» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
7 / 84
»»

FlyingBee ::

Veliko se omenja, da ni še čas za raytracing in s tem v mislih, bo prava zadeva šele z 7nm shrinkom. Glede na prednost pred konkurenco, bo verjetno 30 serija samo optimizacija na 7nm, tole se bo verjetno vleklo še 4 leta.

gddr85 je izjavil:

klinker je izjavil:

gddr85 je izjavil:

vega64 prileze na 1080 rang


V kolkoh naslovih in s kolko vecjo porabo ter gretjem?

ja, p/w je zanič, ampak ni pa to rang 1070

Na mindfactory sta tudi po ceni tam tam, tako, da je izbira lahka.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Sicer ni nekega napredka... razen to, da je narejena za RT.

Če bo AMD naredil gaming arch zna to popeljat v pravo smet z 7nm kjer bodo imel prednost naporam 12nm. Če to ne bo do konca 2019 bom kupil RTX 2070.

FlyingBee ::

Naj ne bilo nič highend iz AMD, vprašanje, da bi RT tlačili na mainstrem.

A da bi Vega20 že na začetku 2019 bila RT za Pro?

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

FlyingBee je izjavil:

Naj ne bilo nič highend iz AMD, vprašanje, da bi RT tlačili na mainstrem.

A da bi Vega20 že na začetku 2019 bila RT za Pro?


AMD bo v high end marketu... nevem kaj ti ni jasn.

FlyingBee ::

Kdaj? Navi je baje samo mainstream kot je bil Polaris. Mislim glede gaming gpujev.

Predator X ::

FlyingBee je izjavil:

Kdaj? Navi je baje samo mainstream kot je bil Polaris. Mislim glede gaming gpujev.

Kerim zgodbicam ti vrjameš... itak da se gre za high end gaming. Prvo moraš met denar in potreben budget. AMD je svoj budget dal na ZENA in serverje.

Mislim, da proti koncu 2019 bo prišla high end gaming kartica.
VEGA 7nm je pro. Kaj pa sledi po tem je pa bolj kot ne uganka.

FlyingBee ::

Zaenkrat je zgodbica o Navi, ki bo next gen konzolaš. Vse kaže v mainstream. Vega20 je pro in nimajo za gaming.

Ok, pustmo zdaj to, enkrat bodo valjda šli tudi v high end gaming.
12nm je očitno le od nvidie oznaka, tsmc pravi da ni performance razlike napram 16nm. Dobro so spet na praktično istem procesu prišli do performanca gaina brez dviga frekvenc in porabe. 7nm obeta prav lepe številke, ko enkrat končno preidejo.

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

važno da naredi amd nekaj dobrega v 200-250 eur razredu, te 1000 eur kartice večini ljudi ne koristijo 0
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Jst ::

The architecture in the RT core basically has two fundamental functions, one checks boxes, the other triangles. It's kind of working like a shader for rasterization code but specifically for rays. Once the developer has decided what level of boxes on a certain object is applied, that (and each) box will fire off a ray into the scene. And that ray will bounce and hit other objects, lights and so on. Once that data is processed you have shading going in, deep learning and raytracing. NVIDIA is doing roughly 50-50 shading and raytracing on an RT enhanced scene.


En quote glede arhitekture in raytracinga. Kot sem si mislil, bodo morali game developerji za vsako sceno, za vsak objekt, za vse v bistvu, uporabiti raytracing v "stopnjah" (kot teselacija recimo). Upam, da je nvidia izdala kakšno analitično orodje, ki gre skozi svet in izpiše za vsako stvar koliko raytracinga si lahko dovolijo, da ne ubije performance. Nekako "od-do", ker imajo različne kartice različne performanse glede RT.

Čez ene 20 let pa upam, ko mi bodo zamenjali kolke, dobil protezo,... opustili rasterizacijo in shading (in vse trike, ki jih uporabljajo sedaj) in izdali full Raytracing rendering. Vmes pa upam, da se AMD zgane, najde kakšne mladce na njihovih univerzah z norimi idejami in naredili Raytracing arhitekturo, ki se bo kosala z nvidijino. Trenutno se mi zdi, da AMDju na GPU oddelku manjka vizionarjev. Kot "a road to 4780". Če niste prebrali ta dva članka na Anandtechu, se berejo kot kriminalka.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

DamijanD ::

Link do člankov?

