malo za hec?

To samo dokazuje, da folk nima pojma, kaj vse je v ozadju, briga ljudi je samo, da imajo stalno elektriko in da plačujejo položnice.

Tisti zgoraj, ki plačuje zeleno elektriko je pa butl.

facepalm ::

Vecina pusti vklopljene pcje po nepotrebnem cez noc. Takrat je omrezje najmanj obremenjeno.
Mimogrede sam nisem potratni uporabnik el energije. Nase gospodinjstvo porabi 5 do 7eur elektricne energije na mesec (+ fiksne postavke).

Gagatronix ::

Js ugasnem komp k neham delat na njemu. Pa pol k se kista izklop se un knof na razdelilcu izklopm. K ni smisla da za brezveze strom vlece. Da je pa przgan tkrat k mene ni? BMK sej ne laufam serverja za davcno upravo.

facepalm ::

Ce bi minerji redno ugasali racunalnike, bi ze kaj profitirali:) en miner je porabil toliko elektrike v enem mesecu, kot jo bojo vse moje el igracke v celem zivljenju.

Gagatronix ::

En moj znanc k se je s tem drekom od mineranja ukvarju je dobu poracun v enem mescu mogu doplacat 160 eur. Jebes tak debilizm. A namineru pomoje glih za en cent ce se tolk mogoce.

MostWanted ::

kaj ste tečni eni, ponoč je itak nižja tarifa. pa še vlečejo se filmi, igrice...

če sm 1999 pušču pržgan komp z pentiumom 2 pa potem 2006 core duo, pa se ni nič poznalo na štromu. še danes ne. 7700k.

misek ::

Službeni računalnik je prižgan 24/7. Windows uptime je ponavadi okoli 60 dni, nato naredim update.
Domači gre v spanje ob neaktivnosti (čez noč).

The Player ::

sam redno ugašam svoj osebni PC kadar grem spat ali pa ga ne potrebujem za dalj časa, razen družinski prenosnik, ki je v stalni pripravljenosti, če kaj potrebujemo na hitro za pogledat na internet.

Me je pa kap, ko sem ugotovil, da moj HIFI sistem, ki ga imam priklopljenega na svoj PC kuri celih 20w elektrike neglede na to ali je prižgan ali pa je v standby načinu kjer prikazuje uro :O, ki je itak komaj vidna.

Sem potem takoj preklopil HIFI na razdelilc od PCja, tako se ta prižge le takrat, ko je prižgan tudi PC 8-)

blackbfm ::

Zdej bom dramatičen, ampak ugašanje električnih porabnikov pomeni SKRB ZA OKOLJE.


povprečnemu človeku nabit slabo vest ker uničuje okolje z nekaj 10 ali 100 watti porabe, ko se pa top 1% jajca s private jeti in jahtami ki požrejo po miljon eur za 1 (en!) tank..tam pa nihče ne trzne:))

shadeX ::

Ker tudi ne more noben nič naredit. Je pa dejstvo, da povprečen uporabnik (teh je namreč največ), lahko za okolje naredi največ, samo vsak pri sebi si mora rečt:

- da bo plastenko vrgel v pravi koš za smeti in jo ne bo pustil oz. vrgel na tla
- da bo do trgovine, ki je oddaljena 100m šel s kolesom ali peš namesto z avtomobilom
- da bo ob daljši neuporabi (npr čez noč) ugašal računalnik

in tako naprej, sej drugače sploh ni težko, sploh ko sprejmeš določene navade. Je pa res, da če iščeš debilne izgovore, jih boš tudi dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MihaK3 ::

starfotr je izjavil:

10 W my ass.

To je zato ker je elektrika prepoceni in je ne plačujete sami. Pač, mamini sinčki, katerim položnice plačujejo starši.

Poleg tega vas boli k za vse okoli, samo, da vam laufa komp in ste srečni.

Tipičen primer egoizma.


Tale pavšalna splošno-kritična ocena je pa letela na krepko napačnega, to vem celo jaz, ki nisem prav dosti prisoten na forumu. Sicer tudi jaz dajem na stand-by z občasnim resetom, imam pa prav tako namen sestaviti nekaj zelo nizko energijskega za splošno rabo.

Glugy ::

Ugašam ga ne; ga dam pa v "Mirovanje" kar pomeni da takrat ne kuri elektrike.

facepalm ::

Pa da bos pral perilo in posodo na roke, da ne bos gledal tv, da ne bos na racunalniku kadar ni nujno, da bos obut v lesene cokle itd...

Vedno se da ziveti se bolj "ozavesceno". Na koncu bomo ugotovili, da se je v kameni dobi dalo kar lepo prezivet.
Medtem se pa bo ostala populacija mastila naprej.
Vazno, da se mora mali clovek (mali porabnik) prvi sakrificirat.

Uzivajte lajf dokler lahko. Planet nas bo itak iztrebil prej ali slej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

shadeX ::

Ti sploh ne razumeš. Če ti pereš perilo v stroju, si nekaj dosegel - čas za katerega bi porabil s pranjem cunj na roke, si ga porabil na drugačen, lahko tudi bolj produktiven način.

Če si pa pustil računalnik čez noč odprt, da ti laufa cca 8 ur, je ta energija izgubljena. V tem času bi itak spal ne glede na to ali računalnik laufa al ne.

Vazno, da se mora mali clovek (mali porabnik) prvi sakrificirat.


Eh, še en izmed debilnih izgovorov in izmikanju odgovornosti.

Uzivajte lajf dokler lahko. Planet nas bo itak iztrebil prej ali slej.


Lajf uživam bolj kot kdajkoli. V veselje mi je da se držim določenih načel in to mi ne slabša kvaliteto mojega življenja, kvečjemu povečuje, ker me to osrečuje.

Planet nas ne bo iztrebil - sami sebe se bomo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Gagatronix ::

Ne gledam tvja k nimam zelje po tem da me proba kdo poretardirat.

Sm stara sola piskre perem na roke.

Perilo se pere ob vikendih k je pocen tok.

Stvari k se ne nucajo se izstekajo al pa ugasnejo.

starfotr ::

Kako smešno je vse skupaj. Potem pa kuoujete LED žarnice, PC pa 24/7. Svašta.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko plačate elektriko (stanovanje)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9330250 (26691) BorutK-73
»

Poraba elektrike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14749531 (36155) Duhec
»

Ali računalniku škodi če je prižgan dan ali dva

Oddelek: Pomoč in nasveti
483615 (2189) alese
»

Koliko € mi pokuri PC mesecno

Oddelek: Loža
408646 (7065) Volk|
»

Poraba el. energije v gospodinjstvu! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6323978 (22545) gruntfürmich

Več podobnih tem