» »

a ugašate računalnik

a ugašate računalnik

1 2 3
4
»

Buggy ::

shadeX je izjavil:

Ja. Dokler ne pustiš rahlo odprte pipe v kopalnici in ti se ta čas odpraviš spat...


...zato, da bo zjutraj takoj pritekla topla voda :P

Magic1 ::

Zame je pa popolnom sprejemljiv luksuz, da rutar in podobne stvari priklopim ter se ne ukvarjam več z njimi. Brez problema plačam tistih par dodatnih evrov na leto.
Kaj je potem sploh point te teme? Aja izkljaplanje računalnika... sodobni računalniki imajo sleep opcijo. Lahko gre računalnik sam v ta režim po nekem času neaktivnosti, v normalno stanje pa ga obudiš v parih sekundah. Ali je še kaj za povedat?
Magic

Invictus ::

Ne, ker je treba še naprej tepsti oslovsko senco ;).

Folk v enem večeru zagoni 200 EUR, potem pa doma izklaplja vse sranje da prihrani 50 EUR/leto...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Spxy ::

Invictus je izjavil:

Ne, ker je treba še naprej tepsti oslovsko senco ;).

Folk v enem večeru zagoni 200 EUR, potem pa doma izklaplja vse sranje da prihrani 50 EUR/leto...


Tole.

Sicer pa folk se gre predrkavanje okoli porabe PC-ja iz ekološkega vidika... Najboljše da se prepovejo kakršne koli dejavnosti ko pade mrak, pa se lahko znebimo vseh luči...

Utk ::

Ne, ko prideš domov prižgeš vse luči, vse kaloriferje in klime (da se izničijo), vse televizije in radije, če te moti, daš na potiho (če jih slučajno kater bedak vmes ugasnil). Nek se troši. Ne bomo zdej šparali na malenkostih. Sej nismo reveži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

krneki0001 ::

frudi je izjavil:

... V mirovanju sistem porabi približno 50W, ...


Če v mirovanju porabi toliko kor 14jedrnik med delovanjem, mora bit pa huda al pa zelo stara mašina.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

Grafika ne žre več kot par vatov v idle.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Master_Yoda ::

Za mojo GTX 960 v idlu trenutno kaze da konsumira 10.3% TDP kar je cca 12W. Je pa res da bi AMD GPU zrl konkretno vec, ker imam 2 monitorja priklopljena in ima AMD ze od nekdaj dosti visjo porabo z vecimi monitorji prikloplenimi.

frudi ::

Jaz imam več monitorjev priklopljenih na 1080 Ti. V idle naj bi tako porabila ~15W. Vsaj glede na teste na netu, sam nimam opreme, da bi izmeril ločeno porabo grafične.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Master_Yoda ::

To lahko vidis na GPU-z sensors tabu.

mirancar ::

sam ga redno ugašam, razen če ga pozabim (je praktično neslišen),
ni nič narobe če je puščen pržgan, ampak tudi ni razloga da bi bil prižgan

glede obrabe bi stavil da se ventilator prej obrabi ob stalnem vrtenju 24/7 kot ob 8/7 in 1 zagon več na dan. Nebo crknil, bo pa ratal glasnejši kar mene zelo moti.
same komponente pa ne bojo crknle v idle ob dobrem hlajenju nikol.

tudi bolj ziher je da bo windows ali ker kol drug program deloval pravilno ob vsakdanjem resetu.

ima pa proper sodoben računalnik v idle nekje 30-50W porabe in nič manj, to sem meril. to znese nekje med 2-3 eur na mesec izgube če je prižgan dodatnih 16 ur/dan za brez veze.

poznam pa tudi ene ki redno pustijo računalnik prižgan znotraj kake igre kjer pa stvar goni cel dan. Tud ni še nič crknlo, edino ventilatorji vsi ropotajo. Pa izgube na elektriki so verjetno dost večje.

