» »

Kateri e-bralnik?

Kateri e-bralnik?

««
11 / 14
»»

yayo ::

Počakaj črni petek pa od kakega evropskega Amazona kupi karkoli. Itak so bolj eksotični kitajski bralniki, ki delujejo na Androidu vsi predragi. Ostanejo ti tiste tri, štiri firme.

Tidule ::

_kapadimul je izjavil:

Zdaj pa vedi ga, kateri bralnik bo potem najbolj primeren.
Bom zgleda kindla uorabljal dokler bo delala pot biblos-calibre-kindle.
Čeprav kindle nima osvetlitve ekrana, to najbolj pogrešam. :)

Za ca 100 eur dobis novi paperwhite, ki vse to ima. Malo spremljaj kdaj bo naslendja akcija. Nazadnje so bili po toliko poleti za primedays skupaj z ovitkom.

tikitoki ::

Je kdo v praksi preizkusil ereader z barvnim zalosnom in kak se je obnesel? Pa 13 incni ereaderji so dragi k zefran. PRakticno nobenega napredka v ceni.

Badwolff ::

Če rabiš barvni zaslon, domnevam za stripe ali ev pdfje, potem je tablica boljša izbira

Groot ::

a_borlak je izjavil:

Baje se Biblos poslavlja, če sem prav razumel, pripravlja se nova platforma. https://radiostudent.si/kultura/kulturn...


Za dobro vseh uporabnikov e-knjig močno močno upam, da tole drži in se končno znebijo tega skorupiranega Biblosa in Beletrine.

tikitoki ::

Badwolff je izjavil:

Če rabiš barvni zaslon, domnevam za stripe ali ev pdfje, potem je tablica boljša izbira


S cemer izgubis vse prednoti e-papirja.

_kapadimul ::

theStranger je izjavil:

To je pa odgovor Biblosa:

Spoštovani!

Sistem Biblos v letošnjem letu (predvidoma jeseni) prehaja iz uporabe tehnologije zaščite e-knjig podjetja Adobe (Adobe DRM) na povsem novo odprtokodno zaščitno tehnologijo.

Namen prehoda je predvsem zagotoviti čim boljšo uporabniško izkušnjo za vse uporabnike sistema Biblos. K prehodu je bistveno botrovalo dejstvo, da imamo na Biblosu (kot tudi vsi ostali primerljivi sistemi za knjižnično izposojo e-knjig) že vrsto let resne težave z delovanjem zaščite Adobe DRM, kar v končni fazi najbolj opazijo uporabniki sami, ki se srečujejo z raznovrstnimi težavami pri izposoji ali prenosu izposojenih in kupljenih e-knjig. Dodatna prepreka za uspešno sodelovanje je žal tudi sistematično ignoriranje omenjenih težav v delovanju s strani podjetja Adobe, zaradi česar smo bili v zadnjih letih priča migraciji sistemov za knjižnično izposojo e-knjig k novim tehnologijam zaščite e-knjig.

Problem z bralniki znamke KOBO je, da se proizvajalec zaenkrat žal še ni odločil, da bi tudi sami implementirali podporo za to novo tehnologijo zaščite, kot so se recimo nekateri drugi proizvajalci bralnikov.

Nikakor ne gre za to, da v okviru delovanja sistema Biblos ne bi več želeli podpirati bralnikov znamke KOBO. Nasprotno - mi si seveda želimo, da bi bili bralniki KOBO podprti tudi v prihodnje, saj gre za odlične bralne naprave in upamo, da se proizvajalec odloči implementirati novejšo tehnologijo zaščite tudi na svojih bralnikih.


Sem na biblos poslal tale njihov odgovor in jih prosil, da povejo kateri bralniki pa bodo podprti in ne samo tisti, ki jih prodajajo oni.
Odgovor:

Spoštovani!


Na žalost nimamo podatka kateri ponudniki bralnikov se bodo odločili za nadaljno podporo, to je seveda odvisno od njih. Programsko opremo bodo morali prilagoditi na nov sistem, kdaj in kateri ponudniki se bodo za to odločili pa težko ugibamo.

Zagotovo bodo podprti naši bralniki InkBook, za natančnejše informacije pa se obrnite direktno na prodajalca/dobavitelja izbranih bralnikov.


