» »

Assassin's Creed Odyssey [2018]

Assassin's Creed Odyssey [2018]

Izi ::

Februarske novosti


New Game Plus je končno prišel. Level cap se bo dvignil iz 70 na 99. Mercenarji dobijo že tretjo in četrto novo stopnjo. ...

ABX ::

Prejšnji teden sem slučajno naletel na to igro.


Neverjetno presenečenje in jo z lahkoto uvrstim med najboljše igre vseh časov.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Izi ::

ABX je izjavil:

Neverjetno presenečenje in jo z lahkoto uvrstim med najboljše igre vseh časov.

Se strinjam. Jaz sem nabral že preko 500 ur :D Super igra.
Sem že level 99. Tretja epizoda prvega DLCja je prišla danes. Se pravi prvi DLC je sedaj v celoti zunaj.

oo7 ::

Assassin's Creed Odyssey: Legacy of the First Blade | Episode 3

ahac ::

ASSASSIN'S CREED ODYSSEY: STORY ARC 2 - THE FATE OF ATLANTIS


Ta DLC "story arc" izgleda bolj zanimiv kot prvi.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Izi ::

ahac je izjavil:

ASSASSIN'S CREED ODYSSEY: STORY ARC 2 - THE FATE OF ATLANTIS
Ta DLC "story arc" izgleda bolj zanimiv kot prvi.

Ja, uvod je že obetaven. Zadnji "The Lost Tales of Greece" z naslovom "The Heir of Memories" je bil hkrati začetek oziroma uvod v novi DLC "The Fate of Atlantis".
S pomočjo Aletheie, ki je ena izmed Isu in s preskakovanjem med Alexiosom, Kassandro in celo Laylo v današnjem času smo že uspeli odkleniti vrata v Atlantis :D

Dve možnosti sta za začetek novega Atlantis DLCja:
1. Predhodno končanje Atlantis glavne zgodbe (ena izmed treh glavnih Odysseyevih zgodb), končanje stranske quest linije "Between Two Worlds" in pa končanje Lost Tale "The Heir of Memories".
2. Druga možnost pa je "bližnica", ki jo je Ubisoft naredil posebej za tiste, ki niso uspeli končati gornjih zgodb ali so morda izgubili shranjeno pozicijo in bi radi direkt začeli DLC Atlantis. V tem primeru začneš kot level 52 z nekaj malega Ability točk. Tudi v tem primeru moraš začeti z "The Heir of Memories".

Svetujem prvo možnost, ker je vse zgodbovno povezano.
Spet bodo 3 epizode. Prva pride 23. aprila.

Marko84 ::

Kakšen procesor in grafiko priporočate za Odysseya, da bi imel vsaj 50 FPS, še bolje 60FPS? bi bil i5 9400F in GTX 1060 dovolj? (resolucija bi bila ultra high 1080p)

Kolikor sem pregledal nekaj posnetkov na youtube, je odyssey kar precej požrešnejši od Origins.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko84 ()

oo7 ::

Marko84 je izjavil:

Kakšen procesor in grafiko priporočate za Odysseya, da bi imel vsaj 50 FPS, še bolje 60FPS? bi bil i5 9400F in GTX 1060 dovolj? (resolucija bi bila ultra high 1080p)

Kolikor sem pregledal nekaj posnetkov na youtube, je odyssey kar precej požrešnejši od Origins.


ABX ::

Marko84 je izjavil:

Kakšen procesor in grafiko priporočate za Odysseya, da bi imel vsaj 50 FPS, še bolje 60FPS? bi bil i5 9400F in GTX 1060 dovolj? (resolucija bi bila ultra high 1080p)

Kolikor sem pregledal nekaj posnetkov na youtube, je odyssey kar precej požrešnejši od Origins.


