» »

Laganje policistov

Laganje policistov

«
1
2 3

negotiator ::

Pozdravljeni!

Pri zavijanju levo, na semaforiziranem križišču, se mi je tik pred semaforjem prižgala rumena luč, zavoj sem potem normalno izpeljal, ter po cca. 50m na levi zagledal policijsko vozilo, ki se je vključilo v promet za mano. Za naslednjim križiščem so me ustavili (z mano je bil tudi oče, ki sem ga ravno peljal domov). Policist je trdil, da sem prevozil rdečo, kar sva oba z očetom zanikala, saj sva oba videla, da to ni res. Rumena se je prižgala v trenutku, ko sva pripeljala v križišče, se pravi, da se ni bilo več mogoče ustavit. Policist je trdil, da se je na drugi strani križišča že prižgala zelena, na to sem odgovoril z "nemogoče" - potem pa je vprašal, če trdim, da laže - ker nisem videl njegove strani semaforja, sem rekel, da ne trdim, da laže ampak le, da jaz govorim resnico (da nisem peljal skozi rdečo) - na to je drug policaj odgovoril s "čez katero pa? -čez rumeno?" - na to sem odgovoril z "da" -v trenutku je rekel "160€ kazni, 80€ polovička" -odgovoril sem, da če se rumena prižge tik pred semaforjem, da se ni več mogoče varno ustavit - na to je odgovoril z "potem ste peljali prehitro" - halo?! pa to ni res, s čim vse boš še poskušal doseči svoj prav?... vprašal sem ga, če ima posnetek tega in je rekel, da ne. rekel je še, naj pokažem še obvezno opremo, kar sem tudi storil in takoj, ko sem pokazal prvo pomoč in komplet rezervnih žarnic, je rekel "to ni več veljavno, pa to tudi ne" -kaj?! rekel sem, kako, da ni, če pa je kupljeno lani? -"pokažite datum", je rekel - ko sem odprl prvo pomoč in mu pokazal vsebino, je popustil. vprašal je, če je bilo kaj alkohola in sem odgovoril, da ne, in, če grem pihat - na to je odgovoril z: -ni treba. oba sta šla v svoj avto za enih 5 minut, potem me eden od njiju pride iskat, naj grem z njim do avta. Ko sem prišel tja, je imel že spisano kazen za vožnjo v rumeno luč - vprašal sem ga, za kaj to, in je odgovoril, da vožnja v rumeno luč ni legalna in sem rekel, da če se ti prižge tik pred semaforjem, ni nelegalno - na to je samo zajamral in naslonil glavo na vzglavnik sedeža - isto sem mu ponovil še parkrat, ko je pisal kazen in vsakič je zajamral in se z glavo naslonil nazaj - potem je še rekel, če sem delal izpit in, če so mi povedali, kaj je treba naredit, ko se prižge rumena - dejal sem, da se ustavimo, če lahko to varno storimo (t.j. - če nismo že preblizu) - še naprej je vztrajal na svojem in, naj si preberem ne vem, kateri člen zakona in, da se lahko v roku osmih dni pritožim. Naloga nisem podpisal, ker omenjenega prekrška nisem storil, mi pa ga je vseeno dal - a je sploh veljaven potem, če ga nisem podpisal? Skratka, nesramno in brez dokaza sta mi napisala kazen. Naj omenim še, da sem dva dni nazaj po regionalki vozil prehitro in za to dobil kazen, ki sem jo mirno sprejel, saj sem vedel, da sem prekršek res storil. Ampak tole danes je bilo pa že čisto mafijsko delo. Prosil bi za nasvete - kaj lahko storim, koliko možnosti imam, če se pritožim (očeta imam za pričo). In, kako mi je sploh lahko izročil nepodpisan nalog - a je to sploh legalno/veljavno?

Hvala, lp
All easy problems have already been solved.

D3m ::

Plačaš, ker si šel v rumeno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ganon ::

negotiator ::

D3m je izjavil:

Plačaš, ker si šel v rumeno.


zprcp-upb2, 99. člen:

"rumena luč – prepovedana vožnja, razen v primeru, ko se vozilo pri vožnji z dovoljeno hitrostjo ne more varno ustaviti zaradi premajhne oddaljenosti od semaforja;"
All easy problems have already been solved.

SeMiNeSanja ::

Podaš uradno pritožbo na policijsko upravo.
Kazen se ti sicer ne bo črtala, bo pa 'gospod' imel zabeležko.
100 zabeležk..... pa se bo že kdo vprašal, če kaj ni v redu z 'gospodom'.

Drugače pa.... me prav zanima, če lahko pri takem 'bližnjem srečanju' zahtevaš, da hočeš govoriti z predpostavljenim.... Pa če so ti to dolžni omogočiti. Seveda je spet druga zgodba, na čigavo stran bo ta stopil (predvidevam, da na policistovo... a ni nujno).

D3m ::

negotiator je izjavil:

D3m je izjavil:

Plačaš, ker si šel v rumeno.


zprcp-upb2, 99. člen:

"rumena luč – prepovedana vožnja, razen v primeru, ko se vozilo pri vožnji z dovoljeno hitrostjo ne more varno ustaviti zaradi premajhne oddaljenosti od semaforja;"


Kako boš dokazal?
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

No, imel si nesrečo, da sta bila tam policista in po svoje srečo, ker bi ti lahko spisala kazen za rdečo luč. Potem bi imel še kazenske pike.

matobeli ::

Ali pa nesrečo da si nisi omislil tistega dascama ki je bil v tako dobri akciji pol leta nazaj.

