» »

Telekom Slovenije bo T-2 v poravnavi plačal več kot 30 milijonov evrov

Telekom Slovenije bo T-2 v poravnavi plačal več kot 30 milijonov evrov

Slo-Tech - Telekom Slovenije in T-2 sta se poravnavala v tožbi, ki jo je zoper Telekom Slovenije zaradi domnevne zlorabe prevladujočega tržnega položaja med letoma 2004 in 2015 vložil T-2. Po podatkih, ki jih je družba objavila na Seonetu, je poravnava vredna 130 milijonov evrov, kolikor je T-2 tudi zahteval. Poleg tega sta Telekom Slovenije in T-2 uredila vsa medsebojna razmerja, torej tako konkretni tožbeni zahtevek kot vse ostale terjatve in zahtevke med podjetjema. Podrobnosti poravnave so poslovna skrivnost.

Po neuradnih informacijah, ki so jih pridobile Finance, se s tem poravnavajo obveznosti in škoda zaradi Telekomovega omejevanja konkurence, kar je v odločbi ugotovila tudi Agencija za varstvo konkurence, ter obveznosti, ki jih je imel T-2 do Telekoma zaradi gostovanja na njegovi infrastrukturi. T-2 je bil Telekomu Slovenije dolžan plačilo najema vodov.

Kot vemo, je T-2 po burni zgodovini začetkov stečajnih postopkov in njihovih razveljavitev trenutno v prisilni poravnavi. Do leta 2022 naj bi bili nezavarovani upniki poplačani 44-odstotno, če bo imel T-2 dovolj premoženja. Tudi to je razlog, da je Telekom Slovenije v sodno poravnavo zapakiral še ureditev vseh ostalih razmerij, torej je s tem znižal višino izplačila. Neto izplačilo naj bi znašalo okrog 30 milijonov evrov, kar približno ustreza višini rezervacij, tako da Telekomov poslovni izid zaradi poravnave ne bo trpel.

55 komentarjev

«
1
2

gustek_si ::

Tako je prav. Karma je udarila nazaj in bo še udrihala po Telekomu. Lastnik je len in lakomen bajsi, moral bi biti vitek, poln elana in s pravimi vrednotami.

icko ::

Država?

heftek ::

Kaj zdaj. 30 ali 130 milijonov? A ne bomo mi to plačali posredno? Vodstvo pa to ostane seveda nespremenjeno, ker niso oni krivi - niso vedeli.

MihaK01 ::

Ulala upam, da bo šel denar v prave roke... Je pa res, da bi bil že čas, da se razvežejo tudi druga omrežja, Telemach, T2, A1 in tako naprej... Tukaj Akos dela bolj v dobrobit posameznih firm in ne Slo naroda.

#000000 ::

Kdaj bo karma usekala recimo Telemach ki VSILJUJE svojo TV storitev, pa blokiranje VOIP portov zaradi vsiljevanja poslovne naročnine (porte voip ne blokirajo če imaš poslovno naročnino) pa še kaj in kak ponudnik bi se našel.

Key Quest ::

Kateri normalen clovek pa sploh uporablja Telemach? Sicer pa najlazje jih vsak posameznik udari tako, da preide k drugemu operaterju, ako je to le mozno. Osebno tudi nameravam ukiniti eno Bob naorcnino ravno zaradi njihovega mesetarjenja z net neutrality.

s1m0n ::

Čudno, ponudniki vsiljujejo svoje storitve, a naj vsiljujejo storitve od konkurence ?
Pač greš drugam... Če nimaš druge možnosti pa bodi vesel, da imaš njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

bbbbbb2015 ::

gustek_si je izjavil:

Tako je prav. Karma je udarila nazaj in bo še udrihala po Telekomu. Lastnik je len in lakomen bajsi, moral bi biti vitek, poln elana in s pravimi vrednotami.


To nima nič z lastnikom. Na Telekomu sem delal od ustanovitve firme, pa do leta 2001. T-2 je ustanovil bivši direktor Telekoma, Kramberger, oziroma je bil boter temu početju.

Ta tožba je maslo loleka Mitića, ki je bil predsednik upravem Telekoma, pa o tem poslu ni imel pojma. Mitić je bil Iskraš. Iskra se je takrat valjala v denarju, ker so prodajali centrale SI2000 Rusom, ker jim iz nekega razloga Siemens ni smel. Iskraši so naredili tako čago, ko so se znebili evidentno nesposobnega Mitića, da se je Kranj tresel.

Šlo se je pa za to, da da Telekom parice za VSDL na voljo tudi T-2ju. Reakcija loleka Mitića je bila (ter lolekov, ki jih je on privlekel na firmo) - ne gre.

