» »

Biblos in Kindle

Biblos in Kindle

Temo vidijo: vsi
1 2
3
»

GupeM ::

Matija82 je izjavil:

A ma kdo idejo koliko eknjig v slovenščini je na voljo prek Biblosa?

Odvisno od knjižnice. Na biblosu si lahko sposodiš samo tiste e-knjige, ki jih ima knjižnica, preko katere so vpisan. Tako da se splača vpisati v kakšno knjižnico, ki ima več knjig. Koliko jih ima katera, boš moral pa sam poiskat.

Irbis ::

Matija82 je izjavil:

A ma kdo idejo koliko eknjig v slovenščini je na voljo prek Biblosa?

6627 trenutno piše. Koliko si jih lahko izposodiš, je pa odvisno od knjižnice, prek katere si včlanjen, pri meni je to nekaj čez 2000.

Phantomeye ::

STASI je izjavil:

Pa ima tudi na kindlu knjiga 14 dnevno omejitev izposoje?


jaz sem si zadnjič na amazonu prvič izposodil knjigo (ker sem vedel, da jo bom prebral enkrat).

Cena 24€. Cena izposoje 9€ za en mesec.

AMPAK.

Tam imaš koledar, kjer izbereško datum vrnitve. Zraven piše, da se cena prilagaja glede na dolžino izposoje. No cena izposoje se ni spremenila ne glede na to ali sem izbral en teden ali eno leto. Tako, da sklepam, da imajo neko varovalko, da izposoja ne sme presegati cca 40% prodajne vrednosti.

WhiteAngel ::

velikBrokoli je izjavil:

Imam sicer bralnik, ki podpira Biblos, ampak mi gre njihova 14-dnevna izposoja na kurac, zato bo tole izjemno koristno.


14 dni? Zavrtiš datum nazaj in bereš dalje >:D

Phantomeye ::

Fun fact, na cobiss-u se lahko registriraš v katero koli knjižnico - virtualno (ne rabiš tja it po kartico). In se tako prijaviš potem v biblos in bereš e-knjige.

(Mislim odvisno od pogojev knjižnice).

Matija82 ::

Bawagan je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Bawagan je izjavil:

Dobra novica za vse, ki si želite branja Biblos knjig na Kindlu. Program DeDRM verzije 10.0.3 zna zdaj končno odstraniti tudi Adobe zaščito. Testirano na knjigi Klic orožja in v Calibreju sem preprsto pretvoril knjigo iz epuba v MOBI in zadeva deluje perfektno :)

GitHub verzija DeDRM-a tukaj

Kako si pretvoril? Jaz lahko berem samo v Adobe digital editions.


Postopek je sledeč:

1. Namestiš Calibre ali pa ga posodobiš na najnovejšo verzijo
2. Snameš DeDRM iz prej omenjene povezave in ga namestiš v programu kot vtičnik (postopek namestitve najdeš v Read Me datoteki znotraj snetega DeDRM-ja). Ne pozabi pred tem datotek nekam razširiti, saj je RAR znotraj RAR-a
3. Snameš knjigo v Biblosu, jo odpreš v Adobe Digital Editions, nakar skočiš v Raziskovalca in pod Dokumenti/My Digital Editions najdeš epub
4. Epub enostavno povlečeš na Calibre, ki DRM odstrani, nato samo še pretvoriš v MOBI in si pošlješ na Kindle


Top navodila, hvala. Sem sicer mislim, da je Adobe Digital Editions neke vrste datoteka potem pa sem ugotovil, da je ereader :D

A imajo vse knjižnjice omejitve 4 eknjige naenkrat ali je to ljubljanska zadeva?

WhiteAngel ::

Matija82 je izjavil:


A imajo vse knjižnjice omejitve 4 eknjige naenkrat ali je to ljubljanska zadeva?


Odvisno od knjižnice.

ufek ::

A se je DRM zaščita spremenila? Ta postopek za sposojene knjige iz Biblos ne deluje več, Calibre mi kljub nameščenemu pluginu javi, da je knjiga zaščitena in je ne gre pretvorit. Poleg tega na DeDRM piše "The tools are not designed to remove DRM from rented or library ebooks". Obstaja kakšna druga pot?

