» »

Fakulteta za organizacijske vede / Alma Mater Europaea

Fakulteta za organizacijske vede / Alma Mater Europaea

VelikiZnoj ::

Živjo. Razmišljam o vpisu bodisi na Fakulteto za organizacijske vede bodisi na Alma Mater Europaea.

Na FOV se zanimam za smer Organizacija in management informacijskih sistemov, na Alma Mater Europaea pa za management poslovnih sistemov. Na žalost mi manko nadrobnega znanja o obeh fakultetah nekoliko otežuje odločitev, pa me zanima, če ima kdo na tem forumu mogoče kakšno mnenje, ki bi ga rad delil v povezavi s šolama, in bi bil obenem pripravljen odgovoriti na kakšno vprašanje ali dve.

V povezavi s FOV: rad bi študiral izredno in ob tem delal preko študentskega servisa, mogoče celo dobil redno zaposlitev. Koliko svobode ima študent na managementu informacijskih sistemov v tem primeru? Ima kdo kaj izkušenj? Na njihovi strani imajo stvari opisane precej nadrobno, kar je super, ampak nekega bolj specifičnega opisa poteka IZREDNEGA ŠTUDIJA žal nimajo ali pa ga jaz osebno ne najdem.

Napisano imajo naslednje:
"Izredni študij se bo izvajal v deležu do 1/3 programa rednega študija. Predavanja na izrednem študiju potekajo zaporedno, s sprotnim opravljanjem izpitov. Izvajajo se v popoldanskem času, praviloma od ponedeljka do petka s pričetkom ob 17.00 uri."
Kaj točno pomeni "v deležu do 1/3 programa rednega študija"? I'm missing something really obvious here. A to pomeni, da na faksu, "v živo", delam na 1/3 predmetov, druge pa dokončam na daljavo?

V povezavi z Alma Mater Europaea me zanima bolj to, ali je sploh dobra šola ali je bolj v stilu kakšnega Inštituta in akademije za multimedije (IAM) v Ljubljani, torej popolnoma nezahtevna šola, ki je potrata slehrnega centa, obenem pa ima popolnoma neuporabno diplomo? Zanima me zgolj v povezavi z managementom poslovnih sistemov. Program mi je sumljivo skop in splošen. Ali imajo sploh kaj poudarka na IT?

otago ::

Alma Mate Europaea
- problem z italijani (poguglaj na MMC arhivu)
- rekrutiranje studentov z obljubo ipada

Nastel si dve neresni opciji in sprasujes katera je boljsa. Dobro zate, da so informativni dnevi sele februarja.

janig ::

otago je izjavil:

- rekrutiranje studentov z obljubo ipada

Vsaj neki dobis. Plus papir, ki ti malo povisa placo v JU.

VelikiZnoj ::

otago je izjavil:

Alma Mate Europaea
- problem z italijani (poguglaj na MMC arhivu)
- rekrutiranje studentov z obljubo ipada

Nastel si dve neresni opciji in sprasujes katera je boljsa. Dobro zate, da so informativni dnevi sele februarja.


1. Nisem Italijan, tako da takih težav ne bom imel. Obenem niti nisem zainteresiran za študij bodisi fizioterapije bodisi zdravstvene nege, kot je bilo omenjeno v OP-ju.
2. Briga me za način promocije. Mnenje tistega, ki se odloči za 3-letni študij na tej šoli samo zaradi iPada (torej da namesto nakupa zadevice za tisočaka ali manj raje vloži cirka 6000 evrov), me niti ne zanima. Sicer pa pozdravljam v celoti digitaliziran študij, ki ne temelji na starih čtivih ter masovnemu tiskanju učbenikov in gradiv.
3. Zakaj sta obe opciji neresni? Me zanima predvsem za Fakulteto za organizacijske vede.

