» »

Vrtilna tabela - vsota dveh stolpcev iz dveh različnih tabel

Vrtilna tabela - vsota dveh stolpcev iz dveh različnih tabel

Selotejp ::

Živjo.

Ne najdem rešitve kako bi dobil vsoto iz dveh različnih stolpcev v dveh različnih tabelah...

[prva tabela] [druga tabela] [tole potrebujem...]
mesec dobiček | mesec izguba | razlika
____________________________________________________________
jan 18 100€ | jan 18 80€ | 20€
feb 18 120€ | feb 18 140€ | -20€
mar 18 80€ | mar 18 30€ | 50€

Vse kar želim, je torej dobiti razliko posameznega meseca. Kasneje bi dodelil pogojno oblikovanje (pozitiva zelena, negativa rdeča...). Poizkusil sem z raznimi kombinacijami vrtenja in prikaza rezultatov, a mi ne gre in ne gre. Dobiček in izguba pa sta lahko le v ločenih tabelah, saj do tega zneska pridem s precejšnim filtriranjem in mi v eni tabeli to ni uspelo sestavit.

Hvaležen bom za vsakršen nasvet.

avtek ::

Imaš kak template?, ker si ne znam najbolj predstavljat kako misliš, ker kolikor poizkušam ne vidim težave, samo verjetno si problema ne predstavljam na tvoj način.

Sej samo cca 5-10 vrstic s poljubnimi podatki.

Selotejp ::

Tabela zajema podatke od 2016 dalje (29 vrstic), nimam pa templatea...

Nekako pač dobiti tretjo kolono, kjer bi lahko videl razliko med dobičkom in izgubo... Sicer skušam obe koloni prikazati v eni tabeli (tam je razlika obeh preprosta), a mi excel vrne tako čudne vrednosti da ne vem kje je problem.... Sicer pa celoten excel zajema preko 6000 vrstic podatkov, vrtilne tabele so le rezultat filtriranja.

In če smo že pri tem - je normalno da mi za refresh podatkov ali pa copy enakega teksta v npr 200 vrstic excel porabi skoraj sekundo na vrstico? Poizkusil sem na več mašinah, več verzijah, pa je zmer enako. Datoteka pa ne presega 3mb....

avtek ::

Če pravilno razumem, imaš dve obstoječi vrtilni tabeli X in Y, ti pa bi rad v tretjo vrtilno Z spravil vsoto X1 in Y1? :)

Selotejp ::

Tretja tabela ni nujna. Lahko je samo nek dodaten stolpec, ki bi se ob refreshu osvežil. To je vse. Če mi pa rata filtre sestavit tako, da bi imel oba stolpca v eni tabeli, pol pa ne bi smelo sploh biti problema.

Selotejp ::

Sem uspel spraviti oba stolpca v eno tabelo, tako da nimam več dveh pivotk... Zdaj bo pa lažje :-)

avtek ::

No super :) Sicer sem poslal tudi ZS, če ti kaj koristi :)

Selotejp ::

Sem naredil kar tako, da dodam desni stolpec, add calculated field in določil pravilo.

Hvala za pomoč, plačam pivo ob priliki ;-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel

Oddelek: Pomoč in nasveti
383270 (1994) sax8er
»

sql join stavki in group by

Oddelek: Programiranje
143028 (2663) GupeM
»

Excel - analiza stroškov

Oddelek: Pomoč in nasveti
91383 (953) midiboss
»

Excel - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
142446 (1985) 111111111111
»

Excel-kopiranje vrstic, ki ustrezajo pogoju

Oddelek: Programska oprema
91203 (1084) _jackson_

Več podobnih tem