» »

MITSUBISHI ZUBADAN 14kW ali DAIKIN altherma HT80 11kW

MITSUBISHI ZUBADAN 14kW ali DAIKIN altherma HT80 11kW

stefan8 ::

Po ogledu monterjev TČ sem izbral dva najbližja, katera zagovarjata vsak svojo znamko TČ. V pomoč bi mi prišla še kakšna vaša informacija oziroma izkušnja za katero TČ naj se odločim. Kot sem že naslovil gre za modela MITSUBISHI ZUBADAN 14kw in DAIKIN altherma HT80 11kW. Hiša 200 m2 radiatorsko ogrevanje.

GO Brda ::

Tudi sam sem imel enako dilemo pred letom dni. Po tehtnem premisleku in po zeloooo dolgem odločanju sem izbral Daikin. Naj pohvalim personal iz podjetja Termo Shop ker so me prenašali, predvsem pa korektno svetovali in izpolnili vse naše kaprice.
Zadeva deluje vrhunsko in če bi se še enkrat odločal bi izbral povsem isto.

NejcSSD ::

Vprašanje če sploh rabiš 14kw zubadan, jaz imam 11kw in podobno kvadraturo, radiatorsko, LJ.

Kakšno maš izolacijo? Okna, fasada, podstrešje
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

nsa_ag3nt ::

Preden se zaletiš z dht...
Fujitsu hp ws 11 kW zmore ogrevati tipično sfrj hišo iz 1970 brez da bankrotiraš (sosed, 300 m^2 površine), izolacija fasade samo termopuc, okna lesena 20 let stara, alu radiatorji, pod streho verjetno 10 cm volne.
Na podsvojostreho je lani nekdo montiral nibe fighter 2120 v hišo podobno zgoraj navedeni (lokacija Kranj), temperatura dvižnega voda letos v polarnem mrazu ni presegla 50C...

Koliko energenta ste porabili v prejšnjih sezonah ? Radiatorji so vintage na zunaj rebrasti ali nov tip (11, 21, 22, 33) ?


ps
Sem ga poiskal:
hiša
http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...

temp DV.
http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

stefan8 ::

NejcSSD je izjavil:

Vprašanje če sploh rabiš 14kw zubadan, jaz imam 11kw in podobno kvadraturo, radiatorsko, LJ.

Kakšno maš izolacijo? Okna, fasada, podstrešje

Izolacija 8cm stiropor, okna termopan, podstrešje 16cm tervol

nsa_ag3nt je izjavil:

Preden se zaletiš z dht...
Fujitsu hp ws 11 kW zmore ogrevati tipično sfrj hišo iz 1970 brez da bankrotiraš (sosed, 300 m^2 površine), izolacija fasade samo termopuc, okna lesena 20 let stara, alu radiatorji, pod streho verjetno 10 cm volne.
Na podsvojostreho je lani nekdo montiral nibe fighter 2120 v hišo podobno zgoraj navedeni (lokacija Kranj), temperatura dvižnega voda letos v polarnem mrazu ni presegla 50C...

Koliko energenta ste porabili v prejšnjih sezonah ? Radiatorji so vintage na zunaj rebrasti ali nov tip (11, 21, 22, 33) ?
Porabil 2400 l kurilnega olja

ps
Sem ga poiskal:
hiša
http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...

temp DV.
http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stefan8 ()

Tribal ::

Še en glas za fujitsu. Imam montirano 4 leta in pol. 11kW je preveč za našo majhno bajtico ampak sem jo vzel ker je 3 fazna z 2 ventilatorjema. Preverjeno deluje tudi pri -28°C.

urosh ::

Tudi jaz imam Mitsubishija. Enako kot @Tribal - 11Kw, ker je trifazna. Montirana na (ravno) streho. Deluje bp. Aja, bojler pa mam posebaj 300l, ne vgrajen v notranjo enoto.

algoritem ::

NejcSSD je izjavil:

Vprašanje če sploh rabiš 14kw zubadan, jaz imam 11kw in podobno kvadraturo, radiatorsko, LJ.

Kakšno maš izolacijo? Okna, fasada, podstrešje


Kako si zadovoljen z 11kW Zubadan? Na kakšno temperaturo ti uspe segreti vodo v dvižnem vodu?

algoritem ::

GO Brda je izjavil:

Tudi sam sem imel enako dilemo pred letom dni. Po tehtnem premisleku in po zeloooo dolgem odločanju sem izbral Daikin. Naj pohvalim personal iz podjetja Termo Shop ker so me prenašali, predvsem pa korektno svetovali in izpolnili vse naše kaprice.


Tudi sam imam ponudbo s strani Termo Shop. Iz napisanega vidim da si zadovoljen z njihovo montažo/svetovanjem. Zakaj si se odločil za Daikin in ne za Mitsubishija?

