» »

Pošta obrazec za pošiljanje v EU

Pošta obrazec za pošiljanje v EU

s1m0n ::

A mi zna kdo razložit kako se pravilno izpolni tale obrazec?
https://www.posta.si/Documents/Spletni%...

kixs ::

Ta obrazec je za posiljanje paketa v drzave EU. Torej teza nad 2kg oz. ce so dimenzije vecje kot sestevek treh stranic (Š+D+V)>90cm.

Ce imas lazje in manjse, uporabis kar priporoceno pismo. Je tudi manj za izpolnjevat in navadno ceneje - sicer ne morem verjet, ampak so s 1.8. pocenili dolocene tezje posiljke in malo podrazili lazje!

Sicer pa ta obrazec dobis na Posti in ga izpolnis kakor pise.

Izpolnis: Posiljatelj (to si ti) in Naslovnik (komu posiljas) 2X. Se podpises. Ostalo naceloma ni pomembno, razen ce se tako odlocis. Priority je malo za doplacat. Ce zelis bolj previdno ravnanje, spet malo doplacas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

spyker123 ::

Pozdravljeni, zanima me, če ima kdo izkušnje z izgubljenimi paketi? Gre se za to, da sem poslal paket v vrednosti 40 evrov plus 7 evrov poštnine na Nizozemsko na sedež nvidie, vendar ga niso dobili, na pošti slovenije, od kjer sem poslal, pa pravijo, da je bila pošiljka vročena, sem pa poslal priporočeno, da ja pride na cilj..zdaj pa ne vem, kaj storiti, je paket in 47 evrov vzela megla ali se še da kaj narediti?

Miha 333 ::

spyker123 je izjavil:

Pozdravljeni, zanima me, če ima kdo izkušnje z izgubljenimi paketi? Gre se za to, da sem poslal paket v vrednosti 40 evrov plus 7 evrov poštnine na Nizozemsko na sedež nvidie, vendar ga niso dobili, na pošti slovenije, od kjer sem poslal, pa pravijo, da je bila pošiljka vročena, sem pa poslal priporočeno, da ja pride na cilj..zdaj pa ne vem, kaj storiti, je paket in 47 evrov vzela megla ali se še da kaj narediti?

Kaj pravi sledenje? Številko pošiljke vnesi sem in sem.

spyker123 ::

Sledenje pravi, da je paket prispel

Miha 333 ::

Potem je to tvoj dokaz. Še enkrat jim piši in pripni rezultat sledenja.

SimplyMiha ::

Pošiljka je bila vročena - a vprašanje je komu.

starfotr ::

Po mednarodni poštni konvecini imaš pravice. Tako, da malo poglej kaj ti pripada.

spyker123 ::

Sem, nvidia sama je videla na sledenju, da je paket prispel, samo očitno ne njim..ne vem, kako se to lahko zgodi, če pa je paket bil poslan priporočeno, se pravi, da ga ne more kar v nek nabiralnik vreč...

DeeCoy ::

Na pošti daj poizvednico. Brezplačna, malo traja, ampak se na koncu ugotovi, kje je paket.

feryz ::

Težka bo. Po mojih izkušnjah, pošta in dostavne službe preverjajo zgolj, če je bil paket prevzet.
To, da ga je lahko prevzela opica in uporabila za žoganje, jih sploh ne zanima.

Nam so paket spizdili v Avstriji. Vemo, kdo ga je prevzel. Napaka je bila storjena pri označevanju paketov. Tip ga noče dati nazaj. Dostavna služba pa trdi, da je bil dostavljen, prevzet in podpisan, torej je z njihove strani vse ok. Lahko se obrnemo na sodišče in bomo tudi dobili tožbo. Čez 10 let seveda. Paket je vreden 200 evrov.

kixs ::

Ocitno ne podpisujejo samo pri nas postarji sami in puscajo kar pred vrati ali na kaslcu!

s1m0n ::

No meni je uspelo 3. avg moj paket poslat na nizozemsko (RMA) še vedno mu ni uspelo priti tja!
Mislim od kdaj pa je v EU to tak počasno :)

njyngs ::

Kako veš, da paket še ni tam?

Zakaj to vprašam?
Moja izkušnja: Pošiljal RAM v RMA na irsko. Ekstra sem naročil/označil in plačal, da mi sporočijo, ko bo paket pri prejemniku. No, v roku 1 meseca so mi vrnili RAM iz garancije. Od tega je več kot pol leta, in pošta mi še zdaj ni sporočila, da je paket sploh prišel do prejemnika.

s1m0n ::

Možno, da je pa še ga niso dodali v sistem.
Na strani trenutno piše, da še ga pričakujejo in da še ni prispel. (za RMA postopek)

kixs ::

Navadno traja cca 5-7 dni (delovnih).

Verjetno si dobil tudi stevilko za sledenje in tako lahko preveris kaj se dogaja s paketom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

spyker123 ::

update: pošta je poslala poizvednico in paket je prispel na cilj, torej na nvidio..oni pa še vedno ne vedo nič, so pa videli, da imam dokaz( poslal poskeniran dokument), da je zadeva tam..bomo videli, kako se bo razpletlo..se pa res dolgo že to vleče, katastrofa..njihov oddelek za reklamacije mora biti res v k*rcu..

s1m0n ::

Bo še treba na pošto moj paket še vedno ni prispel na Nizozemsko...
Zdaj je že kar nekaj dni od 3.8., če ne štejem vikenda je 8 dni (in to priporočena pošiljka)

Sledenje dela samo pri nas (do dneva, ko je paket zapustil Slovenijo) po odhodu ni nobene informacije, niti pri nizozemski pošti...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622557 (12993) kixs
»

Sledenje pošiljki - pošta slovenije (status se ne spremeni)

Oddelek: Loža
3520265 (11786) kloko
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529765 (23792) darkolord
»

Pošiljanje paketov v tujino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6339388 (21777) darkolord
»

Zamujanje pošiljke

Oddelek: Loža
51065 (984) Hayabusa

Več podobnih tem