Takrt so bile hude težave s paricami. Telekom je imel hude investicije, pa vseeno se je recimo dalo spraviti skupaj 1 delovni nalog od desetih brez problemov. V 9 od desetih primerov pa je bilo treba parice popravljati spoje, prevezovati, v skrajnem primeru dele kablov izkopati ali vsaj spojko razdreti (500 ali 1000 parno) in jo znova zvezati.

Če imaš 1000 parno spojko, kabli oviti s povoščenim papirjem, slabo presukani (ker so jih razmotavali v preteklih desetletjih pi prenizkih temperaturah) - to navadni telefoni delajo, ADSL in še posebej VDSL(2) pa je zahteval tip-top infrastrukturo. Parice v kablih so prav označene in če napačne snope zvežeš, pride do presluha. To na telefon ne vpliva, na VDSL pa.

Podobno ozemljitve. Če omarica ni ozemljena, bo telefon navaden še vedno delal. Če pa ni pravilno ozemljeno, pa če bo kdo varil ali pa zagnal kak hud elektromotor, to se motnja na osciloskopu prav vidi. (Ponovno!) ozemljiti celo kabelsko linijo pa rabiš ekipo 5 14 dni in mali bager. In gre včasih za delo na višini.

Napaka s strani Telekoma je bila samo ta, da so rekli, uf to pa ne gre. Zase so se trudili, drugim so rekli ne. To je bila napaka. Moral bi reči, gre, samo plačati bo treba. In bi zaračunali montersko delo. To je vsa napaka.

Žal je pač tako, da so bili takrat direktorji loleki, kateih edini moto je bil pleniti firmo in nič drugega. Brigalo je njih za T-2. To je bil tudi eden od razlogov, da sem se jaz od tam pobral.

Vendar, da si ne boste mislili, da so pa pri T-2 zlati. Ko so vzpostavili prvo mednarodno centralo, je bila v številki klicočega ena ničla premalo. Če te je kdo iz Nemčije poklical, ga nisi mogel poklicati nazaj. Ubibože, kakšno razsulo je to bilo takrat.

Kako je pa sedaj, pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

antonija ::

A zdaj dobi T2 dovolj denarja da se znebi prisilne poravnave in grozenj stecaja? Ali je se vedno v zelo rdecih stevilkah?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tony1 ::

Dobro vprašanje. Odgovor je seveda odvisen od politične volje (in političnega pritiska na sodišče), ker je od nje odvisno, če bo podjetju dovoljeno preživeti.

Z vidika grožnje stečaja je morda celo pomembneje, da so se znebili 100 mio+ tožbe Telekoma kot to, da so pokasirali 30 mio...

antonija ::

A pa je kje podatek kakse so obveznbosti T2ja do upnikov? Oz. skoraj sigurno bi lahko kje bil plan tiste prisilne poravnave, v kateri pise koliko EUR morajo vrniti do katerega datuma?

S tem da sklepam da je telekom bil med vecjimi upniki in da se vecina dolga s poravnavo iz novice odpise oz. smatra za poravnano?

Vendar, da si ne boste mislili, da so pa pri T-2 zlati.
Kar se tehnicne ureditve tice tezko komentiram.
Kar se pa trga telekomunikacij v sloveniji tice pa niso zlati, so kar diamantni. Odkar so se pojavili na trgu imamo moznost po relativno ugodnih cenah dostopati do neta s precej visokimi hitrostmi in nizkimi zakasnitvami. Brez njih bi zelo verjetno vsi jebali jeza s telekomovimi "storitvami", ki so nerazdruzljive od ISDNja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

darkolord ::

antonija je izjavil:

A pa je kje podatek kakse so obveznbosti T2ja do upnikov? Oz. skoraj sigurno bi lahko kje bil plan tiste prisilne poravnave, v kateri pise koliko EUR morajo vrniti do katerega datuma?
AJPES -> T-2 d.o.o. -> Objave sklepov in pisanj izdanih v postopkih zaradi insolventnosti -> 09.05.2011 končni seznam preizkušenih terjatev – prisilna poravnava

antonija ::

Ce je to tale dokuemnt: https://www.ajpes.si/eObjave/datoteka.a...

ki ima genialno SUM napisan smao pod prijavljenimi terjatvami, pod priznanimi pa ne, potem sem na hitro izracunal da je vseh terjavet za 114.nekaj milijonov EUR, od cesar jih pripada Telekomu Slovenije, Mobitelu in gratelu (sklepam da so vsi trije vkljuceni v poravnavo iz novice) okrog 88 milijonov. Kar naj bi nadalje pomenilo, da imajo dovolj EUR da poplacalo vse terjatve, pa se za direktorske bonuse bo ostalo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PaX_MaN ::

Podrobnosti poravnave so poslovna skrivnost.