Nisem sicer prepričan če to zdrži kot dokaz, verjetno pa pomaga.

SeMiNeSanja ::

negotiator je izjavil:

D3m je izjavil:

Plačaš, ker si šel v rumeno.


zprcp-upb2, 99. člen:

"rumena luč – prepovedana vožnja, razen v primeru, ko se vozilo pri vožnji z dovoljeno hitrostjo ne more varno ustaviti zaradi premajhne oddaljenosti od semaforja;"

Problem je le v tem, da luč ne 'gleda' kdaj naj se prižge. Predhodno pa te tudi ne opozori.

Policist, ki se skriva za vogalom pa tudi ne more ocenjevati, če bi se ti lahko še varno zaustavil ali ne. Kaj je pravzaprav 'varno zaustaviti'? Mislim, da ne predvideva radiranja pnevmatik....?

Osnovna napaka je bila storjena s strani voznika, ki ni v skladu z 99. členom kratko in jedrnato izjavil "ko se je prižgala rumena luč, sem bil preblizu križišča, da bi še lahko varno zaustavil".
Od tu naprej, pa se lahko samo še o tem pogovarjaš, kdo lahko realno presodi kdaj še lahko varno zaustaviš. Verjetno voznik, ne pa policist, ki se skriva 50m naprej za vogalom in vidi le svojo stran križišča.....

Resna težava pa je, če policist trdi, da je na njegovi strani že gorela zelena luč.
Vendar se je tu policist dal autogol, ker je že pisaril kazen za vožnjo v rumeno - saj bi se v takem primeru šlo za vožnjo v rdečo luč.

Magic1 ::

Glede na to, da policaj ni videl tvojega semaforja in da ti je predpisal vožnjo v rumeno, se verjetno da izpodbijat. 50km/h je kar nekaj metrov za rumeno, pri kateri se ne moreš ustavit in če te policaj sploh ni videl pred semaforjem, bo težko kdorkoli ugovarjal tvojim ugotovitvam o nezmožnosti ustavljanja.
Je pa uprašanje, če je 80EUR vredno reskiranja in izgubljanja časa pri sodniku.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

louser ::

Seveda je vredno. Sem se za rahlo večji znesek šel zagovarjat na sodišče. Zato, ker ne želim biti obtoženi za dejanje, ki ga nisem storil.

bambam20 je izjavil:

No, imel si nesrečo, da sta bila tam policista in po svoje srečo, ker bi ti lahko spisala kazen za rdečo luč. Potem bi imel še kazenske pike.

Kako je sreča, če gledamo op prispevek, da ti policaj ni napisal kazni za nekaj, česar nisi storil?
A se ti zdi normalno, da dobiš kazen za nekršitev? Smo v Jugi ostali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

zmaugy ::

Tole je res eno sranje. Sam bi na tvojem mestu naknadno kontaktiral šefa policijske postaje, s katere sta policista in mu mirno a zelo odločno razložil situacijo. Morda bi pomagalo. Dvomim da bi se šel jahat po sodišču za 80 EUR, bi si pa nabavil dashcam na tvojem mestu za v bodoče.
In definitvno bi v bodoče na področju jurisdikcije te postaje poklical in zatežil šefu postaje, kadarkoli bi videl policiste počet kar koli, kar ne bi bilo 100 % po predpisih.

louser ::

Sicer je pa laganje policistov indoktrinirano v njih. Naslednjič mu brez problema lahko rečeš, da laže. Ne bo kazni, oblubm!

Scorpy84 ::

Jaz tukaj vidim samo, da so policisti hoteli izvlect iz tebe priznanje in jim je uspelo. Drugic ne povej nicesar, oziroma da si imel zeleno luc in da ne ves o cem govori. Mene so tudi pred leti na x for hoteli dobiti (v vecini niso bili prekrski), pa se malo delas nevednega.Ce bi pa za teboj vozili, je pa druga zgodba. Sicer pa je to vse besedno, nikjer se ne snema, tudi z njihove strani ne? Pa tudi placaj, tudi ce nisi podpisal si vseeno dolzan placati, edino ce ti vspe pritozba. Ampak vedi da prvo glavni na postaji, od kjer je policaj, avtomatsko zavrne pritozbo.

bambam20 ::

louser je izjavil:


Kako je sreča, če gledamo op prispevek, da ti policaj ni napisal kazni za nekaj, česar nisi storil?
A se ti zdi normalno, da dobiš kazen za nekršitev? Smo v Jugi ostali?


Kako ni storil. Zapeljal je v križišče, ko ni več gorela zelena luč. Če ne veš, ne smeš peljati v križišče, ko se piržge rumena luč. To je blo nekoč.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: louser ()

blackbfm ::

Sam bi na tvojem mestu naknadno kontaktiral šefa policijske postaje, s katere sta policista in mu mirno a zelo odločno razložil situacijo. Morda bi pomagalo.


šef pa bo poklical policistovo mamo, ta ga bo pa.. okregala? :)) ni to osnovna šola no.. saj se loh pritoži, itak bo pa zgubu in plačal še sodišče, ker so nejasne okoliščine in policistova beseda pač več velja

zmaugy ::

blackbfm je izjavil:

Sam bi na tvojem mestu naknadno kontaktiral šefa policijske postaje, s katere sta policista in mu mirno a zelo odločno razložil situacijo. Morda bi pomagalo.


