» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
8 / 84
»»

gendale2018 ::

Dr_M je izjavil:

Ko so prisli pascali, je cena maxwellom nenormalno strmoglavila, zdej ko je turing prisel, cena pascalom stagnira. Je res majo bedasto cenovno politiko s to novo serijo. Malo vec za veliko vec.

tudi delničarji morajo jest
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Truga ::

lol, naj si dobijo job. fuckin welfare queens

m0LN4r ::

No ja, zgodilo se je to kar smo pricakovali, ker ni konkurence:4K performance (via techpowerup):
780 Ti --> 980 Ti = 30% Improvement $649
980 Ti --> 1080 Ti = 44% Improvement $699
1080 Ti --> 2080 Ti = 28% Improvement $1200
Prices:
780 Ti $699
980 Ti $649
1080 Ti $699
2080 Ti $1,200

Ajd, ce zdej odmislimo RTX ane. Tist je samo smetana na torti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Je pa ravno zaradi rtx tako velik čip in je ravno pravi čas za to, ker če bi amd imel podobno zmogljiv 500mm2 velik čip, bi bila nvidia v težavah. Sreča za njih, manj za nas, ampak se razume.

gendale2018 ::

Rtx komot odmislis, preden bo uporaben bojo te kartice zastarele
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

klinker ::

Ti pozabljas da je ogromno folka na svetu, ki sluzi konkretno vec od minimalca in se bo zadeva prodajala tudi za 1200€. Titani so sli za med svoj cas s takimi cenami, seveda ne v sloveniji ;)

gendale2018 ::

Tudi če imaš 100000 eur plače ne boš z rtx 2080 ti igral rtx iger na 4k 144fps. Kot prvo je grafična prepočasna, kot drugo sploh še ni rtx iger in kot tretje ni pravih 4k 144hz monitorjev (kar je zaenkrat je fejk, ker uporabljajo lossy kompresijo).
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FlyingBee ::

Nvlink to the rescue!

gendale2018 ::

a reši tudi drugo in tretjo točko :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

strumf666 ::

Tretjo bo nova verzija DP (ki še ni niti parafirana, tako, da bo še trajalo...) ali HDMI 2.1.
Glede na ceno nadgradnje (iz 1080Ti) in zmogljivost 2080Ti je precej bolj smiselno nabavit še eno 1080Ti in furat SLI.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

strumf666 ::

Glede na ceno nadgradnje (iz 1080Ti) in zmogljivost 2080Ti je precej bolj smiselno nabavit še eno 1080Ti in furat SLI...
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

gendale2018 ::

strumf666 je izjavil:

Tretjo bo nova verzija DP (ki še ni niti parafirana, tako, da bo še trajalo...) ali HDMI 2.1.
Glede na ceno nadgradnje (iz 1080Ti) in zmogljivost 2080Ti je precej bolj smiselno nabavit še eno 1080Ti in furat SLI.

Se pravi se strinjava :)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

klinker ::

gendale2018 je izjavil:

Tudi če imaš 100000 eur plače ne boš z rtx 2080 ti igral rtx iger na 4k 144fps. Kot prvo je grafična prepočasna, kot drugo sploh še ni rtx iger in kot tretje ni pravih 4k 144hz monitorjev (kar je zaenkrat je fejk, ker uporabljajo lossy kompresijo).


Ce bi dejansko imel ta denar, ne bi tako razmisljal, ampak bi razmisljal samo da imas najboljse in najnovejse, ne glede na ceno. Slovekistanska racionalna mentaliteta tu nema veze, ceprav tudi tu se je za vprasat, glede na to kolko 1070/1080/Ti se pojavlja v oglasih zadnje case ;)

m0LN4r ::

gendale2018 je izjavil:

Tudi če imaš 100000 eur plače ne boš z rtx 2080 ti igral rtx iger na 4k 144fps. Kot prvo je grafična prepočasna, kot drugo sploh še ni rtx iger in kot tretje ni pravih 4k 144hz monitorjev (kar je zaenkrat je fejk, ker uporabljajo lossy kompresijo).

Zakaj pa nujno 4k 144? Sej ne drkamo vsi samon cs:go pa fartnite/pubg

klinker je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

Tudi če imaš 100000 eur plače ne boš z rtx 2080 ti igral rtx iger na 4k 144fps. Kot prvo je grafična prepočasna, kot drugo sploh še ni rtx iger in kot tretje ni pravih 4k 144hz monitorjev (kar je zaenkrat je fejk, ker uporabljajo lossy kompresijo).


