» »

Kateri e-bralnik?

Kateri e-bralnik?

««
9 / 15
»»

theStranger ::

To je pa odgovor Biblosa:

Spoštovani!

Sistem Biblos v letošnjem letu (predvidoma jeseni) prehaja iz uporabe tehnologije zaščite e-knjig podjetja Adobe (Adobe DRM) na povsem novo odprtokodno zaščitno tehnologijo.

Namen prehoda je predvsem zagotoviti čim boljšo uporabniško izkušnjo za vse uporabnike sistema Biblos. K prehodu je bistveno botrovalo dejstvo, da imamo na Biblosu (kot tudi vsi ostali primerljivi sistemi za knjižnično izposojo e-knjig) že vrsto let resne težave z delovanjem zaščite Adobe DRM, kar v končni fazi najbolj opazijo uporabniki sami, ki se srečujejo z raznovrstnimi težavami pri izposoji ali prenosu izposojenih in kupljenih e-knjig. Dodatna prepreka za uspešno sodelovanje je žal tudi sistematično ignoriranje omenjenih težav v delovanju s strani podjetja Adobe, zaradi česar smo bili v zadnjih letih priča migraciji sistemov za knjižnično izposojo e-knjig k novim tehnologijam zaščite e-knjig.

Problem z bralniki znamke KOBO je, da se proizvajalec zaenkrat žal še ni odločil, da bi tudi sami implementirali podporo za to novo tehnologijo zaščite, kot so se recimo nekateri drugi proizvajalci bralnikov.

Nikakor ne gre za to, da v okviru delovanja sistema Biblos ne bi več želeli podpirati bralnikov znamke KOBO. Nasprotno - mi si seveda želimo, da bi bili bralniki KOBO podprti tudi v prihodnje, saj gre za odlične bralne naprave in upamo, da se proizvajalec odloči implementirati novejšo tehnologijo zaščite tudi na svojih bralnikih.

yayo ::

Naj še dajo seznam podprtih bralnikov...

GupeM ::

In naj povrnejo stroške tistim, ki so Kobota kupili z namenom, da bojo lahko brali knjige z Biblosa, zdaj je pa za njih to le še obtežilnik za papir.

Han ::

Če bi sam bil lastnik novejšega 'Kobota', bi pisal proizvajalcu... Na njih je, da podprejo odprtokodno zaščito, ki jo bo uporabljal Biblos.

GupeM ::

Han je izjavil:

Če bi sam bil lastnik novejšega 'Kobota', bi pisal proizvajalcu... Na njih je, da podprejo odprtokodno zaščito, ki jo bo uporabljal Biblos.

To je res, da je na njih to, da podprejo odprtokodno rešitev. Ampak ko si bralnik kupil, proizvajalec ni podpiral odprtokodne rešitve, niti ni obljubljal, da jo kdajkoli bo.

Medtem ko Biblos pa je obljubljal, da so Kobo bralniki podprti. Takrat so sicer bili, zdaj pa očitno ne bojo več.

Han ::

Kolikor vem so Kobo naprave z Biblosom žal že od nekdaj bolj slabo "sodelovale".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

GupeM ::

Možno. Ampak na spletni strani piše:
E-bralniki znamke Kobo predvidoma od jeseni 2023 dalje ne bodo več podprti.

To jaz razumem kot da do takrat bojo, potem pa ne več. Torej so (bili) podprti.

Edit:
21. januarja 2023 je pisalo takole:
E-bralniki znamke Kobo bi morali delovati normalno, v kolikor jih je možno nadgraditi na zadnjo različico sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Ales ::

DRM in podobne omejitve knjig je potrebno izkoreniniti, pa nihče ne bo mogel takole pogojevati ljudi.

tikitoki ::

GupeM je izjavil:

In naj povrnejo stroške tistim, ki so Kobota kupili z namenom, da bojo lahko brali knjige z Biblosa, zdaj je pa za njih to le še obtežilnik za papir.


