» »

Delodajalci, rekruterji in ostali vpleteni v proces zaposlovanja

Delodajalci, rekruterji in ostali vpleteni v proces zaposlovanja

Chris23 ::

Torej, vprašanje imam za vse, ki ste na kakršenkoli način vpleteni v proces zaposlovanja, predvsem za vpletene v IT industrijo, svoje izkušnje pa lahko podate tudi tisti, ki ste bili v vlogi kandidata za zaposlitev. Trenutno se prijavljam na več delovnih mest in za eno izmed teh je proces neverjetno kompliciran. Še preden smo sploh začeli z intervjuji, so želeli, da jim pošljem kodo iz katerega od preteklih projektov, iz katerega bo razvidno moje znanje. Za tem sem imel intervju z enim izmed njihovih inženirjev, da se je prepričal, če poznam osnovne zadeve iz področja, s katerim se ukvarjajo, kljub temu, da imam na tem področju že nekaj delovnih izkušenj in je bilo tudi področje moje specializacije med magisterijem. Ko smo to dali skozi, se je začel "uradni" proces - najprej pogovor z HR, kjer sem odgovarjal na vprašanja, ki jih najdete na poljubni spletni strani, če v Google vpišete "common interview questions", za tem je sledil prvi tehnični preizkus preko telefona. Ko s tem opraviš, je na vrsto še en tehnični intervju preko telefona z inženirji iz njihovega HQ-ja (sem se prijavljal za drugo lokacijo), nazadnje pa te povabijo še na on-site intervju (pred tem pa zaprosijo še za reference), kjer imaš več tehničnih preizkusov v enem dnevu z njihovimi inženirji.


Sedaj me pa zanima, kakšen je proces pri vas in kaj vse zahtevate oz. od vas zahtevajo (CV, cover letter, reference, portfolijo, priporočilno pismo, ...)?

Furbo ::

Če bo plača temu ustrezna, se velja malce potruditi.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

holabaluza ::

Js mam malo manj zapleten proces ... ce se dobro odrezes pri klicu si z eno nogo ze notri. Kasneje se sledijo on-site ampak obicajno niso problematicni.

Stari89 ::

Slišal sem, da imajo na Outfit7 po 7 razgovorov, preden te dejansko najamejo. Zelo stresno in totalno bedno, če si brez šihta in denarja. Sitno je tudi, če že imaš šiht in se moraš zgovarjat, zakaj greš ta in ta dan iz pisarne ali pa si celo vzameš dopust. Tudi ne vidim, kaj natančno imajo firme od tega, da jim v času mnogih intervijujev kandidata spelje nekdo drug.

Anyways ... situacijo poskusi obrnit sebi v prid. Imej v mislih, da ti nisi le kandidat za njih, ampak da so tudi oni kandidat zate. Vedno skušaj držat alfa pozicijo glede svoje zaposlitve, ne tega prepustit potencialnem delodajalcu (ter skušaj ne izpast kot totalen douche). Prijavi se na čim več firm, ne le na eno ter si poskusi organizirat čim več razgovorov. Na intervjuju jim mimogrede daj vedet, da niso le oni v igri. Ko daš skozi 7 razgovorov pri eni firmi in dobiš ponudbo, jim odgovori z "I'll let You know". Ponudbo uporabi kot vzvod za pogajanje pri drugih delodajalcih. Na koncu pejdi delat k najboljšemu.

Situacije so različne, tako da verjamem, da v precej primerih ne moreš tako zajebavat. Vseeno si moraš skušat izborit reči zase, saj samo od sebe ne bo padlo nič.

Poleg CVja in cover letterja se mi zdi samoumevno, da dodam tudi vse reference, priporočilna pisma, GitHub profil, etc ...

LP

kuall ::

bolj kot so tečni pri teh izbirah bolj bo po moje tudi potem na šihtu zoprno biti okoli teh ljudi. najbolje eno firmo na izi najti, ki ima nek razumen način izbiranja. človeka/firmo spoznaš na prvi pogled, če se ti že na izbiri zagravža to vsekakor ni dober znak. ne gre samo v eno smer to, da bodo samo firme ocenjevale tebe.

