» »

Manjši avto, bencin, cca. 5000 EUR

Manjši avto, bencin, cca. 5000 EUR

«
1
2 3

Šmorn ::

Moje stare kripe imam poln kufer in kupujem avto:
- bencin
- rang Clio, Corsa...
- okrog 75 kW
- cena okrog 5000 EUR
- avtomatska klima
- ABS

Za vso ostalo dodatno opremo mi je vseeno. Na leto delam pod 15000 km. Kaj priporočate?

Isotropic ::

clio storia
brez avtomatske klime lahko tudi preživiš, večina ljudi jo itak uporablja kot ročno
point avto. klime je, da se ne ukvarjaš z nastavitvami, ampak samo daš temperaturo in auto mode, nakar dela vse ostalo sama.

TheBlueOne ::

Priporocam v prvi vrsti nov Twingo, ker ima pet let garancije in menda se servisov. V roku pet let bo verjetno cenejsi kot rabljen Clio za 5k€. Predlagam ti, da ne gledas samo na nakupno ceno, ampak da gledas na ceno po kilometru, kjer upostevas vse stroske vkljucno z morebitnimi popravili, za katera pa verjetno znas ocenit, kjer priblizno so, gelde na to da pravis: "Moje stare kripe imam poln kufer ". :)

Glede na to, da imas poln kufer stare kripe, ti bo osvezujoce imeti nov avto. Te male kantice se res ne splaca kupovati rabljene, ker skoraj ne izgubljajo na ceni. Preden se predolgo lomis po avto.net u, pojdi vsaj v kaksen salon.

P.S.: za ceno se pogajaj! :)

Tilen ::

Isotropic je izjavil:

clio storia
brez avtomatske klime lahko tudi preživiš, večina ljudi jo itak uporablja kot ročno
point avto. klime je, da se ne ukvarjaš z nastavitvami, ampak samo daš temperaturo in auto mode, nakar dela vse ostalo sama.


Zakaj bi kdorkoli to upravljal drugače?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TheBlueOne ::

Isotropic je izjavil:

clio storia
brez avtomatske klime lahko tudi preživiš, večina ljudi jo itak uporablja kot ročno
point avto. klime je, da se ne ukvarjaš z nastavitvami, ampak samo daš temperaturo in auto mode, nakar dela vse ostalo sama.


Zato pa avtomatska, da se ne ukvarjas z nastavitvami? Kaj ti imas rocno celo leto enako nastavljeno? Se ne bi z veseljem vozil s tabo, ko je zima....

Šmorn ::

Aja še ena stvar. Na 5000 EUR računam še 1000 EUR rezerve, za morebitna nujna popravila. Imam izkušnje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šmorn ()

fishstick ::

Seat Ibiza ?
Moja mt jo ima ze 10+ let. Res je ze vsa boga, vendar avto dela (seveda je treba tudi kaj popravit). Sem vrgel uc na avto.net se, da dobit lep avto z manj kot 100k km, vendar PREVIDNO pri prodajalcih...

Isotropic ::

TheBlueOne je izjavil:

Isotropic je izjavil:

clio storia
brez avtomatske klime lahko tudi preživiš, večina ljudi jo itak uporablja kot ročno
point avto. klime je, da se ne ukvarjaš z nastavitvami, ampak samo daš temperaturo in auto mode, nakar dela vse ostalo sama.


Zato pa avtomatska, da se ne ukvarjas z nastavitvami? Kaj ti imas rocno celo leto enako nastavljeno? Se ne bi z veseljem vozil s tabo, ko je zima....

pač štelaš samo željeno temperaturo na avtomatski oz. daš na max. po želji, ostalo je pa avtomatsko.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Isotropic je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Isotropic je izjavil:

clio storia
brez avtomatske klime lahko tudi preživiš, večina ljudi jo itak uporablja kot ročno
point avto. klime je, da se ne ukvarjaš z nastavitvami, ampak samo daš temperaturo in auto mode, nakar dela vse ostalo sama.


Zato pa avtomatska, da se ne ukvarjas z nastavitvami? Kaj ti imas rocno celo leto enako nastavljeno? Se ne bi z veseljem vozil s tabo, ko je zima....

pač štelaš samo željeno temperaturo na avtomatski


Je kar razlika, ce lahko reguliras koncno stanje, kot pa ce reguliras regulator. Pri rocni moras na zacetku bolj sopati, potem zmansjati... Pri avtomatski pa imam vsaj jaz nastavljeno na med 20 in 22 stopinjah in se le redko dotaknem kontrol klime.

Isotropic ::

no, ok, po želji.

