» »

Katero športno uro?

Katero športno uro?

Temo vidijo: vsi
««
5 / 26
»»

jernejl ::

Tudi Fenix 5 plus imajo zemljevide... na amazonu (.es in .co.uk) so po približno 470€.

krefi ::

Razlikw med x in plus?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

jernejl ::

Fenix 5 je starejša serija iz leta 2017 (eden izmed modelov je tudi 5X, ki je precej velik (51mm) in ima tudi zemljevide, medtem ko jih ostali modeli serije 5 nimajo).

Fenix 5 plus pa je novejša serija iz leta 2018 in tudi premore vgrajene zemljevide (vsi modeli te serije to zmorejo).
5 Plus ima za razliko od 5X dodatno še shrambo za mp3-je, podporo za garmin pay in Galileo.

tehnik666 ::

jocoj je izjavil:



Saj Stratos 3 še sploh ni na voljo. Pobirajo šele prednaročila. Gor si pa napisal, da si se že odločil za Fenix 5. Človek, pojdi v trgovino, kot ti je že gor višje en predlagal in sprobaj več ur, da dobiš malo občutek. Ker na spletu bo vsak svoja jajca hvalil.


Na bolhi jo pa nekdo že prodaja..

bf4ed ::

krefi je izjavil:

bf4ed je izjavil:

Mam stratos2 pa mislim da bom tudi 3 nabavil naslednje leto...malo še počakam na teste


Sem pres nakupom stratos 3 pa me zanima kako si kaj zadovoljen z dvojko uro bi rabil predvsem za vsakdanjo uporabo ter pohodnistvo


Stratos2 sem kupil pred 2 meseci, predvsem za test ker mislim stratos3 kupit. Da se malo navadim in vidim kako se obnaša. Meni je zdržala 6,5dni baterija. Po specifikacijah je 5 dni. Res pa da sem jo imel samo kot uro in nisem jo uporabljaj za športne aktivnosti. Mislim jo uporabljat za kolesarjenje, ampak letos še ni bilo priložnosti za test.

V službi jo normalno nosim, dnevno jo sigurno kje poteknem po kakem kovinskem delu. Pa se še ne vidijo nobene praske.
Saj primarno je mišljena za obvestila če dobim klic da opazim.

Sistem je okleščeni android do katerega prez problema dostopaš do map in datotek kot da bi telefon priklopil preko usb.
Dodatne "watch face" enostavno datoteke skopiraš v določeno mapo in deluje normalno.
Malo boljši "obrazi" so pa kot .apk in jih preko terminala namestiš na uro.

Sistem je odziven. Display je pa odličen. Nisem hotel pametne ure, ampak samo pol pametno.

Čakam ko bo stratos3 na voljo, gre se mi predvsem zato ker ima kao boljšo baterijo. In če bo zdržala več kot 8 dni bo že super. Pač enkrat tedensko da bi jo polnil.

Aja tudi če bo kje stratos 2 ali 3 za dobro ceno, nikoli ne kupujte na ebay ali podobne. Ker če dobiš kitajsko verzijo ti nebo delovala z eu app.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

SmeskoSnezak ::

bluefish je izjavil:

V DE pa 420€.

bluefish, si opazil kje 945 za podobno ceno?
@ Pusti soncu v srce... @

bluefish ::

Ne. Saj kakega skrivnega vira nimam - pogledam idealo, geizhals ipd.

hopsy ::

Sem novinec v tem podrocju. Katero uro priporocate za tek po ravnem in za v hrib?

Je pedometer dovolj vsaj priblizno relevanten za merjenje razdalje, tako da nebi potreboval gpsa?

Merjenje srcnega utripa bi se imel (brez prsnega pasa), zaslon je lahko tudi CB ostalo ne potrebujem, torej nekaj enostavnega ampak zanesljivega/kvalitetnega, po moznosti nekje do 100e, se boljse manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hopsy ()

Machete ::

Suunto ima kar hudo znižanje, če je kdo v fazi kupovanja.. Še jutri.

www.suunto.com/sl-si/Campaigns/Black-Fr...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

benx ::

hopsy je izjavil:

Sem novinec v tem podrocju. Katero uro priporocate za tek po ravnem in za v hrib?

Je pedometer dovolj vsaj priblizno relevanten za merjenje razdalje, tako da nebi potreboval gpsa?

Merjenje srcnega utripa bi se imel (brez prsnega pasa), zaslon je lahko tudi CB ostalo ne potrebujem, torej nekaj enostavnega ampak zanesljivega/kvalitetnega, po moznosti nekje do 100e, se boljse manj.


