» »

Koliko plačate elektriko (stanovanje)?

Koliko plačate elektriko (stanovanje)?

«
1
2

algo ::

1-sobno, 40m2, 1 oseba pa me pride okoli 34EUR kar se mi zdi preveč. Kok pa vi plačate?
  • spremenil: Tilen ()

Looooooka ::

Prejsn flat 70-80...zdej pa 15(sem bil sveto preprican, da bo po zadnjem pregledu stevca koncno vecja normalna cena...pa je kr ni).
Ce se ti zdi prevec ugotovi kaj ti zre elektriko :)
Mogoce je kaksen odsluzen bojler al pa skrinja :)

einstein :P ::

pod 60 že dolgo ne, drugače pa smo samo trije pri nas...

"Mogoce je kaksen odsluzen bojler al pa skrinja :)"

nope.

verjetno dosti uporablja računalnik in po možnosti veliko posluša glasbo preko zvočnikov naglas.

@algo

imaš električni štedilnik? po možnosti celo električne radiatorje - v slednjem primeru se sploh ne čudi.

ali pa, če puščaš rač. prižgan čez noč, da se kaj downloada...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

JanezH ::

50m2, 2 osebi, 50€
Bojler je nov in je vklopljen po 22-ti, ob 7-ih pa se izklopi.

medenko ::

56m2, 3 osebe + pes 70-75€ :(

Brias ::

2 sobno, 70m2, 2 osebi

- 390l a+++ skrinja ( 190*70*80 )
- 290l a+ hladilnik ( 160*60*60 )
- star pralni stroj ( 17 let ), s katerim se pere ali po 22.00 oz. cez vikend ( 8-10* na mesec )
- kuha se samo na plin ( 6-8* na mesec kaj pece v pecici )
- 1 komp je prizgan 16 ur na dan ( moj )
- 1 do 2 ojacevalca prizgana 8+ ur na dan
- wireless 24/7, siol modem 24/7,...
- drugi komp je prizgan 7-8 ur na dan ( testni ponk )
- moja draga na laptopu
- vse zarnice so old school, 100w
- mitsubishi a+++ klima ( hlajenje, redko gretje )
- gretje na toplarno

v sezoni 2012 - 2013 me je gretje preko toplarne VSE SKUPAJ prislo 68 EUR !!!

elektrike placujem 36 eur na mesec ...

imam se luft da pridem posteno pod 30 eur ( sodobni a+++ pralni stroj, sodobni hladilnik, sodobna pecica, varcne zarnice, platinum psu v mojo kisto, gold+ PSU na ponk :) )

Aston_11 ::

Cca 15 kwh na dan - 72 EUR/mesečno - E3 d.o.o. - približno polovica odpade na poceni tok.
- steklokeramika + pečica
- bojler 80 l - 2kW
- hladilnik 80W
- hladilna omara 100W
- en kup žarnic halogen 80-100W
- pralni - vsak dan, sušilni- vsak dan, pomivalni stroj - vsak dan - glavni porabniki
- računalnik - 90W - par ur na dan (which makes around 0.5 kwh/dan, 15 kwh mesečno)



Še info podatek za gradbeno omarico - sosed - poraba 0 kwh, račun 35 EUR mesečno.

Relanium ::

102EUR

(bajta + še neke stvari zraven)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Boobiz ::

43m2 = 45€
in
43m2 = 32€
I'm drunk, what's your excuse?

m0LN4r ::

Elektro Maribor
37m2 Prejšnje leto = povprečno 20€/na mesec
Pralni stroj, hladilnik, prenosnik+tv+domači kino prižgan 12ur na dan

Zdaj povprečno 25€, ker sva nabavla sušilni stroj pa začela bolj pogosto prat.