NejcSSD ::

algoritem je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

Vprašanje če sploh rabiš 14kw zubadan, jaz imam 11kw in podobno kvadraturo, radiatorsko, LJ.

Kakšno maš izolacijo? Okna, fasada, podstrešje


Kako si zadovoljen z 11kW Zubadan? Na kakšno temperaturo ti uspe segreti vodo v dvižnem vodu?


Pri -15C je bilo največ kar sem videl 48C voda. Drugače pa tam 35-45 večino zime.
Okna jelovica dvoslojna lesena stara 25 let, fasade 8, 40cm celuloze na podstrešju. Ljubljana, Radiatorji, 220m2

Vse super, je pa malo glasna, ko se odtaljuje, ampak me ne moti.

Največji plus je pa udobje pri toplotnih črpalkah, oktobra prižgem, aprila/maja ugasnem, vremensko vodena,
ne rabim popravljat in se ukvarjat s termostati - ga sploh nimam. Radiatorje mam pa vse do konca odprte, vrata po hiši pa tudi.
Termperatura ne niha in je ves čas prijetno toplo, edino za spat mam narjeno da se zapree radiator, če ne bi bilo prevroče

Aja pa poraba: cirka 7000kwh ogrevanje, 700kwh sanitarna voda, prej pa konstantno 2000L olja ali pa še več.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

Karen ::

Jaz imam tudi 14kw Ecodan Zubadan, pa dela na gorenjskem bp.

starfotr ::

V bistvu nima veze kaj vzameš, oboje je vrhunska roba. Razlika je samo v nalepki/znački. Lahko si pa ogledaš se fujitsu. Karkoli japonskega vzameš, ne moreš zgrešit.

algoritem ::

NejcSSD je izjavil:

algoritem je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

Vprašanje če sploh rabiš 14kw zubadan, jaz imam 11kw in podobno kvadraturo, radiatorsko, LJ.

Kakšno maš izolacijo? Okna, fasada, podstrešje


Kako si zadovoljen z 11kW Zubadan? Na kakšno temperaturo ti uspe segreti vodo v dvižnem vodu?


Pri -15C je bilo največ kar sem videl 48C voda. Drugače pa tam 35-45 večino zime.
Okna jelovica dvoslojna lesena stara 25 let, fasade 8, 40cm celuloze na podstrešju. Ljubljana, Radiatorji, 220m2

Vse super, je pa malo glasna, ko se odtaljuje, ampak me ne moti.

Največji plus je pa udobje pri toplotnih črpalkah, oktobra prižgem, aprila/maja ugasnem, vremensko vodena,
ne rabim popravljat in se ukvarjat s termostati - ga sploh nimam. Radiatorje mam pa vse do konca odprte, vrata po hiši pa tudi.
Termperatura ne niha in je ves čas prijetno toplo, edino za spat mam narjeno da se zapree radiator, če ne bi bilo prevroče

Aja pa poraba: cirka 7000kwh ogrevanje, 700kwh sanitarna voda, prej pa konstantno 2000L olja ali pa še več.


Nejc hvala. Med tem časom sem si ogledal še eno TČ in so mi povedali identično kakor ti, tako da verjamem da je zadeva v redu.
Samo še to me zanima kako to da se nisi odločil za termostat?

Tribal ::

Če imaš rad delujoče stvari vzameš Fujitsu TČ, pri Zumbotih so mel probleme s kompresorji (so se odpirali). BTW Mitsubishi ni enako Fujitsu kot bi nekateri radi verjeli.
Klima Toshiba, TČ Fujitsu, to delo tako kot mora. Daikin je pa za moje pojme preplačana roba, kvaliteta pa slabša od prej naštetih...

mastah ::

Z Zubadanom ne bos zgresil, jaz imam 11kw za 250m2 novogradnje, porotherm 30cm, 16cm stiropor, navadna 3 slojna okna. + zalogovnik 300l za sanitarno vodo ki je brez dodatnih grelcev.
Notranja enota je od termoshopa ki je tudi brez dodatnih grelcev ki se pri drugih po nepotrebnem vklapljajo
Zadeva za talno gretje deluje bp, nobenih tezav in prevelikih stroskov

algoritem ::

Hvala za odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 475 76 77 78 )

Oddelek: Loža
3858558283 (8784) edi123
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22558080 (22809) Jurij25
»

Kolikšna je električna moč toplotne črpalke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7141493 (12135) zamotsloteh
»

toplotna črpalka

Oddelek: Loža
245893 (4654) Utk
»

Izkušnje s toplotno črpalko regija, moč, delovanje, vrsta izolacije etc. - samo eno m (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8733677 (30570) konspirator

Več podobnih tem