N4m31355 ::

FOV je hobi fax.... res lahka opcija ce zelis diplomo.
kako poteka izredno ne vem

VelikiZnoj ::

N4m31355 je izjavil:

FOV je hobi fax.... res lahka opcija ce zelis diplomo.
kako poteka izredno ne vem

Ali to velja še danes ali je pač faks na slabem glasu zaradi slabega programa v preteklosti? Ali to velja tudi za univerzitetni (redni) študij?
Sicer pa: so kakšne alternative za FOV? Predvsem za študij organizacije in managementa informacijskih sistemov? Tu je program precej specifičen. Na ekonomsko-poslovni Univerze v Mariboru je bil sam program relativno splošen, enako na ekonomski Univerze v Ljubljani. Predvsem me skrbi, da se ne bi obdelalo ključnih metodologij in pristopov v IT sektorju.

WhiteAngel ::

OP, kaj te sploh veseli v življenju in bi rad počel? Ali za to potrebuješ faks? Omenjeni fakulteti sta slabi. FOVu smo včasih ljubkovalno rekli popoldanski krožek. Alma Mater Europaea ne poznam. Po mojem škoda tvojega časa, če rabiš samo papir. Če res želiš faks za področje IT-ja, pojdi na prvo stopnjo FRI/FE/FERI/FAMNIT. Managementa se priučiš na drugi stopnji na EF. Običajno so taki ljudje najboljši na vrhu, torej v osnovi inženir in z občutkom za organizacijo. FOV-u sigurno manjka prvega.

VelikiZnoj ::

Projektni management v IT okolju me zanima, predvsem produkcija videoiger. Nisem imel nikoli nekega interesa, da bi bil programer ali pa recimo dizajner, čeprav se za obe področji zanimam vse do te mere, da jih razumem, ker je to pač nujno. Veseli me delo z ljudmi, vodenje projektov, organizacija, povezovanje. Take stvari. Koda mi je bolj kot ne nujno zlo, kreativnost na področju umetnosti pa cenim ne glede na področje. Ampak sem precej bolj vešč producentskih dejavnosti in osebno zadovoljen, če ljudem lahko postrežem z učinkovito organizacijo, da počnejo tisto, kar znajo najbolje.

Zgodovina sprememb…

janig ::

Zakaj za te stvari sploh rabis fakulteto? Verjetno lih da imas nek papir. Potlej je to to.

N4m31355 ::

VelikiZnoj je izjavil:

N4m31355 je izjavil:

FOV je hobi fax.... res lahka opcija ce zelis diplomo.
kako poteka izredno ne vem

Ali to velja še danes ali je pač faks na slabem glasu zaradi slabega programa v preteklosti? Ali to velja tudi za univerzitetni (redni) študij?
Sicer pa: so kakšne alternative za FOV? Predvsem za študij organizacije in managementa informacijskih sistemov? Tu je program precej specifičen. Na ekonomsko-poslovni Univerze v Mariboru je bil sam program relativno splošen, enako na ekonomski Univerze v Ljubljani. Predvsem me skrbi, da se ne bi obdelalo ključnih metodologij in pristopov v IT sektorju.

Se vedno. tudi redni uni. se trudijo in jim uspeva, ampak ga po tezavnosti se vedno ne mores primerjati z fri/fe..
metodologije in pristope bos res obdelal, vendar le do mere da bos vedel da obstajajo in kje poiskati vec informacij.

bajsibajsi ::

Kaksne fekalne odgovore dobi clovek, ko vprasa za informacije IT srenjo na ST, katerih polovica ni niti studirala na FRI:

otago je izjavil:

Nastel si dve neresni opciji in sprasujes katera je boljsa. Dobro zate, da so informativni dnevi sele februarja.


janig je izjavil:

Plus papir, ki ti malo povisa placo v JU.


N4m31355 je izjavil:

FOV je hobi fax.... res lahka opcija ce zelis diplomo.


WhiteAngel je izjavil:

Ali za to potrebuješ faks? Omenjeni fakulteti sta slabi. FOVu smo včasih ljubkovalno rekli popoldanski krožek.


janig je izjavil:

Zakaj za te stvari sploh rabis fakulteto? Verjetno lih da imas nek papir. Potlej je to to.