FlyingBee ::

AMD nima take ekipe.

m0LN4r ::

gendale2018 je izjavil:

važno da naredi amd nekaj dobrega v 200-250 eur razredu, te 1000 eur kartice večini ljudi ne koristijo 0

Se strinjam, vegi64 bi mogl dat ceno 250eur, vegi56 pa 200eur
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dr_M ::

Ja to bi bla prava cena, bi mogoce razmislil o nakupu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Torej se RX 580 kosa z Vego?

Meni se zdi, da bi bila prava cena nvidie 200-250 eur.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

RX 580 pa dol na 99eur, nvidia bi sigurno takoj prilagodila cenw
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dr_M ::

D3m je izjavil:

Torej se RX 580 kosa z Vego?

Meni se zdi, da bi bila prava cena nvidie 200-250 eur.



Sej mas, gtx1060 6gb in 3gb.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tr0n ::

Folk joka o ceni, a pozablja, da ima sedaj en PCB tako rekoc 3 GPU enote:

- glavno rasterization enoto (tipicen GPU)
- locen ray tracing GPU
- locen AI/AA computation GPU

V bistvu prvi GPU s tremi jedri. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

microchip ::

Tr0n je izjavil:

Folk joka o ceni, a pozablja, da ima sedaj en PCB tako rekoc 3 GPU enote:

- glavno rasterization enoto (tipicen GPU)
- locen ray tracing GPU
- locen AI/AA computation GPU

V bistvu prvi GPU s tremi jedri. :)


Moj skuter ima 3 cilindre, 1 na motorju, 2 odzadaj v kovčku.

Tr0n ::

To, da developerji oz. software se ne izkorisca vsega, kar ponuja hardware, je jasno. Tudi ko pride ven nova gaming konzola ponavadi prva generacija iger niti priblizno ne utilizira vse moci. Tako pac je to.

Change takes time. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

microchip ::

Tr0n je izjavil:

To, da developerji oz. software se ne izkorisca vsega, kar ponuja hardware, je jasno. Tudi ko pride ven nova gaming konzola ponavadi prva generacija iger niti priblizno ne utilizira vse moci. Tako pac je to.

Change takes time. :)


Meni je bilo sumljivo da je Nvidia tako skrivala podatke o zmogljivosti napram 1xxx generaciji in sedaj je jasno zakaj.

Tako da tudi ti reji mi vi igrah zgledajo kot bi nekdo le kontrast na monitorju malo premikal.

Demoti in podobne predstavitve nove tehnologije, me pa že od DX10 naprej ne fascinirajo, ker vsakič je hype, potem debate kako je treba počakati da se tehnologija še prime, in nato je neka nova vroča stvar in na prejšno vsi pozabijo.

Tr0n ::

microchip je izjavil:

Meni je bilo sumljivo da je Nvidia tako skrivala podatke o zmogljivosti napram 1xxx generaciji in sedaj je jasno zakaj.

Pa ne bi rabili skrivat, ker je rasterization performance pricakovano dober. 2080 je v bistvu 1080 Ti, 2080 Ti pa nekje v rangu Titan V, kar je zelo solidno.

tikitoki ::

Tr0n je izjavil:

microchip je izjavil:

Meni je bilo sumljivo da je Nvidia tako skrivala podatke o zmogljivosti napram 1xxx generaciji in sedaj je jasno zakaj.

Pa ne bi rabili skrivat, ker je rasterization performance pricakovano dober. 2080 je v bistvu 1080 Ti, 2080 Ti pa nekje v rangu Titan V, kar je zelo solidno.


FPS/$ je ta generacija cisti fail. O tistih ostalih bombonckih pa lahko govorimo, ko jih bos lahko kje uporabil.

Tr0n ::

FPS/$ je seveda nizji, ker gre za konkreten hardware upgrade, kot sem napisal ze zgoraj. Za DLSS/RT pa bo pokazal cas, ampak po mojem je tole prava smer razvoja. AI aka. deep learninga bo vedno vec, ray tracing je pa tudi trenutno edini pravi nacin, tako da ne vidim, kaj bi lahko bilo tukaj namesto njega.

Early adopters nove tehnologije pa kot obicajno vedno placajo vec. Tako je bilo pri VR, tako je tukaj. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

tikitoki ::

Tr0n je izjavil:

FPS/$ je seveda nizji, ker gre za konkreten hardware upgrade, kot sem napisal ze zgoraj. Za DLSS/RT pa bo pokazal cas, ampak po mojem je tole prava smer razvoja. AI aka. deep learninga bo vedno vec, ray tracing je pa tudi trenutno edini pravi nacin, tako da ne vidim, kaj bi lahko bilo tukaj namesto njega.

