» »

Kateri Box/Mini PC kupiti?

Kateri Box/Mini PC kupiti?

T_F_7 ::

Iščem napravo, ki podpira Transmission ali podoben client in zunanji disk (vsaj 2TB, raje 4TB). HDD bom dnevno preklapljal v druge naprave, zato je pomembno da naprava in Transmission brez problema zaznata disk hdd vsakič, ko ga bom vklopil brez dodatnih/ponovnih zamudnih nastavitev. HDD na router ne pride v poštev ravno zaradi tega.
Mini PC se mi zdi overkill za moje potrebe, škoda metat denar za nekaj kar ne rabiš. Razmišljal sem o Android Boxu. Imam pa novo Android TV tako da ostalih Boxovih funkcionalnosti ne potrebujem. Morda obstaja kakšna druga alternativa boxu in mini pcju? Če ne, kateri box/mini pc mi svetujete?

klinker ::

A na Android TV ne mores instalirat Transmission in na TV priklopit zunanji disk?

Mavrik ::

To se sliši kot da hočeš imeti NAS, do katerega boš dostopal preko mreže z vseh naprav. A ne?
The truth is rarely pure and never simple.

T_F_7 ::

@klinker: kako je potem s preklapljanjem hddja in ponovnim zaznavanjem le-tega s strani Transmissiona?

@Mavrik: NAS ni ravno poceni. Pa še npr. PS4-NAS ne vem, če gre, tudi zato sem omenil preklapljanje hddja.

klinker ::

@klinker: kako je potem s preklapljanjem hddja in ponovnim zaznavanjem le-tega s strani Transmissiona?


Ti raje poglej ce dobis Transmission client za android. Jst uporabljam samo transmission remote na android napravah, client imam na usff pcju, ki je povezan v mrezo in streama multimedio po hisi.
Kar se dostopa tice pa, ko je disk odklopljen transmissiona pac ne zazeni, oz. ga izklopi preden odklopis disk, ker seveda ne bo najdu datotek.

T_F_7 ::

@klinker: Namestil sem si Transmission BTC. Ko nastavim zunanji hdd (ali usb) kot 'Download directory', mi izpiše 'Directory is not writable'. Super zadeva!

T_F_7 ::

Enako mi naredi z BiglyBT: 'Failed to create parent directory'. Tv bere zunanji hdd, ne more pa nanj zapisovati.

klinker ::

Android je malo smotan glede tega. Sam uporabljam Paragon za pisat po zunanjih HDDjih iz svojega telefona preko OTG.
Zal nimam ne android tv, ne android boxa da bi sprobal kako je s transmission clientom na androidu, tako da se bos mogu sam znajdet in pogooglat.

T_F_7 ::

Z Marhmallowom dalje je zapisovanje na zunanje diske onemogočeno. Z Lollipopom se je še dalo. Že tako ali tako aplikacije zmrzujejo na Android TVju, potem pa še omejujejo funkcionalnosti.
Torej sem spet na začetnem vprašanju, Android Box, Mini PC ali kaj drugega?

klinker ::

Jst zapisujem bp z zgoraj linkanim Paragonom, ne vem pa ce to deluje v kombinaciji s Transmissionom.
Kot sem napisal gor, imam sam za to usff PC. Imas rabljene na ebay za dobrega stotaka. Androida za te zadeve pac ne maram.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828143187 (7516) ruski76

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561078953 (338960) Mavrik
»

Mikro PC za torrent

Oddelek: Kaj kupiti
131087 (899) mzakelj
»

Najcenejša varianta zmogljivega "seedboxa"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
538911 (7414) billy
»

Povezava preko interneta v domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
91632 (1457) Killermode

Več podobnih tem