Ne. Ne. Ne. Ne. Ne:
(3) Za poslovno skrivnost se ne morejo določiti podatki, ki so po zakonu javni ali podatki o kršitvi zakona ali dobrih poslovnih običajev.

Uprava Telekoma mora takoj odstopit.

bbbbbb2015 ::

antonija je izjavil:

A pa je kje podatek kakse so obveznbosti T2ja do upnikov? Oz. skoraj sigurno bi lahko kje bil plan tiste prisilne poravnave, v kateri pise koliko EUR morajo vrniti do katerega datuma?

S tem da sklepam da je telekom bil med vecjimi upniki in da se vecina dolga s poravnavo iz novice odpise oz. smatra za poravnano?

Kar se pa trga telekomunikacij v sloveniji tice pa niso zlati, so kar diamantni. Odkar so se pojavili na trgu imamo moznost po relativno ugodnih cenah dostopati do neta s precej visokimi hitrostmi in nizkimi zakasnitvami. Brez njih bi zelo verjetno vsi jebali jeza s telekomovimi "storitvami", ki so nerazdruzljive od ISDNja.


Če se je T-2 v poravnavi znebil terjatev Telekoma in bivšega Mobitela, so jo dobro odnesli. Ker razlika je med terjatvijo T-2 do Telekoma in terjatvijo Telekoma do T-2.

T-2 je vtoževal škodo, ki je, dokler ti je sodišče ne prizna, lahko samo hipotetična in je lahko tudi 0 evrov. Telekom pa je vtoževal neplačane storitve T-2, ki izhajajo iz medoperaterskega obračuna.

Povedano drugače, če je kdo iz T-2 klical na telekomovo številko, je T-2 račun izstavil naročniku, sam pa polovico tarife ni nakazal Telekomu, kot bi jo moral.

Se pa strinjam, da imajo relativno ugodne cene - čeprav le-te sedaj več niso tako ugodne. Vendar če ne bi bilo T-2, bi se internet verjetno ne razvijal tako hitro. Tudi optiko so vlekli širokopotezno (T-2), tako da jo je moral tudi Telekom, vendar realno se ta optika izplača zelo redko. Če je telekom z optiko na nuli po 12 letih, lahko naročijo sod šampanjca.

solatko ::

Šlo je pač za čisto navadno barabinsko nagajanje konkurenci. To se vleče že leta in zaradi tega je imel T-2 največ problemov. Vsi, ki so bili na T-2 in telekomovih paricah, vedo, kako hitro so se reševali problemi, saj v telekomove omarice, T2-jevi delavci niso smeli posegat pa, če prav je na začetku T2 pobral Telekomu najboljše ljudi, saj so bile plače veliko višje in predvsem delo z novejšo tehnologijo.
Pozneje se je zaradi nagajanja kadrovska slika precej pokvarila, saj je večina sposobnih odšla k Telemachu in Simobilu, predvsem zaradi nerednih plač.
Delo krepa človeka

Manu ::

icko je izjavil:

Država?

Po moje so to bolj skupine ljudi, ki so se zaredili v Telekomu, država pa nič ne naredi ravno zaradi javnega mnenja, da se država ne sme vmešavati v svoja lastna podjetja.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

solatko ::

V Telekomu je močan SLS in SDS, kar nekaj zaslužnih kadrov je zaposleno v njem.
Delo krepa človeka

filip007 ::

Pri nas je optika čez cesto, kdo jo bo pa k nam pripeljal pa nevem.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

bbbbbb2015 ::

solatko je izjavil:

Šlo je pač za čisto navadno barabinsko nagajanje konkurenci. To se vleče že leta in zaradi tega je imel T-2 največ problemov. Vsi, ki so bili na T-2 in telekomovih paricah, vedo, kako hitro so se reševali problemi, saj v telekomove omarice, T2-jevi delavci niso smeli posegat pa, če prav je na začetku T2 pobral Telekomu najboljše ljudi, saj so bile plače veliko višje in predvsem delo z novejšo tehnologijo.
Pozneje se je zaradi nagajanja kadrovska slika precej pokvarila, saj je večina sposobnih odšla k Telemachu in Simobilu, predvsem zaradi nerednih plač.


Nočem braniti Telekoma, vendar ti nihče ne bi dovolil, da šariš po njihovi infrastrukturi. Če pa že želiš šariti, pa potrebuješ dokumentacijo. Nujni del dokumentacije je, s čim je vod zaseden. Kdo posega v omarico, mora točno vedeti, kje je kaj. Zato Telekom razumljivo, ne bo dopustil, da bo kdo sam šaril po omaricah.