Libgen in gasa.

yayo ::

malce berem o open source drmju in vidim, da je popularen Readium LCP, ostali so bolj light (watermark ipd)zaščita. Italijanske knjižnice, ki ga uporabljajo trenutno svetujejo zanj bralnike Tolino (Vision, Page, Shine 2 in novejše), PocketBook (OS 6.4) in Bookeen HD Diva. Domnevam, da bo Biblos tudi šel na Readium LCP.

yayo ::

karafeka je izjavil:

Kateri ebralnik z einkom je najbolj odprt, v smislu, da ga lahko rootaš in inštaliraš nove rome?

nisem stručko torej je moj odgovor bolj tako ampak mislim, da rootanje e-bralnikov ni (več) aktualno, ker gre za ozko namensko napravo pri kateri so manipulacije bolj kot ne izguba časa. Zelo verjetno lahko rootaš Android bralnike pri drugih pa le dodaš kak odprtokodni software brez potrebe rootanja. Leta nazaj sem na Kobotih imel inštalirana dva alternativna bralnika pa slovarje zanju, pa nek Sudoku in še par neumnosti. Ampak potem je prišel nek bistveno izboljšan Kobo firmware pa sem nadgradil kar mi je zbrisalo ostalo šaro. Pa nisem več našel energije, da bi šel vse znova, ker sem nezahteven uporabnik, ki raje bere kot se zafrkava s stvarmi, ki mogoče/mogoče ne izboljšajo izkušnjo. E-bralniki so sila počasne naprave in je muka se igračkati z njimi.

je pa sposojanje knjig z Readium zaščito bolj enostavno kot z Adobe. Če koga zanima naj si prevede.
https://www.rbbg.it/biblioteca-digitale...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Groot ::

Han je izjavil:

Kolikor vem so Kobo naprave z Biblosom žal že od nekdaj bolj slabo "sodelovale".


Zelo slabo veš ker delajo Kobo bralniki brez težav že več let. Ampak se je sedaj Biblos odločil rezati dodaten kos pogače in jim je cilj omejiti vse skupaj na njihove bralnike.

Han ::

Koliko let? Ko sem bil sam pred nakupom e-bralnika, sem prebral kar nekaj mnenj, ki so za Biblos odsvetovala Kobo.

Groot ::

5+ let. In zakaj so odvetovali? Naj uganem, ker je potrebno reader priklopit na računalnik in knjige uvozit preko Adobe. To je nekako glavni kamen spotike pri nas glede Kobo bralnikov, čeprav je tudi za ta del dejansko kriv kar direktno Biblos sam, saj pač ne želi nuditi uporabnikom tisto kar bi bilo najbolje in najbolj praktično.

Han ::

Dejstvo je, da je Kobo bolj "zaprt" kot npr. PocketBook, na katerega lahko knjige naložiš direktno z Biblosa, brez ovinkarjenja. In očitno bo tudi ostal "zaprt", saj, kot zaenkrat kaže, ne želijo podpreti odprtokodnega DRM.

yayo ::

Obstaja več drm-jev in več toolkitov alikakosejimžereče za izposojo iz javnih knjižnic. Kobo, kot en večjih igralcev na ebook sceni je bolj vezan na ostale velike igralce kot npr Adobe za drm pa Overdrive, ki izdeluje softver za isposojo (Libby) Kobo ima seveda tudi lastno bukvarno iz katere se lahko kupijo e-knjige po celem svetu. Če bi Biblos uprabljak Libby za izposojo iz knjižnic bi, mislim, šlo direkt na ebralnik brez potrebe po PCju. Ampak so verjetno tudi cene takih uslug visoke zato se v Evropi iščejo cenejše alternative. Kot Readium drm katerega sem omenil ali pa francoski CARE kateri je postal popularen pri nemških knjižnicah. Kindle že po svojem biznis modelu teh zadev ne bo podpiral, KOBO pa morda, če bodo ugotovili, da ne bo drugega izhoda oziroma se jim bo izplačalo. Odpira se zato teren za manjše proizvajalce e-bralnikov, ki se bodo verjetno skušali prilagoditi, imetniki "korporativnih" znamk pa se bomo morali znajti z razbijanjem drmja ipd. dokler se stvari ne razvijejo naprej. Nič novega, ebooki so na nek način novi mp3.

JA23 ::

tikitoki je izjavil:

GupeM je izjavil:

In naj povrnejo stroške tistim, ki so Kobota kupili z namenom, da bojo lahko brali knjige z Biblosa, zdaj je pa za njih to le še obtežilnik za papir.


Libgen in gasa.


Kaj točno pa je Libgen?