Sam sem - na razlicnih stopnjah - studiral na FRI, FOV, EF in tudi uspesno zakljucil. V navezi s FOV so pozabili, kakopak v negativni konotaciji, omeniti se besedno zvezo "Kranjska Sorbona". Me prav zanima, koliko zgoraj omenjenih je studiralo na FOV - smer Informacijski sistemi, da lahko tako vehementno trdijo, da je neuporabno sranje. Razbrati je, da samo eden izmeh zgornjih. Jasno, kot beli dan je, in tega nihce ne zanika, da je FRI relativno tezak studij, ampak obenem zanikati uporabnost drugih studijev, je pa neutemeljena bedarija. FRI je, vsaj bil dve desetletji nazaj, zagotovo zahteven studij s predmeti kot so diskretne strukture in analiza itd., ni pa edina in edino prava opcija. Nenazadnje imamo kar nekaj uspesnih Slovencev, ki so studirali na FOV (google it). Vsi, ki absolutno zagovarjate FRI, in tlacite FOV, primerjajte kurikulum matematike in predvsem statisticnih predmetov na prvi stopnji. Pa da vam ne bo krona z glave padla, ko boste opazili bistveno visji nivo zahtevnosti pri statisticnih predmetih v prid FOV-u.

Ironicno je, da tako tehnicno podkovan in obenem vsesplosno razgledan kader na ST ne premore niti prebrati na domacih straneh omenjenih fakultet, kaksni so cilji programa, specificne kompetence ter profili diplomantov. Saj je ze iz omenjenega mozno razbrati, da gre za mnozico razlicnih profilov, kljub isti branzi in kljub temu, da imajo tudi na FOV predmete, ki ucijo programiranje (JAVA, VS, SQL itd). Nekdo vendar mora fah idijote s FRI-ja ustrezno managirati ter jih usmerjati na prave tirnice, da se iz njih iztisne potencial, ki ga premorejo in s tem doprinesejo k dodani vrednosti v branzi. :P

janig ::

Nenazadnje imamo kar nekaj uspesnih Slovencev, ki so studirali na FOV (google it).

Kdo pravi, da ne mores uspet, ce studiras na FOV? Tisti bi tako ali drugace uspeli. S fakulteto ali brez nje. Jaz pravim samo, da fakulteta te ne bo naucila "delat z ljudmi" in vodit projekte IMO (kar je VelikiZnoj napisal).
Manjka nam samo se fakulteta za bit CEO ali pa politik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janig ()

bajsibajsi ::

janig je izjavil:

Manjka nam samo se fakulteta za bit CEO ali pa politik.


Obe ze obstajata kar nekaj casa. :P

tony1 ::

Kakorkoli obračamo zadevo, je FOV 100x boljša izbira kot AM Europea.

Vsekakor pa smer ki jo omenjaš na FOV nikakor ni CS, to je business informatics, čeprav danes morda še samo vodstvo tega ne vedo (več).

Business informatics @ Wikipedia

(Obstaja knjiga človeka, ki je na KR Sorbono iz Švabije pripeljal ta program pred 50imi leti.)

louser ::

otago je izjavil:

Alma Mate Europaea
- problem z italijani (poguglaj na MMC arhivu)
- rekrutiranje studentov z obljubo ipada

Nastel si dve neresni opciji in sprasujes katera je boljsa. Dobro zate, da so informativni dnevi sele februarja.

V tujini se lahko normalno šolaš brez dobrega poznavanja njihovega jezika.

otago ::

louser je izjavil:

otago je izjavil:

Alma Mate Europaea
- problem z italijani (poguglaj na MMC arhivu)
- rekrutiranje studentov z obljubo ipada

Nastel si dve neresni opciji in sprasujes katera je boljsa. Dobro zate, da so informativni dnevi sele februarja.

V tujini se lahko normalno šolaš brez dobrega poznavanja njihovega jezika.


