» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
9 / 84
»»

FlyingBee ::

Jah, nvidia ima od maja 2016 na trgu gpu, ki ga tudi amdjev best of the best 1 leto kasneje ni popolnoma povozil, ima tudi od avgusta 2016 absolutno najhitrešji gpu do tu102, ki je edini hitrejši in spet je geforce. Navitje cen je bilo več kot pričakovano. Ja, lahko bi 2080ti dali kot direktno zamenjavo 1080ti, ampak jim ni treba,tudi prodajalcem ne bi bilo všeč, ker imajo večje zaloge Pascalov.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Tudi njihov edini konkurent ne daje znakov, da bo v 2019 prišel s highend čipom.

gendale2018 ::

FlyingBee je izjavil:

Tudi njihov edini konkurent ne daje znakov, da bo v 2019 prišel s highend čipom.

ne rabijo high end, en dober ~250 eur gpu in imajo najpomembnejši del trga
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

to imajo že zdaj, na naslednika pa se ima konkurent veliko časa za pripravit

monitorji z višjo resolucijo so vse bolj popularni in tudi zelo dober midrange ne bo kos temu

MihaK3 ::

Točno to, 4k postaja standard, prebavijo pa jo lahko samo Nvidie, zlahka vidim, kako AMD ne bo imel odgovora že na 2060, 3060 pa bo kot edini entry level 4k capable card lepo na 600$/700€, edini domet rdečih pa bo low to low-mid range kot pri cpu-jih v času Bulldozerjev. Saj lahko da bodo celokupno v redu poslovali, samo Nvidia pa bo lahko cene navijala v nebo...

Piko8520 ::

Danes dobil msi 2080 ti gaming x trio! Kartica je bolana! 2x8 in 1x6 pin priklop...tiha, prakticno neslisna! Navija se fenomenalno in se vedno ostaja tiha in hladna! Vredno vsakega centa!

Imam dellov 2k monitor in ze 1080 ti, isto gaming x trio za salo poganja vse na maksimumu, 2080 ti pa ni vredno komentarja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Piko8520 ()

Kayzon ::

Hey piko,nisi mi odpisal na pvt ko sem te spraseval o teh 3 dneh starih graficnih karticah,ki si jih samo sprobal in dal naprej v prodajo.

gendale2018 ::

MihaK3 je izjavil:

Točno to, 4k postaja standard, prebavijo pa jo lahko samo Nvidie, zlahka vidim, kako AMD ne bo imel odgovora že na 2060, 3060 pa bo kot edini entry level 4k capable card lepo na 600$/700€, edini domet rdečih pa bo low to low-mid range kot pri cpu-jih v času Bulldozerjev. Saj lahko da bodo celokupno v redu poslovali, samo Nvidia pa bo lahko cene navijala v nebo...

entry level pa 700 eur ne gre skupaj, entry level je ~150 eur
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MihaK3 ::

Ja, pač entry level za 4k

gendale2018 ::

to je pa drugo

aja pa z nvidio moraš plačat še gsync tax pri že tako dragih 4k zaslonih :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MostWanted ::

Piko8520 je izjavil:

Danes dobil msi 2080 ti gaming x trio! Kartica je bolana! 2x8 in 1x6 pin priklop...tiha, prakticno neslisna! Navija se fenomenalno in se vedno ostaja tiha in hladna! Vredno vsakega centa!