Vazelin ::

Haha 7 intervjujev. O kakšnih plačah se tule po govarjamo?

krenpac ::

Kr neki. Tole je prej izjema kot pravilo. Dobrega kadra drastično primanjkuje, tko da takšno preseravanje se lahko gredo na Google ipd. ne pa v slovenskih firmah za 1300€ bruto plače.

holabaluza ::

Dost odvisno je v kaksnem pogajalskem polozaju si oz. z drugimi besedami ali ti izbiras sluzbo ali sluzba tebe. Ce si res dober, pol se zih proces malce pospesi. place pa se razlikujej, za dobrega dev. se obicajno v slo. pogovarjas od 2500 do 3500 bruto, za dobrega devops se vec.

Zgodovina sprememb…

Chris23 ::

Aha, potem so tudi v Sloveniji podjetja, kjer imajo tako zapleten postopek. Drugače se prijavljam v tujino, sem pa imel z ostalimi podjetji boljše izkušnje do sedaj, kar se tiče procesa intervjujev.

holabaluza ::

kuall je izjavil:

bolj kot so tečni pri teh izbirah bolj bo po moje tudi potem na šihtu zoprno biti okoli teh ljudi. najbolje eno firmo na izi najti, ki ima nek razumen način izbiranja. človeka/firmo spoznaš na prvi pogled, če se ti že na izbiri zagravža to vsekakor ni dober znak. ne gre samo v eno smer to, da bodo samo firme ocenjevale tebe.


Jaz sem tecen zaradi tega, ker imamo tudi slabe izkusnje in je cloveka treba stestirat preden vanj vlozis denar. Jaz mislim, da ce podjetje ne vlozi dosti v HR in hiring proces, na koncu dobiva slab kader in so to tista podjetja, za katere mogoce velja, da "ni dober znak". Konect koncev *ti* gres na razgovor k podjetju in ne obratno, ker ti prodajas svoje znanje.

Diplome in solanje pri meni ne pomenijo dosti, ker se je izkazalo (govorimo o IT), da se dostikrat sfaljeni studenti po znanju cist kamot primerjajo z magistri FRI/FERI.

Zgodovina sprememb…

aaa1 ::

holabaluza je izjavil:

kuall je izjavil:

bolj kot so tečni pri teh izbirah bolj bo po moje tudi potem na šihtu zoprno biti okoli teh ljudi. najbolje eno firmo na izi najti, ki ima nek razumen način izbiranja. človeka/firmo spoznaš na prvi pogled, če se ti že na izbiri zagravža to vsekakor ni dober znak. ne gre samo v eno smer to, da bodo samo firme ocenjevale tebe.


Jaz sem tecen zaradi tega, ker imamo tudi slabe izkusnje in je cloveka treba stestirat preden vanj vlozis denar. Jaz mislim, da ce podjetje ne vlozi dosti v HR in hiring proces, na koncu dobiva slab kader in so to tista podjetja, za katere mogoce velja, da "ni dober znak". Konect koncev *ti* gres na razgovor k podjetju in ne obratno, ker ti prodajas svoje znanje.

Diplome in solanje pri meni ne pomenijo dosti, ker se je izkazalo (govorimo o IT), da se dostikrat sfaljeni studenti po znanju cist kamot primerjajo z magistri FRI/FERI.


Hahaha, kaka aroganca! Po mojih izkušnjah so pa ravno tej falirani študenjte "problematični", jih imamo tudi pri nas in zase so prepričani da so alfa in omega, sploh ta mladi (na dolgi rok se stvari zglihajo). Ampak manjka osnov je očitna povsod, beri so totalni arogantni code monkeys....

Je pa res tudi po mojih izkušnjah, da bolj kot komplicirajo na teh razgovorih da je ponavadi tudi delovni proces in vzdušje tako. Ko sem iskal prvo službo sem bil na razgovoru, kjer me je južnaški "šef razvoja" v bistvu hotel na vsak način diskreditirat, pa potem nekaj vrtal pa se obešal na semantiko in nevem še kaj. Tam nebi želel delati pa da so najboljša firma na faking planetu. Spet nekje drugje so me na razgovoru vprašal kako bi med 8 žogicami z 2 tehtanjema ugotovil, katera je lažja, da o aroganci na tem "sestanku" sploh ne govorim. I shit you not!!! Na zdajšnjim šihtu, sem imel en zelo neformalen pogovor z vodjo razvoja, kjer je pokazal svoje obsežno znanje popolnoma brez bahanja in arogance. Kasneje sem za 2 uri prišel neke naloge rešiti in to je bilo to... In sem v trenutni službi najbolj zadovoljen do sedaj. Taki arogantneži, ki pa "privabijo" samo najbolj obupane ljudi pa verjamem ja da jih morate preveriti preden jih zaposlite. Dober kader, pa tudi ne bo toleriral miljon nekih bednih nalogc, zato da boste vi imeli občutek "varnosti".