Lep dan še naprej

Ker nisem najbolj na tekočem z vsem tem.
ALi bo potem še vedno šlo "biblos"->calibre->kindle
ali kaj in kako?
Oz. kak bralnik nabavit glede na njihov odgovor, da bo bralnik ustrezen tudi za naprej.
Cena pa do 150EUR mogoče kak EUR čez.
hvala

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

tikitoki je izjavil:

Je kdo v praksi preizkusil ereader z barvnim zalosnom in kak se je obnesel? Pa 13 incni ereaderji so dragi k zefran. PRakticno nobenega napredka v ceni.

Smo imeli ze nebroj debat, 13 inch je nisna zadeva za zelo majhen spekter ljudi, tukaj pricakovat pocenitve ni realno.

Pri barvnih pa kontrast in odzivnost preprosto nista na nivoju.

tikitoki je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Če rabiš barvni zaslon, domnevam za stripe ali ev pdfje, potem je tablica boljša izbira


S cemer izgubis vse prednoti e-papirja.

Kljucna prednost einka je bila v tem, da je najboljsi digitalni priblizek branju paperbackov. Za to ne rabis niti 13 inch niti barv. E ink tehnologija ni (in tudi ni bila misljena) zamenjava za kvaliteten gloss barven print.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

tikitoki ::

Tidule je izjavil:


Kljucna prednost einka je bila v tem, da je najboljsi digitalni priblizek branju paperbackov. Za to ne rabis niti 13 inch niti barv. E ink tehnologija ni (in tudi ni bila misljena) zamenjava za kvaliteten gloss barven print.


Ce ti ne potrebujes, kar verjamem, ne pomeni, da drugi ne potrebujemo.

In ne, zelo malo je govora o ereaderjih z barvnim zaslonom. Sploh pa na tem forumu.

Stalne teme o biblosu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

PgSurfer ::

Kako gre biblos-calibre-kindle ?
Meni Calibre noče pretvorit v kindle format.

Badwolff ::

ob ceni, ki jo imajo, so vsekakor nišni izdelek
v bistvu se mi tale niti ne zdi tok pregrešno drag, če ga primerjaš z 10inčnimi črnobelimi izdelki.7
Tale članek ga kar hvali tega onyxa. Ampak po prebranem bi bistveno raje za podoben denar en combo tab.

_kapadimul ::

PgSurfer je izjavil:

Kako gre biblos-calibre-kindle ?
Meni Calibre noče pretvorit v kindle format.

Na enem drugem forumu so napisali takole in deluje.

Obstaja nov plug-in za Calibre, ki odstrani tudi sedanjo zaščito. Žal ne najdem več od kje sem ga prenesel. (github ali reddit)
V mapi od ADE sem še zmeraj imel vse knjige, ki sem si jih kdaj izposodil v Biblosu (kljub temu, da sem jih v ADE že zdavnaj odstranil). Za foro sem jih probal uvoziti v Calibre - in je z novim plug-inom šlo. Izposodil sem si še nekaj novih knjig in je tudi odstranilo zaščito. Te knjige sem potem naložil na bralnike Kindle, Kobo in Topjoy. Na vseh se da knjige brati in ni bojazni za potek roka izposoje.

S pomočjo tegale plug-ina za Calibre se da odstranit DRM zaščito bibliosovih knjig. potem samo še pretovriš v MOBI format in naložiš na kindle https://github.com/noDRM/DeDRM_tools/re...

Knjiga iz biblos, najprej v adobe digital editions, da knjigo odpre, v Calibre, Potem pa Convert book v mobi ali azw3

meni deluje

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

tikitoki je izjavil:

Tidule je izjavil:


Kljucna prednost einka je bila v tem, da je najboljsi digitalni priblizek branju paperbackov. Za to ne rabis niti 13 inch niti barv. E ink tehnologija ni (in tudi ni bila misljena) zamenjava za kvaliteten gloss barven print.


Ce ti ne potrebujes, kar verjamem, ne pomeni, da drugi ne potrebujemo.

In ne, zelo malo je govora o ereaderjih z barvnim zaslonom. Sploh pa na tem forumu.

Stalne teme o biblosu.

Kaj bluzis? Poglej par stvari nazaj.

Je pa seveda o tem malo govora ker gre za nisni produkt (sploh 13 inch zasloni). Kot drugo pa za barvne einki pac ni tehnologije, ki bi jih naredila dejansko uporabne za kogarkoli razen par zanesenjakov.