Imam dellov 2k monitor in ze 1080 ti, isto gaming x trio za salo poganja vse na maksimumu, 2080 ti pa ni vredno komentarja!


le kje si jo dobil ti lažnivc

MihaK3 ::

No, lahko si tudi brez (tako kot en znanec ki je pred časom kupil Asusov 32 curved 1440p 144Hz zaslon s Freesyncom za lepe pare (ne vem točnega modela), nato pa kaj kmalu ugotovil da njegova 390-ka ni up to par in jo zamenjal z 980Ti :D) Sicer pa večina teh, ki bo dala skoraj 1,5k€ za top-end grafo, bo dodala še teh 150 - 200 za G-sync

gendale2018 ::

>Sicer pa večina teh, ki bo dala skoraj 1,5k€ za top-end grafo, bo dodala še teh 150 - 200 za G-sync
seveda, ampak treba je povedat kaj se še doplača :)

>No, lahko si tudi brez (tako kot en znanec ki je pred časom kupil Asusov 32 curved 1440p 144Hz zaslon s Freesyncom za lepe pare (ne vem točnega modela), nato pa kaj kmalu ugotovil da njegova 390-ka ni up to par in jo zamenjal z 980Ti :D)
a niso pred kratkim zrihtali da lahko imaš freesync na nvidi, če obdržiš amd gpu in imaš monitor priklopljen nanj? nvidia riše sliko, pol se pa to preko pcie skopira v amd kartico, ta jo pa pošlje na zaslon

čeprav tbh, za ta denar kot ga nvidia hoče za kartice jih ne bi pobralo, če bi dali še freesync podporo
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

m0LN4r ::

gendale2018 je izjavil:

radeon 9700 ni bil tako drag, 560 usd v današnjih dolarjih oziroma 400 usd takratnjih

Rajsi povej kolko tolarjev je katera verzija bila prinas. Se na s-t je clanek o tem :))
Je pa bila res prva kartica za kolko tolko Full HD UT2003

gendale2018 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Tudi njihov edini konkurent ne daje znakov, da bo v 2019 prišel s highend čipom.

ne rabijo high end, en dober ~250 eur gpu in imajo najpomembnejši del trga

In kje je problem, da ni vega tocno toliko? Se razvijati ne rabijo nic novega.
Ko bo AMD naredu nov 250GPU pa bo nvidia lansirala 3060 7nm pa bo jok in skok spet.

FlyingBee je izjavil:

to imajo že zdaj, na naslednika pa se ima konkurent veliko časa za pripravit

monitorji z višjo resolucijo so vse bolj popularni in tudi zelo dober midrange ne bo kos temu

Ja to generacijo lahko 768p in 1080p userji preskocijo in si nabavijo koncno 4K monitorje oz. TVje,
graficno pa potem po letu 2020.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

gendale2018 je izjavil:

to je pa drugo

aja pa z nvidio moraš plačat še gsync tax pri že tako dragih 4k zaslonih :D

Kje pise da moras? Lej lahko ostanes pr AMD in Freesync na 720p naslednjih par let. Na mojem TVju ima PIP okence glih 720p.

MihaK3 je izjavil:

No, lahko si tudi brez (tako kot en znanec ki je pred časom kupil Asusov 32 curved 1440p 144Hz zaslon s Freesyncom za lepe pare (ne vem točnega modela), nato pa kaj kmalu ugotovil da njegova 390-ka ni up to par in jo zamenjal z 980Ti :D) Sicer pa večina teh, ki bo dala skoraj 1,5k€ za top-end grafo, bo dodala še teh 150 - 200 za G-sync

Tocno to. Eni bi radi tle fural 911, potem pa tankal notr E10 in kupoval rabljene kitajske gume.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gendale2018 ::

>Rajsi povej kolko tolarjev je katera verzija bila prinas. Se na s-t je clanek o tem
9800 je bil manj kot 100k 8-)

vem ker sem ga kupil z denarjem od štipendije

>In kje je problem, da ni vega tocno toliko? Se razvijati ne rabijo nic novega.
Ko bo AMD naredu nov 250GPU pa bo nvidia lansirala 3060 7nm pa bo jok in skok spet.