DePalmo ::

Ker mi firbec ni dal miru, sem šel malo raziskovat. Našel sem tole stran: http://energyusecalculator.com/electric... in če vnesem svoje podatke, torej 24 ur na dan x 120w (max. kar da adapter od sebe) x 0.089 (z DDVjem) me pride letno 94 EUR da je računalnik skos prižgan. Če pa vnesem bolj realne podatke 20 ur x 60w x 0.089, me pa letno stane 39 EUR. Ker točne porabe svojega laptopa nevem, sem vzel "povprečje" da je overall nekje 50% obremenjen, ampak je v realnosti še precej manj.

Kateri merilec porabe elektrike priporočate? Rad bi kupil nekaj cenovno ugodno a ne sranja, pa da ima meritev trenutne porabe in povprečno porabo od reseta dalje.

filip007 ::

Ponavadi ugašanje, če pa kdaj pozabim se pa sam.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

mirancar ::

DePalmo je izjavil:

Ker mi firbec ni dal miru, sem šel malo raziskovat. Našel sem tole stran: http://energyusecalculator.com/electric... in če vnesem svoje podatke, torej 24 ur na dan x 120w (max. kar da adapter od sebe) x 0.089 (z DDVjem) me pride letno 94 EUR da je računalnik skos prižgan. Če pa vnesem bolj realne podatke 20 ur x 60w x 0.089, me pa letno stane 39 EUR. Ker točne porabe svojega laptopa nevem, sem vzel "povprečje" da je overall nekje 50% obremenjen, ampak je v realnosti še precej manj.

Kateri merilec porabe elektrike priporočate? Rad bi kupil nekaj cenovno ugodno a ne sranja, pa da ima meritev trenutne porabe in povprečno porabo od reseta dalje.

laptop ima precej manjšo porabo. v idle nekje 10-15W max z prižganim zaslonom, ultrabooki še manj. adapter je tudi velik bolj efektiven kot navaden napajalnik v stacionarnem računalniku. Elektrika z dajatvami pa stane 12 centov na kWh oziroma sta lahko 2 toka, ampak povprečje je nekje 12 centov
in pa laptop bo crknil velik hitreje če ga boš gnal 24/7 več let, npr. igral igre gor. Zato obstaja gaming serija ki pa je mišljena za to in tehta 5kg. Laptop se ti sigurno splača dajat v sleep že samo zarad tega da se ohladi

gendale2018 ::

imel sem nek laptop s crknjenim zaslonom, ki je bil prižgan 24/7 kr dol časa (1 leto+) in je delal ok, ampak je moral bit obrnjen na hrbet, da je ventilator lažje premikal zrak
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Ijus ::

jazst imam laptopa in ga ne ugašam. dela neprestano 24 ur na dan. samo v sleep mode gre po nekem času.
ugsnem ga kadar imam dust maintenance in/ali ko ga moram odpret zaradi internalij.

krneki0001 ::

Master_Yoda je izjavil:

Za mojo GTX 960 v idlu trenutno kaze da konsumira 10.3% TDP kar je cca 12W. Je pa res da bi AMD GPU zrl konkretno vec, ker imam 2 monitorja priklopljena in ima AMD ze od nekdaj dosti visjo porabo z vecimi monitorji prikloplenimi.


1070TI trenutno konzumira 4.4% TDP. Glede na to, da je 150W TDP, je to 6.6W. Pa imam 10 zavihkov odprtih v IE in trenutno to pišem v enem izmed njih.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

energetik ::

Trenutno imam 24/7 vžganega starega laptopa, ker imam gor priklopljeno vremensko postajo za podatke na netu. Žre izmerjeno 20W, moram najti nekaj kar bo žrlo pod 10W.

pegasus ::

energetik ::

Ja nekaj takega moram nabavit, uporaba bo tudi za priklopit gor printer in skupni disk za backup. Pa še kot HTPC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

frudi ::

Master_Yoda je izjavil:

To lahko vidis na GPU-z sensors tabu.

Vem ja, ampak tem senzorjem glede porabe po pravici povedano ne zaupam preveč, ne za GPU in ne za matične plošče.