Ce bi dejansko imel ta denar, ne bi tako razmisljal, ampak bi razmisljal samo da imas najboljse in najnovejse, ne glede na ceno. Slovekistanska racionalna mentaliteta tu nema veze, ceprav tudi tu se je za vprasat, glede na to kolko 1070/1080/Ti se pojavlja v oglasih zadnje case ;)

Jamracem je tut Vega64 predraga zdej ko je samo okol 550 eur
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MostWanted ::

m0LN4r je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

Tudi če imaš 100000 eur plače ne boš z rtx 2080 ti igral rtx iger na 4k 144fps. Kot prvo je grafična prepočasna, kot drugo sploh še ni rtx iger in kot tretje ni pravih 4k 144hz monitorjev (kar je zaenkrat je fejk, ker uporabljajo lossy kompresijo).

Zakaj pa nujno 4k 144? Sej ne drkamo vsi samon cs:go pa fartnite/pubg

klinker je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

Tudi če imaš 100000 eur plače ne boš z rtx 2080 ti igral rtx iger na 4k 144fps. Kot prvo je grafična prepočasna, kot drugo sploh še ni rtx iger in kot tretje ni pravih 4k 144hz monitorjev (kar je zaenkrat je fejk, ker uporabljajo lossy kompresijo).


Ce bi dejansko imel ta denar, ne bi tako razmisljal, ampak bi razmisljal samo da imas najboljse in najnovejse, ne glede na ceno. Slovekistanska racionalna mentaliteta tu nema veze, ceprav tudi tu se je za vprasat, glede na to kolko 1070/1080/Ti se pojavlja v oglasih zadnje case ;)

Jamracem je tut Vega64 predraga zdej ko je samo okol 550 eur


te pečke ne bi vzel zastonj!

gendale2018 ::

>Zakaj pa nujno 4k 144? Sej ne drkamo vsi samon cs:go pa fartnite/pubg
ker 8k 144 pa sploh še ni, tudi v sanjah ne
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Jst ::

Vega64 sploh ni slaba grafična. Ko sem jo imel za teden dni jaz, sem bil pozitivno presenečen. Dodaten plus je bil Freesync, ker imam Freesync (Off, Basic, Extended (*)) monitor, pa še toliko bolj. Ko sem jo vrnil in dal nazaj notri 1070, se mi je zdelo, kot da grem na neko starino, ki bi morala biti že zdavnaj upokojena.

*Pojma nimam, kaj pomeni na monitorju Freesync Off, Basic in Extended. Pa še en plus za vego, ker moram na 1070 drkati driverje, da prepozna, da imam HDR monitor.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

gendale2018 ::

nisi plačal gsync davka :))

vego je imo zjebalo to da sta ji cena hbmja in popularnost za mining nabila ceno
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

korenje3 ::

Meni je pravkar crknila stara grafična kartica... A kdo ve kdaj pride 2080 ti v slovenijo?
Oziroma se že da kje kupiti evga 2080 ti?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

AapocalypseE ::

D3m ::

wow. 14k za PCB. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

korenje3 ::

tole je res sranje... brez PCja na tem mikro zaslonu.
Glede na to da mi je crknila osnovna plošča od ASUS po 1 mesecu delovanja in pa grafična po 4 letih se bom te znamke izogibal. Tako da edino evga pride v poštev.

i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

gddr85 ::

eh, če ti je crknil en gpu in pa mobo od asusa, še ne pomeni, da je zato asus kej konkretno slabši od drugih

MihaK3 ::

AapocalypseE je izjavil:

Najcenejša 2080 Ti

https://www.mlacom.si/asus-turbo-geforc...


Hehe, no sicer ravno takilih višav verjetno ne bodo kaj kmalu dosegli, ampak če bo AMD tudi v prihodnje popolnoma nekonkurenčen v high-end-u (in kot zaenkrat vse kaže tako tudi bo še lep čas), znajo v parih generacijah cene top modela priti nekje na nivo Titana V - recimo 4080Ti 2990$

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

m0LN4r ::

Jst je izjavil:

Vega64 sploh ni slaba grafična. Ko sem jo imel za teden dni jaz, sem bil pozitivno presenečen. Dodaten plus je bil Freesync, ker imam Freesync (Off, Basic, Extended (*)) monitor, pa še toliko bolj. Ko sem jo vrnil in dal nazaj notri 1070, se mi je zdelo, kot da grem na neko starino, ki bi morala biti že zdavnaj upokojena.