če iščeš tako osnovno, bi jaz pogledal mi band 4 https://www.enaa.com/oddelki/sport/izd_...
od ur polar m200 dobiš za dobrih 100€, ali pa xiaomi verge za še kak € več, ti imata potem že gps in več funkcij.
s pedometri imam izkušnje iz garmina, tam delajo dobro.

zbenko ::

Iščem športno (pol) pametno uro.
Must have:
- merilec srčnega utripa (direkt preko ure)
- štoparica
- merjenje športne aktivnosti (natančna razdalja za tek, kolesarjenje)
- analiza spanca (deep sleep, naps,...) preko mobilne aplikacije
- baterija vsaj 5dni
- Bolj športno eleganten videz, ne izključno športno
- basic povezljivost z telefonom

Je možno kaj takšnega za tam do 250 eur? Kako sta recimo z zgornjimi zahtevami Amazfit stratos 2, ali pa Huawei GT2? Po teoriji bi naj bilo to dovolj.

Najlepša hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbenko ()

          ::

Meni vse to meri Polar Vantage V, vendar je izven tvojega cenovnega ranga. Vantage M je cenejša, ampak ne poznam njenih funkcij.

polde66 ::

Uporabljam Polar Vantage M pa v vseh tvojih zahtevah ustreza. Videz je pa pač stvar okusa. Je pa zelo preprosta ura z preprostimi funkcijami.
polde

otago ::

garmin instinct?

Zgleda bolj kompaktno, hkrati bolj ceneno kot fenix. V tvojem budzetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

chort ::

Če gre še komu na jetra občutljivost modernih touch-screen ur in problem vidnosti ekrana brez back-lighta (in po drugi strani zna cenit rugged g-shock look), predlagam Garmin Instinct. Imam ga cca 1 mesec (black friday fine), dal 200EUR. Dela vrhunsko, brez aktivnosti traja baterija cca 2 tedna, trenutno mi je zdržal dva zaporedna dneva smučanja z GPS prižganim po 6h na dan in imel na koncu še 25% baterije. Prej sem imel Fenix 2, ki je imel brutalno slabo baterijo in ni imel HR.

Otago, res je, Instinct zgleda kot Casio, nihče ne bo spraševal katera ura je to. Je pa narejen vsaj tako kompaktno kot moj bivši Fenix 2, dvakrat sem ga že fino podrsal po betonu, pa se mu zaenkrat še nič ne pozna. Ekran je pa umaknjen globje od krone ure, tako da je tudi s tem zaščiten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

Alfa Dog ::

Ali pa Garmin Vivoactive 4:
https://geizhals.eu/garmin-vivoactive-4...

Mogoče že ima kdo? Kake izkušnje iz prve roke?

Minion1994 ::

Zdravo,

iščem uro do 200€ oz. max 250€ (lahko je tudi rabljena). Uporabljal jo bom za športne aktivnosti kot so: kolesarjenje, tek, pohodništvo in občasno tudi plavanje. Ker pa dosti pogosto igram tudi timske športe (košarka, odbojka), bi bilo priporočljivo, da je zraven HR pas.

Poleg vseh teh funkcij, bi seveda rad uro uporabljal za vsakodnevno uporabo.

Kaj priporočate za ta denar (kot pravim, lahko je tudi rabljena)?

Lp

bluefish ::

rawlit ::

Alfa Dog je izjavil:

Ali pa Garmin Vivoactive 4:
https://geizhals.eu/garmin-vivoactive-4...

Mogoče že ima kdo? Kake izkušnje iz prve roke?


Jaz. Kaj te konkretno zanima? Za enkrat sem zadovoljen, uporabljam predvsem pri teku, na kolesu in v hribih z njo se nisem bil.

Če jo primerjam z Amazfit GTR, mi osebno izgleda slabše, ima slabši zaslon in manj vzdržljivo baterijo. Vendar pa je v vseh pogledih boljša za spremljanje aktivnosti. Gps se poveže instantno in meri natančno.

chort ::

bluefish je izjavil:

https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...

+1

Pas ne pride v kompletu (vsaj pri moji ni).

bluefish ::

Verjetno tak komplet. Recimo tule je naveden: https://www.uhrcenter.de/produkt/garmin...