Matija82 ::

Lepo je bilo dokler je trajalo?

ufek, torej si že uspešno pretvoril in zdaj ne gre več?

ufek ::

Se posipam s pepelom. Po pomoti sem naložil starejšo verzijo DeDRM. Mora biti obvezno 10 (Fork verzija originala), potem pa dela. :)

111111111111 ::

ufek je izjavil:

Se posipam s pepelom. Po pomoti sem naložil starejšo verzijo DeDRM. Mora biti obvezno 10 (Fork verzija originala), potem pa dela. :)

Lepo da si se posipal, ker sem včeraj uspešno pretvoril Odloči naj vojna in je pol prebral na kindlu. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

stinky3 ::

Bawagan je izjavil:

Dobra novica za vse, ki si želite branja Biblos knjig na Kindlu. Program DeDRM verzije 10.0.3 zna zdaj končno odstraniti tudi Adobe zaščito. Testirano na knjigi Klic orožja in v Calibreju sem preprsto pretvoril knjigo iz epuba v MOBI in zadeva deluje perfektno :)

GitHub verzija DeDRM-a tukaj



Hvala za tole! Julija 2023 še vedno deluje in bo zdaj krepko zmanjšalo težo prtljago na vseh dopustih.

Deltoz ::

Rad bi samo zahvalil vsem v tem chatu za super nasvete, navodila in ideje.

Končno lahko punca uporablja Kindle za slovenske knjige.

Hvala.

Jerry000 ::

Mogoče ne ravno relevantno za tukaj ampak vseeno. Kaj je Biblos? Zanima me ker vidim da so to neke slovenske knjige, me zanima za mamo

BlackFox101 ::

Jerry000 je izjavil:

Mogoče ne ravno relevantno za tukaj ampak vseeno. Kaj je Biblos? Zanima me ker vidim da so to neke slovenske knjige, me zanima za mamo


Biblos ponuja izposojo in prodajo e-knjig. Sodeluje z založbami in knjižnicami.

https://www.biblos.si/
https://www.biblos.si/pogosta-vprasanja
https://www.biblos.si/kako-deluje

~Panter~ ::

Živjo.
Mogoče kdo ve, kaj ga serjejo pri Biblos?
Spremenili so način avtorizacije. Prej je bilo preko Adobe ID, sedaj pa preko Vendor ID: inkBOOK.
To sem ugotovil po dvodnevem metanju na glavo, zakaj mi na mojem PocketBook InkPad3 ne dovoli brati knjig.
Ko sem uspešno odavtoriziral AdobeID in napravo avtoriziral z inkBOOK, mi je zadeva delala in sem lahko na napravo prenesel in odprl knjige.
Sedaj, po 2 tednih, ko sem knjige prebral in želel izposoditi druge knjige, zadeva ne deluje več.
Na napravo sem prenašal preko DropBox PocketBook aplikacije. Ko odprem knjigo od tam, mi na napravi napiše, da se moram vpisati z ID za Adobe. Enako je, če knjigo potegnem na vgrajenem brskalniku preko spletne strani biblos.
Če knjigo probam naložiti preko kabla s programom Adobe, mi je 1 knjigo uspelo naložiti, eno mi je pisalo, da je naložena, ampak ko jo odprem, se prikaže samo naslovnica, ostale strani so vse prazne, pri ostalih knjigah pa mi je javljalo No permission to copy the book.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

111111111111 ::

Je kdo že poskusil aplikacijo mladinska knjiga plus?

Nekaj zanimivih naslovov imajo in nekaj audio knjig.

Plus je da ne zahtevajo kreditne kartice.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

BlackFox101 ::

~Panter~ je izjavil:

Živjo.
Mogoče kdo ve, kaj ga serjejo pri Biblos?
Spremenili so način avtorizacije. Prej je bilo preko Adobe ID, sedaj pa preko Vendor ID: inkBOOK.
To sem ugotovil po dvodnevem metanju na glavo, zakaj mi na mojem PocketBook InkPad3 ne dovoli brati knjig.
Ko sem uspešno odavtoriziral AdobeID in napravo avtoriziral z inkBOOK, mi je zadeva delala in sem lahko na napravo prenesel in odprl knjige.
Sedaj, po 2 tednih, ko sem knjige prebral in želel izposoditi druge knjige, zadeva ne deluje več.
Na napravo sem prenašal preko DropBox PocketBook aplikacije. Ko odprem knjigo od tam, mi na napravi napiše, da se moram vpisati z ID za Adobe. Enako je, če knjigo potegnem na vgrajenem brskalniku preko spletne strani biblos.
Če knjigo probam naložiti preko kabla s programom Adobe, mi je 1 knjigo uspelo naložiti, eno mi je pisalo, da je naložena, ampak ko jo odprem, se prikaže samo naslovnica, ostale strani so vse prazne, pri ostalih knjigah pa mi je javljalo No permission to copy the book.