Mene zanima, ker nisva tako dolgo v lastnem gospodinjstvu, kako je s tisto cenejšo tarifo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Brias ::

@molnar

vprasaj kako imas priklopljeno ...

pri meni je vklopljeno po starem sistemu ...

od ponedeljka do petka od 22.00 do 06.00

od petka od 22.00 do ponedeljka do 06.00 ( cel vikend )

in vsi prazniki ( oz. od prejsnjega dne od 22.00 do prvega delovnega dne do 06.00 )

theBill ::

Stanovanje, 78 m2, 1 do 2 osebi, 40-45€, GENI

Hayabusa ::

Tisti, ki perete ponoči po 22-ti, se potem vstanete čez 2-3 ure (ko stroj opere), ste celo noč pokonci, ali obesite zjutraj ?

theBill ::

Pri meni dela ponoči samo pomivalni stroj, pralni pa kar lepo zvečer, da lahko normalno obesim.

Spajky ::

50m2 35e pri E-3 , sam... zdej bom še pancerko menjal za manjšo (1kW=1,65e/mes z vsemi postavkami; pravtako poceni tok 10c in dragi 15c na kWh z vsemi postavkami pri E3. TL 185kWh/mesec v povprečju s klimo vred. ni sile 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

einstein :P ::

Aston_11 je izjavil:

Cca 15 kwh na dan - 72 EUR/mesečno - E3 d.o.o. - približno polovica odpade na poceni tok.
- steklokeramika + pečica
- bojler 80 l - 2kW
- hladilnik 80W
- hladilna omara 100W
- en kup žarnic halogen 80-100W
- pralni - vsak dan, sušilni- vsak dan, pomivalni stroj - vsak dan - glavni porabniki
- računalnik - 90W - par ur na dan (which makes around 0.5 kwh/dan, 15 kwh mesečno)



Še info podatek za gradbeno omarico - sosed - poraba 0 kwh, račun 35 EUR mesečno.


A tebe mogoče nategujejo?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

medenko ::

brias in ostali: kako vam uspeva?

jalovec09 ::

100 evrov hiša

Brias ::

Hayabusa je izjavil:

Tisti, ki perete ponoči po 22-ti, se potem vstanete čez 2-3 ure (ko stroj opere), ste celo noč pokonci, ali obesite zjutraj ?


ne dam prati ce ocenim da bom sel prej spat ...

marvin42 ::

Večina pralnih strojev omogoče da nastaviš timer, meni opere preden se zbudim, nato pa obesem priden grem v službo.
Mostly Harmless

Brias ::

medenko je izjavil:

brias in ostali: kako vam uspeva?



ne stekam ...

saj je logicno kam je treba iti ...

- vse na a+++
- te zadeve -> pranje cunj, sesanje, peglanje, prckanje las ( moja ima lase do ... khm .. treba to eno uro susit, prckat .... ) prestavis na vikende, ali po 22.00 ...

res je da imamo novo fasado in psihopate v stolpnici ki razgrevajo stolpnico :)

jaz sem kamot cel dan v gatah in majici v flatu ... edino ce pretiravam z klimo :)

Aston_11 ::

einstein :P je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Cca 15 kwh na dan - 72 EUR/mesečno - E3 d.o.o. - približno polovica odpade na poceni tok.
- steklokeramika + pečica
- bojler 80 l - 2kW
- hladilnik 80W
- hladilna omara 100W
- en kup žarnic halogen 80-100W
- pralni - vsak dan, sušilni- vsak dan, pomivalni stroj - vsak dan - glavni porabniki
- računalnik - 90W - par ur na dan (which makes around 0.5 kwh/dan, 15 kwh mesečno)



Še info podatek za gradbeno omarico - sosed - poraba 0 kwh, račun 35 EUR mesečno.


A tebe mogoče nategujejo?


Kdo in zakaj?

šernk ::

2 nadstropna stanovanjska hiša cca 2x80 kvadratov:

- 2 zamrzovalni omari, ena novejša deluje 24/7, druga cca 20 let stara deluje od avgusta do maja 24/7
- 2 hladilnika eden star 8 let, drugi nekje 30 let oba delata 24/7
- računalnik, ki deluje 24/7
- 2 TVja od tega eden CRT nekaj ur dnevno
- bojler 120l@ 2kW (nastavljen da deluje večinoma le ponoči v nizki tarifi)
- pomivalni stroj cca 8 let star, ki dela skoraj vsak dan
- pralni stroj star 10 let, ki dela cca 5x tedensko
- 2x klima pretežno za ogrevanje
- steklokeramična plošča za kuhat, na kateri se kuha 3-4x tedensko

v poletnem obdobju račun za elektriko okrog 65€, pozimi pridemo do 100€ max.