Gregor5816 ::

"im Lieferumfang enthalten: Lade-/Datenkabel, Kurzanleitung"

Ne vidim, kje bi bilo omenjeno, da je tudi HR pas zraven. Sicer tudi jaz izbiram med FR245, Instinct in Vantage M.

bluefish ::

Uh, moja napača. Sem razumel, da je govor o pasu za zapestje, ne HR 8-O

polde66 ::

Vintage M serija je super. Simpl in ima vse kar potrebuješ. Nima pa HR traku, podpira ga pa. Jaz sem vzel Vintage M in preko bolhe kupil še stari pas z M400 uro za mal dnarja. Lepo sinhroniziral in jo imam kot tako na biciklu pripeto na balanco. Sprejema pa signal z pasu.
polde

Gregor5816 ::

bluefish je izjavil:

Uh, moja napača. Sem razumel, da je govor o pasu za zapestje, ne HR 8-O

Škoda, sem upal, da sem jaz kaj spregledal. :D

Ledenko@64 ::

Pozdravljeni

Skoraj eno leto imam Polar Vantage M. Kupljeno za namen triatlona. Do sedaj so bile 3 veliki upgradi in en ali dva mala fixa.
Imam okrog 7-8 ur treningov na teden in vključeno 24 ure merjenje utripa, pri tem baterija zdrži točno 5 dni. 2 dni pridobim, če vklopim funkcijo, da meri utrip samo ponoči.
Analiza spanca je fantastična, zadnje leto spim najboljše v življenju.
Merilec na roki je super, tako pri teku, kot plavanju in vajah za telo. Nekoliko prihaja do odstopanj na kolesu, saj ko držiš balanco, stiskaš zapestje in se hitro pozna, da ne pokaže realnega pulza...imam rešeno kot polde z h7 pasom od m400 ure.
Super je cardio load status, ki me pazi, da se ne preforsiram.
Najboljši del je Polar flow online aplikacija, kjer so zelo dobri treningi za 5,10,21 in maraton. Žena je že kar nekaj maratonov pretekla brez poškod. Fajn bi bilo če bi bili še za trialon :/
Uporabljam pa season planer, ki se fantastično sinka z uro in te drži v planu, kot si si ga zastavil in zapisal.

Stala je 220€, primerljiva pa po uporabnosti z tistimi za 500+
my 2c
.::..::.@Mac.::..::.

Groot ::

Za vse, ki izbirate med več urami, priporočam da preverite še stran https://www.dcrainmaker.com/ kjer se najdejo res dobre analize praktično večine najbolj razširjenih ur.

polde66 ::

Pozabil dodat, če hočeš imeti še klice in sporočila na uri to Polar vintage M omogoča. Prav tako kot vse resne ure tudi povezavo z Stravo.
polde

retard ::

Bilo je govora od Garmin vivoactive 4. Meni se tudi ta ura dopade, vendar me zanima če je vredno odšteti skoraj 2x cene vivoactive za forerunner 945 ki ponuja nekaj več funkcji, ki me sicer zanimajo da bi jih imel na uri (stanje vadbe, obremenitev pri vadbi, trening effect, recovery, itd...). Največ se ukvarjam z gorskom kolesarstvom, za katerega ima forerunner 945 tudi nekaj funkcij več. Uro bi uporabljal tudi za "merjenje" vadbe v fitnesu (vem da je ta to najbolje met prsni pas, vendar ta nou HR senzor pri garminu je zame good enough), potem pa se ostali športi; tek, pohodništvo, učasih plavanje, smučanje itd.

Skratka sem tak človek, ki ga zanese in se preveč osredotočim na specifikacije, za katere ne vem če jih bom v končni fazi sploh potreboval, oz ali se splača odšteti toliko več denarja za take dodatne specifikacije. Ali pa obstaja kaka ura od garmina ki pade vmes v ta price range (forerunner 245, venu, teh se nisem dovolj preučil) ki ma več funkcij, vendar ne previsoke cene.

kaj menite vi?

nekikr ::

stanje vadbe, obremenitev pri vadbi, trening effect, recovery, itd...).

Zelo dobra stvar - prvi teden. Potem tega nikoli in nikdar več ne boš pogledal, ker je neuporabno in predvsem ni točno toliko, da bi se lahko kakorkoli na to zanesel.

Uro bi uporabljal tudi za "merjenje" vadbe v fitnesu

Ne, ne boš je uporabljal za to. Ker ne deluje, "good enough" je tako, kot bi imel števec na kolesu, ki bi bil na 10km/h natančen. Pogledal bi ga prvi teden trikrat, potem pa nikdar več.

1001 stvar je super, ko kupuješ, da se lažje ločiš od tistih evrov, na koncu pa čisto nič od tega ne uporabljaš razen tistih treh osnovnih funkcij.

twom ::

Eno vprašanje, zakaj ura ob vgrajenem gpsu rabi še barometer? Ali GPS ne določi by default tudi višino z enako natančnostjo kot lokacijo?