Badwolff ::

men tole deluje za calibre

https://file.io/41BPHy3ptOC0

b4d ::

Niti v mobi ne rabis vec pretvarjat, Kindle ga ne podpira vec, koncno je na epub.
b4d.sablun.org

Groot ::

_kapadimul je izjavil:



Ker nisem najbolj na tekočem z vsem tem.
ALi bo potem še vedno šlo "biblos"->calibre->kindle
ali kaj in kako?
Oz. kak bralnik nabavit glede na njihov odgovor, da bo bralnik ustrezen tudi za naprej.
Cena pa do 150EUR mogoče kak EUR čez.
hvala


Sklepam, da po uvedbi nove DRM zaščite sedanji plugin za calibre najbrž ne bo uspel razbiti nove zaščite. Je pa to vse ugibanje in bomo videli v praksi.

Glede na napovedano je očitno rešitev v tem, da nekdo spiše skripto, ki bi uspela avtomatično izposojat knjige iz Biblosa in preko Calibre odstranjevat zaščito. Tako dobiš knjigo v epub ali mobi formatu brez zaščite, pa še preverjeno bo delala na vseh readerjih, ne samo na Biblosovih, ki jih slednji posiljujejo pod pretvezo uvajanja nove zaščite.

Badwolff ::

DeDRM zaenkrat še dela...

jocoj ::

b4d je izjavil:

Niti v mobi ne rabis vec pretvarjat, Kindle ga ne podpira vec, koncno je na epub.
Kindle ne podpira epub direktno. Še vedno je treba pretvarjati v njihov KF8 format, ampak Calibre ali "send to kindle" funkcija to naredi avtomatsko.

tikitoki ::

Tidule je izjavil:


Je pa seveda o tem malo govora ker gre za nisni produkt (sploh 13 inch zasloni). Kot drugo pa za barvne einki pac ni tehnologije, ki bi jih naredila dejansko uporabne za kogarkoli razen par zanesenjakov.


Spet nabijas v prazno. Ce ti ne potrebujes, je nepomembno. Potegni rit iz danke in dojemi, da imamo drugi drugacne potrebne in prioritete.

Da folk ne uporablja pa je v veliki meri povezano z nesprejemljivo visoko ceno za vecino svetovne populacije.

yayo ::

jocoj je izjavil:

b4d je izjavil:

Niti v mobi ne rabis vec pretvarjat, Kindle ga ne podpira vec, koncno je na epub.
Kindle ne podpira epub direktno. Še vedno je treba pretvarjati v njihov KF8 format, ampak Calibre ali "send to kindle" funkcija to naredi avtomatsko.

Pa ostane formatiranje knjige nespremenjeno ali pride do kakih napak pri konverziji?

Tidule ::

tikitoki je izjavil:

Tidule je izjavil:


Je pa seveda o tem malo govora ker gre za nisni produkt (sploh 13 inch zasloni). Kot drugo pa za barvne einki pac ni tehnologije, ki bi jih naredila dejansko uporabne za kogarkoli razen par zanesenjakov.


Spet nabijas v prazno. Ce ti ne potrebujes, je nepomembno. Potegni rit iz danke in dojemi, da imamo drugi drugacne potrebne in prioritete.

Da folk ne uporablja pa je v veliki meri povezano z nesprejemljivo visoko ceno za vecino svetovne populacije.

Daj ne delaj spet bedala iz sebe. Rabis nisni produkt in pac jokas ker ga velika vecina ne rabi in ne malikuje tvoje unikktnosti. Pac sprijazni se da snajas da bi rad nekaj imel, pa se sam tocno ne ves zakaj, pa te to ne ustavi da ne bi nabijal v tri dni. Enostavno dejstvo je, da brat knjige (ali pa karkoli drugega) na 13 zaslonu z barvami je pac tako kot bi si nohte pucal z kuhinjksim nozem. Par redneckov je vseh trdih ker on so ql, ostali pa skomignejo z rameni vzamejo namensko orodje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

jocoj ::

yayo je izjavil:

jocoj je izjavil:

b4d je izjavil:

Niti v mobi ne rabis vec pretvarjat, Kindle ga ne podpira vec, koncno je na epub.
Kindle ne podpira epub direktno. Še vedno je treba pretvarjati v njihov KF8 format, ampak Calibre ali "send to kindle" funkcija to naredi avtomatsko.

Pa ostane formatiranje knjige nespremenjeno ali pride do kakih napak pri konverziji?

