» »

Katero športno uro?

Katero športno uro?

Temo vidijo: vsi
««
3 / 26
»»

polde66 ::

Pas za Suunto stane 40 eur, pas za polar pa 10 eur. Pa z vsakodnevno uporabo pri Suunto kar gre v enem letu (pa kak mesec).
polde

I_dule ::

Ko so ravno paščki omenjeni: žena ima uro Vivoactive 3 bele barve. Že pred nakupom ure je imela namen kupiti tudi usnjenega, seveda v prepričanju, da ga bo možno nabaviti v večih barvah, a možni sta le temnejša in malce svetlejša rjava barva. Cena 6O eur! Ker pride v poštev pašček za hitro odstranitev, ne vem, če je možen nakup neoriginala v drugih barvah?

Jerry000 ::

I_dule je izjavil:

Ko so ravno paščki omenjeni: žena ima uro Vivoactive 3 bele barve. Že pred nakupom ure je imela namen kupiti tudi usnjenega, seveda v prepričanju, da ga bo možno nabaviti v večih barvah, a možni sta le temnejša in malce svetlejša rjava barva. Cena 6O eur! Ker pride v poštev pašček za hitro odstranitev, ne vem, če je možen nakup neoriginala v drugih barvah?

Poglej aliexpress, imajo tudi takšne paščke (za garmin, stratos 2,...)

polde66 ::

Kar se tiče neoriginal paščkov za garmine in Suunto ure je Aliexspres ok, vendar nikoli ne veš kaj dobiš. Poglej po takih štacunah, kjer je precej kupcev in dobri odzivi. Sam sem ga tudi za Suunto Ambit Peak 3 preko Aliexpresa in moram rečt da sem zadovoljen. Mislim da je bil okoli 8 eur.
polde

Jerry000 ::

Za pašček 60EUR je nategancija po mojem mnenju...ne vem zakaj tako ekstremno navita cena. Če bi bil 20 bi reku ajde, še vedno veliko ampak ok...ne pa 60 -.-

nekikr ::

Zato jim pa pokažeš sredinca in naročiš iz Aliexpressa za 5 dolarjev. Jaz sem za Garmina kupil vsaj 20 različnih, za ceno dveh požegnanih Garminovih.

Jerry000 ::

Mam vprašanje. Malo gledam Garmin forerunner 935 in Suunto 9 lime. Suunto. Če sem pravilno bral, 935 ima barometer medtem ko Suunto 9 Lime nima. Zanima me kera od teh dveh ur se obnese v fitnesu? Imam različne športe kot so tek, trail tek, hribolazenje, kolesarjenje, fitnes,...zato iščem takšno multi purpose športno uro. Zakaj lime in ne suunto 9 baro? Ker mi je všeč tista zelena barva pasu in ker ima Lime klasični pas medtem ko baro ima tistega "fiksnega" kar mi ni všeč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Vrocipes ::

Jerry000 je izjavil:

Mam vprašanje. Malo gledam Garmin forerunner 935 in Suunto 9 lime. Suunto. Če sem pravilno bral, 935 ima barometer medtem ko Suunto 9 Lime nima. Zanima me kera od teh dveh ur se obnese v fitnesu? Imam različne športe kot so tek, trail tek, hribolazenje, kolesarjenje, fitnes,...zato iščem takšno multi purpose športno uro. Zakaj lime in ne suunto 9 baro? Ker mi je všeč tista zelena barva pasu in ker ima Lime klasični pas medtem ko baro ima tistega "fiksnega" kar mi ni všeč


Samo za info, pred nekaj dnevi so se že pojavili leaki za Forerunner 945, mogoče se ti splača počakati par dni, da vidiš kakšne bodo razlike napram 935.

Jerry000 ::

Vrocipes je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mam vprašanje. Malo gledam Garmin forerunner 935 in Suunto 9 lime. Suunto. Če sem pravilno bral, 935 ima barometer medtem ko Suunto 9 Lime nima. Zanima me kera od teh dveh ur se obnese v fitnesu? Imam različne športe kot so tek, trail tek, hribolazenje, kolesarjenje, fitnes,...zato iščem takšno multi purpose športno uro. Zakaj lime in ne suunto 9 baro? Ker mi je všeč tista zelena barva pasu in ker ima Lime klasični pas medtem ko baro ima tistega "fiksnega" kar mi ni všeč


Samo za info, pred nekaj dnevi so se že pojavili leaki za Forerunner 945, mogoče se ti splača počakati par dni, da vidiš kakšne bodo razlike napram 935.