kaj delate nekateri da imate tako visoke račune ne vem. Mi imamo praktično vse na elektriko (kurilno olje pomaga ogrevat hišo v najhujši zimi in dve kopalnici od novembra do marca) pa smo v enem letu doslej plačali za 900€ elektrike.

ko smo preklopili bojler na elektriko je šla poraba mesečno gor za cca 25-30€, ko priključiš še 2 klimi za ogrevanje sredi nahjujše zime dvigne še za dodatnih 30€ mesečno. Sosed naj bi plačeval 100€ mesečno in nimam pojma kaj dela. Je pa tako...da 30€ plača praktično vsak a porabi kaj elektrike ali ne, ker je že sama omrežnina draga.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gregor5816 ::

Brias je izjavil:

medenko je izjavil:

brias in ostali: kako vam uspeva?



ne stekam ...

saj je logicno kam je treba iti ...

- vse na a+++
- te zadeve -> pranje cunj, sesanje, peglanje, prckanje las ( moja ima lase do ... khm .. treba to eno uro susit, prckat .... ) prestavis na vikende, ali po 22.00 ...

res je da imamo novo fasado in psihopate v stolpnici ki razgrevajo stolpnico :)

jaz sem kamot cel dan v gatah in majici v flatu ... edino ce pretiravam z klimo :)

Zakaj takrat? Je za to kakšen poseben razlog?

Hayabusa ::

Manjša tarifa.
http://www.elektro-celje.si/pomoc-odjem...

MT
Manjša tarifa
Manjša tarifa je tarifa, ki jo dvotarifni števec beleži vsak delavnik od 22. do 6. ure naslednjega dne ter vsako soboto, nedeljo in dela prost dan od 0. do 24. ure.


VT
Večja dnevna tarifa
Večja dnevna tarifa je tarifa, ki jo dvotarifni števec beleži vsak delavnik od 6. do 22. ure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

mtosev ::

vrstna hiša 94m2 42-45e
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

floyd1 ::

Okrog 65-70 EUR/mesec

- pečica nekajkrat tedensko
- bojler 2000W, večinoma "nočni" tok (na timer)
- steklokeramika - valjda vsak dan
- pralni + sušilni (vsak od njiju ca. 7-8x na teden - 2 mala otroka)
- računalnik in NAS 24/7
- hladilnik
- pomivalni

Razen tistih, ki še ogrevate na štrom (klima,...) - ne vem zakaj pišete kvadrature stanovanj. Kvadratni metri ne papcajo štroma. Bojler, sušilec, steklokeramika, pečica... pa kar nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

_Sajmon_ ::

Dvosobno stanovanje, 57m2, 2 punci, podnajemnici, cca 28 EUR, pri če se ne motim, Elektro Ljubljana. Večji uporabniki samo pralni stroj in pomivalni, brez tv-ja. Aja, pa dva računalnika, štedilnik na plin, varčne žarnice, hladilnik a+ z dvema kompresorjema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

Oberyn ::

65 € / mesec.
3 ljudeki + 2 mački, brez gretja in brez tople vode (to ne gre na elektiko). Kuhanje gre na plin. Imam pa en orenk računalnik plus en NAS strežnik na 5 diskov prižgan 24/7. Pa vsi gospodinjski stroji so stari 15 let.

Hayabusa ::

en NAS strežnik na 5 diskov prižgan 24/7

Če imaš notri 3.5" diske in se dogaja kaj več kot idlanje lahko računaš na cca 40-50W porabe samo zaradi diskov.

EdoK ::

Smo štirje v hiši-dvojčku, grejemo se na TČ, elektrika je edini energent (razen oglja za gril :D). Povprečje zadnjih let 7.400 kWh/leto ali trenutno 80 EUR/mesec. Ni slabo, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EdoK ()

BorutK-73 ::

Hiša - bivalna 2 nadstropja, podstrešje samo tla izolirana+bramac streha.
65-70€ na mesec, to je 450 do 500 KWh.
200L toplotna črpalka - pokuri za 5€ na mesec (poleti manj)
10 let star pralni stroj
1 skrinja
2plin 2elektrika plošča
1 stara pečica (požrešna)
2 hladilnika
2 računalnika
1 prenosnik
2 LCD TV
1 plasma
1 50' katodna klasika
pozimi 300W črpalka za centralno.

