» »

Katero športno uro?

Katero športno uro?

Temo vidijo: vsi
««
12 / 26
»»

Tsunamii ::

Edino kar mene osebno moti..ker ima Vivoactive 4/s ta crni rob okrog ekrana..kar zgubis precej...ze tako je 4s majhen ekran..a se sploh kaj vidi - razlocno ? Mikavna je Venus ker ima OLED in lepsi ekran..sam je spet vecja ura in za njeno zensko roko prevelika.
Ja Sony chip..kakor berem po forum niso bas zadovoljni uporabniki ...

J.McLane ::

Iz uporabniškega vidika na splošno okrogla ura ni najboljša rešitev, Apple je že vedu zakaj so šli delat kvadratno, okrogle ure so tukaj zgolj in samo še iz naše navade, da je ura na cagarje okrogla.

Mene tudi moti to, da je 4s praktično enako debela kot 4, v čem je smisel? Polar Ignite ali kakšen Forerunner ima v tem smislu boljši form factor. Glavna pomanjkljivost teh "tekaških" ur je pa, da nimajo barometra, torej višino meri GPS.

Vedno bolj gledam za Fitbit Versa 3, bom naslednji teden videl kako se obnese Versa 2, ki sem jo kupil ženi.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

vilonja ::

Forerunner 645 ima barometer, medtem ko cenejša različica 245 pa ne.

MxxW5 ::

Jaz sem prebral (DC Rainmaker) in pogledal (YT) test Coros Pace 2, ki ga je tukaj nekdo predlagal. Čeprav ima, kot kaže, ura za svojo ceno res ogromno funkcij in dobrih lastnosti, je preprosto preveč plastična in (vsaj na slikah in videu) izgleda kot igračka za štiri evre. Načeloma mi je sicer za videz vseeno, ampak pri uri žal ne, saj jo nosim cel dan, tudi v službo. Lahko bi jo imel sicer le za vadbo, za ostalo bi si pa kupil nekaj elegantnejšega, ampak se mi preprosto ne da komplicirati. Rabim športno uro, ki vsaj kolikor-toliko solidno izgleda.

J.McLane ::

vilonja je izjavil:

Forerunner 645 ima barometer, medtem ko cenejša različica 245 pa ne.


Ja ima, ampak je še debelejša, starejša in dražja kot Vivoactive 4/4s.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Tsunamii ::

J.McLane je izjavil:

Iz uporabniškega vidika na splošno okrogla ura ni najboljša rešitev, Apple je že vedu zakaj so šli delat kvadratno, okrogle ure so tukaj zgolj in samo še iz naše navade, da je ura na cagarje okrogla.

Mene tudi moti to, da je 4s praktično enako debela kot 4, v čem je smisel? Polar Ignite ali kakšen Forerunner ima v tem smislu boljši form factor. Glavna pomanjkljivost teh "tekaških" ur je pa, da nimajo barometra, torej višino meri GPS.

Vedno bolj gledam za Fitbit Versa 3, bom naslednji teden videl kako se obnese Versa 2, ki sem jo kupil ženi.


Verse 3 se nisem zasledil pri nas. Drugače po specifikacijah lusna ura.
Poročaj kako se obnese Verse 2 ...

Mah..ko kopujes uro..se posebej za darilo..nisem več pameten. Plus debelina u-r..je orenk..se posebej se to vidi na drobnih zenskih rokah. V roku 2 tednov..bi nekak kaj poiskal..Odločil.
Tusi iz tujine, če je cenejse in da ima garancijo seveda..

J.McLane ::

Versa 3 je bila ravno predstavljena, v prodaji bo od 25. septembra dalje. Ni pa to športna ura v takem pomenu besede kot gre ta tema. Je bolj fitness tracker, ki je dobil vse funkcije športne ure.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

sirotka ::

Tudi sam bom počasi kupil eno igračko. Kako je z natančnostjo Fenix 5plus/6? Na spletu jih kar pograjajo. Kolebam pa načeloma med fenix 5 plus ter galaxy watch 3 in vivactive 4.

koyotee ::

Tsunamii je izjavil:

koyotee je izjavil:

Vivoactive 4, po 7ur gpsa(najvecja natancnost), je bila baterija na 65%.


Super..sicer je tvoj model vecji in posledično večja baterija. Si zadovoljen z njo ?


