» »

Pokriti avto ali ne

Pokriti avto ali ne

mercury89 ::

Dosedaj sem imel avto parkiran v garaži. Sedaj pa te možnosti ni več. Tisti, ki nimate garaže ali avto pokrijete s prevleko? Avtomobila ne uporabljam vsak dan tako, da ne bi vsak dan odkrival in pokrival.

harmony ::

mercury89 je izjavil:

Dosedaj sem imel avto parkiran v garaži. Sedaj pa te možnosti ni več. Tisti, ki nimate garaže ali avto pokrijete s prevleko? Avtomobila ne uporabljam vsak dan tako, da ne bi vsak dan odkrival in pokrival.

Jaz bi ga pokril, ce ga ne bi redno uporabljal.

TheBlueOne ::

Moj je vodoodporen, tako da ga ne bi pokrival.

looser ::

boljše kot garaža je nadstrešek, lahko tudi za dva ali tri avte...
sicer zelo odvisno od razpoložljivega prostora...
prostor za garaže (ene 20-25m2) se da bolj smotrno porabiti kot za parkiranje avta...

facepalm ::

Zakaj bi pokrival avto?

abyssus ::

V primeru, da se napoveduje toča, ga pokrivam, sicer pa je bolj ali manj zunaj 24/7.

fikus_ ::

Pokrivanje in zima gresta pogojno skupaj. Je velika verjetnost, da bo pokrivalo zmrznilo na avto in boš le to potem trgal dol.
Če bo avto pokrit več dni in imaš čas da odmrzne na soncu, potem mogoče ja.

TheBlueOne ::

facepalm je izjavil:

Zakaj bi pokrival avto?


Nimajo vsi avti oken in strehe. Kaksen Tweezy od Renaulta, nekateri terenci nimajo strehe, neakteri sportni tudi ne.... :)

Ribicija ::

Če ne gre za nekega hudega oldtimerja ali kabrioleta potem ne vidim razloga, da bi ga pokrival. Za moje pojme na umazan avto tiščati ponjavo/prevleko ni ravno neka korist. Se potem umazanija čoha s ponjavo po laku......

facepalm ::

TheBlueOne je izjavil:

facepalm je izjavil:

Zakaj bi pokrival avto?


Nimajo vsi avti oken in strehe. Kaksen Tweezy od Renaulta, nekateri terenci nimajo strehe, neakteri sportni tudi ne.... :)


Ce bi si OP lastil tak avto, se verjetno nebi spraseval ali bi ga pokril ali ne:)

TheBlueOne ::

Hmmmm. Moj drug studentski avto je bil Fiat Tipo s stresnim oknom. Tu in tam je bila v njemu poplava. :) Morda ima OP kaj talsnega.

MadMax ::

Na pokritem tudi takoj ne opaziš poškodb (drug avto, pivska flaša, ...), čeprav se vsak dan sprehodiš mimo in ga ošvrkneš s pogledom z vseh strani...

Razen pokrivala proti toči (ki itak deluje le do kakega cm premera) tudi jaz ne vidim smisla v pokrivanju.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

romex ::

Jaz sezonsko vozilo katero večino časa stoji pokrivam z cerado kupljeno v interdiskontu.

Zakaj? z preprostega razloga, streha ne tesni več 100% pa mi je lažje pokrit kakor sušit cel avto.

zk_eu ::

Vsa naša vozila so v vseh vremenskih pogojih zunaj 24/7 in ni neke sile. Saj avto je nared, da zdrži zunaj vse pogoje, če te to skrbi. Škodi pa zagotovo ne.

Zagotovo pa se bo barva bolje ohranila, če boš vozilo pokrival. Ko sem šel zmešati barvo za mojo prejšnjo 15 let staro Astro (ki razen ob nevarnosti toče, ni videla garaže) sem bil presenečen, ko so mi preverili še dejanski odtenek barve, koliko to zbledi. Bila je kar dosti svetlejša od začetne tovarniške barve. Ampak, ker zbledi po celem avtu enako, razlike ne boš opazil.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

;-) ::

Astrq vsaka zbledi tu ni melo veze pokrivanje. Moje mnenje je da pokrivalo naredi vec skode kot uv zarki in tezje je to skodo sanirat.

Kebo ::

Če avta ne daš v garažo pozimi, bo sol delala manj škode, kot če ga pustiš zunaj na mrzlem. Če ni vrednost avtomobila prevelika, potem se jaz s pokrivanjem nebi ukvarjal.

dxx ::

Imam 2 avta pokrita, čez celo zimo in poleti-ko nista v uporabi. Se splača? Definitivno se. Pa oba skupaj sta nekje 3k vredna. Druga
2 avta, daily driverja, pa nikoli ne pokrivam. Ko je možnost, da mi šipa zmrzne, pa čez noč vržem gor kos kartona, problem rešen.

