» »

Netflix razočaral delničarje

Netflix razočaral delničarje

TechCrunch -
Netflixove delnice so po včerajšnjem trgovanju zgrmele navzdol za 14 %, potem, ko je podjetje objavilo četrtletne rezultate. Vlagatelje je najbolj razočarala rast števila naročnikov, ki v trimesečju do konca junija ni dosegla obljubljenih 6,2 milijona novih plačnikov pretočne zabave, pač pa le 5,2 milijona, kar je izenačenje rasti v enakem lanskem obdobju. Podjetje ima sicer trenutno 130 milijonov naročnikov po vsem svetu in je doslej veljajo za ljubljenca vlagateljev; kljub včerajšnjemu zdrsu je se je vrednost delnice v letošnjem letu več kot podvojila.

Investitorji so nasploh zaskrbljeni glede Netflixovega bodočega potenciala za rast, saj se družba sooča z vse večjo konkurenco. V podobne storitve namreč velike denarje zadnje čase vlagajo tudi Apple, Amazon, HBO in Googlov YouTube, v kratkem pa se jim bo s svojo pretočno storitvijo pridružil še Disney, ki bo obenem prenehal licencirati nekatere svoje izdelke Netflixu.

So pa nekoliko boljše Netflixove finančne številke: podjetje je v četrtletju doseglo 3,9 milijarde dolarjev prihodkov, kar je 40 % več, kot v enakem lanskem kvartalu in dobrih 384 milijonov dobička.

36 komentarjev

zmaugy ::

Bednost te storitve se kaže tudi v tem, da ob pomanjkanju novih vsebin po novem (že nekaj mesecev) za iste stare naslove spreminjajo ikone/fotke, tako da je videti, da je vse polno novih stvari.
Pa jih ni. Poleg tega podcenjujoč odnos do naročnikov v "Novi Evropi"...;((

branimirII ::

A gdo gleda netflix?

Zgodovina sprememb…

illion ::

Kako mu je lahko HBO konkurenca, isti je kt HULU, nic od nic.. pa ze netflix ma lih za kksn dan zanimivih vsebin gor, ce si relativno na tekocm.

mAXTER ::

Dokaj hitro vse pregledas na Netflixu, no pac od vsakega cloveka odvisno kaj ima rad, novih vsebin je pa enostavno premalo oz prihajajo pocasi. Slisim pa da ima ameriski server raznih vsebin ni da ni, samo je problem tja dostopat...

Cr00k ::

Meni je Netflix super... ne vem, ali vsi non-stop doma visite, da uspete vse pogledat in se prtožujete nad počasnostjo dodajanja in števila naslovov :D

Djuro ::

Tut jest morm rečt, da je Netflix čist OK.
Ni sicer vsega, kar bi si želu pogledat, ma tut ne bi mel cajta. Ampak za 10€ na mesec ... ni primerjave s POPom za ... kolk že ... 4€ na mesec.
Ko se naveličaš, prekineš in greš za nekej časa na drugo storitev.

kow ::

Nekaj casa sem ga imel (3 leta nazaj) in je bil najvecji problem pomanjkanje kvalitetnih vsebin. Polno nekih filmov in serij, a vecinoma poden.

issak ::

Jaz imam Netflix, pa je čisto kul. Ni čisto nadomestilo za travnik sicer, ampak za otroške risanke je boljši kot Youtube, ker ni reklam in ker ni varjante da šalta na nekaj random.

Za filme je bolj tako, zanimive so predvsem serije, iZombie je bil super, pa še marsikaj gledamo doma. Sej časa za več kot en del na dan pa itak ni.

Zaenkrat ga še ne bom skenslal, mogoče kdaj kasneje. Imam raje Netflix kot pa trojčka ipd, za isto ceno.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

3p ::

Naj začnejo ponujati več kot 0.1% ustvarjenih video vsebin, pa bo.

Vazelin ::

Jaz sem skenslal naročnino. Grem pa pogledat nazaj čez par mesecev.:D

flbroker ::

Ekonomski sistem 21.stoletja:

O ne! Novih uporabnikov je samo 5 000 000 in ne 6 000 000. Delnice dol za 10%!
O ja! Novih uporabnikov je celo 5 000 000 in ne 4 000 000. Delnice gor za 10%!

Glugy ::

Zanimivo da jih bolj zanima rast kot pa stabilnost podjetja. Jz bi bil razočaran nad delničarji da jim je rast bolj pomembna kot ohranjanje že pridobljenega. Nevme tko mal nizkotno se mi zdi na rast zanašat ker je to tko k da bi šlogal. In pol nekoga "kaznovat" s tem zarad tega..nevem krneki.