Kako pa so se obnašali do konkurence, pa je druga reč.

Predvsem so naredili napako, da so se obnašali brezbrižniško. e samo če bi T-2 zaračunali vse, kar je potrebno, da se vod usposobi, bi se hitro ugotovilo, da T-2 sploh ni imel denarja za plačilo. Nihče ti ne bo šel delat brez plačila.

Že samo če bi to taktiko ubrali, T-2 ne bi mogel nič.

Tako pa je T-2 "nabral" sum kršitve oz. monoponega ravnanja in jih šel tožit. Pri tem so vsako povpraševanje že jemali kot naročilo (kar ni isto).

Kot rečeno, tega so krivi direktorčki tedanjega časa. Krambergerju, kot izkušenemu direktorju takrat Telekoma tega ne bi mogli obesiti na tako enostaven način. On nam je vedno govoril, da je potrebno konkurenco spoštovati in merkati.

CoolBits ::

Včasih če nisi imel telefona (parico ja) ni šlo naročit VDSL pri T-2 ker kao ni blo prostih kapacitet, jaz sem vsem svetoval najprej telefon pri telekomu, za kar je bila prosta kapaciteta v trenutku, čez en mesec pa prehod na T-2 VDSL, tako potem ni bilo problema...

tony1 ::

Odlična ideja! Na tak način si lahko tudi dobil 01 telefonsko (namesto 0590) in jo prenesel na T-2.

Telekomovih nepoštenih poslovnih praks je bilo cel kup. Evo eno: vse od leta 2002 sem bil Telekomov ISDN+ADSL naročnik. Ko je na sceno uletel T-2 z VDSLom (nekje 2004) sem za hec oddal povpraševanje za VDSL priključek pri T-2.

Čez nekaj dni me je klical Telekomov (!) tehnik, češ da "kliče za priklop ADSLa (!), za katerega sem oddal prošnjo za priklop". Ko sem mu pojasnil, da sem že njihov ADSL naročnik, se je na hitro poslovil.

T-2 je nato poslal odgovor, da za VDSL ni tehničnih zmožnosti. (Res jih ni bilo, centrala je predaleč.)

Zabavno, kajne?

srus ::

solatko je izjavil:

V Telekomu je močan SLS in SDS, kar nekaj zaslužnih kadrov je zaposleno v njem.

ROFL, ti si pa zgrešil vesolje. Ne gre za Slovenske železnice, ampak za Telekom, ki sedaj vključuje tudi Mobitel, oziroma peskovnik LD$.

srus ::

Ob prebiranju te novice se ne morem znebiti občutka, da bo T-2 v kratkem prevzet in da je bila dosojena odškodnina neke vrste dota, kot na primer 800 milijonska davkoplačevalska dokapitalizacija NKBM pred prevzemom Američanov, ali dodelitev 20 milijonov davkoplačevalskega razvojnega denarja za "istraživanje ruda i gubljenje vremena" Javni razsvetljavi Ljubljana s strani MZG tik pred prihvatizacijo.

A1 in Telemach že preračunavata.

crniangeo ::

Solatko: kdo pa naj bi bil notri zaposlen od sds in sls? Jaz sem videl samo enega nekdanjega politika je pa res da ne poznam clanov uprave in nadzornikov..
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Tilen ::

Manu je izjavil:

icko je izjavil:

Država?

Po moje so to bolj skupine ljudi, ki so se zaredili v Telekomu, država pa nič ne naredi ravno zaradi javnega mnenja, da se država ne sme vmešavati v svoja lastna podjetja.


Telekom ni državno podjetje, tako kot je recimo Pošta.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nsa_ag3nt ::

https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

icko ::

Tilen je izjavil:

Manu je izjavil:

icko je izjavil:

Država?

Po moje so to bolj skupine ljudi, ki so se zaredili v Telekomu, država pa nič ne naredi ravno zaradi javnega mnenja, da se država ne sme vmešavati v svoja lastna podjetja.


Telekom ni državno podjetje, tako kot je recimo Pošta.


https://www.telekom.si/o-podjetju/za-vl...

solatko; Vržeš trnek knede, pa če se prime se prime.
Fak ej what a country.
Ti Tilč pa isto. Peesda saj pogooglej preden blekaš bedastoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: icko ()

bbbbbb2015 ::

tony1 je izjavil:

Odlična ideja! Na tak način si lahko tudi dobil 01 telefonsko (namesto 0590) in jo prenesel na T-2.