WhiteAngel ::

Hyundai i10.

matobeli ::

Mazda 2, Toyota Yaris, Hyndai i10, Kia ima tud zih kaj OK.

jero_no1 ::

fishstick je izjavil:

Seat Ibiza ?
Moja mt jo ima ze 10+ let. Res je ze vsa boga, vendar avto dela (seveda je treba tudi kaj popravit). Sem vrgel uc na avto.net se, da dobit lep avto z manj kot 100k km, vendar PREVIDNO pri prodajalcih...


+1 za Ibizo. Mel sem jo 7 let (do 150k km) z minimalnimi izrednimi stroški (1.6 bencin). Sedaj je še vedno v družinski lasti, dela se precej manj km kot prej, ampak vse je b.p. (v jeseni bo stara 10 let). Zaradi ustrezne skrbi za avto, je le ta še zmeraj ohranjen v nulo.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Ko že mečemo predloge, evo še mojega. Nissan Micra.

Lp

Jože

Šmorn ::

Nissan Micra cabrio roza barve, kot v Top Gearu bi bila idealna :)).

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Misliš tole :)):



Naša ni roza (je šampanjsko rjava) in ni kabrio (je štirivratna) z 1250 ccm motorjem (mislim da ima 80 konjev...). Teče dvanajsto leto, kar je pri hiši in še kar vozi BP. Nobenega servisa razen rednega vzdrževanja (olje, filtri itd...).

Lp

Jože

Šmorn ::

Tole ja. 80 konjev je malenkost premalo. Sestra ima Corso 1.2 80 KM, pa je prešvoh. Drugače je pa Micra zanimiv avto, lepši kot i10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šmorn ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

To, kolikor konjev je dovolj ali premalo, ali preveč :)) je čisto od osebnih preverenc odvisno. Meni se ni nikoli zdelo, da jih je premalo. Mi je pa pri motroju, ki ga ima naš model Micre, všeč njegova karakteristika. Lepo potegne iz nizkih obratov in nič ne jamra, če ga nizko spustiš (si lahko kar len na menjalni ročici). Precej netipično za šestnajstventilca.

Lepota pa je tudi subjektivna zadeva. "Naše" modelno leto se mi zelo dopade, je taka špilika :). Naslednja generacija mi oblikovno ni nikakor sedla, zadnja generacija mi je pa strupeno dobra. Sva z ženo dve leti nazaj nov avto kupila (Micro je "poerbala" hčerka) ampak če bi malo počakala, bi nova Micra prišla v resen pregled...

Lp

Jože

facepalm ::

Šmorn je izjavil:

Aja še ena stvar. Na 5000 EUR računam še 1000 EUR rezerve, za morebitna nujna popravila. Imam izkušnje...


Ves da za malenkost doplacila dobis novo dacio s tce motorjem.
Z garancijo, novimi gumami, velika verjetnost 0eur dodatnih stroskov za naslednjih 5 let.

6k je nekam visok budget za rabljen mali avto "samo da je".
Ali kupis cliota za 3k, ali se raje stegni do nove dacie.

Šmorn ::

Za več kot 2 leti ne mislim vzeti kredita. Če bi vedel, da me bo avto jebal 3x v enem tednu, ne bi šel ravno pred dvema tednoma klime kupovat. Bi imel 50% že pokrito.

hojnikb ::

lahko kupiš tudi beaterja za 1k, ostali keš pa nastran in šparaš za kej bolšega.

Zdej, al plačuješ obrok za lease al pa servise za star avto, vredn 5k, je pa tvoja stvar :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Karlos ::

Sam sem lansko leto kupoval nekaj do 3000€ in sem gledal Hyundai i10, Getz, clio, ...

Na koncu sem kupil Mazdo 3 od prvega lastnika za 2900 + 200 ker je čez en teden šel hladilnik.

Raje sem vzel malo starejši avto, kot pa nižji razred avtomobila.
Sedaj si rečem samo hvala bogu, da sem se tako odločil, ker se v nekaterih pogledih 12 let stara Mazda 3 pelje bolje kot pa recimo 2 leti star Peugeot 2008.
Da ne omenjam razliko v kakovosti z zgoraj naštetimi avti.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

facepalm ::

Ce bi pa imel vsak mesec prizgano novo lucko na armaturki, katera bi pomenila 100eur+ drago popravilo, bi pravil drugace.
Rabljen je loterija. Ti si pac kupil dobitno srecko.

