» »

Koliko ljudi vikate pri pogovorih preko interneta?

Koliko ljudi vikate pri pogovorih preko interneta?

Tero ::

Torej..
sem premisljeval da se nikol nisem nobenega vikal na kakem forumu, ircu ali kaj podobnega..
Mogoce se je zgodlo to na kakem uradnem maliu isp podpore al pa kaj takega..
Torej koliko krat in kje uporabljate "vi" ?
Se mi zdi da nekako bi bilo zelo cudno vikat ljudi to na forumu..
Ceprav vem da so nekateri veliko starejsi od mene in bi jih sigurno ce bi jih vido - vikal.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

Binji ::

"vi"???
Se nikjer:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zheegec ::

Verjetno je večina starejša od mene, pa so vseeno vsi "ti"...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bf4ed ::

0:\

Samo bi pa bilo fejst dobro da bi ti pisalo pod nickom kolko je kdo star>:D !

Red_Mamba ::

Fantje ne se sekirat. Splošno pravilo je da se na netu ne vika, razen če je kakšna posebna situacija. To pravilo velja že odkar se spomnem da mam računalnik.

Thomas ::

V angleščini je vikanje nadomeščeno z naslavljanjem po priimku z mister ali miss pred njim.

To se na Netu NE dogaja. Kolikor vem.

Zanimivo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Banzai!

Ce pises prosnjo za iskanje sluzbe recimo... ;> Nekako ne bos napisal... 'Zanima me sluzba v tvoji firmi, zdej mi pa ti povej kam nej pridem na razgovor....'

:P

V anglescini? V anglescini je vse vikanje... :P Tikanje so opustili... ;> Naslavljanje z Mr, Ms pa gre samo za tiste, katerih ne poznas in niso nek 'public figure', recimo da pisem nekemu predstavniku enega podjetja in mu pisem prvic.

Ce pa pises na kak 'public' naslov, za katerega se ne ve kdo je na drugi strani, pa zacnes z 'Dear Sirs'

:)

Thomas ::

> V anglescini? V anglescini je vse vikanje... :P Tikanje so opustili... ;> Naslavljanje z Mr, Ms pa gre samo za tiste, katerih ne poznas

Dej no, ne bodi smešen. Analogon tikanja v angleščini je naslavljanje z "John", vikanja pa z "Mr. Green".

To ve vsak otrok, pa ti ne bi!

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

Če recimo vem, s kom se menim, in vem, da je oseba, ki se jo vika, potem jo seveda vikam. Ker imam včasih stike za različnimi ljudmi, ki jih je dobro vikati.
Če pa ne vem, kdo je na drugi strani, pa ponavadi tikam.
metrodusa.blogspot.com

c3R4R ::

Jst delam podobno kot Tomi (glede vikanja)...

Mercier ::

Prvo probam ugotoviti pravila, če mi ne uspe, vikam in zmerjam z gospodo. Kjerkoli in kogarkoli.

Maram pa vikanja ne. Zoprno mi je govoriti o enem človeku v množini. Isto ne maram gospode. Tak arhaizem se mi to zdi.

Vsi imamo imena in (večina) priimke. To bi moralo zadostovati.

(sic) ::

Ne obstaja še onikanje?

npr.: "Vi ste naredili tole..."

onikanje: "Njihovo veličanstvo je naredilo..."

Ali?
Fuck you all!!!

bon_bon ::

mislim, da je forum edini kraj, kjer mulc kaksnega dedka tika, :D .

Je pa zagotovo drugace, ce pises kaksne maile :)

Mercier ::

Pa v zdravstvu se je še obdržalo delno vikanje. :D

R33D3M33R ::

Vi uporabljam če mislim več ljudi, drugače pa ne :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Thomas ::

Slišijo?! A je tisti pes, ki za vami teče, tvoj?

Mi mislimo, da gresta vikanje/onikanje v smer tikanja relativno hitro. Ne tako hitro kot v uvodnem stavku - ampak vseeno.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DoloresJane ::

Sodelujem skoraj na samih tujih forumih, kjer je povečini zaželeno naslavljanje vseh starejših z Mr/Ms. Zdi se mi lepo in zato tudi redno prakticiram. Se pa da po načinu pisanja kar hitro ugotoviti, kdo je starejši od mene in kdo ne. Vsaj na tistih forumih. Pa tudi v večini primerov ljudje povedo, kaj želijo biti.

Na slo-techu vse tikam - najbrž iz navade. Če se komu zdi, da mu je s tikanjem storjena krivica, naj pove. Bom vikala. :)

jRk0 ::

Najbolj mi gre na zivce ko policaji ne vejo vikat...

"Vi ste tole storil?"

naprimer...

vikam pa na netu samo tiste, ki jih poznam in vem da so starejsi in potrebni vikanja;)
You fuck up once, you loose two teeth.

Thrivial ::

Ob polovicnem vikanju tudi mene kar spece v bobnicih. "Boste sel z mano..."