šef pa bo poklical policistovo mamo, ta ga bo pa.. okregala? :)) ni to osnovna šola no.. saj se loh pritoži, itak bo pa zgubu in plačal še sodišče, ker so nejasne okoliščine in policistova beseda pač več velja


Ne obstajata samo dva ekstrema - bodi tiho in plačaj ali pa se pritoži in pojdi na sodišče. Predno plačaš, se izplača poskusiti poklicati in se pogovoriti.
Ali bo rezultat preklic kazni? Najverjetneje ne. Ali to OPa lahko kaj stane? Če se je stvar zgodila, kot je napisal, se sam ne bi bal tega. Morda pa obstaja minimalna možnost, da šef vpraša policista po zdravju, sploh če to ni prvi takšen primer tega policista. V tem primeru kdo ve...?
Oblast mora dobiti feedback, ko dela stvari narobe. Tudi oblast so samo ljudje, ki niso veseli, če jim kdo upravičeno pove, kar jim gre po telefonu in si ne želio vsak dan imeti opravka z nezadovoljnimi državljani, zato je vedno ena od možnih posledic ta, da se v izogib takšnim situacijam morda potrudijo, da ljudje, ki imajo neposeden kontakt z državljani, svoje delo opravljajo bolj korektno.
Če to ne bi držalo, bi bili še vedno v državi, kjer te lokalni valpti za šport prebutajo, kadarkoli se jim zazdi. Pa kolikor vem že dolgo nismo več v takšni državi. Je pa res, da je za izboljšanje potreben čas, ampak brez sodelovanja državljanov se ne bo zgodilo. Če ima OP čas, denar in voljo, se lahko loti tudi preko sodišča, v primeru zmage je efekt veliko večji, ampak kaj ko je pri tem vedno prisotno kar precej tveganja in stroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

louser ::

bambam20 je izjavil:

louser je izjavil:


Kako je sreča, če gledamo op prispevek, da ti policaj ni napisal kazni za nekaj, česar nisi storil?
A se ti zdi normalno, da dobiš kazen za nekršitev? Smo v Jugi ostali?


Kako ni storil. Zapeljal je v križišče, ko ni več gorela zelena luč. Če ne veš, ne smeš peljati v križišče, ko se piržge rumena luč. To je blo nekoč.

Čez rdečo se ni peljal. Kako je lahko sre"a, da ni dobil kazen za rdečo.
Čez rumeno se pa pod določenimi pogoji lahko pelješ.

frudi ::

blackbfm je izjavil:

saj se loh pritoži, itak bo pa zgubu in plačal še sodišče, ker so nejasne okoliščine in policistova beseda pač več velja


Samo da policistova beseda v tem primeru nič ne velja, ker iz druge strani križišča ni imel pregleda nad tem, kaj se je sploh zgodilo. Policist ne more pričati, da bi OP lahko varno ustavil v trenutku, ko se je prižgala rumena luč, ker iz svoje perspektive OPjevega semaforja sploh ni videl. OPja je ustavil bolj na blef, malo zagrozil in zamutil glede predpisov in OP se je žal naivno ujel v nepotrebno priznanje vožnje v rumeno luč. Kar pa vseeno samo po sebi ni prekršek, saj (iz 99. člena Zakona o pravilih cestnega prometa):

2. rumena luč – prepovedana vožnja, razen v primeru, ko se vozilo pri vožnji z dovoljeno hitrostjo ne more varno ustaviti zaradi premajhne oddaljenosti od semaforja;


Torej tudi policistovo mutenje o tem, da si vozil prehitro, če nisi mogel ustaviti pri rumeni, ne zdrži vode. Če si vozil v okviru dovoljene omejitve, nisi vozil prehitro. Pred križiščem s prižgano zeleno lučjo ne rabiš vnaprej preventivno upočasnjevati, samo zato ker se bi mogoče v naslednjih sekundah lahko prižgala rumena.

Torej, OP, če ne želiš po nepotrebnem plačevati neupravičene kazni, sodniku za prekrške lepo povej, da si vozil v okviru omejitve in da si bil v trenutku, ko se je prižgala rumena, preblizu semaaforja in več nisi mogel varno ustaviti pred križiščem. Zato si v skladu s predpisi nadaljeval vožnjo skozi križišče. Če bo policist kaj trdil drugače, naj samo razloži, kje se je nahajal, ali je iz svoje perspektive imel pogled na tvoj semafor in ali je lahko videl, kdaj so se na tvojem semaforju preklopile luči.

V prihodnje pa nikoli policistu ne reči, da si zapeljal v rumeno. Če že kaj, povej samo, da je do trenutka, ko se več ne bi mogel varno ustaviti pred križiščem, gorela zelena. Če ti slučajno še kaj teži naprej v stilu 'ja kaj pa od tam naprej', pa si od tam naprej bil pozoren na ostale udeležence v prometu, da si lahko varno zapeljal skozi križišče.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

blackbfm ::

Morda pa obstaja minimalna možnost, da šef vpraša policista po zdravju, sploh če to ni prvi takšen primer tega policista. V tem primeru kdo ve...?
Oblast mora dobiti feedback, ko dela stvari narobe.


Verjetno dobijo vec kot dovolj slabega feedbacka - itak bo skoraj vsak ki dobi kazen, ne glede na to je upravičeno al ne, trdil da se mu godi krivica. Moje mnenje je da mora policist res nekaj generalno za*ebat da bodo kaksne posledice, za take stvari pa so nedotakljivi - saj neka avtoriteta mora vseeno bit.

Samo da policistova beseda v tem primeru nič ne velja


To se bo sodnik odlocil kaj velja kaj ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Meizu ::

No to je en lep primer, ki potrdi mojo fascinacijo nad tem, zakaj nimamo semaforjev z odstevanjem casa. V avstriji imajo tak sistem velika vecina semaforjev in nimas s tem nobenih tezav.