Mogoče pa moreš updejtat firmware na tvojem PocketBook InkPad3?

To piše na njihovi strani pod tehnične zahteve:
https://www.biblos.si/kako-deluje


E-bralniki (tehnologija e-črnila)

Od prehoda na Biblos 2.0 je v uporabi novejši sistem zaščite e-knjig, katerega ne podpirajo vsi e-bralniki, ki se jih je lahko uporabljalo do sedaj za branje e-knjig z Biblosa. Nepodprte so predvsem starejše naprave, ki so bile proizvedene pred letom 2013, ter naprave, ki uporabljajo Android operacijski sistem nižji od verzije 4.2.

E-bralniki znamke Kobo predvidoma od jeseni 2023 dalje ne bodo več podprti.

Novejši modeli e- bralnikov znamke Pocket Book bi morali delovati normalno, v kolikor jih nadgradite na zadnjo različico sistema. Starejši modeli žal niso več podprti.

Modeli e-bralnikov Nook in Onyx Boox na žalost niso podprti.



Al pa pošlji email na njihovo podporo:
info@biblos.si

a_borlak ::

Da ne odpiram nove teme, nekatere knjige na Kobo Clari mi ne pokažejo znaka č, malo sem gledal v Calibre, ampak mi ni čisto jasno - domnevam, da je ali povezano s fontom, ki ga uporablja ali z kodno stranjo, je kdo to že rešil?

Ladybug ::

Namestila sem calibre ter DeDRM. Iz Biblosa lahko snamem knjigo v formatu .acsm, potem me pa zmanjka ... Lahko prosim za malo bolj eksaktno razlago s potrpljenjem? :)
Že vnaprej hvala, če si bo kdo vzel čas in me odrešil muk.

Bawagan je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Bawagan je izjavil:

Dobra novica za vse, ki si želite branja Biblos knjig na Kindlu. Program DeDRM verzije 10.0.3 zna zdaj končno odstraniti tudi Adobe zaščito. Testirano na knjigi Klic orožja in v Calibreju sem preprsto pretvoril knjigo iz epuba v MOBI in zadeva deluje perfektno :)

GitHub verzija DeDRM-a tukaj

Kako si pretvoril? Jaz lahko berem samo v Adobe digital editions.


Postopek je sledeč:

1. Namestiš Calibre ali pa ga posodobiš na najnovejšo verzijo
2. Snameš DeDRM iz prej omenjene povezave in ga namestiš v programu kot vtičnik (postopek namestitve najdeš v Read Me datoteki znotraj snetega DeDRM-ja). Ne pozabi pred tem datotek nekam razširiti, saj je RAR znotraj RAR-a
3. Snameš knjigo v Biblosu, jo odpreš v Adobe Digital Editions, nakar skočiš v Raziskovalca in pod Dokumenti/My Digital Editions najdeš epub
4. Epub enostavno povlečeš na Calibre, ki DRM odstrani, nato samo še pretvoriš v MOBI in si pošlješ na Kindle

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ladybug ()

jocoj ::

Namestiti moraš še program Adobe Digital Editions s katerim najprej odpreš to .acsm datoteko, ki si jo snela z biblosa. Nato greš v raziskovalca in pod Dokumenti/My Digital Editions najdeš epub z naslovom knjige. Ta epub nato naložiš v Calibre, priključiš kindle na usb vhod, označiš naslov knjige v oknu in z gumbom send to device pošlješ knjigo na Kindle (klikneš na yes, ko te vpraša če hočeš avto konverzijo). V glavnem moraš iti po točkah, kot je zgoraj opisano.

Ladybug ::

jocoj je izjavil:

Namestiti moraš še program Adobe Digital Editions s katerim najprej odpreš to .acsm datoteko, ki si jo snela z biblosa. Nato greš v raziskovalca in pod Dokumenti/My Digital Editions najdeš epub z naslovom knjige. Ta epub nato naložiš v Calibre, priključiš kindle na usb vhod, označiš naslov knjige v oknu in z gumbom send to device pošlješ knjigo na Kindle (klikneš na yes, ko te vpraša če hočeš avto konverzijo). V glavnem moraš iti po točkah, kot je zgoraj opisano.


