» »

Microsoftovo sanjsko poslovno leto

Microsoftovo sanjsko poslovno leto

Satya Nadella

vir: Wikipedia
Slo-Tech - V Redmondu so predstavili rezultate zadnjega četrtletja njihovega fiskalnega leta. Najprej nekaj suhih številk: prihodki v zadnjem kvartalu so znašali 30 milijard ameriških dolarjev, kar je 17 % več, kot v enakem lanskem obdobju. dobička je bilo za 8,9 milijarde, kar je za desetino več kot lani.

Celotno poslovno leto so končali z 110 milijardami prihodkov (+14 %) in 16,6 milijardami dobička (-34 %). Slednji je sicer dobro tretjino nižji od lanskega, kar pa je posledica Trumpove davčne reforme, saj je Microsoft moral poravnati nekaj deset milijard davka na dobiček, ki ga je pridelal zunaj ZDA. V nasprotnem primeru bi bil letošnja številka od lanske višja za približno 17 %.

Kot je v webcastu povedal izvršni direktor Satya Nadella, so se podjetju splačale zgodnje naložbe v tehnologije računalniškega oblaka. Azure je v poročilu tudi posebej izpostavljen, saj so se njegovi prihodki povišali tako na medletni, kot na četrtletni ravni, kjer je rast denimo znašala solidnih 89 %.

Finančno poročilo je povzročilo tudi rast Microsoftovih delnic, te so se po objavi povzpele za 3,45 %.

23 komentarjev

Apple ::

Super, upam, da za ta denar zrihtajo boljši support za svoje stranke...
LP, Apple

LeQuack ::

Apple je izjavil:

Super, upam, da za ta denar zrihtajo boljši support za svoje stranke...


To stane denar, tako da ne. Bodo ti pa ponudili še več oglasov v njihovih produktih.
Quack !

Geho ::

Od windblows 8 dalje je tale M$ totalna katastrofa. Toliko zmede in bugov v enem sistemu je že težko najti, da ne rečem kako so lep design totalno sesuli in naredili nekaj najbolj grdega. Z namenom dobiti na hitrosti/odzivnosti niso dobili ne enega, ne drugega.
Vse kar je M$ naredil dobrega je to, da se je začel prilagajati tudi na druge in tako dobil bash in dal ven visual studio za macOS,...
Včasih imajo dobre ideje, ampak zadevo nikoli ne izpeljejo 100%, da bi bila dobro narejena, lepo za pogledat in uporabna, vedno manjka nekaj, je polno bugov ali pa je kaka funkcionalnost tako butasto in tečno narejena da človek znori zraven pri uporabi...

kingsix ::

Windows 10 je čist kul. Nimam problemov. Seveda je pa kul bit MS hater in se s tem kazat kot nekega težkega "pro'ja".

bbbbbb2015 ::

kingsix je izjavil:

Windows 10 je čist kul. Nimam problemov. Seveda je pa kul bit MS hater in se s tem kazat kot nekega težkega "pro'ja".


Torej, Linux uporabljam od Slackware-a na disketah, Windowse pa od verzije 3.11 za workgroups. V nekih časih sem imel v pisarni 12 škatel windows 95,čeprav sem uporabljal eno samo kopijo. To je bilo od časa, ko so si zmislili, da če motherboard zamenjam, je to "drug" PC.

Skratka rewind to today...

To, da mesečno plačuješ za "storitev" elektronske pošte, worda in vsega živega, je dobro za MS in nikogar drugega.

Dela pa jim softver tako tako. Bolj slabo, kot dobro. Pa uporabljam office v nulo. Recimo spell checkerji so jim crkovali dolgo časa. Začeli so crkovati v wordu 2007. Za najbolj kritične dokumente uporabljam office 2010 word, s spell checkerji za 8 jezikov. To dela. Na office 2016 (še ne) dela. Tiskanje črtnih kod na eksterni termični marker tudi dela samo na office 2010.

Sharepoint jim v glavnem dela. Včasih pa ne, glih danes ni delal. Zaklenilo mi je fajl, na katerem sem delal, ker bi ga naj zaklenil sodelavec, ki je prisegel, da ga nima odprtega.

