» »

Smart watch, kaj kupiti?

Smart watch, kaj kupiti?

««
7 / 22
»»

mat11 ::

Če greš pogledati po starih forumih so bili odogovori iz Huawei a že za model GT da razvijajo program za to. Mislim, da malce nategujejo folk, da vseeno kupujejo njihove ure, ki drugače sploh niso napačne.
Drugače sem pa v nočem imenovati trgovine dobil informacijo, ki so jo oni dobili od Huaweia, da bo Strava ugasnila v mescu ali dveh in da se jim to zato ne splača. Svašta.....
mat

Twixz ::

A je kak problem če ura stoji na priklopljenem polnilcu cca. 4 mesece? Sem pozabil jo dat stran :D

Badwolff ::

Razmišljam o nakupu samsungove ure. Ali 3 upravičuje višjo ceno proti active 2 (ki mi je vizualno lepša).

Se da plačevat s to uro?

buttcrack ::

mat11 je izjavil:

Trenutno imam Stratos 2, ki pa je že v letih in jo bom raje zamenjal. Mi pa čisto odgovarja ampak trojke ne mislim kupiti glede na vse pritožbe o izdelavi dvojke in trojke.

Kaj čist točno pa naj bi bilo narobe s trojko?

sam jo imam cca 2 meseca in nimam niti ene pripombe. baterija zdrži pri meni 6/7 dni, od tega dobro uro teka z glasbo, 6h gpsa, in potem še kakšen hrib za vikend (2h). Imam pa sleep tracker in HR non stop, sicer baterija z lahkoto 10 dni. Pred kratkim je bila 180$ kar je pomoje best buy...

Badwolff ::

Kako je s plačevanjem s samsungovimi urami v Sloveniji ?

Ghost007 ::

Jaz imam samsung gear s3 frontir ker sem pač dobil zastonj zraven TV, vendar nikoli res prav zadovoljen, ker nima google assistenta in google keyboard govor v text, kot telefoni. Uporabno za SMS, navigacije... ulice, sploh na 1,4 " ekranih.
Danes pa instaliral to https://galaxystore.samsung.com/geardet...
In zadeva res zna slovensko. Zamenja privzeto samsung tipkavnico z to in doda ta govor v text opcijo.
Navigacije so zdaj mačji kašelj za uporabljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Badwolff ::

En update za Samsung watch 3. Mislim, da isto velja tudi za active 2.

Uro narediš bistveno bolj uporabni, če spremeniš regijo na US. Navodila so na ZDA. Gre gladko, s pomočjo računalnika.

Tako dobiš Samsung pay in Spotify. Samsung pay se poveže s curve kartico. S slovenskimi visami in mastercard, z n26 in revoultom se ni hotel. Plačevanje je potem enostavno.

Naslednja stvar, ki jo moraš naložit je Samsung health monitor. Tako dobiš meritev ekg in krvnega tlaka. Ekg zgleda čist lep, ne ponuja pa nekih advanced očitkov, bolj ti samo pove, če imaš fibrilacija. Krvni pritisk moraš umerit z merilcem. Kolikor ga preizkušam zaenkrat kar točno kaže in se ujema z večjimi napravami.

Baterija je kar solidna, polnim večinoma malo tu, malo tam, drži pa mal več kit6dva dni, odvisno od uporabe.

ITSistemec ::

Badwolff je izjavil:

En update za Samsung watch 3. Mislim, da isto velja tudi za active 2.

Uro narediš bistveno bolj uporabni, če spremeniš regijo na US. Navodila so na ZDA. Gre gladko, s pomočjo računalnika.

Tako dobiš Samsung pay in Spotify. Samsung pay se poveže s curve kartico. S slovenskimi visami in mastercard, z n26 in revoultom se ni hotel. Plačevanje je potem enostavno.

Naslednja stvar, ki jo moraš naložit je Samsung health monitor. Tako dobiš meritev ekg in krvnega tlaka. Ekg zgleda čist lep, ne ponuja pa nekih advanced očitkov, bolj ti samo pove, če imaš fibrilacija. Krvni pritisk moraš umerit z merilcem. Kolikor ga preizkušam zaenkrat kar točno kaže in se ujema z večjimi napravami.

Baterija je kar solidna, polnim večinoma malo tu, malo tam, drži pa mal več kit6dva dni, odvisno od uporabe.