če amd pripravi nvidio da začne prodajat dober 3060 za 250 eur je to dobro za vse

>In kje je problem, da ni vega tocno toliko? Se razvijati ne rabijo nic novega.
hbm je drag
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

m0LN4r ::

gendale2018 je izjavil:

>Sicer pa večina teh, ki bo dala skoraj 1,5k€ za top-end grafo, bo dodala še teh 150 - 200 za G-sync
seveda, ampak treba je povedat kaj se še doplača :)

>No, lahko si tudi brez (tako kot en znanec ki je pred časom kupil Asusov 32 curved 1440p 144Hz zaslon s Freesyncom za lepe pare (ne vem točnega modela), nato pa kaj kmalu ugotovil da njegova 390-ka ni up to par in jo zamenjal z 980Ti :D)
a niso pred kratkim zrihtali da lahko imaš freesync na nvidi, če obdržiš amd gpu in imaš monitor priklopljen nanj? nvidia riše sliko, pol se pa to preko pcie skopira v amd kartico, ta jo pa pošlje na zaslon

čeprav tbh, za ta denar kot ga nvidia hoče za kartice jih ne bi pobralo, če bi dali še freesync podporo

Namesto AMD+Nvidia+Freesync kombinacije, crtas amd iz seznama in denar investiras v 200Hz G-sync, kot naprimer 34" Acer Predator Z35 za dobrih 600eur. Pa na tej resoluciji lahko potem lepo furas tudi RT z 2080Ti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Nahhhhh.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

vem ker sem ga kupil z denarjem od štipendije

No pa na plano z imenom modela in cene.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gendale2018 ::

m0LN4r je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

>Sicer pa večina teh, ki bo dala skoraj 1,5k€ za top-end grafo, bo dodala še teh 150 - 200 za G-sync
seveda, ampak treba je povedat kaj se še doplača :)

>No, lahko si tudi brez (tako kot en znanec ki je pred časom kupil Asusov 32 curved 1440p 144Hz zaslon s Freesyncom za lepe pare (ne vem točnega modela), nato pa kaj kmalu ugotovil da njegova 390-ka ni up to par in jo zamenjal z 980Ti :D)
a niso pred kratkim zrihtali da lahko imaš freesync na nvidi, če obdržiš amd gpu in imaš monitor priklopljen nanj? nvidia riše sliko, pol se pa to preko pcie skopira v amd kartico, ta jo pa pošlje na zaslon

čeprav tbh, za ta denar kot ga nvidia hoče za kartice jih ne bi pobralo, če bi dali še freesync podporo

Namesto AMD+Nvidia+Freesync kombinacije, crtas amd iz seznama in denar investiras v 200Hz G-sync, kot naprimer 34" Acer Predator Z35 za dobrih 600eur. Pa na tej resoluciji lahko potem lepo furas tudi RT z 2080Ti.

a zdj smo iz 4k šli na 3440x1440
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MihaK3 ::

gendale2018 je izjavil:

>
a niso pred kratkim zrihtali da lahko imaš freesync na nvidi, če obdržiš amd gpu in imaš monitor priklopljen nanj? nvidia riše sliko, pol se pa to preko pcie skopira v amd kartico, ta jo pa pošlje na zaslon

čeprav tbh, za ta denar kot ga nvidia hoče za kartice jih ne bi pobralo, če bi dali še freesync podporo


Prvič slišim za tole, bi mu pa v primeru, da je možno, dolgo časa koristilo, ker je 390-ko prodajal dobro leto - pač namesto, da bi na začetku nastavil ceno 20€ manj, jo je dal na koncu za 100€ manj :D

Skyman ::

To samo za USA velja ali....

https://wccftech.com/exclusive-nvidia-r...

louser ::

gendale2018 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

>Sicer pa večina teh, ki bo dala skoraj 1,5k€ za top-end grafo, bo dodala še teh 150 - 200 za G-sync
seveda, ampak treba je povedat kaj se še doplača :)

>No, lahko si tudi brez (tako kot en znanec ki je pred časom kupil Asusov 32 curved 1440p 144Hz zaslon s Freesyncom za lepe pare (ne vem točnega modela), nato pa kaj kmalu ugotovil da njegova 390-ka ni up to par in jo zamenjal z 980Ti :D)
a niso pred kratkim zrihtali da lahko imaš freesync na nvidi, če obdržiš amd gpu in imaš monitor priklopljen nanj? nvidia riše sliko, pol se pa to preko pcie skopira v amd kartico, ta jo pa pošlje na zaslon