Oberyn ::

Hayabusa je izjavil:

en NAS strežnik na 5 diskov prižgan 24/7

Če imaš notri 3.5" diske in se dogaja kaj več kot idlanje lahko računaš na cca 40-50W porabe samo zaradi diskov.

Thanks, Hayabusa. Poraba je 70W, izmerjeno. (Moderator: ok, saj priznam...)

Hayabusa ::

Vse skupaj ali samo diski ?

Oberyn ::

Hayabusa je izjavil:

Vse skupaj ali samo diski ?

Vse skupaj, sem meril enkrat med polno obremenitvijo. Sam comp tudi troši ene 20W min.
Samo, to v bistvu itak nima enega vpliva na mesečno porabo. Trošijo prastari hladilnik, pa prastara skrinja pa take stvari. Pa žena vsak posmrkan robec pere na 90 stopinj.
Pa da vam še povem, elektrika to ni nič. Za ogrevanje te preklete pošasti od bajte porabim 3000 € na leto.

Ganon ::

Gregor5816 je izjavil:

Zakaj takrat? Je za to kakšen poseben razlog?


Ker je cel dan cenejši tok? Mi počnemo enako. Pranje, likanje itd. se opravi med vikendom. Bojler imamo čez teden vedno prižgan samo ponoči oz. po deseti uri zvečer, ko preklopi na cenejši tok. Marsikje se da prihraniti, samo če hočeš.

kixs ::

Cca 33€ poleti in par evrov vec pozimi, ker se vec luci uporablja. Laptop je vklopljen 24/7, monitor 26" pa takrat ko delam - recimo 10h dnevno. Bojler 100L samo ponoci, kuhanje na indukcijo prakticno vsak dan, pecica vsaj tedensko. Grelnik vode za caj, veckrat dnevno. Hladilnik je nov neki A+. Pralni stroj tudi A+, dela le med poceni tarifo. Zarnice so vecinoma GU10 40W in jih je kaksnih 10 v stanovanju, ostale so varcne. Zdaj razmisljam o menjavi teh GU10 halogenk na LED varianto - bom probal vzeti ene poceni 6W iz Kitajske - samo za test. LCDTV pa par urc dnevno. Enkrat sem namesto laptopa imel 24/7 vklopljen stacionarni racunalnik in je bila poloznica za cca 10€ visja kot navadno - od takrat stacionarnega uporabljam le za kaksno urco sem pa tja - tudi ni potrebe za vec.

Tudi sam razmisljam o menjavi glavne varovalke za manjso.

einstein :P ::

Aston_11 je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Cca 15 kwh na dan - 72 EUR/mesečno - E3 d.o.o. - približno polovica odpade na poceni tok.
- steklokeramika + pečica
- bojler 80 l - 2kW
- hladilnik 80W
- hladilna omara 100W
- en kup žarnic halogen 80-100W
- pralni - vsak dan, sušilni- vsak dan, pomivalni stroj - vsak dan - glavni porabniki
- računalnik - 90W - par ur na dan (which makes around 0.5 kwh/dan, 15 kwh mesečno)



Še info podatek za gradbeno omarico - sosed - poraba 0 kwh, račun 35 EUR mesečno.


A tebe mogoče nategujejo?


Kdo in zakaj?


je e3 doo, ker se mi 72eur zdi nekam veliko, razen če ti res cel dan laufajo tisti pralni, pomivalni, sušilni stroji...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Oberyn ::

Kakor lahko vidim po vaših stroških, je elektrika pri nas dokaj poceni. Tisti, ki se malo trudite varčevati, imate strošek praktično zanemarljiv. Tudi ogrevanje cele hiše na elektriko je še čisto znosno (če odšteješ, da je TČ + oprema za eno orenk bajto min 12 jurjev).