Igra je zelo zahtevna. 7700k + 1080ti in imam ~80 FPS na medium v mestu (1440P). GPU na 100% in CPU blizu.
Poskusi Jack Sparrow verzijo in se odloči.
Itak jo boš kupil če bo delala dovolj hitro zate.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

ABX ::

Glede novega DLC-ja.
Uff, to so me presentli. So zgradili cel novi svet za ta expansion.
They had my curiosity, now they have my attention.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Marko84 ::



Nova GTX dela v AC originsu hitreje od RX 570, če je verjeti toliko različnim testom.

oo7 ::

ASSASSIN'S CREED ODYSSEY: STORY CREATOR MODE

oo7 ::

The first episode of The Fate of Atlantis is now free for all PC (Steam & Uplay) users until September 1st. Also the Season Pass will be 50% off during this time.



meho7 ::

Marko84 je izjavil:



Nova GTX dela v AC originsu hitreje od RX 570, če je verjeti toliko različnim testom.

A ni to logicno?
1070=1660ti > 580 > 570

oo7 ::

Assassin's Creed Odyssey boste lahko igrali zastonj od 19-22 marca.
Pre-load je že možen na Epic Games Launcher, UPlay, and PlayStation 4, while PC through Steam and Xbox One won't have pre-loading.

oo7 ::

Danes končno začnem igrati Assassin s creed Odysey. Da vidim kakšen je novodobni Assassin s Creed.

HappyPills ::

Jst sm ga začel 2 mesca nazaj pa šekr ni konc po 80+ urah. Huge špil.

springfield ::

Jaz sem naredil platino base game in koncal oba DLCja po nekje 120h. Pa je bilo se kar nekaj questov in stvari za naredit. Ampak mi je malo nadlezno ze postalo vseskup.

oo7 ::

Sem začel igrati res lepa grafika. Svet kot kaže je res ogromen. Gameplay mi je tudi všeč. Edino ne vem kaj je z Grki NPC-ji, da zgledajo kot neki Eritrejci ?

oo7 ::

Ali te glavna zgodba pelje po celotni mapi ? Te igra opozori kdaj je točka brez povratka ?

Izi ::

oo7 je izjavil:

Ali te glavna zgodba pelje po celotni mapi ? Te igra opozori kdaj je točka brez povratka ?

Najprej moraš vedeti, da glavna zgodba ni ena sama ampak so tri ločene glavne zgodbe. Družinska zgodba, Kultisti in Atlantis oziroma Isu. Priporočam, da jih delaš v tem zaporedju.

Po občutku bi rekel da tri glavne zgodbe peljejo skozi približno dve tretjini mape. Kar nekaj celotnih otokov je, ki se jih nobena izmed glavnih zgodb ne dotakne. So pa tam vseeno stranki questi.

Točke brez povratka ni. Je na desetine različnih zgod. Jih končuješ in začenjaš nove, sama igra pa se nikoli ne konča.

oo7 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Ali te glavna zgodba pelje po celotni mapi ? Te igra opozori kdaj je točka brez povratka ?

Najprej moraš vedeti, da glavna zgodba ni ena sama ampak so tri ločene glavne zgodbe. Družinska zgodba, Kultisti in Atlantis oziroma Isu. Priporočam, da jih delaš v tem zaporedju.

Po občutku bi rekel da tri glavne zgodbe peljejo skozi približno dve tretjini mape. Kar nekaj celotnih otokov je, ki se jih nobena izmed glavnih zgodb ne dotakne. So pa tam vseeno stranki questi.

Točke brez povratka ni. Je na desetine različnih zgod. Jih končuješ in začenjaš nove, sama igra pa se nikoli ne konča.



