» »

Monitor - crknila rdeča barva!

Monitor - crknila rdeča barva!

Groovy ::

ja, pi... kako more kar crknit ena izmed barv?!! Kaj a je šel top za rdečo, al kaj?!
Mogoče kdo ve kake so možnosti, oz. kaj bi bilo lahko narobe?
Ša recimo koliko stane popravilo, ker men se prav ne da dolgo več gledat te modrine...:O

Thanx
I am the captain of my soul

boštjan ::

prevri kabel od monitora,ker pri kolegu je blo isto.sama modrina,pol pa so mu kabel zamenjali pa je blo vse ok

Groovy ::

kaj pa je bilo uničeno pri akblu, če morda veš...
I am the captain of my soul

boštjan ::

žal ne vem

Tiesto ::

Pri meni je bilo isto. Kar na enkrat je "zmanjkalo" rdeče barve.:D
Probaj mu eno primazat pa bo morda delal dalje :)) - jaz sem tako odpravil napako. Ampak samo za nekaj časa.;((

Jaz sem ga dal na popravilo pa koštalo 4-5 jurjev.
Tako da...
8-) 8-) 8-)

Kakšen model pa sploh imaš?
Prekmurje republika!!!

Brane2 ::

Lahko da je prekinjena "rdeča" žila v kablu, lahko pa da je kaj drugega...

frenk ::

men je tud pr enmu stramu monitorju enkrat zmankal rdeče...poj sm ga pa za ušesa je pa spet delal...ampak je pa kmal poj crknu:D

TylerDurden ::

Klafuta ponavasdi res pomaga pri teh težavah.
Let\'s make some soap ...

rfmw ::

damn, meni tudi rdeča barva nagaja. pa ne crkne čisto do konca, tako da se rdeča barva vseeno vidi, le z močno zmanjšano svetilnostjo. pa klofuta nič ne pomaga;((

ampak, kako to, da samo rdeča barva nagaja vsem?:\
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Groovy ::

hja.... lotil sem se ga tudi na ruski način popravljat (s klofutami), oz. zadevo sem skoraj da zbrcal, pa nič!!! :O
Šment, zgleda bo res treba mal razdrez škatlo, pa kable premenat.
Aja, model je pa SONY 17' .
Drugače pa popravilo, vendar res upam da je samo okrog 4k, ker drugače raje novega kupim...:8)
I am the captain of my soul

Raw ::

Ej nevem kaj delas ti s tem Sonyem. Sm mel tud jz Sony Trinitron 17", pa je bla barva cist ok! *giggles*
Res je lahk kabel kriv, pa pine 5x prever. Si slucajn probal drug monitor prklopt? Maybi si pa kartico zjebal.. a nisi glih ti neki pravu, da si OCjal rivo do astronomskih visin? :\

.raw

Dr_M ::

jest sm 99% da je kabel kriv. men se je ze zgodil da sm meu rumeno sliko - pin zvit. in meu sm modro sliko - kabel precvikan pri konektorju.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Groovy ::

je raw... zagotovim ti lahko, da je kartica za to verzijo res hitra in da dela brez problemov! Kriv je 100% monitor (preverjeno).
Ja... upam da je res kabel, bomo danes mal šravfali, pa lotali...>:D
I am the captain of my soul

Sumo ::

No da ne boste mislil, da crkne samo rdeča barva - men je crknila zelena :D .
Sem nesel na popravilo in so računali 5k sit. Kaj je blo pa narobe pa nisem izvedel, ker se takrat še nisem zanimal za te stvari...

Brane2 ::

Men pa na Mitsubishijevem kablu za*ebava žila za modro, ker je slika na trenutke rumena...

Azrael ::

Če 100% ni kabel, je napaka skoraj v vseh primerih na tranzistorjih, ki krmilijo elektronske topove katodne cevi. Ti tranzistorji so večinoma montirani na ploščici, ki je nataknjena na samo katodno cev in ti tranzistorji imajo hladilnike. Navadno so trije, za vsako osnovno barvo svoj (rdeča, zelena in modra), lahko pa, v redkih primerih, jih je tudi 6, odvisno od izvedbe. Navadno ne crknejo sami tranzistorji, ampak zaradi stalnega gretja zacinjenih spojev (tranzistorji se močno grejejo), nastanejo hladni spoji iin potem barve so in niso odvisno od klofut, sčasoma pa barve ni več, ker se spoj toliko zažge, da sploh ni več stika.
Če znaš odpreti monitor in zares znaš ciniti, to ni problem popraviti, v nasprotnem primeru pa monitor odnesi nekomu, ki se na to spozna.
Glede servisov pa: velikokrat se da zmeniti, do koliko denarja naj največ stane popravilo, če je popravilo mogoče.
Nekoč je bil Slo-tech.

Brane2 ::

Možno. Meni se je največkrat zgodilo, da oksidirajo konektorji za kable, ki vodijo signal od vhoda monitorja do tiste majhne ploščice na ustju cevi. Tista stvar se tudi precej greje, tako da je mogoče oksidacija tam tudi zaradi tega močnejša...

Groovy ::

ma šment, ka a ma trinitron res drugačne kable od navadnega...8-O
Jaz res upam da je kabel, tiste RGB konektorje sm mal tolhu, pa nč, tak da...upam da ne bom dnarja stran vrgu ko bom šu kabel kupit.
Se komu sanja kje se zadevo da dobit v LJ ?

Thanx
I am the captain of my soul

Dr_M ::

kupi BNC kabel ce ima monitor prikljucek. kabel pa dubis u bigbangu za 2k sit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Je, ce si matral kabel, pa ni ucinka, potem je mogoce nekaj v monitorju.

SIcer pa kabl za silo lahko sprobas z merilnim instrumentom, ki ga ima ze vsak solar, ki se ukvarja tudi z elektroniko.

Ce ga nimas sam, vprasaj kakega soseda ali znanca, ki ti bo pomeril kabl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Groovy ::

thanx, vsem, zadeva že deluje...

Ja brane, vceraj sem se res lotil merjenja z instrumentom in kaj zagledam.... ZVIT PIN na konektorju... 8-O Ja, "fino" da je bilo leto... jaz pa bluzim o nekem RGBju in precvikanem kablu in...in... ehhhh, tudi to se kdaj zgodi, ampak še sam ne vem kako mi je to uspelo :8)
I am the captain of my soul


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CRT monitor trese sliko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232780 (2341) Azrael
»

Monitor ne prikazuje rdeče barve.

Oddelek: Pomoč in nasveti
71006 (939) sinko999
»

Monitor ne kaže več rdeče barve..

Oddelek: Pomoč in nasveti
71102 (1004) Grimlord
»

monitor brez rdeče barve

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111454 (1351) Celeborn
»

Cuden monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
10830 (731) barbarpapa1

Več podobnih tem