Nekaj sem videl ja, samo to bohve kdaj bo releasan :). Pa vrjetn bo dosti dražja. Me pa firbec kakšna bo :). Me pa vseeno zanima glede mojega vprašanja in glede na navedene ure

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

kuglvinkl ::

A niso na jesen releasi?
Your focus determines your reallity

Vrocipes ::

kuglvinkl je izjavil:

A niso na jesen releasi?


Glavnina, zgleda da ja, ampak so izjeme:

https://garmin.hqprod.businesswire.com/...
https://garmin.hqprod.businesswire.com/...
...

Skyman ::

Zdravo!

Malo sem prebral to temo ter opazil da priprocate oz vsaj vecina glasov je bila za vivoactive 3(garmin)Sam osebno sem gledal foreruner 645"navadna" in ne music.Glede na do da jo dobis za cca 320€ me zanima ce ima kdo kaksno mnenje o tej uri.Uporabljal bi jo predvsem za tek,smucanje,plavanje obcasno kolo.Seveda pa tud Garmin pay je dobrodošla funkcija.Je potem kaksna opcija da se kasneje doda kaksna glasba gor ali je to samo na "MUSIC"ediciji ta funcija.Naceloma mi glasba ne predstavlja neke odlocilne fukncije na sami uri,bi pa bilo lepo če bi v prihodnosti kaj v tej smeri zamikalo,da mi nebi bilo treba neko novo zadevo kupovati.Glede budgeta sem gledal tam do max 645 serije cca 320€ "musik" je tam 360€+ oz je razlika cca 50€.Ostale garmin ure ala "FENIX" 945 serija mi je ze kar malo overkill za navadnega rekreativca

Hvala za odgovore

neo5468 ::

Ravno 1 mesec nazaj je Garmin osvežil Forerunner serijo z 45, 245, 245 music in 945. V sloveniji dobiš 245 za 290€, music verzijo pa za 340€ in sicer v intersportu mislim da jih imajo. Če bi rabil nadgraditi svojega garmina, bi definitivno vzel 245. Zgleda odlično. Poglej kakšen review, če ima vse funkcije, ki jih potrebuješ. FR 645 je dosti starejši model, releasan februarja 2018. Vivoactive 3 se pa jaz ne bi niti dotaknil, ker ima zaslon na dotik. Ko tečeš, je dosti lažje pritisnit na gumb, zato bom vedno ostal pri Forerunner.

x4en0n ::

V Hervisu je trenutno Foreruner 235 znižana na 180€. KLIK

SmeskoSnezak ::

Kako se obnesejo te ure pri fitnesu? Ali kaj se priporoca za stetje porabljenih kalorij, da bi bilo zelo avtomatizirano?
Smesni
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

gafna ::

POzdravljeni,
kaj pa menite o uri Garmin Fenix 5 za ceno 350 eur. Se jo splača vzeti ali priporočate katero drugo?
Imel bi jo za plavanje, potaplanje na dah in občasno kolesarjenje.
LP Grega

Invictus ::

Fenix 5 je kul, sploh ko so popravili software glede porabe baterije.

Sam jo imam za tek in kolesarjenje, plus zimske športe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

otago ::

Fenix 5 je super. Kupil za hribe in namen ponovnega laufanja. Walk, Run, Hike delujejo bp. Na UI se hitro navadis. Connect App se 1-2-3 sinhra z androidom, preko Connect IQ pa lahko nalozis widget-e in razlicne izglede ure (clock faces). Pa se zgleda lahko kot klasicna ura, ce zanemaris plasticni pas. Berem, da baterija zdrzi cikel 300 polnenj.

Ce imas manjso roko, morda 5S, ampak bo okrog 380-400.