Groot ::

twom je izjavil:

Eno vprašanje, zakaj ura ob vgrajenem gpsu rabi še barometer? Ali GPS ne določi by default tudi višino z enako natančnostjo kot lokacijo?


Ne, GPS ni niti približno enako natančen. Sem to preveril tudi že večkrat v praksi s primerjavo svojega Suuntota, ki ima barometer, z več Polar in Garmin urami, ki ga niso imele. Razlike so bile lahko kar občutne, sploh ob konstantnem premikanju.

Pa da ne bo zmote, barometer ni nujen za nekoga, ki gre morda dvakrat na leto v hribe oziroma mu podatek o višinski razliki na splošno ni pomemben. V tem primeru ti je lahko morda barometer edino jeziček na tehtnici, če se npr. odločaš med dvema cenovno primerljivima urama.

twom ::

Še nekrat... GPS s triangulacijo določi točko v prostoru, xyz, to pomeni tudi višino, poleg zemjepisne širine in dolžine. Moje vprašanje je zakaj potem višina ni točna? Ali je potem tudi xy točka samo relatvina in ne absolutna in bi jo rabil kalibrirat...?

techfreak :) ::

Suunto ocitno uporablja GPS in barometer za ugotavljanje visine: https://www.suunto.com/sl-si/Support/fa...

broken/link ::

samo na določenih modeli. piše v linku. tako kot drugi proizvajalci.

mikhaair ::

twom je izjavil:

Še nekrat... GPS s triangulacijo določi točko v prostoru, xyz, to pomeni tudi višino, poleg zemjepisne širine in dolžine. Moje vprašanje je zakaj potem višina ni točna? Ali je potem tudi xy točka samo relatvina in ne absolutna in bi jo rabil kalibrirat...?

GPS ima odstopanja par metrov sedaj, bo ze kdo pravilno povedal, ko je prisel v prosto uparobo vem da je bilo odstopanje +- 100 metrov in 20 ali 50 po višini. Sedaj je natančnejši. V hribih je nekaj metrov levo/desno lahko velika razlika v višini. Zakaj dandanes barometer.
Mogoče za majhen delček uporabnikov. Dejansko ti ne pove višina, ampak zračni tlak. Kako posamezniku to služi, ali za višino ali napovedovanje vremena. V sami uri pa za natančnejše določanje višine. Ko tavaš nekje v megli, ter na določeni višini iščeš razcep poti, zna biti odločilno.
Na planinskih tablah z označeno višino pa koregiraš nastavitev tlaka oz. višine, glede na spremembe si poustvariš vremensko sliko.
Marsikdo to ceni, večini pa ni potrebno. Kje še je uporabno, pa naj kdo doda.

chort ::

GNSS višine so običajno dva do trikrat slabše natačnosti v primerjavi s horizontalno lokacijo. Nekaj o tem povedo DOP (dillution of precision) faktorji, ki se jih da ogledat tudi v katerem od naprednejših telefonskih GPS appov.
Razlog za manjšo natančnost GNSS višin je predvsem slaba geometrija - sateliti z najboljšim sprejemom in najmanjšim vplivom ukrivljanja signala v atmosferi (zakasnitve) so tisti, ki so v stožcu nekaj deset stopinj od lokalne vertikale.
Barometrično višinomerstvo je lahko zelo natančno in uporabno za merjenje relativno hitrih sprememb višine za nekaj metrov (nadstropje), in ni podvrženo napakam s kratko periodo kot so GNSS višine. Problem barometričnih senzorjev pa je drift zaradi vpliva vremenskih sprememb, zato potrebujejo redno umerjanje na pravilno višino. To se lahko naredi tudi s pomočjo GNSS višin, koristilo bi pa, da bi imela ura možnost povprečenja višine v 5 min, da se vsaj malo izniči bias geometrije konstelacije. Po pravici povedano pa dvomim, da katera od ur trenutno to ima.

krisspace ::

Pozdravljeni.

Se opravičujem v štartu, ker vseh objav nisem prebral in lahko, da je že kdo odgovoril.
Kupujem športno uro..rang do 300€. Trenutno zmaguje model:
- Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro Stealth (v IT in DE je cena 299€)
1. Obstaja kaj primerljivega in ceneje?
2. Kaj boljšega za isti denar?

Hvala za odgovore in pomoč

twom ::

Katero športno uro mi predlagate?

