» »

Gospa Tadeja?

Gospa Tadeja?

«
1
2 3 4

link_up ::

Ellou ppl,

ce tema morda ze obstaja ok, sam ne najdem nic o tej gospe.

Ok...fora je v tem, da se je mala zglasila v prvem razredu osnovne sole. Super!, vendar na moje zacudenje se sedaj uciteljice naslavja z gospa. Kako gospa? Kaksen umotvor je to zopet? Ima kdo kaksno idejo od kod to izvira? Pa valda ne bo mala prosila za pomoc s klicanjem gospe ali gospoda. Halo?!?

Tako, da izlijem...
In and Out

kixs ::

Pri nas pravijo: Uciteljica Tadeja.

gendale2018 ::

Naj jo pa kliče stara :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

link_up ::

kixs je izjavil:

Pri nas pravijo: Uciteljica Tadeja.


normalno, kako pa drugace madona...

no, da dodam se solo...gre se za osnovno solo Maksa Pecarja.
In and Out

Samael ::

link_up je izjavil:


no, da dodam se solo...gre se za osnovno solo....

Si pa pohitel s tem name & shame ... :)

BigWhale ::

Kako pa reces prodajalki v trgovini, ce rabis pomoc? 'Prodajalka ali mi lahko poveste koliko stane kila solate?' Al reces gospa? Gospa je povsem sprejemljiv naziv. Meni se sicer ne zdi nic narobe, ce otroci klicejo ucitelje/uciteljice z 'ucitelj/uciteljice' ampak tudi z gospod/gospa ne vidim nobene tezave.

V anglesko govorecih dezelah se vse ucitelje in uciteljice naziva z Mr/Miss/Mrs/Ms vcasih tudi s Sir/Madam.

Ne vem o kaksnem umotvoru govoris.

Samael ::

Tudi sam ne vidim nobenega problema v spoštljivem naslavljanju učiteljice. In še manj, da bi se iz tega delala neka posebna drama ...

kixs ::

Sicer tudi mene ne bi motilo Gospa/Gospod... edino Tovarisica/Tovaris bi bilo ze rahlo cudno.

KAVINSKY ::

kixs je izjavil:

edino Tovarisica/Tovaris bi bilo ze rahlo cudno.



Zgodnje 2000 se je še uporabljalo, pri prehodu na srednjo smo pa takoj bili seznanjeni z novim nazivom - profesor! :))

Truga ::

tovaris profesor

jype ::

gendale2018 je izjavil:

Naj jo pa kliče stara :))
Z ustrezno predpono.

PunkDude ::

ŠOKANTNO

jype ::

link_up je izjavil:

no, da dodam se solo...gre se za osnovno solo Maksa Pecarja.
Torej je pravilen naziv "Tovarišica", oziroma "Turšica", če se mudi.

Maks Pe%C4%8Dar @ Wikipedia

link_up ::

res vam ne manjka humorja vidim. O kaksni spostljivosti se govori?!? Mar je gospa uciteljica premalo spostljivo? Zakaj ime?

@bw, kaj te briga kako imajo v anglescini...
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

klemenSLO ::

gospa/gospod je čisto primerno. Učitelji so starejši in prav jih da mularija pravilno naslavlja.
Vprašanje pa je kako to delajo enkrat v 8/9 rezredu.. pomoje brez :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

TESKAn ::

link_up je izjavil:

res vam ne manjka humorja vidim. O kaksni spostljivosti se govori?!? Mar je gospa uciteljica premalo spostljivo? Zakaj ime?

@bw, kaj te briga kako imajo v anglescini...

Ti v službi tudi naslavljaš "Gospod Šef"? Od podrejenih zahtevaš, da te naslavljajo z "Gospod nadrejeni"?
Take teme so dokaz, da nam ne gre slabo. Dokler imajo ljudje čas, da se s takimi stvarmi ukvarjajo...
PS: Osebno me precej bolj moti, da mularija v 3. letniku gimnazije učitelje tika in naslavlja z "Ej ti"...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

link_up ::

TESKAn je izjavil:

link_up je izjavil:

res vam ne manjka humorja vidim. O kaksni spostljivosti se govori?!? Mar je gospa uciteljica premalo spostljivo? Zakaj ime?

@bw, kaj te briga kako imajo v anglescini...

Ti v službi tudi naslavljaš "Gospod Šef"? Od podrejenih zahtevaš, da te naslavljajo z "Gospod nadrejeni"?
Take teme so dokaz, da nam ne gre slabo. Dokler imajo ljudje čas, da se s takimi stvarmi ukvarjajo...
PS: Osebno me precej bolj moti, da mularija v 3. letniku gimnazije učitelje tika in naslavlja z "Ej ti"...


ha? kaj zdaj pros al cons?
In and Out

dronyx ::

Naj še tamala zahteva da jo gospa učiteljica spoštljivo naslavlja...recimo učenka Mojca, k tabli prosim...