V ljubljani sem videl le en tak semafor in to na vicu.

Gagatronix ::

Pol pa slab opazujes okol sebe al si pa vidu zlo mal Lj.

starfotr ::

Izgleda , da niso izpolnili norme, zato se gredo take bedne fore. Ali pa slab dan. Ali pa zajebavanje, ker lahko, saj imamo uniformo. Drugega ne vidim. Tu nimajo dokazov, zato "jim moraš verjeti na besedo". Jaz bi se pritožil na kazen in tudi na postopek, ker očino ni bil povsem korekten.

bbbbbb2015 ::

negotiator je izjavil:

Pozdravljeni!

Pri zavijanju levo, na semaforiziranem križišču, se mi je tik pred semaforjem prižgala rumena luč, zavoj sem potem normalno izpeljal, ter po cca. 50m na levi zagledal policijsko vozilo, ki se je vključilo v promet za mano. Za naslednjim križiščem so me ustavili (z mano je bil tudi oče, ki sem ga ravno peljal domov). Policist je trdil, da sem prevozil rdečo, kar sva oba z očetom zanikala, saj sva oba videla, da to ni res. Rumena se je prižgala v trenutku, ko sva pripeljala v križišče, se pravi, da se ni bilo več mogoče ustavit. Policist je trdil, da se je na drugi strani križišča že prižgala zelena, na to sem odgovoril z "nemogoče" - potem pa je vprašal, če trdim, da laže - ker nisem videl njegove strani semaforja, sem rekel, da ne trdim, da laže ampak le, da jaz govorim resnico (da nisem peljal skozi rdečo) - na to je drug policaj odgovoril s "čez katero pa? -čez rumeno?" - na to sem odgovoril z "da" -v trenutku je rekel "160EUR kazni, 80EUR polovička" -odgovoril sem, da če se rumena prižge tik pred semaforjem, da se ni več mogoče varno ustavit - na to je odgovoril z "potem ste peljali prehitro" - halo?! pa to ni res, s čim vse boš še poskušal doseči svoj prav?... vprašal sem ga, če ima posnetek tega in je rekel, da ne. rekel je še, naj pokažem še obvezno opremo, kar sem tudi storil in takoj, ko sem pokazal prvo pomoč in komplet rezervnih žarnic, je rekel "to ni več veljavno, pa to tudi ne" -kaj?! rekel sem, kako, da ni, če pa je kupljeno lani? -"pokažite datum", je rekel - ko sem odprl prvo pomoč in mu pokazal vsebino, je popustil. vprašal je, če je bilo kaj alkohola in sem odgovoril, da ne, in, če grem pihat - na to je odgovoril z: -ni treba. oba sta šla v svoj avto za enih 5 minut, potem me eden od njiju pride iskat, naj grem z njim do avta. Ko sem prišel tja, je imel že spisano kazen za vožnjo v rumeno luč - vprašal sem ga, za kaj to, in je odgovoril, da vožnja v rumeno luč ni legalna in sem rekel, da če se ti prižge tik pred semaforjem, ni nelegalno - na to je samo zajamral in naslonil glavo na vzglavnik sedeža - isto sem mu ponovil še parkrat, ko je pisal kazen in vsakič je zajamral in se z glavo naslonil nazaj - potem je še rekel, če sem delal izpit in, če so mi povedali, kaj je treba naredit, ko se prižge rumena - dejal sem, da se ustavimo, če lahko to varno storimo (t.j. - če nismo že preblizu) - še naprej je vztrajal na svojem in, naj si preberem ne vem, kateri člen zakona in, da se lahko v roku osmih dni pritožim. Naloga nisem podpisal, ker omenjenega prekrška nisem storil, mi pa ga je vseeno dal - a je sploh veljaven potem, če ga nisem podpisal? Skratka, nesramno in brez dokaza sta mi napisala kazen. Naj omenim še, da sem dva dni nazaj po regionalki vozil prehitro in za to dobil kazen, ki sem jo mirno sprejel, saj sem vedel, da sem prekršek res storil. Ampak tole danes je bilo pa že čisto mafijsko delo. Prosil bi za nasvete - kaj lahko storim, koliko možnosti imam, če se pritožim (očeta imam za pričo). In, kako mi je sploh lahko izročil nepodpisan nalog - a je to sploh legalno/veljavno?

Hvala, lp


Menim, da če imaš prav, se moraš pritožiti. Osebno v življenju ne sprejemam nič, kar ni prav.
Za v bodoče si nabavi dashcam, za 30 EUR.

Drugače sicer sodniki ponavadi skup držijo s policaji. Zakonsko je tako, da "uradna oseba" nima "interesa" lagati. V praksi se Republika Slovenija napaja iz kazni in komaj čakajo, da koga oglobijo.

Glede naloga je tako, da se nam v družini še ni zgodilo, da bi papir dobili nepodpisan, bi pa to iz prakse rekel, da je policaj "zaslutil", da boš morda težka stranka v postopku in noče zgubiti službe.

Sicer bi ti oče kot priča kar pomagal, vendar pa če bi bila še neodvisna priča (kar pa je nemogoče dobiti), potem je policaj v resnih težavah. Tam si je policaj pustil "okno" za izhod, če ga bo kdo pritisnil, bo rekel, da gre za pomoto, da te ni on kaznoval.

Tega v Beneluksu recimo, ni.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

ko bili tako striktni še za rdečo, modni hit zadnje čase v SLO.....