Early adopters nove tehnologije pa kot obicajno vedno placajo vec. Tako je bilo pri VR, tako je tukaj. :)


Mislim, da sem ze odgovoril na tvoje vprasanje. SI videl neodvisen test Raytracinga v igri? Torej placujes za macka v zaklu.

Kar se tice uporabe AIja za "boljsanje" slike, bomo morali pocakati, da vidimo kako se bo obneslo. Osebno imam mesane obcutke glede tega, ker si AI dobesedno izmisli nekaj, kar meni ne vlece na verodostojno in kakovostno sliko. Verjetno pa pri igrah ne bo nobene skode.

Se pa strinjam s teboj, da ne vpliva pozitivno na ceno, ko funkcije, ki jih ne moremo trenutno izkoristiti zasedejo polovico cipa (tolk je pisal v enem clanku, ce ma kdo druge podatke tud ok).

Men se zdi brezveze placevati veliko za beta testiranje, se posebaj, ker bo naslednja generacija na 7 nm. Tisti, ki jim je to vredno pa navalite. Sam grem raje na Tajsko za par tednov.

Kayzon ::

Meni se zdi nesmiselno da se toliko ukvarjamo s samo grafiko ko pa sama fizika v igrah ni kaj dosti napredovala od Half Life 2.

Tr0n ::

tikitoki je izjavil:

Mislim, da sem ze odgovoril na tvoje vprasanje. SI videl neodvisen test Raytracinga v igri? Torej placujes za macka v zaklu.

Saj pravim, placas early adoption fee dokler software ne dohiti hardware. :)

Seveda se pa rasterization in RTX hibridni ray-tracing performance ne more direktno primerjat. Gre za cisto drugo zverinico.

FlyingBee ::

a ni aots amd posterboy?

gendale2018 ::

Tr0n je izjavil:

Folk joka o ceni, a pozablja, da ima sedaj en PCB tako rekoc 3 GPU enote:

- glavno rasterization enoto (tipicen GPU)
- locen ray tracing GPU
- locen AI/AA computation GPU

V bistvu prvi GPU s tremi jedri. :)

Voodoo 2 je mel tud 3 pa ni bil tok drag :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

m0LN4r ::


ker si AI dobesedno izmisli nekaj, kar meni ne vlece na verodostojno in kakovostno sliko. Verjetno pa pri igrah ne bo nobene skode.

Moti te AI, ki s pomocjo vzorcev se nauci kako mora izgledati pravilno slika.
Po drugi strani pa ne jamras o tem kako se "fejka" danes npr. svetlobo v igrah s skritimi pomoznimi lucni... kar v veliko primerih povsem napacno izpade, samo tega noben ne opazi, saj smo samo tega vajeni oz. samo to gledamo ze vrsto let.
Hmmm...

FlyingBee je izjavil:

a ni aots amd posterboy?

Ja ampak ves, but, but, predrago je. 2080ti bi mogla bit konkurenca vegi64 in to v njihovem na kozo pisanem asyncu

Kayzon je izjavil:

Meni se zdi nesmiselno da se toliko ukvarjamo s samo grafiko ko pa sama fizika v igrah ni kaj dosti napredovala od Half Life 2.

Da ni? Fizika je napredovala, samo v razlicnih zanrih ne rabi biti realna. Ves sj carovnije tut ne obstajajo, pa so vseen kul igre.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

klinker ::

Pa dobro, grafe se izdane niso, folk bi pa ze imel vse na 100% 8-O
A ste pozabli na AMDjev fine wine tech >:D

gendale2018 ::

>Da ni? Fizika je napredovala, samo v razlicnih zanrih ne rabi biti realna. Ves sj carovnije tut ne obstajajo, pa so vseen kul igre.
jst bi mel igro v kateri bi vozil vesoljsko ladjo in bi bila realno simulirana fizika črnih lukenj/supernov/nevtronskih zvezd/prihodnosti vesolja/rojstva vesolja/potovanja blizu svetlobne hitrosti + lepo grafiko ki bi prikazovala vse to

>A ste pozabli na AMDjev fine wine tech
glede na to da je nvidia tema je tuki bolj v igri njihov gimpworks, torej kdaj bojo gimpali 10x0 da bo 20x0 zgledale hitrejše :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

m0LN4r ::

Tega se fiziki ne vejo povedat, kako je v resnici v vesolju pri luknjah...