Drugace pa vikam samo gospoda honorarnega sefa, ki je bolj staromodne sorte clovek.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Sid Izprijeni ::

Na netu je prav fajn, da lahko tikaš domala vsakogar. Vsaj na forumih.

Rešen si namreč ali pa oropan (kakor to kdo občuti) mentalnega balasta, ki je posledica tvoje starosti in socialnega statusa. Dejansko smo na netu brez vizualne informacije vsi enaki, šteje pa samo tisto, kar nekdo pove.

Tikanje je povsem na mestu.
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

l_jst ::

Na netu in v lajfu kar se mene tiče vela isto.

Vikaš tiste k te u to lahko prsiljo. Majo pač neka sredstva in jih ti rabš zato jih vikaš.

Ostale tikaš. Al zato ekr so enak strai in enazga statusa, da jih lahko. Oastail, ki pa so straejši in v družbi "več" pa tisti ki si zaslužijo spoštovanje ne pričakujejo, da se jih bo vikal zato jih tikaš.

Tisti k pa so samozagledani vase in oni oh in sploh neki več od drugih si pa ne zaslužjo, da bi se jih vikal oz. se pogovora z njimi izogibaš.

Tomi ::

l_jst: Vam nagaja tipkovnica ali imate razredčeno kri?
metrodusa.blogspot.com

undefined ::

Dajte ne bit smešni, prosim. Na Internetu NI vikanja. Razen, ko se gre za uradne razgovore po mailu. :)

the_unborn ::

ce pisem kaksn mejl komu, ki ga ne poznam in mislm da je starejsi od mene
...haha mi je pa ful weird ko me v zivo kdo vika (sm student) in mi sploh ni vsec:(

l_jst ::

Tomi: Nagaja tipkovnica.

ahac ::

V anglescini? V anglescini je vse vikanje... :P Tikanje so opustili...

Dej no, ne bodi smešen. Analogon tikanja v angleščini je naslavljanje z "John", vikanja pa z "Mr. Green".

em.. Thomas.. mislm, da bi BigWhale znal imeti prav..

ker ARE se uporablja v množini.. in tudi če rečeš: You are..
torej pri tem uporabiš besedo, ki je namenjena množini.. torej bi rekel, da v bistvu vikaš..
(Ali G pa vedno tika.)

mogoče bi blo pametno vprašat koga, ki o razvoju angleščine ve malo več kot vsak otrok..
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

iration ::

Kaj si pa zdej povedu ...

:\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

undefined ::

Je Thomas kar prav povedal. V bistvu Angleščina ne pozna takšnega glupega vikanja, kot ga poznamo mi. "Pozdravljeni, gospod Direktor." V tem smislu ga "vikamo" Slovenci kar 2x, prvič s "pozdravljeni" (množina) in drugič z "gospod". ;)

Ahac, kje si pa že slišal za ednino ali dvojino v angleščini, ko se govori neposredno v drugi osebi? :)

iration ::

Mirno lahko zaključimo, da je ahac pač mislil, da ve "malce več o angleščini kot vsak otrok".
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

l_jst ::

Kolkr jst vem so angleži mel drugo osebo ednine (in to ne you). V kakih starih originalih Šikspirovih (o.p. nevem kako se piše pa sm napisu fonetično) dramah se je baje da celo najdet.

V to pa a je zdej you vikanje al tikanje se pa ne bom utiku, ker je brez pomena, če mamo samo en izraz in tega uporablamo za use to pomen, da ne delamo razlik med različnimi ljudmi in že to samo po seb zadostuje, da se ne vid takoj kdo je "več".

McHusch ::

Ja, stara angleščina je razlikovala med drugo osebo ednine (thou, thee) in drugo osebo množine (ye, you). V moderni je vse you.

Ne vem pa, če in ali ima kakšno vezo z vikanjem in tikanjem to. :)

Cokolesnik ::

In moje mnenje o vikanju:

1. vsako sporočilo (elektronsko ali klasično na papirju) zaradi vljudnosti pri naslavljanju na splošnega ali (še) neznanega prejemnika pišem z vikanjem.

2. debate po ircu, forumu in podobno, kjer ljudje prav gotovo ne pazijo vedno na pravopisne napake ali uporabo knjižnega jezika, pa prav gotovo izražajo občutek/potrebo po sproščenem vzdušju s tikanjem. Ni pa nič narobe, če bi kdo imel navado vikati tudi v tem kontekstu komunikacije.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gospa Tadeja? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
18522206 (16529) Truga
»

Poenostavitev SI jezika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14726340 (21906) Okapi
»

Pomoc - nemšcina

Oddelek: Šola
6903 (812) SeMiNeSanja
»

Ukinimo slovenščino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10115162 (12558) perlica
»

Mini anketa o študentskem delu

Oddelek: Loža
101641 (1320) jeti51

Več podobnih tem