Edino kar me moti je, da kdaj cakas na povezavo za gps malo dlje, ob zagonu. So pa redni popravki, tako da bodo tudi to verjetno odpravili.

bauci ::

Ali ima še kdo probleme s športno uro in kožo pod uro? Moja ima Fitbit Versa 2 in je koža pod uro (pod senzorjem) čisto rdeča in tudi pod paščkom se pojavi rdečica, ki po par dneh nenošenja ure izgine.

koyotee ::

bauci je izjavil:

Ali ima še kdo probleme s športno uro in kožo pod uro? Moja ima Fitbit Versa 2 in je koža pod uro (pod senzorjem) čisto rdeča in tudi pod paščkom se pojavi rdečica, ki po par dneh nenošenja ure izgine.


Pac alergija na neko kovino verjetno, ima kar nekaj ljudi tak problem, ni nujnu da tocno s to uro.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

buttcrack ::

meni se je občasno to pojavilo pri mi bandih, s stratosom teh težav (še) nimam.

jocoj ::

MxxW5 je izjavil:

Jaz sem prebral (DC Rainmaker) in pogledal (YT) test Coros Pace 2, ki ga je tukaj nekdo predlagal. Čeprav ima, kot kaže, ura za svojo ceno res ogromno funkcij in dobrih lastnosti, je preprosto preveč plastična in (vsaj na slikah in videu) izgleda kot igračka za štiri evre. Načeloma mi je sicer za videz vseeno, ampak pri uri žal ne, saj jo nosim cel dan, tudi v službo. Lahko bi jo imel sicer le za vadbo, za ostalo bi si pa kupil nekaj elegantnejšega, ampak se mi preprosto ne da komplicirati. Rabim športno uro, ki vsaj kolikor-toliko solidno izgleda.
29g - najlažja prava športna ura na svetu. Sanje vsakega resnega atleta. Zakaj misliš, da ima odličen GPS sprejem - zato ker ima tanko in lahko ohišje. Res pa ni to ura, ki bi jo poslovno nosil v službo k obleki.

bauci je izjavil:

Ali ima še kdo probleme s športno uro in kožo pod uro? Moja ima Fitbit Versa 2 in je koža pod uro (pod senzorjem) čisto rdeča in tudi pod paščkom se pojavi rdečica, ki po par dneh nenošenja ure izgine.

Lahko je alergija, večja verjetnost pa so bakterije. Uro je treba poleti, ko švicaš, vsak večer oprati, prav tako predel na roki, kjer jo nosiš. Meni se pojavi rdeč flek pod HR senzorjem le sedaj poleti, ko je vroče in jo včasih pozabim zvečer sneti in oprati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

Tsunamii ::

koyotee je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

koyotee je izjavil:

Vivoactive 4, po 7ur gpsa(najvecja natancnost), je bila baterija na 65%.


Super..sicer je tvoj model vecji in posledično večja baterija. Si zadovoljen z njo ?


Edino kar me moti je, da kdaj cakas na povezavo za gps malo dlje, ob zagonu. So pa redni popravki, tako da bodo tudi to verjetno odpravili.


ŠE enkrat hvala za informacije. To da isce skraja signal se potrpi. Vazno, da ga NE izgubi ter da je natačna. Saj jo bo rabila za hribolazenje..pohode..koelsarjenje in tako naprej. Mogoče bi bila boljša Fenix 6s pro - vendar 650EUR ..hmmm.

Torej...
koyotee
bi se še odločil za vívoactive 4 in si zadovoljen z (MIP) zaslonom ( men tak brezoseben sicer, ampak verjamem da na soncni svetlobi super ) - ali bi šel na Venu, kateri je isti samo, da ima OLED zaslon in seveda malenkost slabso baterijo zaradi zaslona?

Kolebam trenutno... vem, da je precej govora povsod..sam uro bo le imela vsaj par let.. In ja. NAj bi pomerila in videla..vendar bo presenečenje - zato odpade .

Odločit se moram do konca tega tedna .. ali Vivoactive 4s oz Venus. Hmm...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

smile- ::

bauci je izjavil:

Ali ima še kdo probleme s športno uro in kožo pod uro? Moja ima Fitbit Versa 2 in je koža pod uro (pod senzorjem) čisto rdeča in tudi pod paščkom se pojavi rdečica, ki po par dneh nenošenja ure izgine.


Imel enake probleme na amazfit bip in sem jo nehal nositi. S polarjem ali garminom nimam problemov.

kanarin ::

smile- je izjavil:

S polarjem ali garminom nimam problemov.


