» »

Težave Z Internetom.

Težave Z Internetom.

nooby ::

Lep pozdrav.

Nekaj me zafrkava internetna povezava na stacionarnem PCju.

Iz neznanega razloga jo prekine in zeloo težko jo dobim nazaj.
Zaradi suma okvarjenjega Routerja sem klical Telemach in mi je tehnik prinese čisto nov Router in UPT kabe, kar pa težave z prekinjanjem ni rešilo.

Kompletno sem sformatiral PC in na novo postavil OS..še vedno isto..

Je možno, da je okvarjen UTP port na matični plošči?

Lp
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

Alien123 ::

kaj pa če bi ti še kakšen dodaten računalnik sprobal?..
lahko je matična al pa kabel..

nooby ::

Bom priklopil en starejši PC.

Kabel je nov, router je tudi nov.
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

DOOM_er ::

imaš zraven Routerja še kakšno elektronsko napravo? 10 let nazaj se je ovijalo kabelske modeme v alu folijo :)
Robots will steal your job. But that's OK

Alec999 ::

Možno, da je mrežna kartica v delni okvari. Redko ampak se zgodi. Poizkusi z USB mrežno kartico ali novo notranjo.

Lp

nooby ::

Imam na isti NOVI rooter priklopljena oba PCja

Ta novi ima se vedno težace z izgubljanjem internetne povezave, medtem ko na starem Pentium 4 PCju dela net brez težav.

Se pravi je verjetno problem v portu na matični plošči.

Če kupim posebaj PCIe Mrežno kartico bo delalo brez težav ali je treba kaj v BIOSu spreminjat?

Lp
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

pixelzgaming ::

si poskusil kak drug driver, direktno iz strani od maticne plosce? je mozno, da ti je windows sam prenesel kak cuden driver. z novo verzijo windowsov 1803 je tu pa tam kaka tezava. lahko poskusis tudi ce imas iz live linux usbja iste tezave.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Boggs ::

Definitivno je možno da na tak način crkne port na matični plošči. Podobno okvaro imam tudi sam na enem od računalnikov.

Začelo se je tako, da sem ob brskanju po internetu opazil težave pri connectanju na spletne strani (Resolving hostname...). Nekaj minut kasneje je LAN hitrost padla iz 100 MB/s na 15 MB/s. Še nekaj minut kasneje pa je LAN povezava z računalnikom čisto odpovedala. Na prvi pogled je na računalniku vse izgledalo v redu. LAN kartica je bila "connected" (Status) s hitrostjo 1 Gbit, lučke so žmigale, le podatki se niso več pretakali. Težava pa je nastala če sem hotel ta adapter v Network Connections disablati. V status Disabled je sicer prešel, vendar sem moral refreshati Network Connections spisek. Potem pa če sem kliknil na Enable, se je pojavilo okno "Enabling...", ki pa je ostalo gor 'indefinitely', adapter pa se nikoli ni enablal. Če sem potem dal "Shut Down Windows", se je proces zaustavil na "Shutting down" in sem moral pritisnit reset gumb na ohišju da se je računalnik resetiral. Po resetu je stvar spet delala cca 24 do 30 ur potem pa se je vse skupaj ponovilo.

Na koncu sem ta integriran NIC adapter uninstallal iz Device Manager-ja in ga v BIOS-u disablal. V PC sem dal potem eno novo mrežno kartico in zdaj je mir. Človek ne bi rekel da na tak način crkne mrežni adapter, da tako začne nagajat, ampak se zgodi, in živcev in časa tudi ogromno požre za odkrivanje napake.

Vseeno pa preveri še napravo/port na drugi strani, kamor je ta kabel vklopljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776550077 (908) d4vid
»

Okvara BIOSa/matične plošče

Oddelek: Pomoč in nasveti
71322 (1216) Brias
»

Zaradi mreže se mi tresejo možgani

Oddelek: Pomoč in nasveti
172854 (1870) Cervantes
»

Problem z mrežno (Vista) in to ZELO nadležen!

Oddelek: Strojna oprema
323031 (2330) M-XXXX
»

na AMD počsnejši net kot na INTEL???

Oddelek: Omrežja in internet
412010 (1032) Pr0peler

Več podobnih tem