JA23 ::

Han je izjavil:

Dejstvo je, da je Kobo bolj "zaprt" kot npr. PocketBook, na katerega lahko knjige naložiš direktno z Biblosa, brez ovinkarjenja. In očitno bo tudi ostal "zaprt", saj, kot zaenkrat kaže, ne želijo podpreti odprtokodnega DRM.


A pa bi delovalo tudi na starejših pocketbookih?
Kot recimo pocketbook Inkpad, Inkpad2, TouchHD2 (ti se namreč ravno prodajajo na Bolhi). Bi mogoče kdo znal priporočiti katerega od teh?

Dobrodošla bi bila tudi kakšna ocena novejših modelov, če kdo kaj pozna. Malo sem že brskal po googlu, ampak nisem veliko našel.

Z mojo bi malo sprobala, kako delujejo stvari, da vidiva, če nama to sploh odgovarja. Zato bi začela s "poceni" varianto, pa morda nadgradila kasneje po potrebi.

Malo sva že sprobala preko telefona. Za silo gre, samo ni pa to to, pa bi sprobala en nivo višje.

Vnaprej hvala vsem za odgovore.

Ales ::

Z libgen zagotovo misli na Library Genesis.

Kakorkoli, je Biblos res edini vir knjig, ki vaju zanima?

GupeM ::

Mene ne, jaz nimam težav s tem. Imam Kindla. Moja mama pa bere samo slovenske knjige.

Pa ne gre za to, da je zadeva dostopna tudi kje drugje. Gre za to, da so pisali, da so Kobo bralnikih združljivi. Tisti, ki so jih zaradi tega kupili, bojo zdaj ostali z nezdružljivimi oz zanje neuporabnimi bralniki. Podobno, kot da bi ti rekli, da je avto homologiran za vožnjo po slovenskih cestah, ti bi ga kupil, čez pol leta bi pa rekli, da ni več homologiran in da se ne smeš/ne moreš več vozit z njim. Še vedno bi se z njim lahko vozil po drugih državah, v Sloveniji pa ne.

Ales ::

Nesporazum, z "vaju" sem naslavljal @JA23, ki je napisal "Z mojo bi malo sprobala..."

Sicer pa se popolnoma strinjam. Biblos je tole precej zasral. Vprašanje je, ali se jih da kako pozvati na odgovornost.

Sam bi pričakoval neko prehodno obdobje, kjer bodo vsebine še naprej združljive z dosedanjimi napravami. In to kar dolgo obdobje, glede na siceršnjo življenjsko dobo bralnikov.

Tako kot je zdaj, lahko dosedanjim uporabnikom Biblosa le predlagamo, da gredo odstranjevat DRM, vso to žalostno zgodbo pa navajamo kot primer, kaj se zgodi, če so taki zaprti sistemi v uporabi.

Se pa čisto zavedam, da v praksi odstranjevanje DRM ni za vsakogar. :|

Groot ::

Han je izjavil:

Dejstvo je, da je Kobo bolj "zaprt" kot npr. PocketBook, na katerega lahko knjige naložiš direktno z Biblosa, brez ovinkarjenja. In očitno bo tudi ostal "zaprt", saj, kot zaenkrat kaže, ne želijo podpreti odprtokodnega DRM.


Haha dobra šala. Kobo je precej bolj odprt sistem, ampak je na drugi strani Biblos precej bolj zaprt sistem. Ti je yayo zelo lepo objasnil stanje. Dejstvo je da je Biblos lepo deležen državnega monopola in poizkušajo to na vsak način izkoristiti v svoj prid.

Sicer oa kot odgovor na potezo Biblosa bi se lahko sedaj najdel kdo in jim s kakšno skripto pobral dol vse knjige ter razbil DRM dokler se še da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

JA23 ::

@Ales
Biblos ni nujno edini vir, ki naju zanima. Je le edini vir ki ga poznava. Plus je, da so knjige v slovenskem jeziku in da se ponudba ujema s ponudbo fizičnih kjnig iz knjižnice.

Sicer znava kar ok angleško (tudi občasno prebereva kakšno kjnigo v angleščini; čeprav je to bilo boljbv preteklosti).Ampak slovenske knjige lažje berejo tudi otroci ali pa če žena bere na glas celi družini je boljša izkušnja (nekako se z angleščino vseeno na glas malo matra).