A ti nosiš na vsaki roki po eno uro ? :))

kanarin ::

kanarin je izjavil:

smile- je izjavil:

S polarjem ali garminom nimam problemov.


A ti pol nosiš na vsaki roki po eno uro ali si samo občasno izmenjuješ obe uri ? :))

vuki ::

Glede povezave gps....
"Improving GPS Satellite Reception
Frequently sync the device to your Garmin Connect™ account:
Connect your device to a computer using the USB cable and the Garmin Express™ application.
Sync your device to the Garmin Connect Mobile app using your Bluetooth® enabled smartphone.
Connect your device to your Garmin Connect account using a Wi‑Fi® wireless network.
While connected to your Garmin Connect account, the device downloads satellite data, allowing it to quickly locate satellite signals."


Če to narediš pred aktivnostjo, signal najde tik-tak.

rawlit ::

koyotee je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

koyotee je izjavil:

Vivoactive 4, po 7ur gpsa(najvecja natancnost), je bila baterija na 65%.


Super..sicer je tvoj model vecji in posledično večja baterija. Si zadovoljen z njo ?


Edino kar me moti je, da kdaj cakas na povezavo za gps malo dlje, ob zagonu. So pa redni popravki, tako da bodo tudi to verjetno odpravili.


Počasna povezljivost vsaj pri meni nekoč ni bila problem in se je pojavila šele z zadnjimi posodobitvami. Mene poleg tega moti še ena stvar, aktivnosti ne moreš dati na daljšo pavzo (npr. med vzponom in sestopom), saj po ne nekaj časa ura sama zaključi aktivnost.

Tsunamii ::

rawlit je izjavil:

koyotee je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

koyotee je izjavil:

Vivoactive 4, po 7ur gpsa(najvecja natancnost), je bila baterija na 65%.


Super..sicer je tvoj model vecji in posledično večja baterija. Si zadovoljen z njo ?


Edino kar me moti je, da kdaj cakas na povezavo za gps malo dlje, ob zagonu. So pa redni popravki, tako da bodo tudi to verjetno odpravili.


Počasna povezljivost vsaj pri meni nekoč ni bila problem in se je pojavila šele z zadnjimi posodobitvami. Mene poleg tega moti še ena stvar, aktivnosti ne moreš dati na daljšo pavzo (npr. med vzponom in sestopom), saj po ne nekaj časa ura sama zaključi aktivnost.


Ufa..to je pa slabo. Tega pri Fenix 6 seriji ni..no..saj je tudi drazja očitno..

GupeM ::

Tudi pri vivoactive 3 music ni tega.

rawlit ::

Jaz prodam svojo Vivoactive 4 (črna), stara 7 mesecev, brezhibno ohranjena, še v garanciji, 210€. Več info zs.

GupeM ::

Resno?

https://www.amazon.de/dp/B07W2Z9MQP?lin...

Za 50 EUR več dobiš povsem novo.

Če vzameš sivo, je celo samo 40 EUR več.

https://www.amazon.de/dp/B07VXR5XVH?lin...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

buttcrack ::

ta je že stestirana in je brez poporodnih krčev :)

rawlit ::

GupeM je izjavil:

Resno?

https://www.amazon.de/dp/B07W2Z9MQP?lin...

Za 50 EUR več dobiš povsem novo.

Če vzameš sivo, je celo samo 40 EUR več.

https://www.amazon.de/dp/B07VXR5XVH?lin...


Orientiral sem se po cenah novih pri nas in ponudbi na Bolhi + pripravljen sem bil ceno še nekoliko spustiti.
Potem pa recimo tako, če koga zanima sprejemam ponudbe zs in bomo uskladili tako, da bo prav.

jocoj ::

Še dva nova Garmin modela prideta ta mesec

Garmin Forerunner 745 (naslednik starega 735XT) in Garmin Venu SQ

Tsunamii ::

Pridi tudi naslednica Vivoactive ? Vsec mi je, ker ni vse na gumbe ampak lahko premikas kot ostale pametne ure po ekranu..kar Vivoactive 4 ima.

Tsunamii ::

Tsunamii je izjavil:

Pridi tudi naslednica Vivoactive ? Vsec mi je, ker ni vse na gumbe ampak lahko premikas kot ostale pametne ure po ekranu ( Touchscreen )..kar Vivoactive 4 ima. Maybe se kaksna sam ne vem..