Laptop z dvema GPUjema in tremi ekrani ne dela. Če hočem recimo Crome laufati na Nvidii, ostalo pa na Intelu, mi laptop takoj pokaže modrega smeškota (samo ima faco dol obrnjeno).

Ugotavljam pa sicer, da Linux, tudi na desktopu dela čedalje bolje. Pa na Macu dela softver tudi dobro. Kolegi imajo Mac booke in so vsi zadovoljni.

Za vse te milijarde, ki so si jih nabrali, so softverski izdelki presenetljivo slabi. Imajo OneDrive za business, to mapiraš njihov sharepoint (z čez 20GB dokumentov), crkne po 30 sekundah.

Tako da ja, slabi so, če se o tem pogovarjamo.

LeQuack ::

bbbbbb2015 je izjavil:

kingsix je izjavil:

Windows 10 je čist kul. Nimam problemov. Seveda je pa kul bit MS hater in se s tem kazat kot nekega težkega "pro'ja".


Torej, Linux uporabljam od Slackware-a na disketah, Windowse pa od verzije 3.11 za workgroups. V nekih časih sem imel v pisarni 12 škatel windows 95,čeprav sem uporabljal eno samo kopijo. To je bilo od časa, ko so si zmislili, da če motherboard zamenjam, je to "drug" PC.

Skratka rewind to today...

To, da mesečno plačuješ za "storitev" elektronske pošte, worda in vsega živega, je dobro za MS in nikogar drugega.

Dela pa jim softver tako tako. Bolj slabo, kot dobro. Pa uporabljam office v nulo. Recimo spell checkerji so jim crkovali dolgo časa. Začeli so crkovati v wordu 2007. Za najbolj kritične dokumente uporabljam office 2010 word, s spell checkerji za 8 jezikov. To dela. Na office 2016 (še ne) dela. Tiskanje črtnih kod na eksterni termični marker tudi dela samo na office 2010.

Sharepoint jim v glavnem dela. Včasih pa ne, glih danes ni delal. Zaklenilo mi je fajl, na katerem sem delal, ker bi ga naj zaklenil sodelavec, ki je prisegel, da ga nima odprtega.

Laptop z dvema GPUjema in tremi ekrani ne dela. Če hočem recimo Crome laufati na Nvidii, ostalo pa na Intelu, mi laptop takoj pokaže modrega smeškota (samo ima faco dol obrnjeno).

Ugotavljam pa sicer, da Linux, tudi na desktopu dela čedalje bolje. Pa na Macu dela softver tudi dobro. Kolegi imajo Mac booke in so vsi zadovoljni.

Za vse te milijarde, ki so si jih nabrali, so softverski izdelki presenetljivo slabi. Imajo OneDrive za business, to mapiraš njihov sharepoint (z čez 20GB dokumentov), crkne po 30 sekundah.

Tako da ja, slabi so, če se o tem pogovarjamo.


Po moje gre ves denar iz razvoja za shille, ki promovirajo kako je Windows 10 dober po forumih.
Quack !

blackbfm ::

kingsix je izjavil:

Windows 10 je čist kul. Nimam problemov. Seveda je pa kul bit MS hater in se s tem kazat kot nekega težkega "pro'ja".


Problemi ki sem jih opazil na razlicnih pcjih
- download folder mnogokrat predolgo odpira. Verjetno skenira za viruse ali bogvedi kaj in ne, ne da se izklopit
- start menu search ni konsistenten, vcasih zadeve najde vcasih ne.. Ni mi jasno kako ob vsej tehnologiji ne zmore skeširat vsaj tistih nekaj 10 app shortcutov
- updejti in posledicno prekinitve itak ponavadi takrat ko najbolj rabis komp

Se kaj se najde.. Vse te zadeve občutno negativno vplivajo na produktivnost

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

sirotka ::

blackbfm je izjavil:

kingsix je izjavil:

Windows 10 je čist kul. Nimam problemov. Seveda je pa kul bit MS hater in se s tem kazat kot nekega težkega "pro'ja".