Telekomovih nepoštenih poslovnih praks je bilo cel kup. Evo eno: vse od leta 2002 sem bil Telekomov ISDN+ADSL naročnik. Ko je na sceno uletel T-2 z VDSLom (nekje 2004) sem za hec oddal povpraševanje za VDSL priključek pri T-2.

Čez nekaj dni me je klical Telekomov (!) tehnik, češ da "kliče za priklop ADSLa (!), za katerega sem oddal prošnjo za priklop". Ko sem mu pojasnil, da sem že njihov ADSL naročnik, se je na hitro poslovil.

T-2 je nato poslal odgovor, da za VDSL ni tehničnih zmožnosti. (Res jih ni bilo, centrala je predaleč.)

Zabavno, kajne?


Ali si bedak ali pa se bedastega delaš. Odpovedal bi ADSL, TER *POTEM* dal povpraševanje.
Pa še takrat vprašanje, če bi bile tehnične možnosti.
Namreč med 1000 parnim kablom, ki je ves čas pod plinskim alarmom (ne vem, če to delajo še danes) je več kabelskih razdelilnikov. Da usposobiš linijo je bilo potrebno na vasi prevezati najmanj en razdelilnik.

V mestu pa 2-3.

Šele kasneje, dosti kasneje so začeli vleči v naselja kable v razmerju 1:1, pa še to v manj (gosto) naseljena mesta. V večjih mestih (mestne občine) pogosto šanse ni, da dobiš 1:1 povezavo do centrale.

Poseben problem so bila primorska mesta, kjer se sploh ni dovolilo kopati po mestnih središčih. V določenih razdelilnikih je bilo na 500 parnem kablu ob 100% zasedenosti (zakonsko se je moral držati procent paric v rezervi) cca 180-200 neizvedenih delovnih nalogov na čakanju. Če se je linija sprostila, se je dalo takoj realizirati drugo stranko.

Je pa ISDN in deloma CENTREX, prej pa še multiplekserji povzročil, da je bilo po določeni parici realiziranih dosti več priključkov. Kar je sprostilo dosti paric. Imelo pa je to en stranki efekt. Sploh multiplekserji so povzročali enormne motnje.

Opomba: jaz sem napisal na Telekomu softver, ki je iskal proste kapacitete. To je bila "Regletna knjiga".

Ker sem bil v takratnem času zraven, lahko kvalificirano rečem, da je Telekom sam kriv za tožbo T-2, kar pa bi se dalo, z malo pozitivnega odnosa in predvsem z realno predstavitvijo stroškov v CELOTI preprečiti tožbo T-2.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

icko je izjavil:

Tilen je izjavil:

Manu je izjavil:

icko je izjavil:

Država?

Po moje so to bolj skupine ljudi, ki so se zaredili v Telekomu, država pa nič ne naredi ravno zaradi javnega mnenja, da se država ne sme vmešavati v svoja lastna podjetja.


Telekom ni državno podjetje, tako kot je recimo Pošta.


https://www.telekom.si/o-podjetju/za-vl...

solatko; Vržeš trnek knede, pa če se prime se prime.
Fak ej what a country.
Ti Tilč pa isto. Peesda saj pogooglej preden blekaš bedastoče.


Hvala, da si potrdil mojo trditev. Iz tvoje povezave je ravno razvidno, da Telekom ni državno podjetje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tony1 ::

"Ali si bedak ali pa se bedastega delaš. Odpovedal bi ADSL, TER *POTEM* dal povpraševanje."

In to bi skrajšalo mojo lokalno zanko za nekaj kilometrov?

bbbbbb2015 ::

tony1 je izjavil:

"Ali si bedak ali pa se bedastega delaš. Odpovedal bi ADSL, TER *POTEM* dal povpraševanje."

In to bi skrajšalo mojo lokalno zanko za nekaj kilometrov?


Ne vem kje živiš, tako da težko rečem.

Svojčas (cca 1998) je bila Slovenija na 3 nivoje dostopov: EX, SX in še tretji nivo, za katerega se kratice ne spomnim več.

EX sta bili dve mednarodni centrali, ena je bila na Cigaletovi 10 pod zemljo, druga pa v Mariboru, tudi pod zemljo v tistem stolpu. Ti dve centrali, SIEMENS EWSD sta obvladovali celoten mednarodni promet (+386).

sx so bile centrale v večjih mestih, eno 8-9 jih je bilo. Ta najmanjše pa so bile te "centrale", kjer so bili DSLAMi za ADSL. Dosti manjših prostorov se je preprosto opustilo.

Vse te centrale so bile povezane z monomodno optiko, po navadi dve SDH vlakni. Celotna Slovenija je bila povezana v obroč.

