» »

na AMD počsnejši net kot na INTEL???

na AMD počsnejši net kot na INTEL???

Pr0peler ::

Rabim eno pomoč pri internetni hitrosti, in sicer imam tri računalnike povezane v mrežo preko LevelOne routerja in 4Mbit kabelsko povezavo. Vsi računalniki imajo integrirano mrežno kartico.
1.)AMD 2.4, 512MB ram
2.)AMD 2.4, 512MB ram
2.)INTEL 2.4, 1GB ram
Na vseh računalnikih so na novo naloženi win xp. Problem je v tem, da pri testiranju internetne hitrosti (preko arnes-ftp, raznih merilcev hitrosti, DU meter,...) pride računalnik z intelom do polne hitrosti (500Kb/s), ostala dva pa tam nekje do 320Kb/s.

Probal sem manjavo portov na routerju in menjavo kablov in je situacija vedno enaka. Napaka sigurno ni v routerju ali v modemu.

Hvala za pomoč.

gfighter ::

Dobi si kakšno mrežno in jo preizkusi na vseh treh računalnikih.

BladE_ ::

AMD 2.4 a je to frekvenca procesorja al oznaka??

Pa mislm da ne bi smela hitrost bit odvisna od proca!!!
Akcija - Reakcija

Pr0peler ::

Sej po moje tudi ne, sem samo tako napisal zraven. To je oznaka frekvenca je cca. 2GHz. Bom najdu nekje kartico, samo me zanima, zakaj bi bla na dveh račuanlnikih prou ista napaka, al so pa res njihovi čipi slabši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pr0peler ()

zee ::

gonilniki?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Poldi112 ::

Mogoce ti programi lazejo. Poiskusi stopati cas download-a.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Pr0peler ::

Sem namestil že vse nove gonilnike in ni spremembe.

Pr0peler ::

Tudi čas sem že probal štopat in je res kokr pišejo programi.

blurp ::

po moje proci nimajo veze! je bolj odvisno od MB oziroma integrirane mrezne, zato probaj z drugo mrezno kartico

Azrael ::

Izgleda, da imaš na AMD mašinah slabo mrežno kartico- Procesorji bi bili lahko 10x počasnejši pa bi kljub temu lahko DL toliko podatkov na disk.

Je pa še ena možnost, da zmogljivost tvoje internetne pipice niha in sploh ni problem pri tebi.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pr0peler ::

Povezava sigurno ne niha ker na intelu, dela skozi brez prekinitev ali pa motenj, tako, da bo verjetno problem v amdjevih mrežnih karticah.

Jst ::

Jaz se pa spomnim enega slajda iz powerpointa iz uradne predstavitve p4 platforme, na katerem je pisalo "Faster Browsing" ali nekaj podobnega. In sem sele sedaj (s to temo) ugotovil kaj so s tem mislili. :)

Fl[A]sH ::

Sicer ne vem, ce je hitrost procesorja pomembna pri internetu, vem pa da pri mrezi JE! Sploh pri 100 Mbitni! Vsaj pri meni je tak!

para! ::

Seveda, saj ima intel NetBurst tehnologijo :)

It's a joke!

lp
Death before dishonor!

CCfly ::

Sicer ne vem, ce je hitrost procesorja pomembna pri internetu, vem pa da pri mrezi JE! Sploh pri 100 Mbitni! Vsaj pri meni je tak!
Mogoče če govorimo o Realtekovi mrežni kartici in Pentium 200 MHz, drugače pa je poraba procesorskega časa zanemarljiva.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Fl[A]sH ::

Preberi si, kaj je napisal!
Ima integrirane mrezne kartice! Tak da tudi niso ne vem kaj, mogoce se slabse kot Realtek!
Jaz mam pa Intelovo in D-Link, ne Realtek! :D

Poldi112 ::

Nic ni slabse kot realtek.
In da mrezna ne bi prenesla par MBpsm ce je deklarirana na 100 je zelo neverjento.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

para! ::

Sej pravm, Intel NetBurst!

It's a joke!

lp
Death before dishonor!

petrusko ::

Kaj ma pa to veze z konjskimi dirkami če so kamele na štartu?

Za hitrost delovanja mreže je predvsem pomembna mrežna kartica. V optimalnih sistemih, kjer je hitrost potovanja podatkov po mreži bistvena - pa tudi ostala strojna oprema (router, kablovje, stikala in skratka ves mrežni HW )

Procesor verjetno ima kak vpliv vendar pa ne tako drastičnega kot je napisal to "nevednež" ob odprtju te teme.

LP P.

Pr0peler ::

Končno sem dobil PCI mrežno kartico in sem hitro ugotovil, da je stvar enaka kakor prej. Na dveh AMD računalnikih dela kokr prej na 300-310kB/s na Intelovem (s to mrežno) pa dela 500kB/s.

Še enkrat sem pregledal vse nastavitve in so prou enake na useh treh.

para! ::

Če je mrežna deklarirana na 100Mbit, zakaj za VRAGA ne bi prenesla nekaj Mbit povezave? Samo toliko, ker vidim, da si do zadnjega krivil mrežno.

lp
Death before dishonor!

Pr0peler ::

Sej zdej je očitno, da ni problem v mrežni kartici, razlagam si lahko samo, da bi bil problem v matični plošči, ampak tudi to se mi zdi nesmiselno.