PrihajaNodi ::

Se samo smejem, ko tole berem. 1300 bruto za dobrega IT jevca ne samo, da je sramota, je poniževanje. Da ne omenjam 7 intervjujev na Outfitu (seveda, če to drži). Moji delajo z veseljem, saj imajo deleže v firmi, kako pa jaz finance obračam je pa moja stvar. Imamo redne remote seje in vse deluje u nulo. Ni čudno da v Sloveniji vse propada. Res ne razumem, kdo želi delati za takšna podjetja, vsak IT jevec pa želi biti na projektih, ki imajo perspektivo ne pa da se zajebava z računovdskimi programi.

Zgodovina sprememb…

holabaluza ::

aaa1 je izjavil:

Hahaha, kaka aroganca! Po mojih izkušnjah so pa ravno tej falirani študenjte "problematični", jih imamo tudi pri nas in zase so prepričani da so alfa in omega, sploh ta mladi (na dolgi rok se stvari zglihajo). Ampak manjka osnov je očitna povsod, beri so totalni arogantni code monkeys....


Za to je obicajno razdeljen na tehnicen in netehnicen del. Najprej preverjam znanje, kasneje (dostikrat v zivo) pa se njegov additude. Aroganca se hitro vidi in takih tudi ne vzamem. Zdaj ce pa ne vlagas dosti v ta proces pa se bodo seveda "pretihotapili" taksni, kot si jih zgoraj opisal. Seveda slab hire lahko kdorkoli naredi, pa naj bo se tako spimpan proces, ampak bolj ko ga razvijas, manjsa je verjetnost.

aaa1 je izjavil:


Je pa res tudi po mojih izkušnjah, da bolj kot komplicirajo na teh razgovorih da je ponavadi tudi delovni proces in vzdušje tako.


Zelo odvisno od firme. Ce se ne ujames z delodajalcem pac gres dalje. Jaz govorim, kako stvari pri meni potekajo, za druge pa ne vem. Se zelo trudim, da je cim boljsa izkusnja, vendar preverjanje mora bit in noben ne dobi "na izi" nekega polozaja, ker imamo dolocene standarde.

TheBlueOne ::

Ce podjetje pricakuje, da bo kandidat nevemkolikokrat pisel okrog, posiljal kodo iz projektov (Skoraj vedno ilegalno), brez da povedo kaksna bo placa in kaksna je perspektiva so pac neprofesionalni, nesramni in takoj pokazejo svoj odnos do zaposlenih, ki pa gotovo ni reciprocen.

Je pa to zacaran krog. Na taksne razgovore gotovo ne bo hodil nekdo, ki je dober, ker bo zelel vedeti vsaj kako je glede denarja, potem pa jim pac ostanejo vsi taobupani in podjetje se cudi, kje so vsi dobri kadri.

Dodam se, da naceloma ne porebujes tone dokumentacije, da ocenis osebo in zacnes poskusni mesec, kjer pa je takoj vse jasno.

Za trenutno sluzbo bil na razgovoru stirikrat, ampak je bilo jasno zakaj in jasno kaj dobim, ce me vzamejo. Sem od drugega maila naprej vedel za placo, polozaj, perspektivo. Pravtako so mi povrnili stroske za stiri obiske. V taksnem scenariju zame veckraten obisk ni nikakersen problem.

jype ::

TheBlueOne je izjavil:

Skoraj vedno ilegalno
Ne.

TheBlueOne ::

V industrijah, kjer sem delal do sedaj (Orozarska, Kemicna, Automotive) koda nikoli ne sme zapustiti podjetja ter naprav podjetja. Sem vedno podpisal, da se bo nahajala zgolj na sluzbenih orodjih, nikoli na nobenem necertificiranem nosilcu. Tukaj je koda samo del.