Problemi ki sem jih opazil na razlicnih pcjih
- download folder mnogokrat predolgo odpira. Verjetno skenira za viruse ali bogvedi kaj in ne, ne da se izklopit
- start menu search ni konsistenten, vcasih zadeve najde vcasih ne.. Ni mi jasno kako ob vsej tehnologiji ne zmore skeširat vsaj tistih nekaj 10 app shortcutov
- updejti in posledicno prekinitve itak ponavadi takrat ko najbolj rabis komp

Se kaj se najde.. Vse te zadeve občutno negativno vplivajo na produktivnost


-download folder se da čist lepo popravit, meni se je to dogajalo na enem samem pcju.
-search ne vem kaj te moti, meni deluje bp.
-updati pa so moteči, sam sem dal na metered povezavo in od takrat nimam več teh težav.

frudi ::

Downloads folder se odpira počasi, ker se generira predoglede datotek v njem. Zbrišite odvečno kramo v njem ali pa v nastavitvah spremenite optimizacijo iz slik/dokumentov v splošno (general items), pa bo problem rešen. No, v resnici ne bo rešen, ker problem ni sam folder ampak lenoba ljudi, da v njem puščamo tisoče neuporabnih datotek. Ampak vsaj odpiral se bo spet normalno hitro.

Iskanje v start menuju včasih res dela bizarno slabo, recimo ne najde programov, ki so sicer normalno dosegljivi v start menuju. Ampak sam zelo poredko uporabljam iskanje, tako da me to niti ne moti, niti ne vem, če so z zadnjimi popravki iskanje kaj popravili ali pokvarili.

O updatih pa se res nima kdo kaj pritoževat, ker so daleč najmanj vsiljivi od vseh verzij Windows do sedaj. Trditi da se vsiljujejo ravno ko najbolj rabiš računalnik je smešno; enostavno odloži reset, ko se pojavi obvestilo, pa ti ne bo težilo naslednjih nekaj dni. Jaz sem tako včasih odlagal reset tudi po mesec dni, samo parkrat na teden klikneš 'ne zdaj' in je. Če pa po cel mesec 'najbolj rabiš komp', potem pa tudi delaš nekaj druga narobe.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

blackbfm ::

Downloads folder se odpira počasi, ker se generira predoglede datotek v njem. Zbrišite odvečno kramo v njem ali pa v nastavitvah spremenite optimizacijo iz slik/dokumentov v splošno (general items), pa bo problem rešen. No, v resnici ne bo rešen, ker problem ni sam folder ampak lenoba ljudi, da v njem puščamo tisoče neuporabnih datotek. Ampak vsaj odpiral se bo spet normalno hitro.


ne gre za tisoče datotek, tudi če jih je malo, dljaš nek file hočeš odpret in ti kar nekaj melje npr minuto. Tega na starejših windowsih ne pomnim.

O updatih pa se res nima kdo kaj pritoževat, ker so daleč najmanj vsiljivi od vseh verzij Windows do sedaj. Trditi da se vsiljujejo ravno ko najbolj rabiš računalnik je smešno; enostavno odloži reset, ko se pojavi obvestilo, pa ti ne bo težilo naslednjih nekaj dni. Jaz sem tako včasih odlagal reset tudi po mesec dni, samo parkrat na teden klikneš 'ne zdaj' in je. Če pa po cel mesec 'najbolj rabiš komp', potem pa tudi delaš nekaj druga narobe.


tolk teženja s popravki in upgrejdi zadnja leta, tega včasih ni bilo.. ja dokler je prižgan komp loh odlagaš reset, čim pride v nek reboot te pa nič ne vpraša in lepo začne nalagat po svoje

frudi ::

Lahko imaš tudi velike datoteke v Downloads, tudi v tem primeru lahko generiranje predogleda traja bolj dolgo. Še enkrat, briši sproti ali pa preklopi optimizacije na splošne datoteke, in bo delalo ok.