Truga ::

Toj cisto odvisno od profesorja in mulca. Jaz sem v 2004 prfoxu za slovenscino vcasih rekel tovaris profesor, in se mu je zdel zabavno. Ce bi to reku tistemu za nemscino bi me pomoje zelo grdo gledal. :D

link_up ::

kdo pri zdravi pameti pa bi se uporabil npr. gospod profesor ali gospod ucitelj...skregano z logiko ane? Debil sem pa jaz, ker ne stekam, da se svet vrti dalje....
In and Out

SasoS ::

Men izraz "tršica" ne bo nikoli umrl :D
Mislim da bi morali nekako izbrisati to komunistično konotacijo in se dogovorit da učiteljica=tršica. Ostalo enostavno nima enakega prizvoka, današnja mladina sploh nima tega občutka :D

no comment ::

link_up je izjavil:

Pa valda ne bo mala prosila za pomoc s klicanjem gospe ali gospoda.

Sej bo trši... em, gospa Tadeja vse razložila.

Zakaj bi morala tamala potem še prosit za pomoč?!

KAVINSKY ::

SasoS je izjavil:

Men izraz "tršica" ne bo nikoli umrl :D



Se je še kje drugod reklo tudi "šička" (seveda za hrbtom)? :D

birtija ::

klemenSLO je izjavil:

gospa/gospod je čisto primerno. Učitelji so starejši in prav jih da mularija pravilno naslavlja.
Vprašanje pa je kako to delajo enkrat v 8/9 rezredu.. pomoje brez :)


Se popolnoma strinjam. Spoštljivost mora bit!

Utk ::

Mora, samo tega ne dosežeš z nekimi naslovi.

jype ::

Nazivi. Naslov je nekaj drugega.

FrEaKmAn ::

link_up je izjavil:

kixs je izjavil:

Pri nas pravijo: Uciteljica Tadeja.


normalno, kako pa drugace madona...

no, da dodam se solo...gre se za osnovno solo Maksa Pecarja.


a Smrekar še uči? Kako pa on želi da se naslavlja?

49106 ::

klemenSLO je izjavil:

Učitelji so starejši in prav jih da mularija pravilno naslavlja.


Učenci so mlajši in prav je, da jih stari prdci spoštljivo naslavljajo.

Stari89 ::

Morda pa je poudarek na "gospa" namesto "gospodična", da mulci ne bi dobili kakih idej.

Magic1 ::

Kako bo pa ko se bo izobraževalec imel za Z/oni/... spol? Gospa/gospod ni vedno primeren izraz v sodobnem času.
Magic

GupeM ::

V OŠ smo jih vedno naslavljali samo z učitelj/učiteljica. V srednji pa sem se kar nekako navadil, da sem jih naslavljal z gospod profesor/gospa profesorica. Seveda tudi kasneje na faksu.

Osebno bi se rajši znebil vikanja, kot tega naslavljanja z gospod/gospa. Spoštovanje pa naj se pokaže drugje.
Če rečem: "Gospod učitelj, ker ste mi dali slabo oceno, vas prosim, da greste v pičko materino," mislim, da mu nisem ravno izkazal spoštovanja.
Če mu rečem: "Učitelj, ne strinjam se z oceno. Mi lahko razložiš, zakaj si nisem zaslužil več?" pa kljub tikanju pokažemo več spoštovanja do njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Uros!no ::

Ellou ppl

Seveda je tvoje naslavljanje in pisanje nasploh, čisto primerno.

GupeM ::

Uros!no je izjavil:

Ellou ppl

Seveda je tvoje naslavljanje in pisanje nasploh, čisto primerno.

Sem pozabil omeniti to, pa sem imel v mislih ;)

jype ::

Magic1 je izjavil:

Kako bo pa ko se bo izobraževalec imel za Z/oni/... spol? Gospa/gospod ni vedno primeren izraz v sodobnem času.
A je preveč enostavna rešitev, če se vsak sam izjasni, kako bi rad, da ga drugi imenujejo?

pero50 ::

mislim da so zgolj "banali" komunističen izraz tovariš/tovarišica, kateri se res sliši... komunistično :D

Truga ::

sole so itak skrajno komuniticna zadeva, sploh nase, kjer ne rabis niti solnine placevat. cimprej ukint

Timurlenk ::

Truga, smo na dobri poti, nič bat ;) Pa tudi dolžniško tlako, ki so jo Rimljani ukinili 326, bo spet kmalu tu (za države je že, za slehernika pa skoraj skoraj)
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Glugy ::

Nič ni narobe z naslavljanjem gospa ali gospod. Sploh pa ta naziv samo še dodatno opredeljuje učitelja/učiteljico kot osebo avtoritete in spoštovanja. Učitelj mora imeti spoštovanje da ima lahko spoštovanje in vpliv na učence da jih več lahko nauči. Da se učitelja spoštuje je treba otroku prikazati že zgodaj. Pa ne da bi se ga bal vprašat česa ne razumejo ampak da bi ga dostojanstveno spoštoval.

IL_DIAVOLO ::

Meni se zdi popolnoma normalno in tudi lepse se slisi, kot pa samo ucitelj.