Ko sem zapustil orozarsko industrijo sem ob odhodu bil posebej opozorjen, da ne kazem svojega dela, niti fotografij nikjer. V nasprotnem primeru menda takoj pade tozba iz preventivnih razlogov.

Chris23 ::

TheBlueOne je izjavil:

Ce podjetje pricakuje, da bo kandidat nevemkolikokrat pisel okrog, posiljal kodo iz projektov (Skoraj vedno ilegalno), brez da povedo kaksna bo placa in kaksna je perspektiva so pac neprofesionalni, nesramni in takoj pokazejo svoj odnos do zaposlenih, ki pa gotovo ni reciprocen.

Je pa to zacaran krog. Na taksne razgovore gotovo ne bo hodil nekdo, ki je dober, ker bo zelel vedeti vsaj kako je glede denarja, potem pa jim pac ostanejo vsi taobupani in podjetje se cudi, kje so vsi dobri kadri.

Dodam se, da naceloma ne porebujes tone dokumentacije, da ocenis osebo in zacnes poskusni mesec, kjer pa je takoj vse jasno.

Za trenutno sluzbo bil na razgovoru stirikrat, ampak je bilo jasno zakaj in jasno kaj dobim, ce me vzamejo. Sem od drugega maila naprej vedel za placo, polozaj, perspektivo. Pravtako so mi povrnili stroske za stiri obiske. V taksnem scenariju zame veckraten obisk ni nikakersen problem.

Poslal sem jim kodo iz osebnega projekta, nihče ne pričakuje, da bos pošiljal kodo iz podjetja.

Smo pa tudi o plači takoj na začetku govorili, ko sem imel intervju z rekruterko, poleg tega pa so vsi intervjuji preko skypa, samo zadnji je onsite, za kar dobiš tudi povrnjene stroške. Bolj me je zanimalo to, če so taki dolgotrajni procesi pogosti in če je podobno tudi v Sloveniji.

TheBlueOne ::

Ja se lahko zavlece, se posebej ce je vmes se Rekruter. Tam se povsod zna proces zavleci. To je po mojih izkusnjah nekje standard za rekruterje.

Edino pazi, da ze od zacetka ves za katero podjetje in sluzbo je govora. Jasno je, da bo rekruter vprasal za kaksen denar si pripravljen delat ampak v primeru, da ne ves za tocno za kaj se gre je verjetnost, da zapravljas cas s tem, da jim bogatis bazo kandidatov kar velik.

Jaz imam varovalko, da vsakem, ki me zica povem, da mi lahko ponudi samo tocno delovno mesto in da mora potem izbrisati vse podatke.

AndyS ::

Zanimivo kako bi vse radi dobra delovna mesta brez, da bi pokazali kaj znajo - na lepe oči. Kot, da se svet vrti okoli njih in da obstajajo samo dobri in odgovorni delavci.
1. Jim ni všeč število intervjujev
2. Jim ni všeč pošiljanje lastne kode
3. Jim ni všeč testna naloga za doma
4. Jim ni všeč testni dan ali dva v podjetju.
5. Nekaterim ni vredno niti CV-ja skup dat
6. Drugi pokažejo samo Github
7. Medtem ko tretji pravijo da je javi repo itak brezveze

Delodajalci žal ne moremo vedeti vse o vas na podlagi 1x pojave na intervjuju. Če je nekje nek postopek malo daljši, je to ponavadi posledica slabih izkušenj iz preteklosti.

Fantje (in punce), vseh vas je N tipov osebnosti z veliko različnimi preferencami, željami in prepričanji. In ravno toliko je tipov podjetij.
Ni univerzalnega orodja in ne univerzalnega procesa. Vsak naj malo stisne zobe, če je seveda interes za sodelovanje dovolj velik.

PrihajaNodi je izjavil:

Se samo smejem, ko tole berem. 1300 bruto za dobrega IT jevca ne samo, da je sramota, je poniževanje. Da ne omenjam 7 intervjujev na Outfitu (seveda, če to drži). Moji delajo z veseljem, saj imajo deleže v firmi, kako pa jaz finance obračam je pa moja stvar. Imamo redne remote seje in vse deluje u nulo. Ni čudno da v Sloveniji vse propada. Res ne razumem, kdo želi delati za takšna podjetja, vsak IT jevec pa želi biti na projektih, ki imajo perspektivo ne pa da se zajebava z računovdskimi programi.