Zaenkrat imam samo odisejo kar se tiče zgodbe.
Ko pridem v novo regijo na mapi delam naloge in tisto regijo tudi probam raziskati, do konca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Izi ::

Še par stvari, ki jih je pametno vedeti:
- Nepomembni stranski questi, ki jih lahko izpuščaš so samo tisti, ki jih najdeš na oglasnih deskah po mestih. Te se dnevno obnavljajo in jih nikoli ne zmanjka. Kasneje iz oglasnih desk delaj samo tiste queste, ki prinašajo Orichalcum.
- Vsi ostali "stranski" questi, ki jih najdeš med potjo direkt pri ljudeh, pa so pomembni in imajo nekateri kar dolge quest verige, ki dopolnjujejo glavno zgodbo.
- Stranski questi NISO avtomatsko prikazani na zemljevidu in se prikažejo šele ko prideš na manj kot 300 metrov v bližino dogodka. Če torej ne raziskuješ, lahko hitro zgrešiš celotne zgodbe z dolgimi quest linijami.

oo7 ::

Izi je izjavil:

Še par stvari, ki jih je pametno vedeti:
- Nepomembni stranski questi, ki jih lahko izpuščaš so samo tisti, ki jih najdeš na oglasnih deskah po mestih. Te se dnevno obnavljajo in jih nikoli ne zmanjka. Kasneje iz oglasnih desk delaj samo tiste queste, ki prinašajo Orichalcum.
- Vsi ostali "stranski" questi, ki jih najdeš med potjo direkt pri ljudeh, pa so pomembni in imajo nekateri kar dolge quest verige, ki dopolnjujejo glavno zgodbo.
- Stranski questi NISO avtomatsko prikazani na zemljevidu in se prikažejo šele ko prideš na manj kot 300 metrov v bližino dogodka. Če torej ne raziskuješ, lahko hitro zgrešiš celotne zgodbe z dolgimi quest linijami.



Kasneje iz oglasnih desk delaj samo tiste queste, ki prinašajo Orichalcum. Zakaj kasneje ? Zaradi ladje ?

Se mi je zdelo čudno zakaj se nekateri stranski questi pojavijo kar naekrat. Ja tiste na mapi delam prav vse.

Ali ima na koncu kakšno vezo ali se v posamezni regiji odločiš ali se boš boril za Špartance ali Atlantčane ?

springfield ::

Atencane... Kolko vem ne, vedno lahko spremenis "lastnika" regije

Izi ::

oo7 je izjavil:

Kasneje iz oglasnih desk delaj samo tiste queste, ki prinašajo Orichalcum. Zakaj kasneje ? Zaradi ladje ?
Mislil sem na koncu igre, ko že vse narediš so ti questi iz oglasnih desk vse kar ti še ostane. Imaš dnevne in tedenske queste.


oo7 je izjavil:

Ali ima na koncu kakšno vezo ali se v posamezni regiji odločiš ali se boš boril za Špartance ali Atlantčane ?
Nobene veze nima.
Tebi kot najemniškemu borcu gre samo za slavo in denar in te zmagovalec prav nič ne briga. :P
Za povrh se stanje zmagovalne strani spreminja dnevno in to neodvisno od tebe. Tudi če te sploh ne bo v regiji se bo zmagovalna stran čez nekaj časa samodejno zamenjala.

Pinturicchio ::

Igra je sicer super, samo je pa predolga in se začne ponavljat. Pol manjša mapa bi zadostovala...

Seba22 ::

Ja se strinjam jas sem se proti koncu že prav mučil s tem špilom:)).Nebi ga še enkrat igral ni pogoja tak dober pa spet ni ma saj ni slab špil samo je naret zelo podobno ko prejšnji deli zato se še toliko bolj vleče.Meni je še vedno najbojši AC Black Flag
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

oo7 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Kasneje iz oglasnih desk delaj samo tiste queste, ki prinašajo Orichalcum. Zakaj kasneje ? Zaradi ladje ?
Mislil sem na koncu igre, ko že vse narediš so ti questi iz oglasnih desk vse kar ti še ostane. Imaš dnevne in tedenske queste.


oo7 je izjavil:

Ali ima na koncu kakšno vezo ali se v posamezni regiji odločiš ali se boš boril za Špartance ali Atlantčane ?
Nobene veze nima.
Tebi kot najemniškemu borcu gre samo za slavo in denar in te zmagovalec prav nič ne briga. :P
Za povrh se stanje zmagovalne strani spreminja dnevno in to neodvisno od tebe. Tudi če te sploh ne bo v regiji se bo zmagovalna stran čez nekaj časa samodejno zamenjala.