MostWanted ::

jao bedak policajski! ni omenjeno a semafor ma števec?

r3dkv1c4 ::

Meizu je izjavil:

No to je en lep primer, ki potrdi mojo fascinacijo nad tem, zakaj nimamo semaforjev z odstevanjem casa. V avstriji imajo tak sistem velika vecina semaforjev in nimas s tem nobenih tezav.

V ljubljani sem videl le en tak semafor in to na vicu.

Kje v Avstriji in koliko taksnih semaforjev si pa videl?

Nekaj jih je po večjih mestih, da bi lahjko na splošno rekel, da jih oni imajo, mi pa ne, pa brcaš v temo.

Tudi pri nas, v Sloveniji, imamo nekaj tovrstnih semaforjev ampak lahko recem le, da ni omembe vredno, da bi jh omenjal.
Sklicevati se na tip semaforja, ker nekdo na vsak način forsira vožnjo skozi križišče, četudi čez rumeno....je skrajno neumno.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

ginekk ::

Po mojih izkušnjah bi prej rekel, da ne boš nič rešil. Policaj mirno laže naprej na sodišču in njegova beseda velja več.
Tolažiš se lahko, da vsak enkrat doživi razočaranje nad idealizirano podobo policijskega poklica. Oni naj bi v službi naroda skrbeli za red, v realnosti pa se vedno najdejo pokvarjeni policaji.

krho ::

Nima smisla pisati pritožb. Tudi meni so olupli na isti način. Pripeljal cca 50 in skozi križišče zapeljal v rumeno. Od križišča sem bil oddaljen cca 10m, ko se je prižgala le ta.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Stari maček ::

Smešni ste. Vsaka nadzorna kamera stane manj kot najnižja možna kazen....

tikitoki ::

Veliko križišč je pod video nadzorom. Mogoče bi morebiten posnetek lahko potrdil tvoje trditve.

kuall ::

ko imaš opravka s policaji je najbolj važno, da se zavedaš, da hoče iz tebe izvleči priznanje. sem imel parkrat opravka s policaji (varnostni pas itd:) in sem vsakič imel to v glavi, da jim ne bom kaj priznal. v bistvu je najbolje biti čimbolj tiho. če je policaj zajeban pezde ga boš z govorjenjem samo še bolj razdražil.

nisem pa 100% siguren, da se ne da ustaviti vedno, ko je rumena. samo včasih moraš konkretno zabremzat in riskiraš s tem, da te bo ritopik za teboj nabil v rit.

je pa za moje pojme ustavljanje pri rumeni precej važna stvar za varnost. ker veliko pešcev itd gre tudi v rdečo na zebro, če npr vidi, da se je en ustvaril pri rumeni, ko je njim svetila še rdeča bo šel kar čez, medtem ko bo drugi avto šel v rumeno in bo tega pešca zbil. tako da jaz se v tem primeru ne bi preveč pizdil na policaja, ker ta kontrola je kar smiselna.

se je pa še tega zelo zanimivega vidika treba zavedat v tej situaciji. saj ne vem če me bo zdaj kdo razumel ali bom spet govoril fakin steni. takele kazni so velikokrat površne in velikokrat nasankajo tudi nedolžni in to družba sprejme kot nujno zlo oziroma collateral damage za dobro skupnosti. tako da ne jemlji preveč osebno. tudi ko koga pošljejo v zapor niso velikokrat 100% sigurni ampak ker je bolj važno za družbo,da je nekdo za zgled zaprt za zločim bodo raje vzeli ta riziko in zaprli mogoče nedolžnega, kot da ne bi nobenega, ker je za družbo bolj koristno to, da zgleda, kot da zločince vedno dobijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Scorpy84 ::

Meizu je izjavil:

No to je en lep primer, ki potrdi mojo fascinacijo nad tem, zakaj nimamo semaforjev z odstevanjem casa. V avstriji imajo tak sistem velika vecina semaforjev in nimas s tem nobenih tezav.

V ljubljani sem videl le en tak semafor in to na vicu.


Sej ne rabis take semaforje s stevcem. V 90% primerih imas lep pregled nad kriziscem. Ko se pescem prizge rdeca luc in malo kasneje kolesarjem, ves da se bo tudi tebi prizgala rdeca luc, edino problem je ce ste leni, da bi v celoti opazovali krizisce.

bastadu ::

Jaz bi šel do komandirja postaje in z njim skušal pogovoriti kot razumen človek, če bi uvidel da to ne bo pomagalo, bi jim lepo nakazal, da jih boš dal v medije, saj se ti je očitno zgodila velika krivica proti kateri si ne moreš nič pomagati, ob trenutnem precej klavrnem ugledu policije v javnosti jim takšne objave precej škodijo in morda zna pomagat ... seveda drugo je pa potem dejanska izvedba, da najdeš enega novinarja, ki se mu bo res dalo ukvarjati s tabo in bo dejansko lahko prispevek objavil na kakem prime mediju ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Oberyn ::

kuall je izjavil:

tako da ne jemlji preveč osebno. tudi ko koga pošljejo v zapor niso velikokrat 100% sigurni ampak ker je bolj važno za družbo,da je nekdo za zgled zaprt za zločim bodo raje vzeli ta riziko in zaprli mogoče nedolžnega, kot da ne bi nobenega, ker je za družbo bolj koristno to, da zgleda, kot da zločince vedno dobijo.

Jaz sem popolnoma prepričan, da bi ti spremenil tole pesmico tisti hip, ko bi šel v zapor zaradi stvari, ki je nisi naredil. Ko bi v sprejemni pisarni sezuval čevlje in slačil hlače, bi se ti 100% zazdelo, da to pravzaprav ni preveč družbeno koristno in bi začel zadevo jemati zelo osebno. Prepričaj me, da se motim.