350 je trenutna cena na Ebayu za crno-srebrno verzijo, preko avkcij lahko dobis za 300. Review-e imas na Tekaskem forumu.

Za moje potrebe je overkill, ampak ce bi rad imel klasicni izgled ure, 50-100eur viska ni problem, je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

jernejl ::

Fenix 5 je danes na amazonu v (prime) akciji za 300€.
https://www.amazon.es/dp/B01N7J9APR

Jerry000 ::

Fenix 5 ali forerunner 935...baje da ni razlike med tem dvem, neke malenkosti samo baje. True? Sedaj imam 935, ampak tale ponudba je mikavna za menjavo :D

Alamar ::

Nima smisla. Sedaj se vzame F945, če hočeš top Garmin model z vsemi funkcijami in izboljšavami, oziroma 245 za običajno rekreativno uporabo. Vsi ostali modeli so seveda znižani vsepovsod do odprodaje zalog.

kuglvinkl ::

Na prime day sem nabavu fenix 5 plus za 430e. Vivosport se mi je namrec odtrgal pascek... star 8 mesecev.
Your focus determines your reallity

          ::

Sem hotel odgovarjati na en post o težavah s Polarjem, pa je izginil. Avtorja prosim če se mi oglasi na ZS.

polde66 ::

Jaz imam Polar Vintage M. Nič posebnega ampak točno to kar meni odgovarja. Glede na prejšnje modele je pa sorazmerno drag (M400 ali M460), lahko bi se cena sukala okoli 200 pa bi bilo ok. Ima hiter GPS, nastavljive športe, aplikacija in povezljivost sta ok. Preprosta ura z kar dolgo avtonomijo baterije.
polde

          ::

Jaz sem tudi zadovoljen z Vintage V, ima vse kar rabim, ampak prej se je omenjalo nekaj v zvezi z nedelovanjem nekaterih funkcij na Flowu.

   -S\/\/-   ::

Sem ti na ZS opisal problem, stroga roka cenzure očitno ne dovoli pisati o težavah športne ure.

Alamar ::

Vantage V je bil 220 funtov dva dni nazaj preko Amazon UK prime. Top cena za tako uro. Vantage M pa 155 EUR na nemškem Amazonu. Žal je ponudba že pošla.

Obe uri dobita jeseni obširno nadgradnjo.

          ::

220 funtov je super cena. Novosti za jesen sem videl, najbolj se mi dopade analiza regeneracije med spanjem.

Skyman ::

kuglvinkl je izjavil:

Na prime day sem nabavu fenix 5 plus za 430e. Vivosport se mi je namrec odtrgal pascek... star 8 mesecev.


Poštena cena sam sem gledu do max 350€ foreruner 645 kej vec mi je kot neki rekreativec overkill,ampak za 430 fenix 5 plus bi se stegnil

SmeskoSnezak ::

Je vec ur , ki so podobne ali pa se bolse od Wristband2 Atlas?
Primerjava z FitBit Surge: https://old.atlaswearables.com/wristban...
@ Pusti soncu v srce... @

Groot ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Je vec ur , ki so podobne ali pa se bolse od Wristband2 Atlas?
Primerjava z FitBit Surge: https://old.atlaswearables.com/wristban...


Glede ne hiter pregled je definitivno zelo veliko boljših ur, seveda odvisno kaj točno si želiš ;)

Sicer ne vem kaj so tvoji cilji/želje, ampak ta ura izgleda praktično striktno namenjena fitnesu oziroma najbrž primarno crossfitu.

SmeskoSnezak ::

Groot je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Je vec ur , ki so podobne ali pa se bolse od Wristband2 Atlas?
Primerjava z FitBit Surge: https://old.atlaswearables.com/wristban...


Glede ne hiter pregled je definitivno zelo veliko boljših ur, seveda odvisno kaj točno si želiš ;)

Sicer ne vem kaj so tvoji cilji/želje, ampak ta ura izgleda praktično striktno namenjena fitnesu oziroma najbrž primarno crossfitu.

Treba se nekaj za fitnesarjenje primarno, ostali sporti so bolj kot ne dodatni "bonus".
@ Pusti soncu v srce... @

polde66 ::

polde

Tsunamii ::

Zdravo.