Dvomim, da bom še igral, ko bom končal glavno zgodbo. Sem pa na internetu pogledal katere regije obiščeš z glavno zgodbo tako, da vem katere regije niso v glavni zgodbi in, da jih naredim vmes, da ne ostanejo za sam konec.

oo7 ::

Tole je res ogromna igra. Verjetno daleč največja AC igra. Origins nisem igral ostale vse.

Seba22 ::

Evo za primerjavo velikosti map,AC Black Flag krepko vodi :))

Here's the list, from the smallest to the largest:

AC1: Damascus - 0.13km2
AC2: Florence - 0.30km2
AC2: Venice - 0.37km2
AC3: New York - 0.93km2
AC Revelations: Constantinople - 0.94km2
AC Brotherhood: Rome - 1.41km2
AC3: Frontier - 1.41km2
AC Unity: Paris - 2.40km2
AC Syndicate: London - 3.70km2
AC Rogue: North Atlantic Sea - 70km2
AC Origins: Egypt - 80km2
AC Odyssey: Greece - 130km2
AC Black Flag: Caribbean - 235km2
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

oo7 ::

Seba22 je izjavil:

Evo za primerjavo velikosti map,AC Black Flag krepko vodi :))

Here's the list, from the smallest to the largest:

AC1: Damascus - 0.13km2
AC2: Florence - 0.30km2
AC2: Venice - 0.37km2
AC3: New York - 0.93km2
AC Revelations: Constantinople - 0.94km2
AC Brotherhood: Rome - 1.41km2
AC3: Frontier - 1.41km2
AC Unity: Paris - 2.40km2
AC Syndicate: London - 3.70km2
AC Rogue: North Atlantic Sea - 70km2
AC Origins: Egypt - 80km2
AC Odyssey: Greece - 130km2
AC Black Flag: Caribbean - 235km2




Ja Black Flag ima veliko morja. Kar se tiče ozemlja kolikor se spomnim pa ni tako velik ?
Je že nekaj časa kar sem igral AC BF.

Seba22 ::

Ja drži morja je dosti,ampak je pa še vedno največja mapa v AC seriji.Je pa drugače v AC Odyssey tud dosti morja,ampak so pa večja mesta
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Zmajc ::

Ta velikost mape je zelo zavajujoča. Black Flag mesta se ne morejo primerjat z mesti tipa Aten ki so v Odyssey.

Izi ::

Seba22 je izjavil:


AC Origins: Egypt - 80km2
AC Odyssey: Greece - 130km2
AC Black Flag: Caribbean - 235km2

To je celotna mapa. Če pa gremo gledati koliko je kopnega in koliko vode je pa po moje največji Origins oziroma sta si z Odysseyem zelo blizu. Black Flag pa je kar precej majši od obeh.
 AC Black Flag

AC Black Flag


V Black Flag je kopnega manj kot četrtino in iz 235km2 na koncu ostane verjetno okoli 50km2.
Odyssey ima skoraj polovico vode in od 130km2 ostane manj kot 70km2 kopnega.
Origins pa ima komaj kaj vode in od 80km2 je kopnega kar verjetno okoli 75km2.

Je pa pri tem treba vzeti v obzir, da ima Origins precej puščave, kjer je samo goli pesek in prav nič drugega, medtem ko je Odyssey povsod nabasan z vsebino na kopnem in se za povrh lahko tudi potapljamo in raziskujemo morje in je kar nekaj vsebine tudi pod morsko gladino.
Tako da na koncu zmaga Odyssey :D

oo7 ::

Zmajc je izjavil:

Ta velikost mape je zelo zavajujoča. Black Flag mesta se ne morejo primerjat z mesti tipa Aten ki so v Odyssey.


