» »

Ukinitev premikanja ure v EU

Ukinitev premikanja ure v EU

FiReFTW ::

Torej zgleda da bo 2019 zadnji premik ure, po tem pa bojo v EU drzave imele le en cas cez celo leto.

Baje bi se naj vsaka clanica odlocla ce bi imela zimskega ali poletnega.

Kaj bi imeli vi raje?

Jaz osebno ne vidim nobenga smisla v zimskem casu, ko je pozimi tema ob 4, poleti pa tema ob 8.

Vec dnevne svetlobe pomeni vec casa za bilokake aktivnosti na prostem ali opravila okoli hise itd, tema je enostavno bedna.

Tisto zjutraj kaj bo pozimi 1 uro pozneje svetlo pa je tako ali tako nepomembno ker vecina ljudi takrat dela.

Ko delas ti je vseeno ce je tema ali svetlo, ko pa imas prosti cas pa se mi zdi smiselno da je bolje cimvec dnevne svetlobe.
  • zaklenilo: zee ()

nevone ::

Meni osebno je tudi bolj všeč, če je popoldan po uri kasneje tema. Tista tema pozimi že ob štirih je malo turobna. Zdi se mi tudi, da se aktivni del dneva s tem poletnim časom podaljša. Začneš bolj zgodaj zaradi ure same, končaš pa kasneje, ker se po uri svetli del dneva konča kasneje. Seveda to velja za aktivnosti, ki jih je prijetneje opravljati pri dnevni svetlobi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

kuall ::

Premikanje ure je imelo name edino ta učinek, da je kar naenkrat bila cel dan tema, ko se je premaknila ura in ti je bila zato jesen še bolj zoprna in morasta, zarad tega zoprnega šoka in ker si stalno bal se ga. zdej bo malo bolj človeški gradualni prehod.

oiwedfhjweif ::

Nismo ze odlocili, da bo v celi EU poletni cas?

Dokler imamo en fiksen cas, mi je vseeno kateri je, samo da se neha premikanje ure.

zee ::

Že imaš sorodno temo in novico, zato zaklepam in vabim, da se debata nadaljuje tam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

louser ::

Odklepam nazaj. Sorodna tema ni tako sorodna, kot se je dozdevala. Naj se pogovor nadaljuje tukaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poletni/zimski čas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27829138 (24011) St235
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15635796 (29125) Vajenc
»

Problemi zaradi premika kazalcev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21843410 (30173) nsa_ag3nt
»

Rusija ukinja premikanje urinih kazalcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5119804 (16796) energetik

Več podobnih tem