Looooooka ::

Ameriskega pogledas preko ameriskega vpn-ja.
Neprimerno vecja izbira ampak tudi tam premalo novih zadev.
V mojem primeru sem mislil, da majo mogoce na voljo ve grozljivk in podobnih uadev. S komedijo in akcijo mogoce mogoce prides cez oz ce so ti vsec netflix original serije...drugace je hitro enako kot ponudba nasih lokalnih ponudnikov ala T-2, SiOL...

tikitoki ::

Za svoj denar se edno najvec dobis na travniku;).

freezby ::

Sam krožim oz. v navezi menjamo Netflix, HBO, tudi Pickbox smo imeli pa Amazon. Sezonsko, zakaj pa omogočajo, da lahko prekineš in sklepaš, ko ti paše? Meni povsem ustreza. Zadnji mesec že zaradi mundiala in skokov na morje nismo nič imeli.
Tukaj bi celo malo pohvalil RTV in 4D, da so zdaj tudi filmi in dokumentarci notri dostopni za zadnji teden, da ne govorim o risankah. Res pa jim manjka kar nekaj pomembnih featurjev.

shadeX ::

branimirII je izjavil:

A gdo gleda netflix?


Par mesecev, potem sem odjavil.

issak ::

Looooooka je izjavil:

Ameriskega pogledas preko ameriskega vpn-ja.
Neprimerno vecja izbira ampak tudi tam premalo novih zadev.
V mojem primeru sem mislil, da majo mogoce na voljo ve grozljivk in podobnih uadev. S komedijo in akcijo mogoce mogoce prides cez oz ce so ti vsec netflix original serije...drugace je hitro enako kot ponudba nasih lokalnih ponudnikov ala T-2, SiOL...


Imaš VPN ki preverjeno dela?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

[D]emon ::

Mene ne gane tale Netflix, novih vsebin prakticno ne spremljam.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

kow ::

flbroker je izjavil:

Ekonomski sistem 21.stoletja:

O ne! Novih uporabnikov je samo 5 000 000 in ne 6 000 000. Delnice dol za 10%!
O ja! Novih uporabnikov je celo 5 000 000 in ne 4 000 000. Delnice gor za 10%!


ocitno ne razumes, da sprememba cene ni odvisna od rezultatov, ampak od spremembe pricakovanih rezultatov.

System ::

Meni je pa super Netflix... Vsebine je dovolj, glede na to da za več niti ni časa, čeprav USA ima več, enkrat ne greš v kino pa maš pokrito, jaz imam že ene 3 leta je pa res da kak mesec mogoče en al pa dva filma samo pogledam.

Dami ::

Bi mel netflix takoj, sploh kr bi verjetn bla vsaj 2 userja skup, vendar me bolj kot to da v SLO ni vsega kar je v US moti to, da brišejo stare stvari. Za hoarderja kot sem jaz je to pač nesprejemljivo. Bom ostal pr mojem 50tb arhivu :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

shadeX ::

je pa res da kak mesec mogoče en al pa dva filma samo pogledam.


In se ti splača plačevat 7 al 8€ za 2 filma na mesec?

H` ::

Kje se dobi ameriški vpn?
so be it

Mavrik ::

System je izjavil:

Meni je pa super Netflix... Vsebine je dovolj, glede na to da za več niti ni časa, čeprav USA ima več, enkrat ne greš v kino pa maš pokrito, jaz imam že ene 3 leta je pa res da kak mesec mogoče en al pa dva filma samo pogledam.


Hmm, zadnje čase sicer ZDA Netflix niti nima več boljših vsebin - ker ostale medijske hiše vlečejo vsebine k sebi, se kar dogaja da ima EU Netflix boljše stvari. Expanse, Doctor Who, ipd. so vsi nedosegljivi v ZDA.
The truth is rarely pure and never simple.

flbroker ::

kow je izjavil:

flbroker je izjavil:

Ekonomski sistem 21.stoletja:

O ne! Novih uporabnikov je samo 5 000 000 in ne 6 000 000. Delnice dol za 10%!
O ja! Novih uporabnikov je celo 5 000 000 in ne 4 000 000. Delnice gor za 10%!


ocitno ne razumes, da sprememba cene ni odvisna od rezultatov, ampak od spremembe pricakovanih rezultatov.


Ocitno ne razumes da se ravno iz tega delam norca.