Vendar, ali bo to trajalo? V Slo je elektrika trenutno med najcenejšimi v Evropi. "Uravnoteženje" je za pričakovati. Dodatno vse kaže, da gre kompletna oskrba z elektriko v pri(h)vatizacijo. Če se to zgodi, je enormno višanje cen praktično obvezno.

šernk ::

Vendar, ali bo to trajalo? V Slo je elektrika trenutno med najcenejšimi v Evropi.


seveda da ne bo trajalo. Ravno to je bilo lani odločilnega pomena pri meni. Peč na kurilno olje je treba vsekakor zamenjat, vendar s čim. In sem malce računal: toplotna črpalka visokotemperaturna investicija 10k€+ in če se podraža elektrika si spet na začetku in jo dobiš noter ravno v 20ih letih, če se ti nič ne pokvari, poleg tega če zmanjka elektrike, kar se je v preteklosti že zgodilo za skoraj cel teden, si brez kurjave.

kombinacija peleti/drva...investicija 6k€+, dobiš jo notri sicer v dobrih 5ih letih, pod pogojem da se peleti ne podražajo.

iz slednjih kalkulacij in ker smo imeli eno klimo že montirano, smo se raje odločili za še eno klimo, kot menjavo celotne kurilnice. Investicijo imamo že povrjeno skozi prišparano kurilno olje, prejšnjo sezono (poraba kurilnega zbita iz 2500 litrov na 1000 litrov, elektrike smo plačali pa 400€ več kot bi jo brez klim). Slej ko prej lahko nekje pričakujemo veliko podražitev, vprašanje le na katerem koncu. Lani je bil zame GEN-I najcenejši ponudnik, z dvigom cen je petrol postal najcenejši, pa se mi ne ljubi zaenkrat menjat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

VaeVictis ::

Kaj pa glede plina, kateri ponudnik je trenutno najcenejši!?

floyd1 ::

EdoK je izjavil:

Smo štirje v hiši-dvojčku, grejemo se na TČ, elektrika je edini energent (razen oglja za gril :D). Povprečje zadnjih let 7.400 kWh/leto ali trenutno 80 EUR/mesec. Ni slabo, ne?

Katera toplotna črpalka in okvirna cena vsega skupaj z montažo? Talno gretje po vsej hiši? Naslednje leto gremo namreč še v to akcijo... ;).
Drugače pa ne samo, da ni slabo, fantastično je tole.

Oberyn ::

VaeVictis je izjavil:

Kaj pa glede plina, kateri ponudnik je trenutno najcenejši!?

Glede cen ne vem, ampak par mojih sosedov resno študira, s čim zamenjati plin. Iz tega sklepam, da je to tudi že na nivoju nafte.

dronyx ::

Pri obračunu elektrike plačuješ tudi nek pavšal, ki je odvisen od priključne moči varovalk. Torej nima smisla imeti bistveno višje moči, kot pa jo dejansko potrebuješ. Se mi pa elektrika ni zdela nikdar tako visok strošek, da bi se s tem pretirano ukvarjal.

Gogyto ::

Mater, pa sem jaz mislil, da smo med hujšimi porabniki... PA vidim, da smo še šparovni

Zadnje leto in pol Petrol

cca 73m2
bojler 80 l stalno prižgan (razen za daljše počitnice)
računalnik desktop, prižgan takoj, ko se pride domov po 15h uri, vikend nonstop.
Pranje, sušenje perila se poskušamo držat cenejših tarif, redko peremo sredi tedna v dražji tarifi
pomivalc, pere praktično dnevno...
prejšnjo zimo uvedli klimo za gretje

poleti račun 45 - 50 evrov; pozimi z dvema grelnima klimama ~ 130-140 jevrov. Pa najpomembnejša stvar - sproti javim stanje števca in mirno spim.8-)

Buggy ::

-toplotna crpalka s 300 lit bojlerjem, ogrevanje sanitarne vode na 50 stopinj... cca. 6 mesecev ko je toplo (nad 15 stopinj)

-pec na pelete (gorilnik z 2000W grelcem, ki zazari pelete vsake pol/1 ure za cca 5 min) odvisno od odjema porabnikov ...drugih 6 mesecev kot deluje TC