Pozdravljeni badwolff, uspel sem urediti Us regijo na sw3 in tako dobil tudi Samsung health monitor app, ampak mi ne dela. Napiše da ni kompatibilna ura Oz da nisem v pravi regiji.. Kako pa tole uredim?

Lp

Twixz ::

Yo, zdej uporabljam Samsung Galaxy Watch 46 mm samo ker se je uporaba zmanjšala na samo športno dejavnost bi to na nek način menjal če je kaj takega na trgu.

Športam velikokrat na teden, kolikor pač čas dopušča, 3-5x. Šport je hoja (zima) in kolo, včasih tenis, košarka.

V službi ure ne uporabljam, isto doma ne. Mi je pa všeč pri Samsungu da ima programe ki ti dajo nek plan ki se ga držiš in so rezultati vidni. :)

Firma ni važna.

pffff ::

Naj predlagam, NIC. Vse te ure so vec ali manj namenjene hvalisanju (da das "sportam" look nase, ki mu pa seveda nihce vec ne nasede), dejansko pa so precej nefunkcionalne. Pocakaj, prisparaj denar, dokler na trg ne pride kaj bolj uporabnega. Trenutno vse niha od neuporabnega do relativno neuporabnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

knap ::

Iščem pametno uro preko katere je mogoče sprejeti klic oz klicati preko ure. Torej, da ima vgrajen mikrofon in zvočnik.
Vem, da ima to opcijo Huawei Watch GT 2 - na amazon.de za cca 170 eur.

Ali morda poznate še kakšno drugo uro v rangu 100-150 eur, ki ima to opcijo.

Hvala

LP

PikaPoka828 ::

Xiaomi Amazfit GTR - izkušnje?

knap ::

knap je izjavil:

Iščem pametno uro preko katere je mogoče sprejeti klic oz klicati preko ure. Torej, da ima vgrajen mikrofon in zvočnik.
Vem, da ima to opcijo Huawei Watch GT 2 - na amazon.de za cca 170 eur.

Ali morda poznate še kakšno drugo uro v rangu 100-150 eur, ki ima to opcijo.

Hvala

LP


poznate še kakšno drugo uro z funkcijo klicanja, sprejem klica
oz je GT 2 edina ura z temi funkcijami?

hvala

LP

tt1024 ::

Jaz mam pa drug problem, za starejšo osebo brez smart telefona iščemo eno uro. Pač, da mu šteje kalorije, korake, razdaljo, čimveč stvari. A sploh obstaja kaj takega, da ne potrebuje povezave na telefon?

0zxccb0 ::

Kje v EU se da tole dobit in posiljajo v slo?
https://m.banggood.com/4G-RAM+64G-ROM-Z...

;-) ::

tt1024 je izjavil:

Jaz mam pa drug problem, za starejšo osebo brez smart telefona iščemo eno uro. Pač, da mu šteje kalorije, korake, razdaljo, čimveč stvari. A sploh obstaja kaj takega, da ne potrebuje povezave na telefon?


Moj Huawei GT2e ne potrebuje telefona, v bistvu nevem katera ura ga sploh potrebuje, pač funkcije ne uporabljaš in normalno živiš z uro.

Mi je pa dojadil, iščem drugo uro do 200eur, ki bi imela podobno dobro baterijo oz. da bi vsaj en teden držala, pa da bi bila zadeva povezljiva s Stravo in ostalimi normalnimi zadevami, Huawei Health deluje na iphonih samo delno.

;-) ::

Tole me zanima "pametna" ura bolj "klasičnega" izgleda Fossil FTW4024:
https://www.bigbang.si/fossil-ftw4024-p...

To je Fisillova ura ali je pač zapakiran kak Samsung v Fosil ohišje ?

igor0203 ::

tt1024 je izjavil:

Jaz mam pa drug problem, za starejšo osebo brez smart telefona iščemo eno uro. Pač, da mu šteje kalorije, korake, razdaljo, čimveč stvari. A sploh obstaja kaj takega, da ne potrebuje povezave na telefon?


Jaz sem poleti kupil Haylou LS05 in sem z njo izredno zadovoljen. Hotel sem uro z nekimi basic funkcijami in dobro baterijo, na enem polnjenju mi zdrži cca. 3 tedne.