Potem se je nekdo spomnil teh majhnih lukenj in pogosto, če je bilo povpraševanje, so v te manjše luknje instalirali DSLAMe.

Kar pomeni, da če "oddaljen" danes ni nujno, da boš oddaljen tudi jutri. Vse te majhne luknje so bile povezane z monomodnimi optikami, ponavadi st bili zvezani 2 vlakni od 12 ali 2 vlakni od 24.

No, potem sem pa šel in dejansko ne vem, koliko teh DSLAMov so postavili.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Živim v vukojebini. Ko se je leta 2002 prvič dalo dobiti ADSL, je bil DSLAM ene 5 kilometrov stran. Čez dobrih 10 let so postavili novega (outdoor škatla) kakšne 4 kilometre bližje, in VDSL se je nato dalo dobiti.

Sicer pa sploh ne gre za to, pišem samo o dogodku, kjer je Telekom T-2jevo vlogo za VDSL povpraševanje poskušal ponucati za to, da bi dobil še več *lastnih* ADSL naročnikov. In to je problematično z vidika oviranja konkurence. Tehnične zmožnosti sploh niso pomembne v tej zgodbi.

starfotr ::

Zanimivo je brati, kako je bilo včasih. In ne samo PR, pač pa kako je res bilo.

Zdi se mi, da se ponavlja zgodovina. Delali so skrajšaje zank, da so omejevali konkurenco in prodajali bitni tok, sedaj delajo GPON in prodajajo bitni tok, namesto LLU. Z GPONom si delajo medvedjo uslugo, kot so si z dvojčki včasih. Nič jih ne izuči. Delajo po liniji najmanjšega odpora, to pa zato, ker imajo veliko denarja in se jim jebe. Kopljejo tako, da se ti stemni. Selijo stroje, kot mačka mlade. Res, nverjetno, kaki kreteni.

Poleg tega so še vedno pokvarjeni, sploh kar se tiče konkurence. Več, kot 1 mesec razlike med priklopom telekomove stranke in konkurence.

Da ne omenajm, da pri napakah še vedno ne povedo nič.

To je star, okorel sistem, neprimeren za današnji čas.

Država pa samo cuza dividende in izčrpava podjetje. Tudi biznisi, ki se delajo so škodljivi za firmo. Mnogi se okoriščajo na ta račun.

sheldon ::

Pa je kdo iz uprave in vodstva Telekoma odstopil?

Namreč v večinski lasti je republika Slovenija.

Tilen ::

Čemu? Ker so se ugodno pogodili?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gendale2018 ::

tony1 je izjavil:

Živim v vukojebini. Ko se je leta 2002 prvič dalo dobiti ADSL, je bil DSLAM ene 5 kilometrov stran. Čez dobrih 10 let so postavili novega (outdoor škatla) kakšne 4 kilometre bližje, in VDSL se je nato dalo dobiti.

Sicer pa sploh ne gre za to, pišem samo o dogodku, kjer je Telekom T-2jevo vlogo za VDSL povpraševanje poskušal ponucati za to, da bi dobil še več *lastnih* ADSL naročnikov. In to je problematično z vidika oviranja konkurence. Tehnične zmožnosti sploh niso pomembne v tej zgodbi.

jst mam pa telekomovo in t2jevo optiko, lol :))

namesto da bi se zmenili in skupaj zgradili eno optično omrežje...
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

crniangeo ::

nsa_ag3nt je izjavil:

crniangeo
https://www.mladina.si/93658/nova-glava...
10 mesecev.

datum ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

MrStein ::

starfotr je izjavil:

Zanimivo je brati, kako je bilo včasih. In ne samo PR, pač pa kako je res bilo.

.....



Ampak... državna srebrnina!!!

;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PaX_MaN ::

Tilen je izjavil:

Hvala, da si potrdil mojo trditev. Iz tvoje povezave je ravno razvidno, da Telekom ni državno podjetje.

Ne. V vseh ozirih, ki so pomembni, je Telekom državno podjetje.

Ahim ::

starfotr je izjavil:

Da ne omenajm, da pri napakah še vedno ne povedo nič.

Odvisno kaj pod tem razumes - dejstvo je, da tam leva roka ne ve kaj pocne desna. Ti imas kontakt z nekimi premalo placanimi in preobremenjenimi revezi v klicnem centru nekje na drugi strani drzave, dela na terenu (brskanje po kanalih in prckanje po kablih) izvaja loceno podjetje, tehniki od Telekoma pa letajo naokoli kot kure brez glave, ker so v to primorani (kakor pridejo nalogi en za drugim, kar lahko pomeni da gre od 1. stranke 10 km do 2., nato pa se vraca prakticno vseh teh 10 km nazaj do 3., ker en debil ni sposoben nalogov vsaj priblizno sortirati ... trgovski potnik pa to).

