» »

Nadgradnja računalnika

Nadgradnja računalnika

gorski volk ::

Pozdravljeni.
Nisem ravno prepričan, kam uvrstiti mojo temo, pa sem ustvaril novo temo.
Imam par let star računalnik ki je bil sestavljen po komponentah in občasno nadgrajeno. Še vedno je odličen, nekako bi bilo potrebno samo kak hitrejši disk dodati, oziroma ga zamenjati. Občasno za svojo dušo zmiksam kak video, rad bi pa naložil še Solidworks program, da bi se še doma malo učil ker bom rabil v službi. Seveda pa zavzamejo nekaj torrenti, filmi, glasba…
PC sestavljajo naslednje komponente:
Cooler Master HAF 932 AMD red edition
I7 4770K LGA 1150 Haswell
Noctua NH-D14
Asrock Z87 extreme 9a/c ATX
32GB Corsair Vengeance cl9 schwarz
Cougar GX600
ASUS Rog swift PG348Q 34¨
PNY nVidia GeforceGTX 1080 8GB GDDR5X founders edition
Diski:
sistem: Samsung 840 Evo 250GB
razno: WD1002 FAEX Caviarblack 1TB sata3 7200 rpm 64MB
razno: WD1001 FAEX 1TB sataII 7200 rpm 32MB
videoedit: WD Red Pro WD4001FFSX 4TB sata 6Gb/s 7200 mbr 128MB

Osnovna plošča omogoča kar precej priključkov. Med drugim tudi dva Thunderbolt z vsak po 10Gbps.
https://www.newegg.com/Product/Product....

Mogoče bi zaradi racionalnosti diska velikosti 1TB imel samo za backup in ju odklopil.
Ne morem se odločit, kakšen disk kupit. Prenosni ali notranji. Seveda bi izbral opcijo ki bo imela hitrejši prenos podatkov (vsaj 150MB/s). Prenosnega bi lahko imel tudi za na pot(ni nujno). Če bi dosegal večjo hitrost branja in pisanja bi raje notranjega. Zelo hitri so SSD M2, tudi opcija, ampak so še dragi. (mislim da podpira osnovna plošča če bi se odločil)
Ali LaCie, ki ga lahko priključim na usb3 ali z dodatnim adapterjem na Thunderbolt ki ima izhod 10Gbps
https://www.amazon.co.uk/LaCie-Rugged-T...
Prosil bi za pomoč, kdor se bolje spozna, kaj bi bila najboljša varianta za to osnovno ploščo, link sem prilepil zgoraj. Da ne bi odkrival tople vode in kupoval nekaj kar potem ne bi mogel koristit zaradi ozkega grla plošče.
Pa še o sata priključkih za diske nisem najbolj prepričan, koliko vpliva na to, kam je kateri prikjlučen.
Noben disk ni in ga ne bi vezal v raid. Sicer je 10 priključkov sata 6.0 Gb/s, od tega 6 notranjih. Razlaga kam priključit sistemski disk mi pa ni čisto jasna. Priključenega imam na port 4.
Ker se sam ne spoznam dosti, niti nisem sledil že nekaj časa, bolje da mi kdo pomaga. Kakršnekoli pomoči, nasveta, predloga bom vesel.
Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navaden ssd disk kot prenosni disk

Oddelek: Strojna oprema
252908 (1780) hojnikb
»

Hitrost USB 3.1 v praksi

Oddelek: Novice / Diski
3615483 (12513) MrStein
»

Pomoč pri nakupo računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
273618 (3190) klkkkkkkkkkk
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533776 (13926) xyxyxyxy
»

Računalnik in monitor za 3D design in render (za 2000 EUR)

Oddelek: Kaj kupiti
202093 (1701) dmk

Več podobnih tem