Glede teženja z updati pa je to kratkomalo bullshit. Če kdorkoli misli, da so Windows 10 updati pogosti in nadležni, potem je enostavno pozabil, koliko bolj tečne so bile prejšnje verzije Windwos glede tega. 10-ka ima več možnosti za odlaganje popravkov kot prejšnje verzije, poleg tega pa takrat ko že res rabi resetirat zaradi popravkov (povprečno mogoče vsakih nekaj tednov), teži za reset manj pogosto kot prej. Reset lahko odlagaš praktično v nedogled in vsakič bo nehal težit za nekaj dni. V bistvu ga lahko odlagaš tako dolgo, da se bo po nekaj tednih odlaganja slej ko prej resetiral sam, ko bo pač računalnik en čas idle med neaktivnimi urami. Kateri del dneva se smatra kot neaktiven, pa lahko tudi določiš sam. Nastaviš aktivne ure med recimo 06:00 in 00:00, pa se nikoli ne bo resetiral sam med temi urami.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

blackbfm ::

Lahko imaš tudi velike datoteke v Downloads, tudi v tem primeru lahko generiranje predogleda traja bolj dolgo. Še enkrat, briši sproti ali pa preklopi optimizacije na splošne datoteke, in bo delalo ok.


Se enkrat ni velikih datotek, niti jih ni veliko. Indeksiranje izklopljeno, downloads mapa excludana iz avja. Znam tut jz google uporabljat ampak problem ostaja, isti simptom na različnih pcjih

Če kdorkoli misli, da so Windows 10 updati pogosti in nadležni, potem je enostavno pozabil, koliko bolj tečne so bile prejšnje verzije Windwos glede tega


Nop, ker si loh dejansko izklopu updejte. Zdej pa se ti bo updejtal ko se microsoft namest tebe odloci kdaj, ne pa ko ti zelis.

Tiste aktivne/neaktivne ure pa so bz, jz hocem kdaj ugasnit, resetirat brez da se mi ob naslednjem bootu avtomatsko sprozi update

frudi ::

Aja, ti si eden tistih 'izklopimo updejte' brihtnežev :8). Bi si lahko mislil.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

blackbfm ::

Ni res da bi jih zelel izklopit

darkolord ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Recimo spell checkerji so jim crkovali dolgo časa. Začeli so crkovati v wordu 2007. Za najbolj kritične dokumente uporabljam office 2010 word, s spell checkerji za 8 jezikov. To dela. Na office 2016 (še ne) dela. Tiskanje črtnih kod na eksterni termični marker tudi dela samo na office 2010.

Sharepoint jim v glavnem dela. Včasih pa ne, glih danes ni delal. Zaklenilo mi je fajl, na katerem sem delal, ker bi ga naj zaklenil sodelavec, ki je prisegel, da ga nima odprtega.

Laptop z dvema GPUjema in tremi ekrani ne dela. Če hočem recimo Crome laufati na Nvidii, ostalo pa na Intelu, mi laptop takoj pokaže modrega smeškota (samo ima faco dol obrnjeno).
Lahko karkoli od tega reproduciraš na drugi mašini? Tole vse izgleda kot nekaj s tvojo konfiguracijo in težave v gonilnikih bolj kot težave v MS-jevem softveru.

SambaShare ::

frudi je izjavil:

Aja, ti si eden tistih 'izklopimo updejte' brihtnežev :8). Bi si lahko mislil.


Ne rad(i) bi samo imeli kontrolo nad tem kdaj se to dogaja. Ne pa da prižgeš PC da bi ga uporabljal, se ti pa posodablja 15min.

pixelzgaming ::

No pa še bom jaz napisal kaj me na windowsih moti


SYSTEM je nad Admin uporabnikom
Pri uporabi taskbar-a na vrhu ekrana se veliko oken ne prilagaja pravilno
Pri kopiranju se velikokrat ustavi pri "items remaining 0 (0 bytes)" ko kopiraš veliko datotek (npr 70k+)
Explorer še kar nima tabov...
Pri spreminjanju časa in datuma vedno rabi nenormalno dolgo da ga nastavi avtomatično
Različni DPI scalingi na več monitorjih ne delujejo najbolje (oz. DPI scaling je all in all BS ker ne deluje v določenih programih ala Adobe Suite)
Photos aplikacija sama po sebi deluje kot pre-alpha izdelek
Nekatere Windows aplikacije ne delujejo pravilno (npr. transparentnost ko jo povečaš, manjkajo gumbi za minimize, maximize in close, ipd.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

xmetallic ::

bbbbbb2015 je izjavil:


To, da mesečno plačuješ za "storitev" elektronske pošte, worda in vsega živega, je dobro za MS in nikogar drugega.