Zaenkrat nisem opazil težav. So pa knjige na Kindle naložene tako iz Biblosa, kot iz raznih alternativnih virov.

tikitoki ::

Tidule je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Tidule je izjavil:


Je pa seveda o tem malo govora ker gre za nisni produkt (sploh 13 inch zasloni). Kot drugo pa za barvne einki pac ni tehnologije, ki bi jih naredila dejansko uporabne za kogarkoli razen par zanesenjakov.


Spet nabijas v prazno. Ce ti ne potrebujes, je nepomembno. Potegni rit iz danke in dojemi, da imamo drugi drugacne potrebne in prioritete.

Da folk ne uporablja pa je v veliki meri povezano z nesprejemljivo visoko ceno za vecino svetovne populacije.

Daj ne delaj spet bedala iz sebe. Rabis nisni produkt in pac jokas ker ga velika vecina ne rabi in ne malikuje tvoje unikktnosti. Pac sprijazni se da snajas da bi rad nekaj imel, pa se sam tocno ne ves zakaj, pa te to ne ustavi da ne bi nabijal v tri dni. Enostavno dejstvo je, da brat knjige (ali pa karkoli drugega) na 13 zaslonu z barvami je pac tako kot bi si nohte pucal z kuhinjksim nozem. Par redneckov je vseh trdih ker on so ql, ostali pa skomignejo z rameni vzamejo namensko orodje.


Ne vem zakaj moras vedno znova dokazovati, da si bebec, ki ne vidis dlje od lastnega nosa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Tidule ()

Srakopir ::

khm... torej. Kateri e-bralnik priporočate za pretežno branje slovenskih knjig v epub formatu?

a_borlak ::

Cenovno najbolj ugodnega, jaz si sedaj knjige s Calibre pretvorim in berem, tako da je vseeno. Kindle zna biti vsake toliko pod 100€ brez oglasov, ostali so dražji.

theStranger ::

Srakopir je izjavil:

khm... torej. Kateri e-bralnik priporočate za pretežno branje slovenskih knjig v epub formatu?


Slabe tri mesece uporabjam pocketbook inkpad 4 in sem zelo zadovoljen. Deluje tudi izposoja preko Biblosa...

damirez ::

Jest sem dobil Kindle, kakor vidim, je možno knjige brat samo od Amazona al kako? Kako naložim gor knjige, ki si jih izposodim v knjižnici ali iz kakega drugega manj legalnega vira?

jocoj ::

Slabo vidiš. Vse lahko naložiš gor. Malo pobrskaj po forumu. Je kar nekaj tem glede tega.

damirez ::

Dobr jocoj, dej vsaj mal pomagej. Ne rabiš pisat celih navodil, ampak link do kake informacije bi bil že zelo hvaležen.

Ales ::

En bolj popularnih in praktičnih pristopov je, da na računalnik naložiš Calibre, Kindle pa povežeš preko USB.

jocoj ::

damirez je izjavil:

Dobr jocoj, dej vsaj mal pomagej. Ne rabiš pisat celih navodil, ampak link do kake informacije bi bil že zelo hvaležen.
Tole temo si preberi
https://slo-tech.com/forum/t750306/99

jocoj ::

V prvi polovici leta 2024 prihaja Cobiss Ela
https://www.zurnal24.si/slovenija/priha...

im46 ::

Rakuten Kobo se namreč (še) ni odločil podpreti Readium LCP DRM :-/
Kobo & Readium LCP!

a_borlak ::

Calibre to the rescue?

Zasekamoz ::

Nisem si še lastil ebralnika, sedaj pa resno razmišljam, da si priskrbim enega, ter nisem prepričan katerega izbrati. Do sedaj sem eknjige konzumiral tako, da sem našel epub, ga prenesel na mobitel in prebral knjigo preko ReadEra appa. Seveda je branje po nekaj časa skrajno neprijetno.

Kolikor sem prebiral komentarje bo Calibre definitivno nekaj kar bom pogosto uporabljal za vse možne namene. Ali moram biti še na kaj ekstra pozoren pri izbiri in nakupu ebralnika glede na moje opisane potrebe? Bralnika nisem nameraval uporabljati za branje comic-ov in mang, ker če se ne motim cena temu primernih naprav hitro pride do 300€. Hkrati nimam namena imeti vseh knjig na bralniku ampak samo tiste, ki še niso prebrane. Audioknjig pa tudi ne konzumiram.

Gledal sem Kindle Paperwhite in Kobo Clara 2E, ki sta v približno v istem rangu (do 160€), kar se mi zdi že kar zasoljeno za te naprave. Kobo Libra 2 pa gre na nemškem amazonu že proti 200€. Ali je potem edina cenovno ugodna varianta Kindle (2022 release) za 110€?