Prosim za nasvet. Žena bi si rada kupila sportno uro. Predvsem hribolazenje ( le tega precej izvaja..) delno tek in za normalno uporabo. Naj bi bila dovolj mobilna z njo. In ker nima Xenine roke( zapestja..) odpadejo nad 46mm.
Avtonomija je zazeljena vsaj 10h v polnem GPS nacinu zaradi hribolazanja. Gledam od Suunto, Garmin in Polaris. Obvezno dober GPS sprejemnik in merilnik srcnega utripa na zapestju. Vendar ker sem out/nOOb glede tega me zanima, če ima kdo kakšne izkusnje oziroma nasvet.

Hvala.

seminal ::

Garmin vivoactive 3, samsung galax watch odpade ker nima takšne avtonomije.

Groot ::

Tsunamii je izjavil:

Zdravo.

Prosim za nasvet. Žena bi si rada kupila sportno uro. Predvsem hribolazenje ( le tega precej izvaja..) delno tek in za normalno uporabo. Naj bi bila dovolj mobilna z njo. In ker nima Xenine roke( zapestja..) odpadejo nad 46mm.
Avtonomija je zazeljena vsaj 10h v polnem GPS nacinu zaradi hribolazanja. Gledam od Suunto, Garmin in Polaris. Obvezno dober GPS sprejemnik in merilnik srcnega utripa na zapestju. Vendar ker sem out/nOOb glede tega me zanima, če ima kdo kakšne izkusnje oziroma nasvet.

Hvala.


Žensko športno uro je relativno težko dobiti, saj je modelov, ki vsaj izgledajo ženski primerno, zelo malo. Bolj kot ne ti ostane že omenjeni Garmin Vivoactive 3 in pa posamezni modeli od Suunto. Bistvena razlika med znamkama je v tem, da imajo Suunto ure praviloma daljšo avtonomijo, vendar osnovni modeli pogosto nimajo barometra (bolj natančno merjenje višine). Garmin Vivoactive 3 na drugi strani pa ima barometer, vendar je avtonomija malce slabša.

Glede na lastne izkušnje, ko je punca kupovala športno uro, je najbolje, da gre poizkusiti več potencialnih ur in se nato odloči na tej podlagi.

Alamar ::

Garmin 645 ali Vivoactive 3, če hoče nujno barometričen višinomer. Garmin 245 ali Polar Vantage M. če ni nujen barometričen višinomer. Vsi našteti so dokaj primerni za ženske roke in nekje srednji razred športnih ur.


Mimogrede, jutri naj bi bil predstavljen novi Stratos 3, naslednik zelo popularne športne ure in še ena manj športno usmerjena ura od Huamija.

polde66 ::

https://www.gearbest.com/smart-watches/...
luštna urca, nezahtevna baterija zdrži lepo, amoled zaslon cena sprejemljiva, nosi jo žena in je zadovoljna z njo. Osnovne funkcije nastavitev klicev in sms sporočil. Baterije novejše in se polnijo nekje na 20 dni.

https://www.gearbest.com/smart-watches/...
novejša urca 42mm, 14 dni povprečne uporabe,
https://www.polar.com/sl/vantage/m
to uporabljam sam, nezahtevna simpl ura ki bi bila za žensko kar malce velika, ampak je zaradi tega lepo pregledna.
https://www.intersport.si/polar-ignite-...
novejša, cenejša kaj pa ostalo pa ne vem.

https://www.gearbest.com/smart-watches/...
večja sestra z 24 dni zmožnostjo baterije.

Preglej teste po youtubu. Niso povsem športne ure so pametne športne ure.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

49106 ::

Pri garminu 245 se zatikajo gumbi.

Tsunamii ::

Groot je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Zdravo.