Meni sicer med mirovanjem GPU-Z kaže ~8% TDP, kar bi pomenilo ~20W. Kar se ujema tudi s cifro (v W), ki mi jo kaže HWInfo64. Ampak ko se mi monitorji zaradi mirovanja izklopijo, se poraba še malo zniža, česar pa ne GPU-Z in ne HWinfo64 ne zabeležita. Ne vem pa, če je to znižanje porabe na račun grafične ali česa drugega. In po pravici povedano se mi toliko v detajle niti ne da raziskovati :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Invictus ::

energetik je izjavil:

Ja nekaj takega moram nabavit, uporaba bo tudi za priklopit gor printer in skupni disk za backup. Pa še kot HTPC.

Kupi si NAS...

Saj potem lahko nanj mečeš svoje skripte ali baze. Tiskalnik gre tud gor.

Za HTPC pa kupiš posebej škatlo... Recimo Android TV box, pa gor Kodi... Saj nimaš TVja in printerja skupaj v dnevni ?!?!!?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Sploh se ne gre za sparanje, gre se za kulturo. Ko nehas uporabljati, ugasnes.

Seveda to ne velja za pasivne porabnike, kot so routerji, hladilniki etc...to je logicno.

Cudno, da se vode ne puscate odprte. Aja saj res, ker je predraga.

Ijus ::

hehe k'er' dober argument.

mayne ::

Gaming PC dam v spanje, NAS server pa teče 24/7.

Ijus ::

a se smart fon tud smatra za računalnik? ima not aplikacijo calculate.
tudi fon ne ugašam.

redno ga filam. vsak dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

gendale2018 ::

Ijus je izjavil:

a se smart fon tud smatra za računalnik? ima not aplikacijo calculate.
tudi fon ne ugašam.

redno ga filam. vsak dan.

jaz tudi ne, ponoči ga mam za uro oziroma brskanje po spletu če ne morem spat
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Egidij88 ::

Jaz prižgem računalnik, ko ga rabim. To se lahko tudi cel teden ne zgodi. Zakaj ga potemtakem po uporabi nebi ugasnil.

microchip ::

Jaz sploh ne razumem fore te teme. Kdo je sploh tako primitiven da bi ponoči ugasil avto ko spi v postelji?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

looser ::

d3m, saj vem, malo sem zatežil, upam, da je bilo vzgojno...
microchip, če maš kakšen biznis gor obešen, verjetno ne boš izkapljal računalnika...
ampak, če kdo ni vedel, tole auto-hibernate-off / auto-power-on si lahko naredite avtomatsko, pa sploh ne boste vedeli, da je bil ugasnjen...
in če to napravi N ljudi, je že nekaj, a ne, celo takšen plan za navadne računalnike bi lahko M$ propagiral...
je pa res tudi to, da je samo kaplja v morju porabljene energije...
ampak, 'ko voli, nek izvoli'...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

microchip ::

looser je izjavil:


microchip, če maš kakšen biznis gor obešen, verjetno ne boš izkapljal računalnika...
ampak, če kdo ni vedel, tole auto-hibernate-off / auto-power-on si lahko naredite avtomatsko, pa sploh ne boste vedeli, da je bil ugasnjen...


Ja, če dela pol ne ugašam, če ne dela pa moj ni v spanju ampak izklopljen ven iz vtičnice. Pride strela, posili GPU, jaz boli denarnica. Pa raznorazne utripajoče gej ledice me motijo ponoč.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

looser ::

microchip, potem si naredi izklapljanje (ročno ali avtomatsko), ledice pa prelepi s črnim izolircem, pa je...
to je čisto resen predlog...
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko plačate elektriko (stanovanje)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9330250 (26691) BorutK-73
»

Poraba elektrike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14749531 (36155) Duhec
»

Ali računalniku škodi če je prižgan dan ali dva

Oddelek: Pomoč in nasveti
483615 (2189) alese
»

Koliko € mi pokuri PC mesecno

Oddelek: Loža
408646 (7065) Volk|
»

Poraba el. energije v gospodinjstvu! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6323978 (22545) gruntfürmich

Več podobnih tem