Seveda ti potem "se vedno ne povedo nic", saj ti nimajo kaj. Govoris s tistim, ki informacij nima, informacije pa imajo ljudje, ki so razdeljeni na dva kupcka.

starfotr ::

Ne to. Če daš kot firma, zakupnik v prijavo napako, ti samo rečejo "popravljeno" ali pa nič. Nobene besede, kaj je bilo narobe, nič, nič, nič. Pa ta "popravljeno" tudi ni nujno, da je res.

RuskiSnajper ::

Če je v večinski lasti država to pomeni da bi morali vsi držaljani ki imamo to državo v lasti, odločati kako bo deloval telekom in kdo ga bo vodil, in kje je moj dividend?

Ane?

CoolBits ::

Saj odločaš s tem ko greš na volitve.

Invictus ::

RuskiSnajper je izjavil:

Če je v večinski lasti država to pomeni da bi morali vsi držaljani ki imamo to državo v lasti, odločati kako bo deloval telekom in kdo ga bo vodil, in kje je moj dividend?

Ane?

Ne, ker ti nisi država ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RuskiSnajper ::

CoolBits je izjavil:

Saj odločaš s tem ko greš na volitve.


Bwahahah, enkrat na 4 leta pa še to je mediski pomp totalno neučinkovita šarada, ena najbol pomembnih dogodkov je ena najbol primitivno izvedena, to bi moral biti veliko bolj sofisticiran proces, tako obširen da ga nimam časa zdaj razlagat.

Kje je zakon o obveznosti udeležbe volitev, volive naj bi odločale o pomembnih stvareh za prihodnost, lenoba, predanost holiwodski propagandi, luzerstvo in šlamparija državljanov je velik faktor k propadu države in civilizacije.

Te pa se sprašujejo zakaj mladi ne volijo, če pa to je glih glavna poanta sistema da jim izpere možgane z holiwodsko propagando (npr.: ProPlus d.o.o) da delajo vse obratno.


Kje je zakon o ponovitvi volitev če ni bila dosežena supervečina 75%, kako lahko imate državo če se praktično nobeden ne strinja z nikomer, +10 strank in ena je imela manj kot četrtino glasov vseh prebivalcev, potem pa razdelite slovenijo na 10 delov, levica in desnica sta mutualno ekskluzivni in to je navečji nateg, država ne more obstajat normalno ker bo vedno notranja vojna, ali jo razdelite na dva dela, ali pa se odločite za eno ali drugo, tisti ki pa se ne strinjajo pa bi se prostovoljno preselili kamor drugam kjer želijo.

Kje piše da je na tistih volitvah treba nekoga izvolit, kje je možnost NOBENEGA ?!?!?

Kdo sploh je določil ta 4 leta, kdo je sploh to idejo o mandatih, da se odloča samo na 4 leta, torej moraš čakat 4 leta da boš lahko odločil da ne boš več čakal 4 leta na takšne in prihodnje odločitve.

Kdo je sploh iznajdel idejo o političnih strank, zakaj ne bi bili vsi individualni, nekdo se poteguje za ministra tega in onega, zakaj bi moral biti del neke stranke, kje je to napisano v kamen, na vrh triglava?

Kje je zakon o transparenci sponzorjev strank, tako da bi bili vsi politiki oblečeni v podobna oblačila kot športniki, z vidnimi logotipi in imeni sponzorjev.

Zakaj policija izvaja rutinski nadzor prometa kot nekaj normalnega, kje pa je rutinski nadzor ustavnosti zakonov, nič ustavno sodišče ne dela dokler ne dobi poziva, vse je ročno aktivirano, kje so NENAPOVEDANE rutinske racije podjetij, neustavni zakoni veljajo enako edino dokler se ne sproži ta postopek kjer je potrebno dovolj ljudi in tudi znanja in celotnega raziskovanja z strani državljanov ki morajo v to namenit svoj lasten čas in denar, in to moraš skup spisat celo poročilo, in potem komaj grejo preverjat ustavnost.