Prosim za nasvet. Žena bi si rada kupila sportno uro. Predvsem hribolazenje ( le tega precej izvaja..) delno tek in za normalno uporabo. Naj bi bila dovolj mobilna z njo. In ker nima Xenine roke( zapestja..) odpadejo nad 46mm.
Avtonomija je zazeljena vsaj 10h v polnem GPS nacinu zaradi hribolazanja. Gledam od Suunto, Garmin in Polaris. Obvezno dober GPS sprejemnik in merilnik srcnega utripa na zapestju. Vendar ker sem out/nOOb glede tega me zanima, če ima kdo kakšne izkusnje oziroma nasvet.

Hvala.


Žensko športno uro je relativno težko dobiti, saj je modelov, ki vsaj izgledajo ženski primerno, zelo malo. Bolj kot ne ti ostane že omenjeni Garmin Vivoactive 3 in pa posamezni modeli od Suunto. Bistvena razlika med znamkama je v tem, da imajo Suunto ure praviloma daljšo avtonomijo, vendar osnovni modeli pogosto nimajo barometra (bolj natančno merjenje višine). Garmin Vivoactive 3 na drugi strani pa ima barometer, vendar je avtonomija malce slabša.

Glede na lastne izkušnje, ko je punca kupovala športno uro, je najbolje, da gre poizkusiti več potencialnih ur in se nato odloči na tej podlagi.



Hvala ti.
Vazno da imas svoj modul GPS..da ni odvisna od telefona. Ja tudi Garmin Vivoactive 3 imava v opciji. PA tudi malo visji rang GARMIN FENIX 5S => kako se ta obnese ? Tam tam glede avtonomije z Vivoactive 3. kaksan vecja prednost ? Je pa dobavljiva v belibarvi, kar bi jo naredilo nekak zensko uro. 8-) =>> kako se obensejo programi. Do zdaj ej vajena ala SportTracker in Stravo. Kakor vidim GArmin nima podprtih teh dveh aplikacij.

Glede Suunto 5 in 9 pa je ze prevelika. Torej 46mm..odpade. Suunto 3 Fitness deluje preko telefona GPS => Odpade potem.

Alamar je izjavil:

Garmin 645 ali Vivoactive 3, če hoče nujno barometričen višinomer. Garmin 245 ali Polar Vantage M. če ni nujen barometričen višinomer. Vsi našteti so dokaj primerni za ženske roke in nekje srednji razred športnih ur.


Mimogrede, jutri naj bi bil predstavljen novi Stratos 3, naslednik zelo popularne športne ure in še ena manj športno usmerjena ura od Huamija.


Hvala ti.
Ja barometričen višinometer je nujen. Garmin Forerunner 645 in Vivoactive 3 imata kaksno razliko ?

polde66 je izjavil:

https://www.gearbest.com/smart-watches/...
luštna urca, nezahtevna baterija zdrži lepo, amoled zaslon cena sprejemljiva, nosi jo žena in je zadovoljna z njo. Osnovne funkcije nastavitev klicev in sms sporočil. Baterije novejše in se polnijo nekje na 20 dni.

https://www.gearbest.com/smart-watches/...
novejša urca 42mm, 14 dni povprečne uporabe,
https://www.polar.com/sl/vantage/m
to uporabljam sam, nezahtevna simpl ura ki bi bila za žensko kar malce velika, ampak je zaradi tega lepo pregledna.
https://www.intersport.si/polar-ignite-...
novejša, cenejša kaj pa ostalo pa ne vem.

https://www.gearbest.com/smart-watches/...
večja sestra z 24 dni zmožnostjo baterije.

Preglej teste po youtubu. Niso povsem športne ure so pametne športne ure.


Hvala ti !

Polaris Vantage M in tudi V sem gledal. Zelo lepe ure ! Edin skrbi me ker so 46mm.. obe varjanti. Kako se obnese...? V ima napram M se barometicen visinomer, kar jo naredi privlacno.
Polar IGNITE privlacna ura. tudi cenovno. Sicer nima barometicen visinomer, kar si je nekak zapicila, da naj bi to opcijo ura imela.

HVALA => VSEM !

Super ste ker ste tako hitro priskocili na pomoč z nasveti ! VEm da bo potrebno v trgovino in pomerit ter v zivo pogledat. Vendar z vaso pomocjo bomo naredili ozji izbor !

Vazno da ima ura res dober GPS sprejemnik, baterijo ( kolikor je mozno glede na to, da ni debelinka za zenske..) in visinomer!