čeprav tbh, za ta denar kot ga nvidia hoče za kartice jih ne bi pobralo, če bi dali še freesync podporo

Namesto AMD+Nvidia+Freesync kombinacije, crtas amd iz seznama in denar investiras v 200Hz G-sync, kot naprimer 34" Acer Predator Z35 za dobrih 600eur. Pa na tej resoluciji lahko potem lepo furas tudi RT z 2080Ti.

a zdj smo iz 4k šli na 3440x1440

Öe pogledamo resnici v oci, ni grafe, ki bi znala dobro poganjati 4K.

m0LN4r ::

Resnica je, da ce imas namesto ultra in nekaterih glupih pretiravanj nastavitve prilagojene imas lahko ze z 1080ti solidno 4k igranje, kaj sele SLI oz. 2080Ti. Seveda pa ne govorimo o 100fps+ to je nisa, ki je clovek sploh ne rabi, oz. konzolarji sploh ne vejo kaj je to. Cel lajf so odrasli na 30-60 fps, to pa ze zna tut 1080SLI lepo in v nekaterih spilih tut ena sama 1080.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tr0n ::

Resnica je, da se misli max setting in stabilen FPS 60+ pri vseh igrah, ko se govori o 4k/60. To pa dosedaj ni bilo mogoce. :)

FlyingBee ::

To še na fhd ni popolnoma res.

m0LN4r ::

Sej za popoln RTX bomo zaceli spet pri 1080p in scasoma presli na 2k in 4k. Zgleda zadeva rabi pavsalno 4x vec moci, kot normalna grafika.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Truga ::

m0LN4r je izjavil:

Truga je izjavil:

S tisto, ki ne zgleda ko da je en razmazal vazelin po ekranu.

Katera je to?

ne vem, nimam ffxv. ampak TAA je dobesedno slabse kot brez AA, tak da...

m0LN4r ::



4K Ultra HDR 100fps gaming je mozen ze danes. Odvisen je samo od budgeta.




Truga je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Truga je izjavil:

S tisto, ki ne zgleda ko da je en razmazal vazelin po ekranu.

Katera je to?

ne vem, nimam ffxv. ampak TAA je dobesedno slabse kot brez AA, tak da...

Ti potrdim iz lastnega testa, TAA je problem samo v 1080p in 1440p, ce pa das na 2160p pa problema z neostrino naceloma vec ni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dolenc ::

Pa odvisno tudi kako je implementiran, Frostbite špili (bf, mass effect itd) izgledajo odlično s TAA

Truga ::

love to spend $1300 on raw gpu power and use the shittiest antialias option

je rekel nikoli nobeden

m0LN4r ::

Zdaj ce se pogovarjamo o FFXV na 2160p imas odlocitev ali FXAA z utripanjem ali TAA brez tezav. Na 1080p je seveda zgodba drugacna.

Ce ne verjames, ti postam eno sliko z 1080p TAA in eno 2160p TAA pomanjsano na 1080p
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Truga ::

saj jaz ti cist verjamem, samo vseeno se mi zdi blazno hecno da se na gpuju za vec kot 1000e za primerjave uporablja najbolj bedno AA opcijo. pa se FXAA ki je druga najbolj bedna. :D

gendale2018 ::

m0LN4r je izjavil:

Sej za popoln RTX bomo zaceli spet pri 1080p in scasoma presli na 2k in 4k. Zgleda zadeva rabi pavsalno 4x vec moci, kot normalna grafika.

1080p pa 2k je praktično enako (pikslov)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Truga ::

eni so 2k zamesali s 1440p

D3m ::

Evo cene nvidia kartic se bodo podražile.

:))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tr0n ::

Katere kartice?