Drugače pa, jaz imam enega znanca, podjetnika, ki takole pravi. Ja, sem pa tja me predstavniki države malo jebejo, kaj po krivici zaračunajo in se malo izživljajo. Se zgodi, preveč se ne sekiram, nima smisla scati proti vetru, ker potem imaš mokre hlače. Državi zaračunam nazaj na svoj način, trikratno, da poskrbim še za element kazni. Pa gre igra naprej. Jah znanci, saj razumete.

BuDi79 ::

negotiator je izjavil:

Pozdravljeni!

Pri zavijanju levo, na semaforiziranem križišču, se mi je tik pred semaforjem prižgala rumena luč, zavoj sem potem normalno izpeljal, ter po cca. 50m na levi zagledal policijsko vozilo, ki se je vključilo v promet za mano. Za naslednjim križiščem so me ustavili (z mano je bil tudi oče, ki sem ga ravno peljal domov). Policist je trdil, da sem prevozil rdečo, kar sva oba z očetom zanikala, saj sva oba videla, da to ni res. Rumena se je prižgala v trenutku, ko sva pripeljala v križišče, se pravi, da se ni bilo več mogoče ustavit. Policist je trdil, da se je na drugi strani križišča že prižgala zelena, na to sem odgovoril z "nemogoče"
Sem imel zelo podobno situacijo na križišču med Tržaško in Aškrčevo v Ljubljani. Sem šel iz Tržaške na Aškrčevo naravnost skozi semafor, policist pa z Tivolske za mano. Je rekel "dober dan gospod, sem bil na križišču pravokotno, mislim, da ste šli čez rdečo". Sem afektivno sicer povsem mirno rekel: "jaz pa mislim da nisem šel" - in je tip padel ven, če hočem biti smešen in bi rad še kakšno drugo kazen, da on dobro ve kako so nastavljeni semaforji, da mu ni treba dejansko videti ko grem čez rdečo.- Sem rekel da se je med tem ko sem šel z normalno primerno hitrostjo skozi semafor prižgala rumena in ni bilo več moč pravočasno ustavit. Je rekel "ok, pa rumena, vedno lahko ustavite, če vozite s primerno hitrostjo... bla bla bla... tako da se lahko po želji pogovarjava še o neprilagojeni hitrosti... kazen za rumeno luč... člen ta pa ta..." ... Sem podpisal in šel. Bolje kot da dobim še kaj.

Potem pa ravno tisti dan pozneje slišim na radiu da je kazen za prevoženo rdečo luč točno toliko kot sem jaz dobil kazni. Hmmm. Itak ne moreta biti enaka zneska. Preverim člen s kazni... - prevožena rdeča luč. Super. - Gnoj en.

Podpiram od predovlilnih predlogov ene od političih strank, da se kazni bedno pišejo tudi opisno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

frudi ::

Meizu je izjavil:

No to je en lep primer, ki potrdi mojo fascinacijo nad tem, zakaj nimamo semaforjev z odstevanjem casa. V avstriji imajo tak sistem velika vecina semaforjev in nimas s tem nobenih tezav.

V ljubljani sem videl le en tak semafor in to na vicu.

Sej nekoč so bili v Ljubljani semaforji z utripajočo zeleno, kar je služilo istemu namenu. Pa se je izkazalo, da so v praksi slabši, kot v teoriji. Namesto da bi vozniki utripajočo zeleno luč vzeli kot signal, da je potrebno upočasniti, saj se jim bo kmalu prižgala rumena, so raje razmišljali "treba dat gas, da še pridem skozi". Isto bo, če bo namesto utripajoče zelene odštevalo zadnjih par sekund.

Kje drugje tak sistem morda lahko deluje pozitivno. Pri nas zaradi prenizke vozniške kulture žal ne.

kuall je izjavil:

ko imaš opravka s policaji je najbolj važno, da se zavedaš, da hoče iz tebe izvleči priznanje. sem imel parkrat opravka s policaji (varnostni pas itd:) in sem vsakič imel to v glavi, da jim ne bom kaj priznal. v bistvu je najbolje biti čimbolj tiho. če je policaj zajeban pezde ga boš z govorjenjem samo še bolj razdražil.

Točno to. In ravno na to se je žal ujel OP. Zato pa nikoli ne priznati, da ste karkoli storili narobe. Če te vpraša "ali ste vedeli, koliko ste vozili" vedno odgovoriš z "ja". Če te vpraša koliko - "po omejitvi", ne pa "malo čez mi je ušlo". Če te vpraša, katera luč je bila na semaforju, je edini pravilni odgovor "zelena".

Seveda je policist lagal, ko je OPju dejal, da je iz druga strani križišča že gorela zelena in da je torej moral prevoziti rdečo. Želel ga je prestrašiti s hujšim prekrškom, da je nato iz strahu pred kaznijo za rdečo kar sam priznal, da je zapeljal v rumeno. Puf, priznanje, avtomatska kazen. Če bi bil policist res videl zeleno iz svoje smeri, verjemi, da te ne bi spustil skozi samo s kaznijo za rumeno luč.