Ah tukaj je torej "problem". Ti bi rad vse zastonj. Za OSS navijaš zato, da ti nič ne bi bilo potrebno plačevati. Razvijalci pa naj denar ob koncu vsakega meseca poberejo na sosedovi jablani? Plačujem za M$ storitve, Apple, Netflix, in še nešteto drugih naročnin. Ker nisem hinavska pi*ka, da bi se šlepal na brezplačnih polizdelkih kot zadnji klošar pod dravskim mostom. S tem ko plačaš storitev podpiraš razvijalce, nadaljnji razvoj.

blackbfm ::

Ce je zadeva oss ne pomeni da je polizdelek ali pa da razvijalci životarijo

jb_j ::

pixelzgaming je izjavil:

No pa še bom jaz napisal kaj me na windowsih moti


SYSTEM je nad Admin uporabnikom
Pri uporabi taskbar-a na vrhu ekrana se veliko oken ne prilagaja pravilno
Pri kopiranju se velikokrat ustavi pri "items remaining 0 (0 bytes)" ko kopiraš veliko datotek (npr 70k+)
Explorer še kar nima tabov...
Pri spreminjanju časa in datuma vedno rabi nenormalno dolgo da ga nastavi avtomatično
Različni DPI scalingi na več monitorjih ne delujejo najbolje (oz. DPI scaling je all in all BS ker ne deluje v določenih programih ala Adobe Suite)
Photos aplikacija sama po sebi deluje kot pre-alpha izdelek
Nekatere Windows aplikacije ne delujejo pravilno (npr. transparentnost ko jo povečaš, manjkajo gumbi za minimize, maximize in close, ipd.


na koncu pa treba dat roko na srce, in čeprav nekak skor vsi "sovražmo" microsoft,
ima na koncu največ razno-raznih programov, ki po večini delajo.
s poudarkom največ (in lahko furamo skoraj v celoti linux in android znotraj microsofta)
ja na drugi strani je pa linux z winsi al kva je že, ki lahko žene skoraj desetino programov microsofta.

aja pa mac, ki z belo barvo uveljavla kao "nov standard", pa ja, ma software.
če bi mel na windowsih tudi samo 2programa, bi najbrž tut bli na nivoju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

na koncu pa zgleda, kot da bi primerjal 2 avta:

v enem imaš različne asistenčne sisteme, ki povečini delujejo. (ampak zaradi tega ker ima veliko asistenčnih sistemov, različni uporabniki jamrajo čez različne sisteme)

v drugem imaš avto brez klime,radia,diferenciala, asistenčnih sistemov. pa recimo, da ima abs in airbage in motor ki so zanesljivi.
in je to super zanesljiv avto, pa še bele barve je, da lahko plačaš par kEUR viška.

na koncu je pa važna želja končnega potrošnika, bi pa mel avto, ki ima na napačnem mestu usb priključke,
raje,
kot da bi mel avto, ki ima le abs in airbage.
(dobr, samo sm mel alfo, tko da najbrž nimam dobrega argumenta na tej tezi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

aerie ::

aerie je izjavil:

Danes je bil pa prav lep dan za nakup MS delnic.

Super. Zdajle prodam 15% MSFT delnic, pozimi pa na Sejšele. Včasih se mi kapitalizem celo dopade ;)

LeQuack ::

aerie je izjavil:

aerie je izjavil:

Danes je bil pa prav lep dan za nakup MS delnic.

Super. Zdajle prodam 15% MSFT delnic, pozimi pa na Sejšele. Včasih se mi kapitalizem celo dopade ;)


A če bi bil v zgubi se ti pa ne bi dopadel?
Quack !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia z zmerno izgubo, Lumia raste (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6520278 (17280) boolsheat
»

Apple z rekordnim dobičkom, delnice padle kot kamen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
12935242 (29116) Jst
»

Google z rastjo prihodkov in dobička

Oddelek: Novice / Rezultati
115659 (4510) next_byte
»

Applov dobiček nekoliko upadel, investitorji razočarani

Oddelek: Novice / Rezultati
136697 (4373) nekikr
»

Microsoft rekordno, a Bing še vedno prideluje izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
106581 (5915) cleanac

Več podobnih tem