Zanima me predvsem kvaliteten heart rate monitor, po možnosti brez paščka in merjenje blood oxygen saturation (SpO2), in spremljanje spanca. Sledenje poti mi v tem trenutku ni pomembno.
Dobra aplikacija ali vmesnik, da lahko vidim vmesne čase. Pri Sportracker app na telefonu me moti, da za nazaj ne morem pogledati vmesnih časov. Morda bi moral pogledat kaj shrani v oblak?
Šport je pa nogomet, badminton, kakšen hribček. Če se je treba odločati med nenatančnim hrm ali paščkom, raje izberem pašček.

Glede cene pa še niham med osnovno in kaj bolj naprednega.

nekikr ::

A zadnjih 5 strani pa ne bi prebral?

polde66 ::

Nima časa
polde

Kvinta ::

Vrjetno ga ne zanimajo ure iz leta 2018 kakor tudi mene ne :|

buttcrack ::

Amazfit stratos 3 je na GB trenutno 173$

kuglvinkl ::

Garmin Fenix 6.
Your focus determines your reallity

Alamar ::

twom je izjavil:

Katero športno uro mi predlagate?

Zanima me predvsem kvaliteten heart rate monitor, po možnosti brez paščka in merjenje blood oxygen saturation (SpO2), in spremljanje spanca. Sledenje poti mi v tem trenutku ni pomembno.
Dobra aplikacija ali vmesnik, da lahko vidim vmesne čase. Pri Sportracker app na telefonu me moti, da za nazaj ne morem pogledati vmesnih časov. Morda bi moral pogledat kaj shrani v oblak?
Šport je pa nogomet, badminton, kakšen hribček. Če se je treba odločati med nenatančnim hrm ali paščkom, raje izberem pašček.

Glede cene pa še niham med osnovno in kaj bolj naprednega.

Najbolj kvaliteten HR monitor imajo načeloma zadnji modeli Polarja, tudi zadnji modeli Garmina imajo izboljšan senzor. Najbolj natančen HR pas je definitivno Polarjev H10 ali H9, če ne rabiš vseh dodatnih funkcij, ki ji omogoča H10. Najbolj napreden algoritem in aplikacijo za spremljanje spanca ima prav tako Polar Vantage serija (Nightly Recharge). SpO2 je še precej v povojih in ni na ustreznem nivoju pri športnih ura (opcija so Garminovi modeli višjega ranga), ker te ure pač niso medicinski pripomočki.
Tako da na podlagi opisanih zahtev je priporočljiva ura Polar Vantage M. Če denar ni problem in rabiš bolj premium izdelavo ter barometer za hribe, potem pride v poštev Polar Vantage V. Lahko pa še malo počakaš, ker bo kmalu zunaj nov outdoor Polarjev model Grit X.

Pri Garminih je tako, da imajo ogromno funkcij in 3rd party aplikacij, ki pa jih večina po začetnem navdušenju ne uporablja. Pomembne so osnove, preglednost in zanesljivost zato preferiram Polar in Suunto.

Budget opcija je seveda Amazfit Stratos 2 ali 3, ki za malo denarja ponuja precej, vendar zagotovo ne na nivoju velikih treh.

twom ::

Alamar je izjavil:

...
Hvala :)

otago ::

Fenix 5 nima moznosti prikaza kart. Lahko pa ti med vadbo (npr. aktivnost kolesarjenje) prikazuje opravljeno pot. Je kdo poskusil naloziti .shp obcinskih meja (oz. drugo) gor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

twom ::

Če prav zastopim, Polar Vantage ni smart watch v klasičnem pomenu, je bolj samo napreden heart rate monitor?

Alamar ::

Klasična športna ura, ki ima tudi funkcije pametne ure, kar imajo danes praktično vse športne ure, razen mogoče najosnovnejših modelov. Če hočeš pa izključno pametno uro, potem nisi v pravi temi in tudi pri teh urah ne boš dobil tako zanesljive podatke o srčnem utripu. Res pa je, da lahko Polarjev pas H10 priklopiš na praktično vsako uro, ki podpira BT protokol, kar je navsezadnje lahko tudi telefon, ki ga dnevno uporabljaš.

m0LN4r ::

Jaz imam izkusnje samo z Galaxy Active 1 in 2, sicer je bolj smart, kot sport, ampak ima odlicne lastnosti za sport tudi, pa upajmo, da pride kmalu EKG update, kot za apple.
Edino kaj je problem teh ur je Tizen in Aplikacije, ki niso od Samsunga, so pac nezanesljiv drek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
5 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1071159003 (811) buttcrack
»

Pametna ura

Oddelek: Kaj kupiti
112102 (318) enemon
»

Apple predstavil svojo prvo fitnes uro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
628230 (3138) Mr.B
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310341 (7832) Sharp999
»

Fenix 5X

Oddelek: Šport
193039 (1798) keba

Več podobnih tem