Scorpy84 ::

TheBlueOne je izjavil:

Moj je vodoodporen, tako da ga ne bi pokrival.


Parkiraj ga v jezero pa sporoci rezultate...

Sam avta na dolgi rok nebi pokrival, ker se vlaga zadrzuje in bi znali kaki skriti kosi se bolj rjaveti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

dxx ::

Moja dva sta pokrita že kar nekaj časa, pa ni nek problem zaradi vlage in rje.

oemdzi ::

Raje ga 2x, 3x letno povoskaj, če te skrbi za barvo. Pokrivat suhega bi še šlo, ampak tudi tu ga na fino spraskaš, če je umazan. Mokrega (od vožnje) pa vsaj jaz ne bi pokrival.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Scorpy84 ::

dxx je izjavil:

Moja dva sta pokrita že kar nekaj časa, pa ni nek problem zaradi vlage in rje.


Bolj je problem tisto kar ne vidis.

kody ::

A ni avto potrosni material...
Pa tolko znanosti okoli tega

zmaugy ::

Pokriti avto? Ne. Edino nadstrešek je praktičen, če imaš prostor in sredstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

MihaK3 ::

Pokriva se načeloma avte, ki se uporabljajo zgolj poleti in ki čez zimo stojijo v suhih garažah, da se ne zaprašijo.

zmaugy ::

In kaj potem, če se zaprašijo? Saj gre za avto in ne za pohištvo v dnevni sobi.

MihaK3 ::

You're missing the point - avte zunaj se načeloma raje ne pokriva, zgoraj omenjeno pa mnogi delajo na raznih oldtimerjih, saj jih je tako treba 1-krat manj prat spomladi (nekateri na takih avtih gledajo da niso praktično nikoli mokri).

romex ::

U bistvu je čisto odvisno za kakšen avtomobil gre. Če je nekaj sezonskega - mogoče bolj eksotičnega potem bi jaz sigurno pokrival, če nimam garaže. Če je nek normalen slovenceljski holzwagen ne vidim nekega smisla v pokrivanju..

GupeM ::

Tudi jaz imam avto zunaj 24/7. Imam pokrivalo proti toči, da ga pokrijem, če se slučajno pripravlja k nevihti. Pa še to bolj redko. V službi tudi parkiram zunaj, če vidim, da bo nevihta, preparkiram v garažo. V garažo ga preparkiram tudi če sneži, da mi ga ni potrebno ometati.

kingsix ::

Avto je treba pokrit. Kje pa vidiš kak avto, ki ni pokrit? Jaz še se s pokrivalom vozim.

Zdaj sem si pri enem kovinarju naročil, da mi naredi nad avto streho, da si skoz vozim seboj, saj mi tole trenutno pokrivalo omejuje vidljivost.

Tukaj sva pripravila načrt oz tehnično specifikacijo...
 avto s streho

avto s streho

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

DePalmo ::

Avtov se pri nas načeloma ne pokriva, razen ko je zmrzal, letos bomo začel še ko bo sneg. Je precej lažje tisto prevleko dat dol, kot pa vsako jutro drgnit led s stekel. Isto velja za sneg, je precej lažje in brez škode avto pomest in nato odstraniti prevleko, kot pa da paziš da neboš naredil preveč novih prask.

kloko ::

kingsix, a misliš da si originalen humorist s takšno idejo:


L.p., Kloko

kingsix ::

To je za amaterje. Moja bo aluminijasta. Heavy duty, bruh.

Unknown_001 ::

Bi ga pokrival samo, če bi stal pod drevesom. Avto parkiran pod drevesom je nekaj najbolj groznega, kar lahko narediš sebi in plehu (svinjarija). Mogoče bi edino dal reflektivno foiljo, da se sonce ne upre v armaturo, drugega pa nič.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

rok_p ::

Ce bos ga pokril z vodoneprepustno ponjavo ti bo kvecjemu prej zacel rjaveti, ker se bo pod ponjavo nabirala voda zaradi kondenza in nezracnosti.
rok

Unknown_001 ::

rok_p je izjavil:

Ce bos ga pokril z vodoneprepustno ponjavo ti bo kvecjemu prej zacel rjaveti, ker se bo pod ponjavo nabirala voda zaradi kondenza in nezracnosti.

? pa saj menda ne bo pokrit stal 2 leti v komadu
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vse o bazenu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13043657 (8905) robertko
»

ponjava za avto - kaj in kje nabavit?

Oddelek: Loža
114304 (3874) Unknown_001
»

Kaj daste čez avtomiblska stekla (sneg)?

Oddelek: Na cesti
294007 (3223) GrimReaper
»

Ponjave proti toči za zaščito avtomobila

Oddelek: Na cesti
3326859 (23351) menjalnik
»

Zaščita sprednjega stekla pred ledom - predlogi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11527146 (24273) driver_x

Več podobnih tem