*Pojma nimam, kaj pomeni na monitorju Freesync Off, Basic in Extended. Pa še en plus za vego, ker moram na 1070 drkati driverje, da prepozna, da imam HDR monitor.

Jaz pa z HDR na TVju nimam tezav. Ocitno so tele poceni HDR monitorji pac problem.

korenje3 je izjavil:

tole je res sranje... brez PCja na tem mikro zaslonu.
Glede na to da mi je crknila osnovna plošča od ASUS po 1 mesecu delovanja in pa grafična po 4 letih se bom te znamke izogibal. Tako da edino evga pride v poštev.


Nakljucje, moja Asus plata bo letos stara 5 let, pa je dala skozi veliko navijanja, testiranja, menjavanja gpujev, mining itd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::



DLSS v FFXV naredi celo lepso sliko, kot Native UHD in delno tudi 30% hitreje:
Allerdings ist das TAA in Final Fantasy XV nicht allzu gut. Die Glättung ist zwar ordentlich, doch legt sich eine Unschärfe über das Bild. DLSS hat das Problem jedoch nicht. Größtenteils siegt das Bild mit DLSS schärfer aus - und das trotz der geringeren nativen Auflösung. Dies sieht man aber schlicht und ergreifend nicht. Deshalb sieht in Final Fantasy XV DLSS meistens besser aus als die native UHD-Auflösung mit TAA - bei besserer Performance!
Kaj to pomen v praksi? 2070 z DLSS FFXV zna biti tam tam v 4K kot 1080Ti OC

Potem se za zalostna zgodba:
 kjer AMD ne seze do kolen v niti enem APIju in to v AotS

kjer AMD ne seze do kolen v niti enem APIju in to v AotS

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gendale2018 ::

lepo, izboljšali so async compute hitrost 8-)

(da se ne bom samo pritoževal)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Truga ::

Lepo je tud da primerjajo s TAA, najslabso mozno opcijo za antialias.

m0LN4r ::

Truga je izjavil:

Lepo je tud da primerjajo s TAA, najslabso mozno opcijo za antialias.

Pa daj povej nam, s katero bi pa ti naredil primerjavo v FFXV ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Truga ::

S tisto, ki ne zgleda ko da je en razmazal vazelin po ekranu.

MihaK3 ::

m0LN4r je izjavil:



Potem se za zalostna zgodba:
 kjer AMD ne seze do kolen v niti enem APIju in to v AotS

kjer AMD ne seze do kolen v niti enem APIju in to v AotS



Mah AMD je v high end gamingu pečen podolgem in počez kot ni bil že od nekje 8800gtx, zna pa biti da bo kmalu isto tudi v mid to high-mid range-u, kjer danes še nekaj brcajo s 580-ko in delno Vego, kar pa bo seveda pomenilo, da bo minimalna spodobna grafa (ko 4k dokončno postane standard in bo highest end presedlal na 8k) gladko stala 500EUR+, če ne bližje 700. Mene osebno sicer ne bo ravno prizadelo, ker že dolgo nisem več gamer (razen občasni retro), ampak bedno je pa vseeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

m0LN4r ::

Truga je izjavil:

S tisto, ki ne zgleda ko da je en razmazal vazelin po ekranu.

Katera je to?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gendale2018 ::

MihaK3 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:



Potem se za zalostna zgodba:
 kjer AMD ne seze do kolen v niti enem APIju in to v AotS

kjer AMD ne seze do kolen v niti enem APIju in to v AotS



Mah AMD je v high end gamingu pečen podolgem in počez kot ni bil že od nekje 8800gtx, zna pa biti da bo kmalu isto tudi v mid to high-mid range-u, kjer danes še nekaj brcajo s 580-ko in delno Vego, kar pa bo seveda pomenilo, da bo minimalna spodobna grafa gladko stala 500€+, če ne bližje 700. Mene osebno sicer ne bo ravno prizadelo, ker že dolgo nisem več ravno gamer, ampak bedno je pa vseeno...

po cenah je high-mid end gaming postal high end, high end pa predrag za veliko ljudi...