Haylou Solar (LS05) review

Likalnik ::

Živjo, da si sposodim temo....ali je v SLO že možno se preko ure pogovarjati....pa v bližini ni telefona oziroma ura ni povezana s telefonom?
Kolikor sem zasledil sedaj operaterji že ponujajo eSIM...kar pomeni, da imaš recimo lahko v telefonu več eSIM kartic....
če recimo kupim uro apple watch 6 LTE...recimo v AT (pri nas jih še ni) in če imam eSIM se lahko med tekom pogovarjam samo preko ure...telefon je pa doma?
Je to pri nas že možno?

dvihtelic ::

pri nas mislim da lahko edino preko samsung watch govoriš, jabuk še ne omogoča in tudi ni namena še v kratkem.

Badwolff ::

dvihtelic je izjavil:

pri nas mislim da lahko edino preko samsung watch govoriš, jabuk še ne omogoča in tudi ni namena še v kratkem.


Z obema lahko govoriš, če si v dosegu modrega zoba s telefona afaik. Kar je v praksi še kar neuporabno.

Likalnik ::

Če si v dosegu BT potem lahko govoriš...ampak tako kot si sam napisal je to bolj kot ne neuporabno.
Glede na to, da je sedaj možnost eSIM sem mislil, da se že v praksi uporabljajo klici preko ure brez povezave s telefonom.
Telekom prodaja LTE samsung galaxy watch active 2...piše podpora eSIM....se pravi lahko kličem z njo...brez telefona? (sem klical na klicni center Telekom pa tam nič ne ve kaj je to eSIM...očitno sem imel smolo in sem po dolgem čakanju na liniji dobil osebo na drugi strani katera ji je telefonija španska vas)

dvihtelic ::

Če imaš Samsung watch, lahko uporabiš esim in govoriš brez telefona, medtem ko pri apple moraš biti v dosegu BT.

mancini ::

in v čem je potem finta esim, če si v dosegu BT
z Huawei gt2 se tudi pogovarjaš preko BT, in še nekaterimi drugimi

Taip4n ::

Dokler si v dosegu BT se pogovarjaš preko BT. Ko nisi ura preklopi na eSIM. Jabuk tega ne bo imel še nekaj časa, ker je Apple baje postavil neke pogoje pri katerih ni računice.
Se pa kakor vem eSIM dodatno plačuje.

Likalnik ::

Pri Telemachu (včeraj mi je tako razložila...koliko se pa punca na drugi strani telefona v to zastopi pa ne vem).....če imaš eSIM recimo za uro...moraš skleniti novo naročniško razmerje...recimo kot dodatna sim kartica po cca 10EUR na mesec...s tem dobiš tudi novo oziroma drugo telefonsko številko...in ni ista kot jo imaš na telefonu.
Na ta način se mi zdi to še vedno neuporabno...sedaj bom imel dve različni telefonski številki....
trenutno vidim eSIM še najbolj uporaben na področju dveh različnih telefonskih številk (službena in privat)...da ni potrebe po dveh telefonih.....imaš privat na eSIM...in v istem telefonu še službeno "standardno" sim kartico...tako nimaš dveh telefonov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Yossarian ::

Iščem pametno uro za ženo. Uporabljala jo bo predvsem med pohodi, tako da bo telefon lahko v žepu. ESim ni potreben, bolj kakšno prebiranje sporočil, merjenje utripa, kalorij, kilometraže ipd. Pa lepa mora bit! Po mojem bi bilo tudi fajn, da bi imela zmogljivo baterijo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Badwolff ::

Samsung active2

Yossarian ::

Badwolf, hvala. Izpolnjuje vse moje zahteve? Jo imaš sam? Malo mi jo pokomentiraj.

Bojda se baterija relativno hitro izprazni.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

Ima jo moja žena, sam imam samsung watch 3, ki je boljši, ampak po izgledu bolj moška ura, lahko pa so tudi kake feminizirane verzije.

Je predvsem zelo lepa, idealna za gospe. Izpolnjuje vse tvoje zahteve. Baterija ni bogvekaj, ampak za enodnevne aktivnosti brez polnjenja bo.

Po izkušnjah iz moje ure - strava požre 10% na uro, podobno tudi samsung health. Precej več kuri poslušanje glasbe direktno z ure, ampak za recimo 2-3 urne aktivnosti lahko uporabljaš oboje. Normalne uporabe zdrži dan in pol do dva. Če ne trackaš spanja, jo ponoči polniš.