Prihaja kaj novega v tem letu..da bi bilo potrebno počakati ? Uro kupujem ženi za obletnico..in naj bo ura , ki bo vsaj enkaj časa trajala..,kolikor lahko te elektronske sploh..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

kontra ::

Ali je mogoče že kdo nabavil tole uro in kako se obnese?
https://www.gearbest.com/smart-watches/...
tečnoba

kuglvinkl ::

Ce je spaga, fenix 5s. Za belo barvo pa poglej, a ne.
Your focus determines your reallity

Gagarin ::

Garmin fenix 5s (plus ali navadna, ne plus se dobi precej ceneje) bela z naskokom najbolje. Ekran ni amoled in se posledično v dobri, močni svetlobi najbolje vidi, kar je za zunanje športe seveda fajn. Pa always on je, kar pri amoledskih precej zmanjša avtonomijo. Pa Strava na Garminih seveda laufa, povežeš Stravo s Connect pa se ti avtomatsko prenaša. Nekaj se sicer govori da bo jeseni prišla ven fenix 6, sam vprašanje, pa cena bo pojačana.

Groot ::

Se strinjam, da če ti je cenovno ok in ženi ugaja, je Fenix 5s najboljša izbira. Če bi sam še sedajle kupoval ponovno uro, bi najbrž zamenjal Suunto s Fenix 5.

Tsunamii ::

Groot je izjavil:

Se strinjam, da če ti je cenovno ok in ženi ugaja, je Fenix 5s najboljša izbira. Če bi sam še sedajle kupoval ponovno uro, bi najbrž zamenjal Suunto s Fenix 5.


Cenovno je in ni OK :D Ker se i moram še sebi drugo leto kaj ubost ( čakam predstavitev Feniksa 6 ..).

JE pa predvsem odvisno, kako ji bo odgovarjala 5s ker je napram Vivoactive 3 debelinka. Seveda zahteva svoj davek baterija. KAr me malo moti je velikost ekrana pri 5s ( 1.1palca) naprav vivoactive in 645 katera imata oba 1.2 palca => 30.4mm premer zaslona. To sem tudi malo bral recenzije; je folk en mal zmotilo. No..ni neke 'panike' glede tega. Je pa skoda, ker po recenzijah naj ne bi zdrzala vec kot 12h v GPS nacinu... To je edino kar mi je pri teh 'pametnih' urah zmoti. Ve kdo koliko časa se napolni baterija.. ker v gore bomo vzeli powerbank.

Na kratko sla bo pomerit in bo videla. Osebno bi raje videl, da kupi malo boljso uro in je mir za vsaj 5 let... ( misija nemogoče..? )

Kkao je glede HRMji? Se kupi kar od garmina al Suunto ? Kater je boljsi ..? Ker tole na zapestju za tek se mi zdi neuporabno..?

Groot je izjavil:

Se strinjam, da če ti je cenovno ok in ženi ugaja, je Fenix 5s najboljša izbira. Če bi sam še sedajle kupoval ponovno uro, bi najbrž zamenjal Suunto s Fenix 5.


Kaj te je toliko zmotilo pri Suunto oz vidis prednost pri Garminu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

Gagarin ::

Tsunamii je izjavil:

Je pa skoda, ker po recenzijah naj ne bi zdrzala vec kot 12h v GPS nacinu...

Kkao je glede HRMji? Se kupi kar od garmina al Suunto ? Kater je boljsi ..? Ker tole na zapestju za tek se mi zdi neuporabno..?


a) za kolk časa pa greš v gore? 12 ur dejanske hoje je kar dosti + powerbank ponoči...
b) koliko natančno pa rabiš HRM? in zakaj? Za rekreativce, tudi "naprednejše" in za tek je pri fenix5+ na zapestju povsem zadosti natančen. Včasih zalaga za par sekund, ampak a ti to res kaj pomeni? Večji problem je recimo pri gorskem kolesarjenju kjer dosti bolj trese in se večkrat "zgubi" HRM na zapestju. Tale test si verjetno videl: https://www.dcrainmaker.com/2018/06/gar...