"Moji delajo z veseljem, saj imajo deleže v firmi, kako pa jaz finance obračam je pa moja stvar.".

Kaj jim pa bodo deleži, če ti finance obračaš (možnost izčrpavanja) po svoje?
Ali jih nateguješ ali pa "financ ne obračaš po svoje"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndyS ()

Chris23 ::

Jaz nič ne pričakujem na lepe oči, navadno pričakujem da proces vključuje intervju z rekruterjem/HR, tehnični preizkus preko telefona in celodnevni preizkus v podjetju, kjer je ponavadi več intervjujev in hkrati spoznavanje ekipe. Kar je več od tega je vprašljivo, koliko ima dodatne vrednosti. Pri omenjenem podjetju je bil vsaj en intervju, ki je bil povsem nepotreben in je bil iz tega stališča potrata časa za njih in zame. Se pa strinjam, da znajo slabe izkušnje vplivat na to, kakšen izbirni postopek za kandidate ima podjetje, ampak tudi v tem primeru bi bilo potrebno dobro premisliti, kako bolje izbrati primerne kandidate.

Tilen ::

Tisti, kateri imajo 7 intervjujev, običajno nimajo dobro poskrbljeno za izobraževanje in jih seveda bolj skrbi, kaj bodo dobili.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PrihajaNodi ::

Kaj jim pa bodo deleži, če ti finance obračaš (možnost izčrpavanja) po svoje?
Ali jih nateguješ ali pa "financ ne obračaš po svoje"


Vse vodene knjige so dostopne vsem deleznikom. Koliko si razdelimo in koliko damo v reinvestiranje predlagam sam. Nato pa se kasneje odlocimo skupaj. Zadeve funkcionirajo. Glavni developer ima 30% samo toliko za vednost. Kaj pa jim vi ponujate? Slovenci nadebudni, 1300 bruto? Resno? Sami nateguni.

P.s. Pa glavni developer ima na voljo celoten back up teama oziroma kar potrebuje. Nam je pomembna kvaliteta izdelka. Se smejem ko gledam oglase podjetja tipa Viberate.

Dajte se zbudit ze enkrat slovenski delodajalci.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Pa se to, glavni developer je slovenec in mi je pripovedal kako so ga nategovali v Sloveniji. Ostali trije so iz Romunije, Avstralije pa front end Rus. Sem zabil kar nekaj casa da sem dobil slovenskega developerja, logika mu deluje izvrstno marketing zal ne:)

Zgodovina sprememb…

kuall ::

holabaluza je izjavil:

kuall je izjavil:

bolj kot so tečni pri teh izbirah bolj bo po moje tudi potem na šihtu zoprno biti okoli teh ljudi. najbolje eno firmo na izi najti, ki ima nek razumen način izbiranja. človeka/firmo spoznaš na prvi pogled, če se ti že na izbiri zagravža to vsekakor ni dober znak. ne gre samo v eno smer to, da bodo samo firme ocenjevale tebe.


Jaz sem tecen zaradi tega, ker imamo tudi slabe izkusnje in je cloveka treba stestirat preden vanj vlozis denar. Jaz mislim, da ce podjetje ne vlozi dosti v HR in hiring proces, na koncu dobiva slab kader in so to tista podjetja, za katere mogoce velja, da "ni dober znak". Konect koncev *ti* gres na razgovor k podjetju in ne obratno, ker ti prodajas svoje znanje.