pri grafičnih za 200-400 eur pa je amd čisto ok, še posebej ko cene dokončno padejo na realne
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MihaK3 ::

Ja, saj pravim, zaenkrat je še, samo obeti niso ravno rožnati...

gendale2018 ::

bomo videli kaj bo z navi :)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

gendale2018 ::



ko odplačaš bo rt glih postal razširjen



:D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

pri grafičnih za 200-400 eur pa je amd čisto ok, še posebej ko cene dokončno padejo na realne

Da jamracem malo v perspektivo postavimo kaj je 200Eur GPU, 1200Eur GPU in 1200eur GPU z DLSS na 4K/maxed.



Seveda pa nekateri ocitno pozabljate, da obstaja tudi znizevanje detajlov. Namesto ultra, das na high, seveda pa lahko to naredis tako na 100eur gpuju, kot tudi na 1200eur gpuju.

To da nekateri tu jokate, ker kartica ne laufa RT na 144fps in 4k, v kisti pa imate 200eur gpu, si poglejte se enkrat zgornjo sliko. Nimate niti RT, niti 4K in niti Ultra... in niti v 2K nimate 144fps na ultra.

ko odplačaš bo rt glih postal razširjen

Kako to? Ze naslednji mesec?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gendale2018 ::

kateri gpu je to
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

m0LN4r ::


Spet, perspektiva. Zakaj bi nekdo menjal 1080Ti za 2080Ti in potem napisal tak komentar? Za to da dokaze, da je neumen ali zakaj tocno?

Druga perspektiva pa je lahko: sem prodal v minerski mrzlici 580 za 400eur, dodal sem 800Eur za 5x vec FPS na 4K...

gendale2018 je izjavil:

kateri gpu je to

Ja kaj se zdaj neumen delas, 200Eur gpu je tole: https://geizhals.de/asrock-phantom-gami...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gendale2018 ::

ja, ti nalepiš en benchmark in napišeš da je 200 eur gpu, ne napišeš pa kjer je in pol se jst delam neumnega :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

m0LN4r ::

Jah enim je treba narisat vse ocitno, nisem nikjer napisal, da je to "benchmark" ampak, da ti v perspektivo postavim dva cenovna razreda in kaj to pomeni za 4K/maxed, brez RT.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Saj se pri tem ni nič spremenilo, cene se prilagajajo na performance konkurence, ki je pa trenutno šibka. 1080ti je super gaming grafična in bo še dolgo časa, tako da ne vidim nobenega problema, če je ena hitrejša tudi dražja. Želimo si vsaj 2080ti za max 800eur, amapak tukaj nam lahko posredno le AMD pomaga.

Kdor 4k monitor za gaming kupuje, mora vedeti koliko ga bo to tudi stalo, če pa ne, je to njegov problem.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Tako, zaenkrat 2xxx v bistvu ni nadomestila 1xxx serije, ampak samo dodal vecjo izbiro v zgornjem delu ponudbe z poudarkom na feature upgrejdu + mal performanca. Glupi bi bli, da bi konkurirali samemu sebi, dokler so edini na trgu s tako zmogljivostjo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gendale2018 ::

ja delničarji morajo tudi jest
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

m0LN4r ::

gendale2018 je izjavil:

ja delničarji morajo tudi jest

Brezpredmetno. A lahko kupis kaj hitrejsega za manj drugje?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Nič hitrejšega od gtx 1080. Tako je bilo, ko je radeon 9700 izšla, ampak je nvidia potem splavala, čeprav je bil FX fail, verjetno bo tudi amd zdaj.

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

radeon 9700 ni bil tako drag, 560 usd v današnjih dolarjih oziroma 400 usd takratnjih
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FlyingBee ::

ja in poglej, kje so zdaj... malo heca

takrat res niso toliko nabili cene, čeprav konkurenca ni imela za burek, to je res, ampak očitno je zdaj tako kot je, verjetno ker imajo še veliko pascalov in itak, da bodo poskusili sebi v prid

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

no samo pravim, da ni bila ista situacija kar se tiče cen
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

klinker ::

AMD ni nikoli navijal cen. Tu je bil vedno korekten tudi ko je bil v vodstvu, napram konkurenci.
««
8 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33948292 (39729) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26746442 (39676) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10215314 (12768) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12224280 (20709) Cange

Več podobnih tem