Namen objave je bil obvestiti OP-ja, da je Alma Mater Europeana potegnila precej nenavadnih potez. Kot eno, kako lahko ponujas studij tujcem, ce ne mores zagotoviti, da bo studij priznan v Sloveniji, evropskem prostoru. Kot drugo, da so ponujali ipade. Jasno je, da se fakultete financirajo z glavarine, ni vazno kaksen student si. Zato ze v osnovi Gea College, AME in kup privatnih sol delajo na kvantiteti diplom.

FOV je imela sloves Kranjske Sorbone, spadala je/spada pod UM. Pred nekaj leti so bili na slabem glasu. Da se sloves popravi, rabis 10let +. UP je svojstven unikum.

Vec je razlogov, zakaj se odlociti za tradicionalni studij.
1. Tradicionalni studidiji na fakultetah na resnih fakultetah (UM, UL) imajo tradicijo, so vpeti v evropski prosotr, imajo povezave z vecimi univerzami, fakultetami iz tujine. Vecja je moznosti erazmus in drugih studentskih izmenjav, delavnic, obiska seminarjev gostujocih profesorjev.

2. S tradiconalnim studije bo morebiti delodajalec vedel, kaj si studiral, morebiti priznal profesorje, studijsko snov. Pri novihh je potrebno nekaj let, morda 10 let, da se fakulteta uveljavi, da njihove diplome dobijo renome na trgu dela.

3. Tradicionalni studiji imajo imena programov kot Racunalnistvo, Elektrotehnika, Strojnistvo, Fizioterapija .. kar je jasno vsakomur, kaj to pomeni. UP je imel nekoc studij Geografija mediteranskega prostora, ima se vedno studij Biopsihologija (ki ni bil akreditiran studij). Zdaj pa poskusi najti delo s taksno diplomo. Zgoraj omenjeni obstajajo v vseh drzavah evropskega prostora in preko luze, bo manj tezav s priznavanjem studija v tujini.

4. Kraj studija. Zagotovo bo studij bolj zabaven, vec ljudi bos spoznal v srediscih kot so Maribor, Ljubljana. Vec ljudi, ki studirajo naravoslovne, tehnicne, druzboslovne studije. Nisi omejen na svoje sosolce. Sovpada tudi z vecjim naborom zabavnih moznosti, prostocasnih dejavnosti (tecaji plesanja, plezanja, programiranja itd).

5. Tradicionalni studiji imajo bolj priznane profesorji. Vaske sole in univerze vecinoma ne.

Odlocitev za studij je stvar posameznika. Kvaliteta univerz in fakultet se rangira po objektivnih kriterijih (stevilo objav v priznanih revijah, itd...) Primer

Kot napisano, zate je idealna kombinacija 1.stopenjskega studija racunalnistva, nato ekonomija. Obseg zaposlitvenih moznosti se bo povecal. V kolikor bi zelel delati v videoprodukciji, je vec moznosti za delo in uspeh v tujini, kjer pridemo na zgornje tocke. Ce se poklicne preference spremenijo imas se vedno sirsi nabor napram FOV, AME.

Ce ves kar bi rad delal, za to delo pa ne rabis fakultete... zakaj potem sploh studirati? Imas Youtube, delavnice, krozke, knjige itd...

Redki dobijo priloznost, da bodo v svoji prvi sluzbi delali ravno to, kar si zelijo. Zato je tukaj pomembna samoiniciativnost. Vcasih moras pozreti nekaj sranja, da bos v nadaljnih delih delal na svojem sanjskem podrocju. //konec ranta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Informacijska varnost (VS) - neakreditiran študij?

Oddelek: Šola
93736 (3406) urli
»

Se splača iti študirati (izredno) družboslovno informatiko?

Oddelek: Šola
123118 (2412) krho
»

lahki/najlažji faks ali vš (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14936207 (23228) GGGGG
»

2. bolonjska stopnja

Oddelek: Šola
52871 (2559) Veron
»

Študij na FOV

Oddelek: Šola
215033 (4670) frenk

Več podobnih tem