-2 crpalke + tista za obhodni vod 3x15W...celo leto

-kombiniran hladilnik z zmrzovalnikom, star 12 let (B razred)... letna poraba 350KWh in mali hladilnik za piwo A razred (pol leta) 160KWh/2

-kuhanje na steklokeramicni (stara 8 let) plosci in uporaba pecice vsak vikend intenzivno, cez teden za vecerjo steklokeramika max 1 uro

-pranje oblacil v 12 let starem pralno-susilnem aparatu vsak 2-3 dan...brez susenja v aparatu, pranje na 45 stopinj

-pranje posode v 8 let starem pomivalnem stroju vsak drugi dan na ECO programu (45 minut).

-Plazma 50" prizgana od 17-22-ure cez teden, cez vikend celi dan + Siol Box

-Glavni racunalnik I7+GTX580+23"LCD prizgan isti rezim 17-22-ure cez teden, cez vikend celi dan

-cez vikend prizgana se dva dodatna AMD ;) racunalnika po cca 6 ur (gaming) + 2x ekstra TV (LCD 32 + CRT)

-luci vecinamo varcne zarnice, se jih ne ugasa in priziga v dnevnem prostoru.

-razno polnjenje aparatov vsak drugi dan mobiji X4 + PSPx2 + tablica

Stanovanjska hisa, enotarifni stevec, elektro LJ

cena na poloznici po poracunu 65€

klemenSLO ::

Stanovanje / hiša niti ni tako relavanten podatek dokler ne ogrevaš na elektriko.

dRGAČE PA:
Pranje, sušenje perila se poskušamo držat cenejših tarif, redko peremo sredi tedna v dražji tarifi
pomivalc, pere praktično dnevno...
zamrzovalna skrinja 24/7
hladilnik 24/7
el. steklokeramična plošča.
1 komp v dnevni (htpc) skoz pržgan
1 desktop pc morda 1h na dan
plazma 42 recimo 3h/dan
+veliko več manjših porabnikov (ure,radii)

pozimi znese recmo 65 eurov ker se prej stemni in povsod gori luč (beri mulci ne ugašajo za sabo)
poleti pa 55 EUR
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

2 hladilnika
1 zmrzovalna
4 osebe
2 televiziji
1 računalnik(12h dnevno)
indukcijska
TČ bojler(ne obratuje ko je pod 10˘C)
Klima, ki ogreva 40m2 90%
pralni
pomivalni
sušilni TČ

Račun je cca 70€
Magic

Brias ::

Gogyto je izjavil:

Mater, pa sem jaz mislil, da smo med hujšimi porabniki... PA vidim, da smo še šparovni

Zadnje leto in pol Petrol

cca 73m2
bojler 80 l stalno prižgan (razen za daljše počitnice)
računalnik desktop, prižgan takoj, ko se pride domov po 15h uri, vikend nonstop.
Pranje, sušenje perila se poskušamo držat cenejših tarif, redko peremo sredi tedna v dražji tarifi
pomivalc, pere praktično dnevno...
prejšnjo zimo uvedli klimo za gretje

poleti račun 45 - 50 evrov; pozimi z dvema grelnima klimama ~ 130-140 jevrov. Pa najpomembnejša stvar - sproti javim stanje števca in mirno spim.8-)



kako ze ce jaz strom placujem 36 eur za 70m2 .... in ogrevanje preko toplarne ( okt nov dec jan feb mar apr ) manj kot 10 eur na mesec? :)

Aston_11 ::

Kaj to pisarite m2 - saj m2 ni porabnik - porabnik so el. naprave - če niti luči ne prižgeš za 36 EUR, potem imaš lahko 5000 m2, pa ne bo imelo nobenega vpliva.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektrika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711770 (3093) Ganon
»

Prevelika poraba električne energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712172 (10490) feryz
»

Poraba elektrike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14749475 (36099) Duhec
»

Koliko € mi pokuri PC mesecno

Oddelek: Loža
408634 (7053) Volk|
»

Poraba el. energije v gospodinjstvu! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6323933 (22500) gruntfürmich

Več podobnih tem