Ljudje božji, če je v prometu za 1 vozilo z par individualnimi državljani ali družino namenjena cela kareta ki se skriva za grmom in te brez nobenega suma rutisnko preverja z radarjem brez predhodnega opozorila, da bi to prenesli na podjetja, kakšni prijem pa si zaslužijo multimiljonska podjetja z 1000 glavami, morali bi priti specalci z psi in helikopterji, skakali bi po strehah in podobno, se čuje radikalno ampak to je enostavno kako bi prenesel ekvivalentno tega kaj so deležni navadni državljani. Ampak ne, tožilstvo daje obvestila podjetjem par dni naprej kdaj pridejo po dokumentacijo, v ameriki sodišča dajejo nalog da imajo 14 ali 30 dni da predajo dokumente, ali pa da jih ne smejo uničiti (bwahaha, kriminalcu prošnja "prosim osumljeni ubijalec, ne izbrisati svojega prstnega odtisa na kljuki, hvala",) nobenih specialcev, nobene racije, ama ništa.

Invictus je izjavil:

RuskiSnajper je izjavil:

Če je v večinski lasti država to pomeni da bi morali vsi držaljani ki imamo to državo v lasti, odločati kako bo deloval telekom in kdo ga bo vodil, in kje je moj dividend?

Ane?

Ne, ker ti nisi država ;).


Kot Državljan sem njen solastnik, in lastniki so vedno nad direktorji in CEOji in podobno BY THE WAY :), kot vsi ostali Državljani, če pa temu ni tako, so se tisti ki so slovenijo ustanovili hudo zmotili ali pa je nekdo to naredil zanalašč in smatramo da smo bili okol preneseni.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

RuskiSnajper je izjavil:


Kot Državljan sem njen solastnik, in lastniki so vedno nad direktorji in CEOji in podobno BY THE WAY :), kot vsi ostali Državljani, če pa temu ni tako, so se tisti ki so slovenijo ustanovili hudo zmotili ali pa je nekdo to naredil zanalašč in smatramo da smo bili okol preneseni.

Sam grem bolj v smer, da ste osebki s takim mišljenjem preprosto prebutasti, da bi razumeli lastništvo...

In še 1x, nisi solastnik, če nisi zapisan v delniški knjigi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: srus ()

antonija ::

Volilna pravica je pravica, ne obveznost. Pravicam se lahko odreces. Kar poglej kaj se dela s pravico do zasebnosti, ljudje jo rade bvolje vrzejo direktno v smeti ce s tem prisparajo kaksen evro ali dva, pa mogoce odbijo moznost sodelovanja v nagradni igri za Tefal ponev.
Zakaj rpicakujes da bo pri pravicah, od katerih ni nobene monetarne nagrade, kaj bolje?

Ce ti ni vsec da imamo elito ki ji ni treba spostovati zakonov, potem poskrbi da pride na oblast nekdo ki bo to uredil, lahko tudi ti sam!

Za najbolj lene to pomeni da pejd na volitve. Fatalizem v stilu "itak ne bo nic drugace" pomeni samo da STFU pa nehaj tezit po forumih.
Ce si do sedaj sel na volitve, dej volit koga drugega kot tistih z najvec jumbo plakati in najvec reklamami na TVju.
Ce si ze volil drugace, zacni dvigat zavest pri drugih zakaj naj ne volijo samo glede na stevilo plakatov in belino nasmeha.
Ce to ze pocnes, razmili o bolj aktivnem vkljucenju v politiko. Postani aktivist.
Ce si ze aktivist, razmisli o dejanskem udestvovanju v politiki. Pridruzi se najlubsi stranki in zacni delat na spremembah. (lahko ustanovis tudi svojo stranko)
Ce si ze v stranki, lobiraj bolj aktivno za spostovanje zakonov in za strozje kazni za "white collar" prekrske in kazniva dejanja.
itd.

Uglavnem lahko se naprej pises spise po forumih in se eno popoldne malo boslje pocutis, ves cas bos pa vedel da nisi naredil nic in da si se vedno cisto isti osebek ki rad jamra, naredil pa nebi nic.
Ce te pa situacijo resnicno moti, si je sit in si pripravljen narets nekaj da se spremeni, potem ti pa lahko zgornji seznam sluzi kot oporne tocke.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

darkolord ::

RuskiSnajper je izjavil:

Kje je zakon ...
Kje je zakon ...
Kje je zakon ...
Imaš vso možnost predlagati vse te zakone in če trenutni vladi niso všeč, skupaj s somišljeniki izvoliti predstavnike, ki jih bodo sprejeli in potrdili.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom Slovenije in Simobil prekinila sovražnosti

Oddelek: Novice / Tožbe
1611033 (9290) Machete
»

T-2 gre v stečaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8838474 (29512) MrStein
»

Prisilna poravnava T-2 pravnomočna, Simobil med snubci (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
6831306 (26529) BlueRunner
»

T-2 vložil predlog za začetek prisilne poravnave (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8826247 (20838) Macketina
»

Telekom Slovenije zahteva stečaj T-2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
13139556 (31208) Hevidi

Več podobnih tem