Vsekakor pa za 6k eur total budgeta, bi OPu priporcal naj vzame avto katerekoli znamke z naslednjimi lastnostmi:
- max 4 leta star s tovarnisko garancijo (samoumevni servisi pri pooblascencu)
- od 1. lastnika
- do prevozenih cca 70kkm
- nekaramboliran in neposkodovan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

matobeli ::

Ni loterija. Samo oči moraš met zvezane v možgane, ne v hlače.

Si pa bolj ali manj zaklenjen na japonske in korejske znamke, ostalo je res "loterija", oziroma moraš bit še mehanik :))

TheBlueOne ::

Šmorn je izjavil:

Za več kot 2 leti ne mislim vzeti kredita. Če bi vedel, da me bo avto jebal 3x v enem tednu, ne bi šel ravno pred dvema tednoma klime kupovat. Bi imel 50% že pokrito.


Kredit niti ni vazen. Vazno je, da so stroski pod crto na koncu nizki. Tja pa pride nakup vozila, koliko porabi, servisi, gume, popravila in odsteto kar dobis nazaj cez pet let ko ga prodas....

V tvojem dosegu ni samo Dacia. Imas se:
- Fiat Panda (najcenejsa cena)
- Suzuki Ignis
- Twingo (Ko smo iskali za mamo so bili zaradi pet let servisov koncni stroski najnizji, njegov brat Smart stane min 30% vec...)

Sicer smo na koncu kupili nekaj drazjega, ampak ko sem racunal ceno po km v primerjavi s podarjenim starim Clio in nov Twingo je bilo razlike 3c po kilometru v prvih petih letih in 15.000 prevozenih km/leto v korist zastonj Clia. Ce racunas koliko cene dejansko te piksne obdrzijo po petih letih vidis, da se tezko splaca rabljen, razen ce res res poznas od kod je prisel in ne bo popravil.

Ogromno stroskov odpade zaradi 5 let garancije, nadomestni avto, asistenca...

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Ce ima ta res potrjeno servisno (torej tudi garancijo), bi se ga splacalo it pogledat.
Ceno se spusti za vrednost novih gum in vozi:)

Šmorn ::

Se pravi da obdržim mojega, samo ko je 23 let star, brez klime, zarjavet že v drugo... Popravila ostalih stvari bodo poceni. Dobim cela vrata za 20 EUR, cenejše kot sam mehanizem za dvigat in spuščat stekla.

matobeli ::

Ma ne, vzem Hyundai Getza za jurja, po možnosti takega z dobrimi gumani in klimo. 30kkm bo zdržal vsak, če ni ravno čisto razrit.

Po dveh letih boš imel dovolj za nov avto, prdaš še Getza za 700€ in je rešeno.

recimo tole: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Tudi z temle za 30kkm ne bo nič narobe. Pa imaš še malo lufta če je treba gume kupit, klimo filat ali diske drejat:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID...

Skratka, "normalnih" avtov kar češ.

shmandi ::

Tilen je izjavil:


Zakaj bi kdorkoli to upravljal drugače?

Zaradi porabe goriva, stroškov polnjenja klime, obrabe kompresorja...
Zelo redko imam na "avto". Če se vozim sam, nikoli.

matobeli ::

A imaš 25let staro bemfo da se bojiš kje bo ven duša ušla?

Isotropic ::

facepalm je izjavil:

Ce bi pa imel vsak mesec prizgano novo lucko na armaturki, katera bi pomenila 100eur+ drago popravilo, bi pravil drugace.
Rabljen je loterija. Ti si pac kupil dobitno srecko.

Vsekakor pa za 6k eur total budgeta, bi OPu priporcal naj vzame avto katerekoli znamke z naslednjimi lastnostmi:
- max 4 leta star s tovarnisko garancijo (samoumevni servisi pri pooblascencu)
- od 1. lastnika
- do prevozenih cca 70kkm
- nekaramboliran in neposkodovan

katerega švaba boš pa našel za tako ceno?
sicer pa, dodaš še 5k zraven (ali 2k za dacio, samo je osnovna oprema žalost) in imaš novega.

Bellzmet ::

Ne kupovat Dacie oziroma kateregakoli avtomobila z manj kot 5 NCAP zvezdicami:
https://www.euroncap.com/en/results/dac...

Šmorn ::

@Matobeli
Ja...

Isotropic ::

katerega pa imaš sedaj?

Šmorn ::

BMW 316i Compact, letnik 95

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šmorn ()

TheBlueOne ::

Šmorn je izjavil:

BMW 316i Compact, letnik 95


Uf, to bo skoraj vsak mali nov avto cenejsi.