Definitvno sva pa odprta za predloge. Sicer sem že prebral celotno temo, a mislim, da recimo razbijanje zaščite presega znanje moje žene.

jocoj ::

Ponudba na Biblos se žal niti približno ne ujema s ponudbo fizičnih knjig v knjižnicah. Razbijanje zaščite ti vzame dva klika z miško (seveda po tem, ko pa navodilih, ki jih najdeš vsepovsod na spletu, nastaviš program Calibre).

noob96 ::

Kaj potem delki priporočate za branje, cel setup? Kateri bralnik, kater software, kako razbiti DRM, kako je z biblosom? Kaj je best buy?

Tidule ::

Ce enkrat saltas na calibre potem snow soet naredili cel krog in bos najboljsi orice performance imel z kindlom/kindle paperwhite.

Scaramouche3 ::

Ebralniki so preteklost, njihova prednost je cena...
Eink pa je sigurno nekaj kar gledam, deluje fantastična tehnologija

Rias Gremory ::

Scaramouche3 je izjavil:

Ebralniki so preteklost, njihova prednost je cena...
Eink pa je sigurno nekaj kar gledam, deluje fantastična tehnologija

Lahko koherentno razložiš zakaj tako misliš oz. napišeš kakšno poved zakaj so e-bralniki preteklost?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Scaramouche3 ::

Rias Gremory je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Ebralniki so preteklost, njihova prednost je cena...
Eink pa je sigurno nekaj kar gledam, deluje fantastična tehnologija

Lahko koherentno razložiš zakaj tako misliš oz. napišeš kakšno poved zakaj so e-bralniki preteklost?

Saj sem ti dal link, Eink omogoča še pisanje in veliko več, poglej si kaj na primer tak eink daje!
Edino cena je problem!

noob96 ::

Joj kakšne budalašne pa ti pišeš. E-ink, e-paper, paper display.. to so samo sopomenke za to 15 let staro tehnologijo zaslonov. To je približno tako, kot da bi napisal, da ti ni všeč tiskanje knjig in daje to preteklost in da ti veš da je prihodnost printanje knjig...se vidi da nimaš pojma

Ales ::

Scaramouche3 je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Ebralniki so preteklost, njihova prednost je cena...
Eink pa je sigurno nekaj kar gledam, deluje fantastična tehnologija

Lahko koherentno razložiš zakaj tako misliš oz. napišeš kakšno poved zakaj so e-bralniki preteklost?

Saj sem ti dal link, Eink omogoča še pisanje in veliko več, poglej si kaj na primer tak eink daje!
Edino cena je problem!

E-bralniki, o katerih se pogovarjamo, imajo katere ekrane..?

Lej: E Ink..

Scaramouche3 ::

Ales je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Ebralniki so preteklost, njihova prednost je cena...
Eink pa je sigurno nekaj kar gledam, deluje fantastična tehnologija

Lahko koherentno razložiš zakaj tako misliš oz. napišeš kakšno poved zakaj so e-bralniki preteklost?

Saj sem ti dal link, Eink omogoča še pisanje in veliko več, poglej si kaj na primer tak eink daje!
Edino cena je problem!

E-bralniki, o katerih se pogovarjamo, imajo katere ekrane..?

Lej: E Ink..


Ekran nima veze, važno je kakšen je namen in kaj omogoča!
Dejstvo je da je bodočnost ne samo branje ampak kombinacija z pisanjem.
Enako kot stari mobilci proti novim!

Ales ::

Imam reMarkable 2 in star Kindle Keyboard, pa sta oba v uporabi, kakor kdaj.

Da bi e-bralniki šli čisto ven iz uporabe... ne bodo, ker tehnologija pisanja ni zanemarljiv strošek. Posledično bo še vedno trg za oboje, ker zgolj bralci knjig ne bodo želeli plačevati več za nekaj, kar ne potrebujejo.

Morda te bo zanimala ta tema: E-ink bralnik/pisalnik.

Tidule ::

Samo to nima veze z z eink.

In ne, ti nadomesti zvezkov ne bodo nic bolj izpodrili bralnike, kot so navadni zvezki knjige.

Namen uporabe je povsem drug in nihce ne bo placeval 2-3x visje cene za nekaj kar ne rabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Scaramouche3 ::

Ales je izjavil:

Imam reMarkable 2 in star Kindle Keyboard, pa sta oba v uporabi, kakor kdaj.