Kakšne so vaše izkušnje in kaj bi mi svetovali?

GupeM ::

Bereš angleške ali slovenske knjige? Ker za slovenske zna bit problem s Kindlom in tudi nekaterimi drugimi bralniki, ker so zaščitene z DRM. Ravno zdaj enkrat bojo DRM zaščito na biblosu menjali, in ne vem, ali se jo da odstraniti tako kot trenutno.

Če bereš angleške, je pa po moje kindle paperwhite ok zadeva. Jaz imam 6. generacijo (paperwhite second iteration). Zadeva je bila kupljena leta 2014, pa čisto nič ne pogrešam. Dela tako kot mora. Baterija mi še vedno zdrži dolgo. Filam cca 1x na dva meseca. Po 10 letih.

Če bi rad prišparal, mogoče lahko pogledaš za rabljenimi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Ales ::

Glede novega prihajajočega DRM: implementacija je znana in že v uporabi po svetu, "zaščita" je tudi razbita.

Ena stvar glede baterij: pred leti so dajali podatek koliko strani se lahko obrne z enim polnjenjem, kar je v primeru bralnikov s temi ekrani še najbolj relevanten podatek. Tega že dolgo več ne pišejo, najbrž namenoma. Če še kje zasledite podatek, toliko bolje...

Nekdo namreč lahko v tednu dni prebere 1.500 strani in se mu bralnik izprazni, nekdo drug v dveh tednih tednih 1.000 in se mu izprazni. Če potem primerjata: "moj drži 7 dni" in "moj pa drži 14 dni", bi zlahka pomislili, da je baterija slednjega boljša... pa ni.

Energija čitalnika se namreč prvenstveno rabi šele ko osvežimo ekran, kot se zgodi, ko obrnemo stran v knjigi. Prikaz statične slike je pa zanje praktično spanje, pa četudi se slika prikazuje dlje časa.

tikitoki ::

Če vklopis backlight, tudi močni vpliva na trajanje baterije.

house ::

Zasekamoz je izjavil:

Nisem si še lastil ebralnika, sedaj pa resno razmišljam, da si priskrbim enega, ter nisem prepričan katerega izbrati. Do sedaj sem eknjige konzumiral tako, da sem našel epub, ga prenesel na mobitel in prebral knjigo preko ReadEra appa. Seveda je branje po nekaj časa skrajno neprijetno.

Kolikor sem prebiral komentarje bo Calibre definitivno nekaj kar bom pogosto uporabljal za vse možne namene. Ali moram biti še na kaj ekstra pozoren pri izbiri in nakupu ebralnika glede na moje opisane potrebe? Bralnika nisem nameraval uporabljati za branje comic-ov in mang, ker če se ne motim cena temu primernih naprav hitro pride do 300EUR. Hkrati nimam namena imeti vseh knjig na bralniku ampak samo tiste, ki še niso prebrane. Audioknjig pa tudi ne konzumiram.

Gledal sem Kindle Paperwhite in Kobo Clara 2E, ki sta v približno v istem rangu (do 160EUR), kar se mi zdi že kar zasoljeno za te naprave. Kobo Libra 2 pa gre na nemškem amazonu že proti 200EUR. Ali je potem edina cenovno ugodna varianta Kindle (2022 release) za 110EUR?

Kakšne so vaše izkušnje in kaj bi mi svetovali?

Kateri pa je boljši, Kindle ali Kobo? Pri nas je veliko PDF-jev.

Ta ponudba je legit?
https://www.amazon.de/-/en/kindle-2022/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: house ()

GupeM ::

Ales je izjavil:

Glede novega prihajajočega DRM: implementacija je znana in že v uporabi po svetu, "zaščita" je tudi razbita.

Tnx za info.

Ales je izjavil:

Ena stvar glede baterij: pred leti so dajali podatek koliko strani se lahko obrne z enim polnjenjem, kar je v primeru bralnikov s temi ekrani še najbolj relevanten podatek. Tega že dolgo več ne pišejo, najbrž namenoma. Če še kje zasledite podatek, toliko bolje...

Nekdo namreč lahko v tednu dni prebere 1.500 strani in se mu bralnik izprazni, nekdo drug v dveh tednih tednih 1.000 in se mu izprazni. Če potem primerjata: "moj drži 7 dni" in "moj pa drži 14 dni", bi zlahka pomislili, da je baterija slednjega boljša... pa ni.