Vpisi podatke in primerjaj. Sam imam nekaj podobnega v Excelu. Tukaj lepo vidis, koliko te kaj stane avto po x letih. Za vrednost avta po petih letih poglidas avto.net...

http://focus.si/kaj-delamo/programi/mob...

Šmorn ::

Zdajšni me stane 2800 EUR letno.

matobeli ::

Ok, tole je ogromno, predvidevam da gre večinoma za bencin (poraba cca 8-10l/100km)?

Premisli če bi imel novi avto na LPG, pri 15kkm letno se investicija obrne v cca 2 letih.

facepalm ::

Šmorn je izjavil:

Zdajšni me stane 2800 EUR letno.

Uh.. 800eur vec kot mene Twingo in 40kkm letno.

matobeli ::

Dej potem prosim povej kaj delam narobe:

TheBlueOne ::

Šmorn je izjavil:

Zdajšni me stane 2800 EUR letno.


To je priblizno toliko, kolikor te stane nov majhen avto v garanciji. Ceno sem postavil na 10kEUR in racunam, da dobim cez 5 let se 5kEUR (verjetno dobis kaksen EUR vec pri samo 15000km/leto).

Vstavi v kalkulator. Sam samo ne vem, kako je z registracijo. Sam sem kot student zavaroval te male piksne za nizji denar kot sem ga dal v tabelo.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

matobeli je izjavil:

Dej potem prosim povej kaj delam narobe:


Jaz sem dal za avto 7k in predvidevam da bo (ce bo vse ok) cez 5 let vreden 2.5k (takrat bo star 8let s 230kkm na stevcu).

TheBlueOne ::

V tem kalkulatorju manjka samo se, da so razbiti fiksni in variabilni stroski. Potem je dosti lazje imeti obcutek, koliko dejansko "stane" nakup oz. da ga postavis na cesto in koliko voznja.

shmandi ::

Pri 40k letno, boš moral malo več dati za servise. A cena goriva je za premog? Nisem vedel, da še delajo parne avtomobile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shmandi ()

facepalm ::

My bad. Sem sedaj vpisal se 1x identicne podatke in mi je dalo izracun 4.8k letno. Mi je bilo malo cudno, saj sem samo v 4ih mesecih porabil za 1k eur goriva:)

matobeli ::

shmandi je izjavil:

Pri 40k letno, boš moral malo več dati za servise. A cena goriva je za premog? Nisem vedel, da še delajo parne avtomobile.


Če neznaš vozit na kaj cenejšega od dizelna ni moj problem :P

Odgovor je jasno LPG. Cena pa je najcenejša v SLO, normalno je nekje 0.65

facepalm ::

Jaz bi ze predelal na plin, ce bi imel kam postavit rezervoar:)
Ce bi o tem razmisljal ze pred nakupom Twinga, bi vzel Dacio. Za take male kilometre, me ne moti da ni udobje na ravni vecjih avtomobilov.

matobeli ::

Eh pol pa brezveze. Za 7€/100km se tud jaz peljem. :P

TheBlueOne ::

facepalm je izjavil:

Jaz bi ze predelal na plin, ce bi imel kam postavit rezervoar:)
Ce bi o tem razmisljal ze pred nakupom Twinga, bi vzel Dacio. Za take male kilometre, me ne moti da ni udobje na ravni vecjih avtomobilov.


Meni je Twingo nekako kul koncept, vrednost pa lahko morda opravicis, ker je Smart, ki je prakticno enak avto dosti drazji. Kar mi je se najbolj vsec je majhen obracalni krog, ker ima motor zadaj in dinamika, ki jo ima zaradi tega. Tudi sedi se malo bolj visoko, tako da je za moj okus trenutno najboljsa cenovna izbira za pretezno mestno voznjo. Prej mi je bila Panda s supermehkim volanom, super razgeldom iz avta in nepremagljivo ceno. :) Tako, da jaz bi prej kot Dacio Fiata. Predelovati na plin pri teh kilometrih ni ravno smoterno, verjetno je tudi problem pri garanciji ipd.

hojnikb ::

Bellzmet je izjavil:

Ne kupovat Dacie oziroma kateregakoli avtomobila z manj kot 5 NCAP zvezdicami:
https://www.euroncap.com/en/results/dac...


še vedno bolše kot 10 let stara škatla.
#brezpodpisa
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podivjane cene novih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33350905 (13571) m0LN4r
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10017080 (13934) zobnik
»

Cene avtomobilov visoke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15822311 (16736) KAVINSKY
»

Kateri avtomobil naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719619 (17493) RejZoR
»

kateri rabljen avto do 5000 €? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6522058 (20139) Blinder

Več podobnih tem