Evo, uspela priti do tega, da mi odpre fajl v ADE, ampak ko pošljem po mailu (imam kjut težavico, da mi WIN11 ne zazna več Kindle 7th gen.), mi napiše, da je bila težava. Očitno ni odstranilo DRM. Inštalirala sem pa latest verzijo DeDRMja (v10.0.9) ... kakšna ideja?

Ales ::

Tu nekaj ne štima... Od kod in kam pošiljaš po mailu kaj točno?

Fora je v tem, da epub iz Dokumenti/My Digital Editions naložiš v Calibre in iz njega "send to device" v Kindle. Pri tem koraku se odstrani DRM, če je Calibre prav nastavljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Ladybug ::

Ales je izjavil:

Tu nekaj ne štima... Od kod in kam pošiljaš po mailu kaj točno?

Fora je v tem, da epub iz Dokumenti/My Digital Editions naložiš v Calibre in iz njega "send to device" v Kindle. Pri tem koraku se odstrani DRM, če je Calibre prav nastavljen.


Sem zrihtala, deluje :)
Nimam pojma, kaj sem prej zasračkala. Hvala!

JA23 ::

stinky3 je izjavil:

Bawagan je izjavil:

Dobra novica za vse, ki si želite branja Biblos knjig na Kindlu. Program DeDRM verzije 10.0.3 zna zdaj končno odstraniti tudi Adobe zaščito. Testirano na knjigi Klic orožja in v Calibreju sem preprsto pretvoril knjigo iz epuba v MOBI in zadeva deluje perfektno :)

GitHub verzija DeDRM-a tukaj



Hvala za tole! Julija 2023 še vedno deluje in bo zdaj krepko zmanjšalo težo prtljago na vseh dopustih.


A tole deluje odstranjevanje DRM-ja deluje samo za Kindle, al generalno?
Mi imamo doma namreč Kobo e-bralnik, pa mi je uspelo po opisanem postopku prenesti knjige na e-bralnik. Samo ne vem, ali še velja 14 dnevna izposoja. Se to kje vidi pred potekom 14 dni?

Dodatno me še zanima, ali je za potrebe Kobo e-bralnika sploh potreben dodatno kovertiranje v mobi format. Verjetno ne. Oziroma če vprašam drugače: se DRM odstrani že ob uvozu v Calibre, če imaš inštaliran DeDRM pluin?

rokp ::

Ja, odstrani se ob uvozu v Calibre (ce imas DeDRM). Za Kobo je itak epub format.

JA23 ::

Super. Hvala za odgovor :)

pingme ::

rokp je izjavil:

Ja, odstrani se ob uvozu v Calibre (ce imas DeDRM). Za Kobo je itak epub format.

Za Kindle je tudi že dolgo časa epub.

jocoj ::

pingme je izjavil:

rokp je izjavil:

Ja, odstrani se ob uvozu v Calibre (ce imas DeDRM). Za Kobo je itak epub format.

Za Kindle je tudi že dolgo časa epub.

V bistvu ni, ker ti vsak epub preko "send to kindle" funkcije ali Calibre v ozadju pretvori v kindle format (AZW3). Če boš epub naložil direktno preko kabla na napravo, ti ga ne bo prebral.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

pingme ::

Ok, ampak dejstvo je, da mobi ni več podprt.

MOBI is an older file format and won't support the newest Kindle features for document.

jocoj ::

To imaš prav. Mnogim je recimo amazon iz kindle naprav nenapovedano izbrisal sideloadane knjige v mobi formatu. Tudi na tem forumu so se pritoževali. Vse kar si moral storiti, da to tega ni prišlo, je s Calibre mobi knjige pretvoriti v drugi format.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

Ales ::

pingme je izjavil:

Ok, ampak dejstvo je, da mobi ni več podprt.

MOBI is an older file format and won't support the newest Kindle features for document.

Saj mobi že dolgo ni privzet format za Kindle. Jih je pa normalno bralo, to pa.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon Kindle (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Kaj kupiti
1303323823 (1412) Furbo
»

Kateri e-bralnik? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
698104604 (1901) a_borlak
»

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3214406 (6895) marko-mb
»

Biblos.si - slovenska spletna knjižnica z e-knjigami (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7628415 (12104) GupeM
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143384 (24684) AgiZ

Več podobnih tem