Diplome in solanje pri meni ne pomenijo dosti, ker se je izkazalo (govorimo o IT), da se dostikrat sfaljeni studenti po znanju cist kamot primerjajo z magistri FRI/FERI.


sej se da stestirat človeka na čist človeški način. vprašanje je, katero pot izbereš. razumni šefi bodo izbrali prijazne metode, nerazumni pa neprijazne - neko teoretično sranje in pa ocena kakšnih značajskih sposobnosti programerja, ko pa ta lastnost za programerja ni tako važna. že iz tega, kakšen način izbora kandidatov izbere neka firma ti je lahko precej jasno, kako bi bilo delat tam. ker na take nelogične poteze boš naletel potem še velikokrat in te bodo živcirale. ljudje se ne spreminjajo, vsi vedno delujejo na podoben način po istem kopitu. to je eno od zlatih pravil življenja.

jaz zate sigurno ne bi hotel delat niti pod razno, ker te že poznam iz tega foruma, da mi ne potegne tvoj značaj. pa tudi za večino ostalih, ki se oglašajo v tej temi bi bolj z odporom delal imam občutek.

se pa strinjam s tistim, da je najbolj važna naloga firme izbor kadra. saj potem ko firme tekmujejo med seboj v resnici te ekipe zaposlenih tekmujejo med seboj.

holabaluza ::

Znacaj je zelo povezan, ker to neposredno vpliva na ostale programerje, ki pa bodo z njim vsaj 8h/dan sodelovali. Sem proti psiholoskemu testiranju (google, ...) vendar malo pa je treba bit pozoren na obnasanje kandidata. In ne za to ker si nesramen ampak za voljo drugih. Mogoce sam dolocenih stvari se ne postekas, kuall ... da v ekipi nisi sam.

kuall ::

Ja je nekaj na tem, da je zelo dobro imeti tak značaj, da znaš druge motivirat, da radi hodijo v službo zaradi tebe. Tu bolj to izstopa, da se znaš pohecat in da nisi čudak in da na splošno znaš tako govorit, da je ljudem prijetno poslušat tvoje govorjenje. V bistvu isti kriteriji, kako ljudje izbirajo prijatelje in romantičnega partnerja. Naprimer eni tako govorijo, kot da jim gre ves čas na smeh. Take fore, ki s programiranjem nimajo veze. Je pa tudi to dobro, da nisi obseden z močjo (želja po prevladi nad fizičnim prostorom, s tem je veliko moških obsedenih) in da se ne pizdiš ves čas čez vse možno, da nisi nesramen.
Sej enkrat sem eni, ki me je povabila na razgovor odgovoril ravno v tem smislu, da pridem na razgovor, če ne bodo izbirali, kot da si izbirajo prijatelja. Me je zavrnila in ogledovala email še več mesecev zatem na vsake toliko od začudenja hehe, najbrž ga je kazala naokoli vsem možnim ljudem.

Furbo ::

Tilen je izjavil:

Tisti, kateri imajo 7 intervjujev, običajno nimajo dobro poskrbljeno za izobraževanje in jih seveda bolj skrbi, kaj bodo dobili.

Ja, ker niso šola, ampak podjetje.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

TheBlueOne ::

Dejstvo je, da je trg delovne sile na podrocju tehnike v korist iskalcem, kar pomeni, da se morajo prilagoditi podjetja, ce zelijo dobiti najboljse oz izkusene.

Izkuseni ponavadi pricakujejo nek zdrav odnos in ne bodo tolerirali, da podjetje vohuni za vsako malenkostjo in jim pozre nekaj dni dopusta ter naredi stroske za brezveze.

HR mora biti sposoben presodit, ce je kandidat pravi tip cloveka skozi nek normalen pogovor, kakor mora biti tisti, ki tehnicno vrednoti znanje sposoben vrednotiti, ce fundament stima. Upam, da niso sposobni vrednotiti samo, ko se z kandidatom ze skoraj sporpijateljijo po sedmih srecanjih, preucijo njegovo kodo in naredijo kompleksno psihoanalaizo... Vse to seveda brez, da povedo kaksna bo placa, kaksna je perspektiva, koliko ur se dela ipd. Taksna podjetja bodo vedno tarnala okoli kadrov in kadrovanja, ker njihov filtev v prvi vrsti odbije vse high performerje.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobra vprasanja za novo delovno mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8113438 (9762) Invictus
»

Razgovor za službo in kadrovski odnos (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20358928 (41043) Trubar
»

Kako se obnašati do arogantnega ''bodočega'' šefa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6113272 (10735) MIHAc27
»

'talenti' na razgovorih za službo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6112631 (8997) Isotropic
»

Razgovor za službo - info/izkušnje/mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13428260 (24354) IceIceBaby

Več podobnih tem