D3m ::

Vse, ki se delajo na Kitajskem.

Zaradi Trumpovih carin.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

AMD se ne bo podrazil?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Napiši v AMD temo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

D3m je izjavil:

Napiši v AMD temo.

Kaj pa? Se vedno nisi povedal ali se bo ali ne.
Sicer pa tam ni tolko bralcev vec, nima smisla.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

LOL.

Velja za vse.
|HP EliteBook|R5 6650U|

microchip ::

D3m je izjavil:

LOL.

Velja za vse.


To ne drži. Samo za proizvedeno na Kitajskem.

Sicer pa je skrajni čas da se proizvodnjo popolnoma prekine pri kitajcih, samo nihče drug ni imel jajc pokazati sredinec tej osnaževalski, nemoralni državi.

Truga ::

Pa saj evropa nima tarif za uvoz iz kitajske, kaj sanjate?

m0LN4r ::

 OC isto kot pri Pascalu, je se neki lufta tle za 7nm refresh

OC isto kot pri Pascalu, je se neki lufta tle za 7nm refresh

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Spock83 ::

microchip je izjavil:

D3m je izjavil:

LOL.

Velja za vse.


To ne drži. Samo za proizvedeno na Kitajskem.

Sicer pa je skrajni čas da se proizvodnjo popolnoma prekine pri kitajcih, samo nihče drug ni imel jajc pokazati sredinec tej osnaževalski, nemoralni državi.



verjetno, če bi bilo okjolju prijazno bi bil iphone 3k.

Jst ::

m0LN4r je izjavil:

Jst je izjavil:

Vega64 sploh ni slaba grafična. Ko sem jo imel za teden dni jaz, sem bil pozitivno presenečen. Dodaten plus je bil Freesync, ker imam Freesync (Off, Basic, Extended (*)) monitor, pa še toliko bolj. Ko sem jo vrnil in dal nazaj notri 1070, se mi je zdelo, kot da grem na neko starino, ki bi morala biti že zdavnaj upokojena.

*Pojma nimam, kaj pomeni na monitorju Freesync Off, Basic in Extended. Pa še en plus za vego, ker moram na 1070 drkati driverje, da prepozna, da imam HDR monitor.

Jaz pa z HDR na TVju nimam tezav. Ocitno so tele poceni HDR monitorji pac problem.

korenje3 je izjavil:

tole je res sranje... brez PCja na tem mikro zaslonu.
Glede na to da mi je crknila osnovna plošča od ASUS po 1 mesecu delovanja in pa grafična po 4 letih se bom te znamke izogibal. Tako da edino evga pride v poštev.


Nakljucje, moja Asus plata bo letos stara 5 let, pa je dala skozi veliko navijanja, testiranja, menjavanja gpujev, mining itd.


Žal sem 4K monitorje začel kupovati še preden je prišla Vega in za doma je bil 1.6kEUR. Pa Freesync. Če bi vedel, da bom kupil 2080, če bi vedel, da imajo popuste na pohodne čevlje,..... bi prišparal za pol avta. Takrat nisem model vedeti, milnar.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Bwaze6 ::

Har har.

Jaz se ne bi čisto nič čudil, če bi kar vsi izdelovalci strojne opreme dvignili cene po celem svetu. Tudi tisti, ki iz Kitajske v bistvu kupujejo le malenkosti (čisto brez Kitajskih ekementov pa po mojem v PC industriji ni prav dosti končnih izdelkov).

Zakaj? Ker je tak trend v zadnjem času - poplava ali požar v eni tovarni, smetka na enem traku... Ko ceno dvigne en izdelovalec (od 2, 3...), vsi ostali skočijo na bandwagon.

gendale2018 ::

ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

strumf666 ::

Sam da RTX demoti delajo, pa da $ padajo, hrošči v driverjih so tako ali tako stalnica...
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/
««
9 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33947815 (39252) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26746116 (39350) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10215123 (12577) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12224093 (20522) Cange

Več podobnih tem