V Black Falg če se prav spomnim je bilo samo nekaj mest v Odiseji pa lahko raziščeš vsak otok, do potankosti ?

HappyPills ::

Vsak otok, vse pod morjem, jame, ni da ni. Tega je mnogo.

Kvinta ::

v Odiseji pa lahko raziščeš vsak otok, do potankosti ?


Kaj pa maš od tega ?

Res je da lahko krožiš kjerkoli ni da ni samo meni je malo tumasto ,če se nič ne dogaja sicer pa vsakemu svoje eni tud sončne zahode radi gledajo :D
A.C.A.B

Seba22 ::

Izi je izjavil:

Seba22 je izjavil:


AC Origins: Egypt - 80km2
AC Odyssey: Greece - 130km2
AC Black Flag: Caribbean - 235km2

To je celotna mapa. Če pa gremo gledati koliko je kopnega in koliko vode je pa po moje največji Origins oziroma sta si z Odysseyem zelo blizu. Black Flag pa je kar precej majši od obeh.
 AC Black Flag

AC Black Flag


V Black Flag je kopnega manj kot četrtino in iz 235km2 na koncu ostane verjetno okoli 50km2.
Odyssey ima skoraj polovico vode in od 130km2 ostane manj kot 70km2 kopnega.
Origins pa ima komaj kaj vode in od 80km2 je kopnega kar verjetno okoli 75km2.

Je pa pri tem treba vzeti v obzir, da ima Origins precej puščave, kjer je samo goli pesek in prav nič drugega, medtem ko je Odyssey povsod nabasan z vsebino na kopnem in se za povrh lahko tudi potapljamo in raziskujemo morje in je kar nekaj vsebine tudi pod morsko gladino.
Tako da na koncu zmaga Odyssey :D


Na koncu v vsakem primeru še vedno zmaga Black Flag ker je preprosto najboljši v seriji
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Izi ::

Kvinta je izjavil:

v Odiseji pa lahko raziščeš vsak otok, do potankosti ?

Kaj pa maš od tega ?

Neverjetno. Zakaj si pa potem kupil igro?
In na otokih je kar nekaj questov z dobrimi zgodbami, ki se vlečejo tudi prek več otokov. Da najdeš začetke questov moraš pristati na otoku, malo raziskovati in se pogovarjati. Ni to Wircher 3, kjer imaš že na začetku igre celo mapo prekrito z vprašaji in potem celo igro samo šibaš od enega vprašanja do drugega.

Zato igričarskim začetnikom in plačanim kritikom, ki nikoli ne raziskujejo in delajo samo glavni quest. Tukaj hitro zmanjka vsebine in so potem premajhen level za nadaljevanje glavne zgodbe. Potem pa pišejo neumnosti, kako je v teh igri potreben grind, čeprav je naokoli na desetine questov, ki jih ne vidijo, ker jih je tukaj treba najprej najti.

oo7 ::

Seba22 je izjavil:



Na koncu v vsakem primeru še vedno zmaga Black Flag ker je preprosto najboljši v seriji


Jaz trenutno igram Odysey in moram rečti, da je dobra igra ampak moram dokončati.

Drugače pa AC Black Flag mi je druga najboljša igra, prva mi je še vedno AC2 :)

Kvinta ::

Izi je izjavil:

Kvinta je izjavil:

v Odiseji pa lahko raziščeš vsak otok, do potankosti ?

Kaj pa maš od tega ?

Neverjetno. Zakaj si pa potem kupil igro?
In na otokih je kar nekaj questov z dobrimi zgodbami, ki se vlečejo tudi prek več otokov. Da najdeš začetke questov moraš pristati na otoku, malo raziskovati in se pogovarjati. Ni to Wircher 3, kjer imaš že na začetku igre celo mapo prekrito z vprašaji in potem celo igro samo šibaš od enega vprašanja do drugega.