Jerry000 ::

Da ne odpiram nove teme bi rad samo nekaj vprašal. Imam Forerunner 935. Tečem na en hrib 3x zapored in bi rad meril posamezen čas ampak uploadal kot en dogodek oziroma sum vseh časov (če je na stravi na voljo vpogled v sum časov in posamezne tudi super). Torej za primer, prvič grem na hrib počasi da se ogrejem, drugič grem v hrib in gledam na čas (rad podiram svoj rekord), tretjič spet počasneje. Trenutno se mi šteje čas kot celota, ko stisnem lap gumb mi še vedno teče čas dalje, želja pa je trackat posebej čas vendar bi rad da se zapiše na stravo kot en event in ne trije. Upam da sem razumljivo napisal

weasel ::

Ce prav razumem, lahko pritisnes STOP, nato pa RESUME? Namesto samo lap.

Jerry000 ::

Ne, to ne naredi nič, če stisnem STOP in RESUME mi bo čas naprej tekel normalno. Sem se spomnil da bi mogoče pogledal pod layout prikaz, če ima kakšen pogled na laptime

GupeM ::

V Garmin connect lahko gledaš čase krogov, na Stravo pa še vedno gre kot ena aktivnost, kjer ne moreš videti časov krogov.

buttcrack ::

tako je ja. isto je pri stratosu npr. v lastnenm appu imaš vsega boga, na stravi pa samo komplet.

Badwolff ::

A zna kdo pri samsungovih urah oz v Samsung watch spremeniti tisto, ko ti po vsakem kilometru teka pove lap 1 in pol statistiko?

Jerry000 ::

Aha ok, to pa nisem pogledal ker večino Strava uporabljam. No, še na uri da mi kaže čas posameznega kroga pa bo super :)

GupeM ::

Jerry000 je izjavil:

Aha ok, to pa nisem pogledal ker večino Strava uporabljam. No, še na uri da mi kaže čas posameznega kroga pa bo super :)

Na Vivoactive 3 to lahko narediš. Odpreš željeno aktivnost, poskrolaš čisto do konca in tapneš Laps.

Tukaj pa navodila za tvojo uro:
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp...

sulaco ::

A je tukaj kakšen zadovoljen/jezen uporabnik Suunto 7 ure??

Tsunamii ::

koyotee je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

koyotee je izjavil:

Vivoactive 4, po 7ur gpsa(najvecja natancnost), je bila baterija na 65%.


Super..sicer je tvoj model vecji in posledično večja baterija. Si zadovoljen z njo ?


Edino kar me moti je, da kdaj cakas na povezavo za gps malo dlje, ob zagonu. So pa redni popravki, tako da bodo tudi to verjetno odpravili.


A mi lahko prosim poves, če ima HIKING ..? Ker ne zasledim. Vivoactiv 3 jo namreč Ni imel. Zato si mogel nalozit nek program ala Hike 2...
Ker v prvem planu je nakup ure vecinoma za Hiking /hribi ...
Hvala :D

rawlit ::

Ima "Walk", vsaj jaz izberem to za v hribe. Pogrešal boš možnost začasne ustavitve aktivnosti, mene to izredno moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rawlit ()

Tsunamii ::

rawlit je izjavil:

Ima "Walk", vsaj jaz izberem to za v hribe. Pogrešal boš možnost začasne ustavitve aktivnosti, mene to izredno moti.


Ste omenili ja..skoda res. Pa zelo mi je vsecna ker je touch screen ... moja draga se zguimi na Fenix 6 in podobnih.
Si probal nalozit Hike 2 .. mogoče je tam zacasna ustavitev aktivnosti..? Res mi je cudno, da garmin ura nima Hiking privzeto...kaj s stravo se lahko poveze ?

Ok..sicer malo mimo..ampak: so kaksne druge smart ure..ki imajo svoj GPS chip...do nekih 250EUR..Huawei..samsung in podobni ? In da baterije ne izdihne po 1 dnevu..in GPS vsaj 6h ali več.in potem bomo vsi rekli..pojdi na Fenix 6 :D ;) Sam je zal predrago....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

mikhaair ::

Poglej si zgoraj omenjeno Coros pace 2.

pirat ::

Resno razmislite ali potrebujete športno uro ali si želite pametne ure.
Športne ure (kot npr. Garminove Fenix) imajo gumbe z razlogom. Zadnja stvar, ki si jo pri teku po gozdu s pulzom 170bpm želim, je tapkati in swipe-ati po zaslonu.
Če je prioriteta spremljanje sporočil na telefonu in je športanje ravno toliko da je za zraven potem se pogleda po drugih vrstah ur.