Drevesce ::

O bože s čim se folk ukvarja 8-O. Ti si verjetno eden tistih staršev, ki ostalim na roditeljskem ne pusti domov zaradi svojih ponavljajočih se brezzveznih vprašanj.

link_up ::

gospod/gospa je super, le gospa Tadeja ni. To je nek nov nivo ogrevanja medsebojnih stikov brez strahospostovanja...in na koncu ne dosezes nicesar, ker ... pac ni mus.
In and Out

bambam20 ::

link_up je izjavil:

Ellou ppl,

ce tema morda ze obstaja ok, sam ne najdem nic o tej gospe.

Ok...fora je v tem, da se je mala zglasila v prvem razredu osnovne sole. Super!, vendar na moje zacudenje se sedaj uciteljice naslavja z gospa. Kako gospa? Kaksen umotvor je to zopet? Ima kdo kaksno idejo od kod to izvira? Pa valda ne bo mala prosila za pomoc s klicanjem gospe ali gospoda. Halo?!?

Tako, da izlijem...


Učenje spoštovanja.

Sicer se ne spomnim za osnovno šolo, vendar kasneje smo učitelje nazivali gospod/gospa profesor.

kuall ::

"gospa Tajeda" je zelo dober naziv za učiteljico. Razlogi:
1. Otroka se nauči izgovarjat ime drugih ljudi. Če izgovoriš ime nekomu se tisti počuti dobro. Dobra priprava za kasnejše življenje.
2. tudi besedica gospa kaže neko spoštovanje, ki jo bo učenec lahko uporabil v kasnejšem življenju. medtem ko beseda učiteljica ne bi bila več uporabna po šoli.

MostWanted ::

link_up ti si c...., k....., i....

pa si sam poišči črke kako sem te naslovil.

lepo je in prav je da že otroci v vrtcih spoštljivo naslavljajo svoje vzgojiteljice. seveda more biti tudi obratno.

enim res manjka osnovnega bontona, kulture in občutek spoštljivosti.

Truga ::

kuall je izjavil:

Če izgovoriš ime nekomu se tisti počuti dobro.

kak biotruth bullshit je pa to?

golf3 ::

ellou ppl, mOja tAMala moRe v soLi recT uCiTLCi gosPa TADeja kaj Se to pRAvi avtist en

kuall ::

Truga je izjavil:

kuall je izjavil:

Če izgovoriš ime nekomu se tisti počuti dobro.

kak biotruth bullshit je pa to?

Če ne razumeš tega pol si čist brez občutka za medčoveške odnose. Kar pa me ne čudi, na tem forumu vas mrgoli. Tu se gre za podobno stvar, če človeka gledaš v obraz ali pa če gledaš mimo.
Slišati nekoga izgovoriti naše ime nam je tako v redu zato, ker to pomeni, da je tisti človek veliko mislil o nas. Sovražnika ne boš poklical po imenu, nekoga, ki ga imaš rad pa zelo rad in ti bo njegovo ime zelo lepo.

jype ::

kuall je izjavil:

Slišati nekoga izgovoriti naše ime nam je tako v redu zato, ker to pomeni, da je tisti človek veliko mislil o nas. Sovražnika ne boš poklical po imenu, nekoga, ki ga imaš rad pa zelo rad in ti bo njegovo ime zelo lepo.
Psevdoznanost na tem forumu ni zaželjena, znanost pa terja reference.

Janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša janša.

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

... ja, kaj pa če Tadeja ni gospa, pač pa gospodična?

Drugače pa si ne predstavljam, da bi se "gospod" oz. "gospa" uporabljalo med ljudmi v neke vrste neposrednem razmerju (učitelj - učenec, zdravnik - pacient, mojster - vajenec, šef - delavec...). Gospa Tadeja je za svoje učence tako učiteljica Tadeja (če ne tovarišica), za njihove starše pa gospa. Če pa Tadeja zahteva, da jo učenci kličejo gospa, je to faux pas.

shotalick ::

KAVINSKY je izjavil:

kixs je izjavil:

edino Tovarisica/Tovaris bi bilo ze rahlo cudno.



Zgodnje 2000 se je še uporabljalo, pri prehodu na srednjo smo pa takoj bili seznanjeni z novim nazivom - profesor! :))


To :)...tovariš..za zgodovinoin zemljepis se mu je tako fajn zdelo :). Prov spomnim se v srednji, me je kr čudno pogledal :). Ma kakšna gospa...pač učiteljica.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč pri prevodu v nemški in italijanski jezik.

Oddelek: Loža
82113 (1949) SkyEye90
»

Poenostavitev SI jezika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14726161 (21727) Okapi
»

BTjunkie prostovoljno prenehal obratovati (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
20245397 (38025) ahac
»

Ukinimo slovenščino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10115069 (12465) perlica
»

Koliko ljudi vikate pri pogovorih preko interneta?

Oddelek: Loža
312843 (2233) Cokolesnik

Več podobnih tem