Zato igričarskim začetnikom in plačanim kritikom, ki nikoli ne raziskujejo in delajo samo glavni quest. Tukaj hitro zmanjka vsebine in so potem premajhen level za nadaljevanje glavne zgodbe. Potem pa pišejo neumnosti, kako je v teh igri potreben grind, čeprav je naokoli na desetine questov, ki jih ne vidijo, ker jih je tukaj treba najprej najti.



To jaz vse vem kaj se da in kaj se ne da 8-)

Je blo tud na youtubu včasih kak je folk raziskoval otoke delal pa nič oz. nič se ni dogajalo pač pobirali so les in vse kar se pobrati da ,jahali iz enega konca na drugega si ogledovali znamenitosti kipe ,hiše templje ,če je prišla mimo kaka žival so bežali pred njo ali pa se borili skratka za moje pojme neumno za to jaz ne kupim špila ..... raje grem 100x še enkrat igrat kot pa plavat preko oceanov....al pa recimo en video je bil ko je tip hodil preko Pariza v Unity 3+ ure lol

Pač raziskuje vsak špo svoje :P
A.C.A.B

Zmajc ::

Se pravi ker ljudje postajo idiotske videe, kjer ne delajo nič pametnega ti ne kupiš te igre ... čeprav je tam dejansko dosti contenta, ki se ga da preigrat :D ?

oo7 ::

Se mi je že začelo malo ponavljati vse skupaj. Saj mapa je čudovita ampak se začne ponavljat.

Kvinta ::

Zmajc je izjavil:

Se pravi ker ljudje postajo idiotske videe, kjer ne delajo nič pametnega ti ne kupiš te igre ... čeprav je tam dejansko dosti contenta, ki se ga da preigrat :D ?


Jaz igram za razliko od večine ljudi AC špile po 2000-3000 ur predn pridem do konca pa še potem jih igram znova in znova ,ker so to kratkomalo edine igre katere so mi všeč ne glede al je to prva al zadnja. Spet drugi igrajo nonstop ene in ta iste streljačine leta in leta pa jim ne dojadi pač sto ljudi sto čudi.

Zgoraj je bilo zapisano da pač lahko na vsakem otoku ali kjerkoli drugje raziščeš vse in pač ,ker ljudje različno razumemo sem hotel samo povedat ,da pač raziskovanje otokov in morja do potankosti ko se vsi questi končajo in ko nimaš več kaj za delat ni moj način igranja in se mi to zdi bedasto tak sem vsaj jaz razumel zgornjo objavo.

Pol sem napisal še primere čudnega raziskovanja ali pač igranja ,ker mogoče me kdo ni razumel kaj sem hoto povedat.
A.C.A.B

oo7 ::

Prišel v Atene :D zelo lepo narejeno mesto :)

HappyPills ::

Evo uspel obrnt glavno zgodbo. Zdaj pa še oba dodatka :)

spegli ::

Naročil špil. Napalil ste me lol

oo7 ::

So še komu ali se samo meni zdi v tej igri, da so konji popolnoma nepotrebni ? Imam preigranih kar nekaj ur že pa nisem bil na konju niti 1 minute vse skupaj.

HappyPills ::

Kasneje pridejo bolj prav. Ko ni tolk blizu od sinh točke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Assassin's Creed Valhalla (2020) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26741081 (6314) Kvinta
»

Assassin's Creed: Origins (Assassin's Creed: Empire) (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9914367 (6142) Izi
»

Assassin's Creed Syndicate (Assassin's Creed Victory) (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7218821 (6949) Gagatronix
»

Najboljše igre tega desetletja ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6211626 (9672) jype
»

Assassin's Creed 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10018447 (7654) scipascapa

Več podobnih tem