WaterBoy ::

Jaz dolgo gledam kaj bi bilo primerno za mene. Problem je to, da normalno uro nosim v službi, potreboval bi pa nekaj za šport in rekreacijo. Da bi nosil uro med spanjem in tuširanje se mi ne zdi uporabno.
Iščem nekaj za šport ki meri kolikor natančno utrip, natančen gps in da baterija pri uporabi gps-ja ne umre takoj. Pač če greš za par dni v hribe da ni panike z powerbankom in da se lahko poveže z stravo.

Obstaja kaj takšnega na trgu?

Hvala

Badwolff ::

Samsung watch, Apple watch

Aja, vidim par dni v hribe... Težka bo, mogoče amazfit GTR. tam je baterija res nora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

knesz ::

WaterBoy je izjavil:

Jaz dolgo gledam kaj bi bilo primerno za mene. Problem je to, da normalno uro nosim v službi, potreboval bi pa nekaj za šport in rekreacijo. Da bi nosil uro med spanjem in tuširanje se mi ne zdi uporabno.
Iščem nekaj za šport ki meri kolikor natančno utrip, natančen gps in da baterija pri uporabi gps-ja ne umre takoj. Pač če greš za par dni v hribe da ni panike z powerbankom in da se lahko poveže z stravo.

Obstaja kaj takšnega na trgu?

Hvala

Garmin Instinct?

rawlit ::

Tsunamii je izjavil:

rawlit je izjavil:

Ima "Walk", vsaj jaz izberem to za v hribe. Pogrešal boš možnost začasne ustavitve aktivnosti, mene to izredno moti.


Ste omenili ja..skoda res. Pa zelo mi je vsecna ker je touch screen ... moja draga se zguimi na Fenix 6 in podobnih.
Si probal nalozit Hike 2 .. mogoče je tam zacasna ustavitev aktivnosti..? Res mi je cudno, da garmin ura nima Hiking privzeto...kaj s stravo se lahko poveze ?



Hike2 še nisem poskusil, bom ob naslednji priložnosti. S Stravo se poveže in povezava deluje brez težav. Omenjena je bila tudi Amazfit GTR, sem jo imel in prodal nekomu, ki jo je potreboval predvsem kot smart watch in ne kot športno uro. Na tej uri je povezava z GPS že čudež, jaz na roko lahko preštejem aktivnosti, ki sem jih uspešno trackal in potem obupal.

Če bi se touchscreenu lahko odpovedal je po mojem mnenju vredna razmisleka tudi Forerunner 245.

techfreak :) ::

Hike2 ima opcijo pavziranja, nima pa avtomatskega pavziranja, kot ga imajo Garmin aplikacije.

Res mi je cudno, da garmin ura nima Hiking privzeto
Zelijo da posezes po Fenix za pohodnistvo. Podobno kot njihove ure podpirajo ANT+ senzorje, ampak cenejse ure ne podpirajo merilcev moci (powermeter).

J.McLane ::

Še ena nova preprosta budget športna ura Garmin Venu SQ, že prvi test:
https://www.dcrainmaker.com/2020/09/gar...

Manjka barometer, sicer pa za 200€ zgleda čist spodobna zadeva.

Fitbit pa tone globlje, glede na prvi test, ki sem ga prebral za Sense, tudi za Versa 3 ne kaže nič dobrega:
https://www.dcrainmaker.com/2020/09/fit...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

okna ::

Da si malo sposodim to temo glede odločitve ure. Nagledano imam dva primerka katero uro bi imel: huawei watch gt2 ali pa Samsung Galaxy Watch Active 2 ta samsungova ima možnost merjenje krvnega tlaka. Ne morem se odločiti, kaj vi priporočate.

J.McLane ::

A v EU že imajo odobren ta krvni tlak in ECG? Sem mislil da je to omogočeno samo v Koreji.

Sam bi izbral Samsung, ker imam že Samsung telefon in že sedaj z GearFit ta kombinacija deluje odlično. Glavni pomislek mi je baterija, ki zdrži samo dva dni, to pa vemo kako je potem po dveh letih uporabe, ko pride še malo degradacije zraven.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci
««
12 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1071159101 (909) buttcrack
»

Pametna ura

Oddelek: Kaj kupiti
112103 (319) enemon
»

Apple predstavil svojo prvo fitnes uro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
628236 (3144) Mr.B
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310350 (7841) Sharp999
»

Fenix 5X

Oddelek: Šport
193039 (1798) keba

Več podobnih tem