In samo za informacijo "petrusko", nisem mislu v začetku teme na procesorje ampak na matične za sledeče procesorje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pr0peler ()

para! ::

Prvo pomisli, zakaj bi sploh bil problem v mrežni?
Death before dishonor!

Pr0peler ::

Razlagal sem si pač tako, da mogoče obstaja možnost, da so na te amd-jeve matične vgradili slabše mrežne kot na intelove, samo se je izkazalo, da sploh ni tako in da je problem čisto nekje drugje, ampak se mi niti ne sanja kje, ker računaliniki niso tolko slabi, na novo imajo naložene win xp in nastavitve so enake.

ricola78 ::

Če bi bilo slučajno kaj takeg res, bi Intel to na glas razglašal. Na slajdih prezentacije novejših procesorjev je itak vse tako napisano in prikazano kot da je procesor nekajkrat hitrejši od prejšnjega modela, kar pa vsi vemo da ni res. Uporabljajo tudi take fine izraze, ki znajo prepričat poslušalca / bralca.

Vsekakor je čudno, da je taka razlika med hitrostmi ene in druge platforme.

Kaj prenos datotek iz enga računalnika na drugi glede na platformo.
A je sicer vse programje približno podobno (firewall,antivirus...) na računalnikih?

LP Ricola

Pr0peler ::

Programi so vsi podobni, če ne enaki. Glede hitrosti iz računalnika na računalnik je tudi razlika. Če DL iz amd na intel se prenos giba med 9-10, če pa DL iz intela na amd je pa hitrost med 7,5 - 9.

Azrael ::

Kaj pa diski, so mogoče na AMD mašinah manjši, bolj zabasani?
Nekoč je bil Slo-tech.

Pr0peler ::

diski so na vseh treh 160GB in so zasedeni tam nekje do 60% max.

SasoS ::

Si kaj štimal receive window na mašinah? Privzeti od XPjev je namreč premajhen...

Pr0peler ::

nisem tega štimal. Če mi mogoče lahko pomagaš naštimat. Ampak na nobenem računalniku ni naštimano in en gre vseeno bolše.

Zheegec ::

Waw, pri meni je pa enaka hitrost povezave na Celeron 366@458MHz kot na A64 2.7GHz - pa je ta AMD očitno res zanič, povezava bi morala delovati vsaj 5.9x hitreje na AMD >:D

Resno - očitno bo nekje problem, ampak ne pri procesorju, to je dejstvo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

petrusko ::

@Propeler - če nisi mislil na procesor bi to moral napisati.
Če so vsi ostali kosi HW primerljivi (disk, mrežna) in če vse skupaj deluje na istem OS, ki ni doživel bistvenih konfiguracij gre težavo pripisati kakšnemu kontrolniku na matični plošči.

Ker pa gre v tukaj za primerjavo dveh naborov - potem mislim da je to to.

Jaz bi detaljno primerjal dva AMD ja z dvemi različnimi matičnimi ploščami (različnih proizvajalcev)- potem bi se mogoče še kaj dalo "naumiti" iz tega.
Pa malce bi se po BIOS-u sprehodil - včasih se kak škrat skriva tudi tam notri.

LP Peter

Pr0peler ::

Ena amd-jeva matična je Epox, druga pa ECS.

Azrael ::

Raje povej kateri chipset je kje, tudi na Intelu.

Dober in slab chipset prinese več razlik kot si misliš. Na zanič chipsetu bo P4 delal slabše kot Celeron na odličnem, tudi, če ima Celeron manj MHz.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pr0peler ::

ASUS P4S800 MX
EPOX 8RDA3I
ECS K7VTA3

DSmidgy ::

Pomoje je bol pomembno, kateri čipi so gor (VIA, nVidia, SiS).

Pr0peler ::

ASUS P4S800 MX - SiS
EPOX 8RDA3I - nVidia nForce 2
ECS K7VTA3 - VIA

para! ::

Ej, a ni Intel dejansko omenjal NetBurst(tm) tehnologijo in hitrost interneta v istem stavku?

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

ricola78 ::

NetBurst nima nobene veze z internetom. To je le ime, ki ga je Intel izbral za arhitekturo P4.

para! ::

Vem, ampak a ni njihov marketing hotu navezat eno z drugim :)

lp
Death before dishonor!

MTm2H37rqt7B ::

Control Panel -> Network connections -> Local Area Connection -> Properties

Configure -> Advanced -> Optimize for ->Throughput

Pr0peler ::

Pod Advanced nimam Optimize for, imam: Link Speed/Duplex Mode
Network Address
Receive Buffer Size
Kakšen nasvet?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebookova grožnja HP-ju, Supermicru in drugim velikanom

Oddelek: Novice / Procesorji
2411171 (9428) PrimozR
»

problem s tualatin na abit st6-raid/ abit bh6

Oddelek: Navijanje
412148 (1774) Pyr0Beast
»

Dell bo ponujal AMD-jeve Opterone! (v strežnikih)

Oddelek: Novice / Procesorji
364364 (3229) PrimozR
»

Cene prihajajočih procesorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
588321 (6115) Good Guy
»

Varčni Xeoni

Oddelek: Novice / Procesorji
133204 (2594) Pyr0Beast

Več podobnih tem