Energija čitalnika se namreč prvenstveno rabi šele ko osvežimo ekran, kot se zgodi, ko obrnemo stran v knjigi. Prikaz statične slike je pa zanje praktično spanje, pa četudi se slika prikazuje dlje časa.

Se popolnoma strinjam. Jaz sem samo napisal za moj primer. Berem pač tako malo, da mi je baterija več kot dovolj zmogljiva. Imam pa zadevo praktično ves čas v airplane modu (razen kadar pač naložim nove knjige), svetilnost pa ves čas na stopnji 7, ker vedno berem zvečer, ko je že tema. Tudi ko mi zajamra, da bo baterija kmalu prazna, ga običajno še nekaj dni uporabljam, preden se spomnim, da ga moram dat filat.

house je izjavil:

Ta ponudba je legit?
https://www.amazon.de/-/en/kindle-2022/...

Seveda je, zakaj pa ne bi bila? Saj piše, da je prodajalec Amazon.
Dispatches from Amazon
Sold by Amazon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

house ::

Mislim bolj, če je to to, kar je omenjal Zasekamoz, da se splača?

Zasekamoz ::

@GupeM: Večinoma angleške, vendar se ne bi branil slovenskih. Kolikor sem prebiral forum dokler bi dobil poljubno slovensko knjigo v digitalnem formatu bi jo lahko spravil na katerikoli ebralnik s pomočjo Calibre. Ni tako? Sem gledal na bolhi za novejšimi Kobo in Kindli in ali ni možnosti ali pa ljudje prodajajo po višji ceni kot je nabavna.

@Ales: Hvala za to zanimivo informacijo. Vredno biti pazljiv tudi pri komentarjih.

@house: to isto sprašujem jaz, predvidevam, da je odvisno tudi od modela do modela. Link je legit. Če ga vzameš z reklamami sedaj pride €99.99. Baje ko so akcije se ga dobiti tudi za samo dobrih 70€.

Mogoče kdo ve okvirno kdaj bo Amazon naslednjič imel svoje bralnike v akcijah?

yayo ::

Kindle z reklamami ne pošiljajo v Slovenijo.
Za pdfje pa je tablica najboljša izbira, ker je na ebralniku vse zelo okorno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Gregor P ::

Samo da je hec teh e-bralnikov ravno v tem, da ni tako naporno za oči kot so normalne tablice.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

yayo ::

razlika med pdfji in e knjižnimi formati je v temu, da lako pri slednjih menjaš fonte in manjšaš ali povečuješ pisavo ter presledke/robove pa se bo spet vse razporedilo v eno lepo stran za branje. Pri pdfju pa je kot, ko zoomaš sliko na telefonu ali računalniku. Več, ko zoomaš več slike zgubiš na robovih. Pri večjih bralnikih, 6,7 ali 6,8 colskih boš nekako spravil celo a4 stran na display in boš lahko bral, če imaš oster vid seveda, na manjših pa bo verjetno vse premajhno. Pa zaradi počasne odzivnosti e ink ekranov bo zoomanje počasno in neprecizno. Pred leti sem imel neko aplikacijo v bralniku, ki je v teoriji omogočala reflow na pdf dokumentih ampak se spomnim, da je bila v praksi neuporabna. Ne vem kako je s tem danes.

Ales ::

Reflow je mogoč, kadar je v PDF-ju dejansko tekst in ne slike. Težava pa je ponavadi prav v tem, da v PDF-ju ni tekst...

PARTyZAN ::

Samo v vednost, tole se je nedavno tudi meni pripetilo. Primerov je na redditu več. Izgubil sem čisto vse .mobi knjige, ki sem jih prenesel s Calibre, skupaj z metapodatki (progress). Kul reč, sploh ko si brez interneta na dopustu :).

Naslednji bralnik ne bo Kindle.

jocoj ::

Pustiš Kindle v letalskem načinu in ti nima kaj brisati plus na bateriji zelo prihraniš.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

Gregor P ::

A pa obstaja kakšen dober e-bralnik, ki zadovoljivo prežveči vse te formate s kindlom vred in ni tablica?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

theStranger ::

Pocketbook inkpad 4
««
11 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215523 (1626) bralnik98
»

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3214408 (6897) marko-mb
»

Biblos.si - slovenska spletna knjižnica z e-knjigami (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7628415 (12104) GupeM
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143384 (24684) AgiZ

Več podobnih tem