Tsunamii ::

Gagarin je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Je pa skoda, ker po recenzijah naj ne bi zdrzala vec kot 12h v GPS nacinu...

Kkao je glede HRMji? Se kupi kar od garmina al Suunto ? Kater je boljsi ..? Ker tole na zapestju za tek se mi zdi neuporabno..?


a) za kolk časa pa greš v gore? 12 ur dejanske hoje je kar dosti + powerbank ponoči...
b) koliko natančno pa rabiš HRM? in zakaj? Za rekreativce, tudi "naprednejše" in za tek je pri fenix5+ na zapestju povsem zadosti natančen. Včasih zalaga za par sekund, ampak a ti to res kaj pomeni? Večji problem je recimo pri gorskem kolesarjenju kjer dosti bolj trese in se večkrat "zgubi" HRM na zapestju. Tale test si verjetno videl: https://www.dcrainmaker.com/2018/06/gar...


Odvisno od poti.. je res da ne hodis vec kot 12h.si pa od noci recimo 4h zjutraj do pozno popoldne v gorah..prespis in akcija naprej => vecinoma vikend paketi.
Ce pravis da je 5s na zapestju ok..potem je to to ! So isti merilci na 5s in 5 plus ter 5x plus ?

Gagarin ::

Kolikor vem ja. Je pa menda natančnost HRM odvisna od človeka do človeka (pigmentacija, dlake, vlažnost...) - tako dcrainmaker. Pa uro moraš pri športu malo bolj zategniti za natančnejše rezultate. Ampak kot sem rekel - za rekreativne tekače, da mal spremljaš v kateri coni si, je v veliki večini primerov povsem ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

Groot ::

Tsunamii je izjavil:

Groot je izjavil:

Se strinjam, da če ti je cenovno ok in ženi ugaja, je Fenix 5s najboljša izbira. Če bi sam še sedajle kupoval ponovno uro, bi najbrž zamenjal Suunto s Fenix 5.


Kaj te je toliko zmotilo pri Suunto oz vidis prednost pri Garminu ?


Ubistvu me ni nič posebej zmotilo. Imam Suunto uro že kar nekaj let in sem zelo zelo zadovoljen, zato tudi vsakemu z veseljem svetujem nakup. Sem pa videl v praksi delovati Fenix 5 in mi je bila zelo všečna ura. Morda sem sicer to da bi zamenjal Suunto rekel malce prehitro, ker mi je daljša avtonomija kar precejšen faktor, ki govori v prid Suunta.


Gagarin je izjavil:

Kolikor vem ja. Je pa menda natančnost HRM odvisna od človeka do človeka (pigmentacija, dlake, vlažnost...) - tako dcrainmaker. Pa uro moraš pri športu malo bolj zategniti za natančnejše rezultate. Ampak kot sem rekel - za rekreativne tekače, da mal spremljaš v kateri coni si, je v veliki večini primerov povsem ok.


Evo izbira med senzorjem na zapestju in klasičnim trakom je nekaj kar je potrebno nujno poizkusiti. Sam osebno recimor nimam rad močno zategnjene ure na roki, zato se nikdar ne odločam za ure z merjenjem na zapestju.

dunda ::

Gagarin je izjavil:

Kolikor vem ja. Je pa menda natančnost HRM odvisna od človeka do človeka (pigmentacija, dlake, vlažnost...) - tako dcrainmaker. Pa uro moraš pri športu malo bolj zategniti za natančnejše rezultate. Ampak kot sem rekel - za rekreativne tekače, da mal spremljaš v kateri coni si, je v veliki večini primerov povsem ok.


Tukaj imaš moje tri članke (spodaj najstarejši, zgoraj novejši) na temo optičnega HR pri Polar M430.
https://www.kacnje.eu
««
3 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1071158977 (785) buttcrack
»

Pametna ura

Oddelek: Kaj kupiti
112102 (318) enemon
»

Apple predstavil svojo prvo fitnes uro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
628230 (3138) Mr.B
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310339 (7830) Sharp999
»

Fenix 5X

Oddelek: Šport
193039 (1798) keba

Več podobnih tem