Da bi e-bralniki šli čisto ven iz uporabe... ne bodo, ker tehnologija pisanja ni zanemarljiv strošek. Posledično bo še vedno trg za oboje, ker zgolj bralci knjig ne bodo želeli plačevati več za nekaj, kar ne potrebujejo.

Morda te bo zanimala ta tema: E-ink bralnik/pisalnik.


To so isto rekli glede mobi vs smart phone...
Kot predrago..
Samo bodo cene padle, ker bo vse več konkurence, poleg tega je dober ereader kar drag...

Zgodovina sprememb…

noob96 ::

Lej ti pejt tule noter, nas pa pusti pri miru: DejaVu/Sanjam prihodnost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noob96 ()

Ales ::

Glede e-beležk e-pisalnikov e-zvezkov e-beležnic e-... je morda še boljša tema ta: reMarkable - eBeležka (v njej je govora še o drugih, ne le o reMarkable).

Kakorkoli, vse s temi e-ink ekrani je za branje super. Za pisanje pa... ej, če je, je, če ni, ni. Zvezek pa svinčnik sta še vedno preverjena tehnologija.

Bolj važna je lučka! Pod kakim mostom, med troli, je v medli svetlobi presneto težko brat... :D

Scaramouche3 ::

Ales je izjavil:

Glede e-beležk e-pisalnikov e-zvezkov e-beležnic e-... je morda še boljša tema ta: reMarkable - eBeležka (v njej je govora še o drugih, ne le o reMarkable).

Kakorkoli, vse s temi e-ink ekrani je za branje super. Za pisanje pa... ej, če je, je, če ni, ni. Zvezek pa svinčnik sta še vedno preverjena tehnologija.

Bolj važna je lučka! Pod kakim mostom, med troli, je v medli svetlobi presneto težko brat... :D


Samo poglej kako so dobri ratal, maš gor link, moram rečt da če bom kupil, bom eink, bralnik je passe, največ si zapomniš ko bereš, ko delaš beležke zraven...

Ales ::

Tablica pa kreda je za beležke zakon. Samo pazi, da ti drugi tam pod mostom ne ukradejo zaklada! Sploh če boš barvno kredo prinesu s sabo, to se moš mogu fajtat zanjo. :))

Badwolff ::

Eink tablice so izrazito nišno blago. Velika večina tega res ne rabi. Velika večina ljudi si nič ne piše. Sam sem si nekaj časa 'resno' ogledoval remarkable. Krasno bi pasal v predal zraven tablice. Ne pozabit, da imavsak v žepu telefon. Kao xe, video killed radio star, novi , večji , boljši telefoni pa vse ostalo.

Tidule ::

Scaramouche3 je izjavil:

Ales je izjavil:

Glede e-beležk e-pisalnikov e-zvezkov e-beležnic e-... je morda še boljša tema ta: reMarkable - eBeležka (v njej je govora še o drugih, ne le o reMarkable).

Kakorkoli, vse s temi e-ink ekrani je za branje super. Za pisanje pa... ej, če je, je, če ni, ni. Zvezek pa svinčnik sta še vedno preverjena tehnologija.

Bolj važna je lučka! Pod kakim mostom, med troli, je v medli svetlobi presneto težko brat... :D


Samo poglej kako so dobri ratal, maš gor link, moram rečt da če bom kupil, bom eink, bralnik je passe, največ si zapomniš ko bereš, ko delaš beležke zraven...


super, kupi. Ne pa pravljivc prodajat da so bralniki pase. Zakaj točno bi s sabo vlekel 3x dražjo, 2x težjo in bistveno preveliko napravo, če hočem brat knjige?

In še 10ič - eink je tehnologija zaslona, ki se uporablja v tudi v bralnikih. To, da razlagaš da boš kupil eink, namesto bralnika je enako neumno, kot če bi trdil da boš kupil zvezek, ker ne maraš knjig, ker so iz papirja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

a_borlak ::

Res je, eink je tehnologija zaslona, ki ga je eno podjetje uporabilo tudi za svoje ime :).