Ampak kot rečeno, vožnja v rumeno ni avtomatska kazen. Če želi policist pravilno oceniti, ali si imel možnost varno ustaviti pod rumeno, mora imeti dober pregled tako nad tem, kje si se nahajal, s kakšno hitrostjo si vozil in kdaj točno se ti je prižgala rumena luč. Vsaj slednjega v tem primeru ni mogel, ker iz svoje perspektive ni imel vpogleda na tvoj semafor. Torej ni imel nobene osnove za oceno, ali bi se lahko varno ustavil, ali ne. Zato njegova beseda v tem primeru ne velja nič in ostane samo tvoja. Samo na to točko se skoncentriraj v pritožbi, pa se boš naverjetneje rešil kazni.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

ginekk ::

bastadu je izjavil:

Jaz bi šel do komandirja postaje in z njim skušal pogovoriti kot razumen človek, če bi uvidel da to ne bo pomagalo, bi jim lepo nakazal, da jih boš dal v medije, saj se ti je očitno zgodila velika krivica proti kateri si ne moreš nič pomagati, ob trenutnem precej klavrnem ugledu policije v javnosti jim takšne objave precej škodijo in morda zna pomagat ... seveda drugo je pa potem dejanska izvedba, da najdeš enega novinarja, ki se mu bo res dalo ukvarjati s tabo in bo dejansko lahko prispevek objavil na kakem prime mediju ...


:) :) To je zelo naivno napisano. Nihče od komandirja do novinarja ne bo tratil časa s tako "krivico".

Drmr ::

A je dovoljeno snemanje pogovora s policistom? Oziroma a ti mora dovoliti snemanje ce mu poves da snemas pogovor?

Ob prebiranju teme sem razmisljal da bi se v taksnem primeru najlazje izvlekel z dashcamom + posnetkom nabjijanja policaja o rdeci luci.

solatko ::

Pred leti sem imel podoben primer, samo, da je policist vozil za menoj. Jaz sem šel v rumeno, on pa v čisto rdečo in mi ravno pred njihovo hišo na Prešernovi prižge modre luči, tako da sem ustavil pod oknom dežurnega na njihovem prostoru za ustavljanje.
Prvo vprašanje je bilo, če imam problem z zavorami, na moj ne, mi reče zakaj sem potem šel v rdečo. Jaz sem mu lepo odgovoril, da je v trenutku, ko sem zapeljal v križišče, na semaforju prižgalo rumeno, on za menoj je šel pa v čisto rdečo in, da to lahko preveri na njihovi kameri.
Če je bil od naju kdo v prekršku, je bil to on.

Potem je malo mencal in na koncu vrnil dokumente in mi zaželel srečno vožnjo, seveda brez kazni. Mu je bilo takoj jasno, ko sem omenil kamero, da njegova ne bo šla skoz.

Ravno tako me je enkrat v Pivki potegnil iz kolone, češ, da sem vozil prehitro pa sem mu takoj povedal registrsko številko vozila pred menoj in mu razložil, da sem šel toliko, kot on z ustrezno varnostno razdaljo pa mi je pameten, kot je bil, dejal, da je šel oni pred menoj 60, jaz pa 61 (omejitev 50), na vprašanje, kako je to ugotovil, je samo dejal srčno vožnjo in nasvidenje.

Point je v tem, da ko začneš štrikat, točno ve, da te lahko podjebava in napiše kakšno kazen, če pa mu lepo vljudno poveš, da veš kaj delaš in, da so ti predpisi jasni, te bo pa brez problemov spustil in počakal naslednjega. Imajo pač normo in morajo to nekako izpolnit.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

zk_eu ::

Drmr je izjavil:

A je dovoljeno snemanje pogovora s policistom? Oziroma a ti mora dovoliti snemanje ce mu poves da snemas pogovor?

Ob prebiranju teme sem razmisljal da bi se v taksnem primeru najlazje izvlekel z dashcamom + posnetkom nabjijanja policaja o rdeci luci.


V kolikor ga snemaš ob izvrševanju javnih nalog, lahko: https://www.ip-rs.si/vop/snemanje-polic....

Je pa nekaj drugega kot se je takrat dogodili tistemu redarju v Ljubljani, ko ga je občanka (ali občan, ne spomnim se več) provocirala in nato snemala. V takem primeru po mojem ne gre več za izvrševanje svobode izražanja.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

filip007 ::

Kamero bo treba namontirati v avto, kot imajo to v tujini.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

blackbfm ::

bastadu je izjavil:

Jaz bi šel do komandirja postaje in z njim skušal pogovoriti kot razumen človek, če bi uvidel da to ne bo pomagalo, bi jim lepo nakazal, da jih boš dal v medije, saj se ti je očitno zgodila velika krivica proti kateri si ne moreš nič pomagati, ob trenutnem precej klavrnem ugledu policije v javnosti jim takšne objave precej škodijo in morda zna pomagat ... seveda drugo je pa potem dejanska izvedba, da najdeš enega novinarja, ki se mu bo res dalo ukvarjati s tabo in bo dejansko lahko prispevek objavil na kakem prime mediju ...


Yes mediji komaj cakajo na mega udarne in sokantne zgodbe kdaj je nekdo mogoče prevozil rumeno.

bastadu ::

Glede na to, da se zgodba o mladoletnici, ki je vozila policijsko marico, še ni dobro polegla, verjamem da je vsaka zgodba o slabih policajih za njih še kako zanimiva, seveda pa jim moraš ponuditi vsaj nek posreden dokaz ali pa moraš biti pač zelo prepričljiv, da te bodo poslušali, ker kar tako vsakega, ki je užaljen zaradi kazni, seveda ne bodo poslušali in tako škodovali ugledu policije ...
Kot ste pa že mariskateri tukaj napisali, edina pametna rešitev v takem primeru je dashcam - ker v prikršku si s strani policaja dejansko takoj obsojen, da si kriv, ker njegova beseda pač več velja, razen če ne dokažeš svoje nedolžnosti (z dashcamom jo lahko dokažeš), v kazenskih postopkih je pa ravno obratno ...

r3dkv1c4 ::

bastadu je izjavil:

Jaz bi šel do komandirja postaje in z njim skušal pogovoriti kot razumen človek, če bi uvidel da to ne bo pomagalo, bi jim lepo nakazal, da jih boš dal v medije, saj se ti je očitno zgodila velika krivica proti kateri si ne moreš nič pomagati, ob trenutnem precej klavrnem ugledu policije v javnosti jim takšne objave precej škodijo in morda zna pomagat ... seveda drugo je pa potem dejanska izvedba, da najdeš enega novinarja, ki se mu bo res dalo ukvarjati s tabo in bo dejansko lahko prispevek objavil na kakem prime mediju ...