Markoff ::

flbroker je izjavil:

Ekonomski sistem 21.stoletja:

O ne! Novih uporabnikov je samo 5 000 000 in ne 6 000 000. Delnice dol za 10%!
O ja! Novih uporabnikov je celo 5 000 000 in ne 4 000 000. Delnice gor za 10%!

Vrednost VP temelji na pričakovani prihodnji vrednosti, ne na preteklih dosežkih. Nihče ne kupuje delnic npr. Krke na podlagi tega, kako je poslovala v preteklosti. Če so pričakovanja visoka, je cena VP visoka. In obratno. Sprememba cene VP temelji na primerjavi pričakovanega vs. doseženega, ne glede na doseženo vs. preteklost.

Verjamem, da je gibanje VP včasih težko razumeti, ampak racionalni investitor pač gleda na to, kakšno korist mu bo vložek prinesel v prihodnosti.

flbroker je izjavil:

Ocitno ne razumes da se ravno iz tega delam norca.

Ne vem, no, težko se je delati norca iz racionalnih predpostavk nekoga, ki hoče svoj denar oplemenititi in ne razmetavati okoli.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

mtosev ::

jaz sem približno zadovoljen z netflixom. mal več stuffa pa upam, da dobijo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Truga ::

Markoff je izjavil:

racionalni investitor
oxymoron

System ::

shadeX je izjavil:

je pa res da kak mesec mogoče en al pa dva filma samo pogledam.


In se ti splača plačevat 7 al 8€ za 2 filma na mesec?

Takrat se mi ne splača, sicer se mi je to mogoče 2-3 mesece zgodilo v treh letih, ker imam kar avtomatsko naročnino nastavljeno... Drugače pa znam tudi kako celo sezono ruknit kak vikend.

carota ::

So pa nekoliko boljše Netflixove finančne številke: podjetje je v četrtletju doseglo 3,9 milijarde dolarjev prihodkov, kar je 40 % več, kot v enakem lanskem kvartalu in dobrih 384 milijonov dobička.

Business insider:
Despite the light release schedule, Netflix continues to invest heavily in content. In the second quarter, the company's free cash flow -- the difference between operating cash flow and capital investments -- was in the red by $559 million. That was down from the $608 million in negative free cash flow the company recorded in the same period last year. But company officials said they still expect Netflix to see an outflow of $3 billion to $4 billion in free cash this year, meaning they expect its free cash flow to worsen in the second half of the year.


Kakšen dobiček? Aprila (to četrtletje) so se zapufali za več kot 1,5 milijarde. Letos bodo pokurili okoli 4 milijarde. P/E ratio 157.

Markoff ::

Truga je izjavil:

Markoff je izjavil:

racionalni investitor
oxymoron

Please elaborate.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

codeMonkey ::

issak je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Ameriskega pogledas preko ameriskega vpn-ja.
Neprimerno vecja izbira ampak tudi tam premalo novih zadev.
V mojem primeru sem mislil, da majo mogoce na voljo ve grozljivk in podobnih uadev. S komedijo in akcijo mogoce mogoce prides cez oz ce so ti vsec netflix original serije...drugace je hitro enako kot ponudba nasih lokalnih ponudnikov ala T-2, SiOL...


Imaš VPN ki preverjeno dela?


expressvpn

filip007 ::

Neka solo online distribucija in produkcija, saj ni čudno, ljudje hočejo še ostalo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

jb_j ::

če bi mel 4k tv, in ne bi mel cajt s torrenti, bi mogoče uporabljal.
imajo res dost 4k vsebine.

pa morje dobrih serij, samo jih ne bi šou še enkrat gledat samo zarad 4k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Meizu ::

Hmm. Disney bo prenehal Netflixu licencirati svojo vsebino in jo izrabil za svojo aplikacijo - a ni to malce monopolno? Neka firma kot je Disney ima veliko programa s katerim lahko monopolizira tovrstne filmske branze.

Truga ::

Copyright *je* monopol. Ne malce, kar celotno. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disney+ v prvem dnevu zbral 10 milijonov naročnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5015044 (11537) MrStein
»

Netflixu bežijo ameriški gledalci, drugod počasnejša rast novih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6121174 (18219) Geho
»

Netflix išče še dve milijardi

Oddelek: Novice / Ostale najave
417792 (4823) roli
»

Netflix razočaral delničarje

Oddelek: Novice / Rezultati
3613785 (11033) Truga
»

Netflix se opravičuje za podražitve, izposojo DVDjev prenaša na hčerinsko podjetje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
84184 (3649) techfreak :)

Več podobnih tem