Ce za tebe gimpanje pomeni napredek v vizualizaciji, pa naj bo tako. Nekaj mora bit, ker iz nic nebo mis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gendale2018 ::

>Tega se fiziki ne vejo povedat, kako je v resnici v vesolju pri luknjah...
pac najboljši znani približek ki zgleda lepo :)

neki takega kot recimo orbiter samo da je za celo vesolje + relativnos in kvantna mehanihka in ne samo naše osončje + klasična fizika

>Ce za tebe gimpanje pomeni napredek v vizualizaciji, pa naj bo tako. Nekaj mora bit, ker iz nic nebo mis.
gimpworks sem omenil ker je tisti pred mano omenil fine wine :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

meho7 ::

2080 je drek ;((



FlyingBee ::

Za praktično isti proces finfet tsmc in nižjo pprabo od 1080ti, je precej dobra zadeva. Kje pa sploh lahko še dobiš kaj hitrejšega od 1080ti ali pa vsaj, da ji je enaka?

JamesBond ::

Škoda da bi 2080 še za ene 15% hitrejši, da bi rabljeni 1080ti padli na ene 300€ :)

FlyingBee ::

Proti koncu razprodaje poglej na primerjalnik cen idealo.de v Nemčiji in zna biti kakšna pod 500eur, nova.

DarwiN ::

V sami osnovi (rasterization) je tokrat pol manjši preskok kot je bil iz Maxwella na Pascal. Torej ~30% namesto ~60%. Ampak z bonbončki (dlss, rt) bo ta odstotek (30%) v naslednjem letu, dveh v določenih novih igrah poskočil na 40-60%.

Skratka, vse štima, razen seveda cen (hvala, AMD).. Ravno v pravem trenutku so pri Nvidiji vse tole lansirali.. Trenutno si namreč lahko privoščijo prodajat tudi obljube in ne izključno samo "instant gratification", kot je to običaj v svetu zdrave konkurence.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gendale2018 ::

Zaenkrat ne veš kaj bo s temi novostmi. Pomoje je za večino ljudi boljše ne kupit in počakat da se vidi kaj bo z rtjem. Razen če rabiš najvišjo možno hitrost.
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

DarwiN ::

Kupit se itak ne splača.. Mogoče čez nekaj mesecev, ko hopefully pade cena na 650EUR/1000EUR, in ko se pojavi kakšna popularna igra s pravo podporo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

FlyingBee ::

Že res, ampak lahko se na performance zgovarjajo. Če ni konkurence, potem ne bodo ponovili kot so s Pascalom, 1080ti je imela isto ceno kot 980ti in 1070, ki je imela performanc 980ti, za občutno nižjo ceno, razen ko so prišle razprodaje. Zdaj je vse drugače in lahko gredo s tako velikim čipom in uvodom ali pa kar temeljem za RT. Zdaj je res pravi čas, lahko tudi kaj poserjejo z novostjo. Nobenemu consumerju ne pašejo te cene, ampak vsaj, če plačaš več, dobiš tudi več. Preko tega ne gredo.

gendale2018 ::

sedaj jim moramo kupci pokazat, da so cene previsoke s tem da ne kupujemo teh kartic

če se ne bodo prodajale, bo šla cena dol
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FlyingBee ::

Nemci, Francozi, Angleži, Skandinavci,... z 2k neto bodo vse zasrali, ker bodo kupovali latest and greatest. Kaj si mi Slovenci mislimo o cenah, Nvidio bolj malo briga.

MostWanted ::

gendale2018 ::

FlyingBee je izjavil:

Nemci, Francozi, Angleži, Skandinavci,... z 2k neto bodo vse zasrali, ker bodo kupovali latest and greatest. Kaj si mi Slovenci mislimo o cenah, Nvidio bolj malo briga.

a ni to bolj slaba plača tam?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

DuaL ::

Pri crysisu 3 še 60 fps ne doseže v zaprtih prostorih :8)



7:50 min

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DuaL ()

FlyingBee ::

gendale2018 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Nemci, Francozi, Angleži, Skandinavci,... z 2k neto bodo vse zasrali, ker bodo kupovali latest and greatest. Kaj si mi Slovenci mislimo o cenah, Nvidio bolj malo briga.

a ni to bolj slaba plača tam?

nimam pojma, povprečno slovensko sem dal x2, če že primerjamo grafično 1080ti za 700 napram 2080ti za 1300.

Tr0n ::

Dr_M ::

Ko so prisli pascali, je cena maxwellom nenormalno strmoglavila, zdej ko je turing prisel, cena pascalom stagnira. Je res majo bedasto cenovno politiko s to novo serijo. Malo vec za veliko vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FlyingBee ::

Cene so navzdol omejene glede na performance konkurence.
««
7 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33948709 (40146) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26746763 (39997) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10215516 (12970) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12224368 (20797) Cange

Več podobnih tem