Kaj bi ti šel, je zgolj tvoja nerazumna logika.
Dejstvo je, da je OP vozil tako, da bo na vsak način prišel skozi križišče in temu primerno je policaj odreagiral.
Rumena luč sveti kar dolgo, predno preklopi na rdečo in dejstvo je, če se je pri policaju prižgala zelena na drugi strani, potem je OP imel možnost ustavit.
Teh bedarij se vsak dan nagledam in vožnja skozi rumeno je postala nacionalni šport, izgovori so pa vsi skoraj identični OP-jevemu.

Ena zadeva je inkasanstvo zaradi pasu in podobnih anomalij, čeprav imajo svoj namen, drugo pa je, da je ljudje niti najmanj ne vozijo defenzivno.

OP naj jasno napiše na katerem križišču se je to zgodilo in takoj bomo razjasnili, če so ga kaznovali z razlogom ali ne.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

solatko ::

V življenju nikoli nisem imel problemov z "uradnimi" osebami, tudi, če sem bil v prekršku tako carinskem, kot prometnem. Lepa beseda vedno lepo mesto najde. Če pa začneš s tem, da nimajo drugega dela, kot, da so se spravli ravno nate, pa "organ" praviloma zavzame napadalen položaj, ker mu pooblastila, ki jih ima, delno to tudi omogočajo, saj bi bili vsi ti organi v nasprotnem primeru brez veze.
Normalno je, da si v primeru prekrška, ne moreš ravno prepričljivo spravit v prepiranje, ampak je bolje, da prekršek v lažji obliki takoj priznaš in malo računaš na prijaznost policista, da ti vsaj malenkost spregleda in napiše najnižjo možno kazen ali pa nič.
V času yuge, so se imeli ljudje navado kregat s cariniki, da pač ne švercajo toliko in za lastno uporabo, če prav je vsak dobro vedel, da 10 kg kave, 15 kavbojk,.... niti slučajno ne boš uporabljal ti, ampak si boš s tem pokril prevoz, pa še kaj zaslužil.

Uradne osebe so pač zato postavljene s strani države, da občani vsaj delno ne kršijo preveč predpisov, ki so večinoma tudi neživljenski in gre za vaganje ograna, koliko bo še toleriral in kdaj si presegel mejo sprejemljivega.

r3dkv1c4 - Nacionalni šport v LJ je, da se kolona ne premakne takoj, ko se posveti zelena, maximalno 4-je gredo v zeleno, potem pa še štirje v rdečo.
Delo krepa človeka

r3dkv1c4 ::

Nacionalni šport je:

- štetje razmazanih komarjev na zadnjem odbijaču
- fejbučanje med vožnjo
- opazovanje nesreč iz nasprotne smeri
- kazanje po AC, kdo ima krajšega, z več konji pod havbo
- vožnja po čimbolj levem pasu, če ne kar po drugi strani ceste
- kazanje raznih gest do voznikov, ki upoštevajo predpise in se vozijo umirjeno in defenzivno
.....

filip007 je izjavil:

Kamero bo treba namontirati v avto, kot imajo to v tujini.

To bi bilo odlično, ker bi se velika večina umirila po prvi prejeti kazni,predvsem zaradi svojih idiotizmov.

@filip
Kje v tujini imajo kamere?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Furbo ::

Kako je policist lagal, če je napisal, da si šel v rumeno, kot si tudi ti sam izjavil?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

r3dkv1c4 ::

@solatko


tudi, če sem bil v prekršku tako carinskem, kot prometnem.


Tole ne pije vode, ker ti si v drugi temi trdil, da si vzoren voznik, ki ne krši cpp.
Si takrat lagal?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

solatko ::

r3dkv1c4 - Nikoli nisem trdil, da ne delam prekrškov, vendar se trudim, da ne ovram pri tem nikoga pa tudi ne spravljam v nevarnost sebe in drugih udeležencev, sem pa v žvljenju plačal samo dve kazni, za napačno parkiranje.
Moraš malo bolj natančno brati moje poste.
Brez, da storiš prekršek, se pri takih predpisih, kot jih imamo, skoraj ne da.

Sem pa pisal, da nikoli v življenju nisem vozil pod vplivom opojnih substanc, da nikoli nisem prehiteval v škarje in, da se vedno držim omejitve v naselju, razen, če kolona pelje hitreje, kot je bil zgornji primer.
Delo krepa človeka
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voznja v rdeco luc... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9919225 (15514) anketar
»

Semafor-puščica v levo

Oddelek: Na cesti
164828 (4117) googleg1
»

Kazen

Oddelek: Na cesti
498996 (6919) ingeniero
»

globa za prekršek...mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9020493 (18613) Roadkill
»

Prevožena rdeča luč (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26093151 (81554) fosil

Več podobnih tem