Sicer pa sem že v eni drugi temi spraševal, Kobo mi občasno ne prikazuje č-jev, pa je zadeva rahlo moteča. Nekako bi rekel, da je težava ali font ali kodna stran, sem s Calibre gledal knjige, kjer je prikazovanje v redu in tam, kjer imam težave, oboje recimo utf-8, edina razlika v samem XMLju, kjer je enkrat xml:lang="sl-SI", drugič pa le "sl". Ga to lahko tako zelo moti ali je še kaj tretjega?

tikitoki ::

Na netu sem videl, da nej bi imeli e bralnike z barvnimi zasloni. Je kdo ze probal kaksnega?

Scaramouche3 je izjavil:

Ales je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Ebralniki so preteklost, njihova prednost je cena...
Eink pa je sigurno nekaj kar gledam, deluje fantastična tehnologija

Lahko koherentno razložiš zakaj tako misliš oz. napišeš kakšno poved zakaj so e-bralniki preteklost?

Saj sem ti dal link, Eink omogoča še pisanje in veliko več, poglej si kaj na primer tak eink daje!
Edino cena je problem!

E-bralniki, o katerih se pogovarjamo, imajo katere ekrane..?

Lej: E Ink..


Ekran nima veze, važno je kakšen je namen in kaj omogoča!
Dejstvo je da je bodočnost ne samo branje ampak kombinacija z pisanjem.
Enako kot stari mobilci proti novim!


Ekrat je poglavitni del tega segmenta. DRugace bi lahko kupili cenejso in bolj zmogljivo tablico.

Enkran*

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Irbis ::

Pri tablicah je problem še velikost. Imam Kindle in InkPad X, in če je le možno, stvari raje berem na Kindlu, ker je priročnejši. InkPad X uporabljam za branje PDF-jev, tehnične stvari, ki se jih ne da lepo zožiti, Biblos in sudoku.

tikitoki ::

Za A4 PDFje je majhen e bralnik res zoprn. Kako velik InkPadX uporablas? 10 incen? Je dovolj, al si zelis 13 incnega?

Tidule ::

Na netu sem videl, da nej bi imeli e bralnike z barvnimi zasloni. Je kdo ze probal kaksnega?


Imel sem v roki bralnika z Kaleido 3 in E Ink Gallery 3 display in so mešani občutki. Predvsem za kaj točno naj bi služil. Za branje stripov, so barve precej sprane, nekonstrastne, ločljivost je nizka in raje vzemem v roke tablico. Tudi zaradi velikosti. Za branje knjig je bistveno predrag, ima opazno slabšo ločljivost in predvsem "neskončno" dolg lag pri listanju.

Bisven problem pa je podobno kot pri remarkable cena. Plačat 4x več za nekaj kar osnovno fukncijo opravlja slabše, bonbončki pa niso ne vem kaj, zame nima smisla.

Tako, da gre za zelo nišen produkt in moraš res dobro vedet zakaj to rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

tikitoki ::

Zakaj bi bila osnovna funkcija slabsa? Crno bela locljiost je enaka (naj bi bila), barve pa so v nizji locljivosti.

Sam rabim za knjige in PDFje, kjer je obcasno barva pomembna.

Cena pa je res rahlo zasoljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Tidule ::

tikitoki je izjavil:

Zakaj bi bila osnovna funkcija slabsa? Crno bela locljiost je enaka (naj bi bila), barve pa so v nizji locljivosti.


Pri obeh zaslonih mi je bil tudi črno/bel tekst občutno bolj spran. Predvsem pa je bil lag drastično večji pri listaju.

za pdf, bo pa še vedno problem tudi sama velikost zaslona. 10" color eink je v katergoriji 800 EUR , kar je za moje pojme totalen overkill, razen za res nišno uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

tikitoki ::

470 eur z amazona

Tidule ::

hvala za popravek. Daš link kaj se dobi za ta denar?

Drugače pa osnoven point je isti. Za 470 EUR moraš precej dobro vedet za kaj to rabiš, ampak to je povsem v sferi vsakega posameznika.

Jaz sem jih imel v rokah in me ne bi prepričala, da bi recimo stripe bral z 470 eur bralnika, namesto z 150 eur tablice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()
««
9 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215546 (1649) bralnik98
»

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3214472 (6961) marko-mb
»

Biblos.si - slovenska spletna knjižnica z e-knjigami (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7628597 (12286) GupeM
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143551 (24851) AgiZ

Več podobnih tem