Glede ostalih dodatnih bonbonckov pa pravzaprav ne vem, trojka omogoča odgovarjanje na telefon, samsung pasu, ekg, pogojno pritisk. Mislim, da isto reklamirajo tudi za dvojko, ampak moje niti ne zanima.

Trenutno jo lahko dobiš gratis ob nakupu s21.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Yossarian ::

Badwolf, hvala za izkušnjo iz skorajda prve roke. Edino, kar me malce moti, je to, da se mora pogosto polnit. Ali baterija recimo vzdrži kakšnih 8 ur pohoda z vklopljenim GPS-om?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Badwolff ::

zdrži

Yossarian ::

Potem bom pa jo res kupil
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Samo še malce za primerjavo, kolegi pa imajo tole uro. Jo lahko kdo malce pokomentira? Badwolf?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Badwolff ::

Ne poznam
https://threadcurve.com/samsung-galaxy-... - sicer večji brat, V

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Sparkxl ::

Yossarian je izjavil:

Samo še malce za primerjavo, kolegi pa imajo tole uro. Jo lahko kdo malce pokomentira? Badwolf?


Vse to kar ti iščeš za ženo zna vsaka kitajska zapestnica za 20€. Imaš polno ženskih varjant, predvsem pa držijo baterije 1,2, tudi 3 tedne, če jo malo uporabljaš.
Da samsung dela 2021 ure ki držijo 1 dan je komedija prvoklasna

Yossarian ::

Sem ji pokazal, ampak niso tako lepe
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Sparkxl ::

Poglej še huawei ure. Držijo 10 dni brez najmanjšega problema. Jaz jo kar dosti uporabljam, minimum je 10 dni. Samsung mi ob podobni uporabi včasih ni niti 1 dan zdržal. Skratka zelo drag polizdelek

Djole ::

Moja ima huawei watch fit, pink barva, mas tudi druge...iz tujine za 80€, pri nas je cca 110, 120€. Super ura, po reviewih tudi ok, baterija zdrzi tako kot je rekel predhodnik, meri pa tudi vse mozno.

Yossarian ::

Pa je touchscreen?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Djole ::

Seveda, moja je zelo zadovoljna, lahka, sportno eleganta, imas pa se huawei watch gt 2 v manjsi zenski verziji oz honor watch magic 2 42mm identicna

__Devil__ ::

Zdravo, ima kdo Huawei GT 2 uro? Kako mnenje za prvo uro? Menim, da je odlična, sem pogledal veliko reviewov in primerjav ter ta ponuja največ, zanimiv mi je merjenje kisika v krvi. Upam le, da bo dovolj hitra in nebo štekala. Konec leta tako verjetno spet pride nova GT ura.

Gledal sem tudi GT 2 Pro model, vendar ni drugih razlik kot dizajn, kvaliteta, težja je, močnejše steklo, ni vredna 70-100€ več. Če bi imela boljši hardware bi še premislil. Paril bom jo z Poco x3 telefonom.

Edina podobna je Stratos od Xiaomi, vendar mi je Huawei gt2 bolj všeč in še malo cenejša. Zraven bom še vzel Xiaomi Mi Band 5. Skratka mislim, da trenutno ni boljše kot GT 2 za ceno ~ 170€ kajne? Uporaba bo večinoma za prosti čas, korake, splošno spremljanje meritev, kot tudi za kolesarjenje, meri tudi poganjanje kolesa, kar je dobro. Če ne dobim mnenja jo bom moral kupit in ga jaz podati :)

Sparkxl ::

Jo imam že skoraj 1 leto, gt2e verzijo in težko rečem da je perfektna. To kar ima, dela vse odlično, štekanje 0, baterija je fenomenalna.
Treba je vedet da je huawei precej bolj tumasta ura od samsunga. Zato mora vsak za sebe vedet kaj od ure pričakuje.
Par stvari, ki jih pogrešam, kar samsung ima:
Ne morem brat emajlov, ali odgovarjat na njih. Obvestilo je samo naslov maila. Whatsapp sporočila se lahko bere.
Ni dodatnih aplikacij
Komplet zaprt sistem, nobenih podatkov ne moreš eksportirat
Samsung rangira tvoje rezultate z drugimi uporabniki, tega tu ni

Koliko to pač komu pomeni. Odtehta pa baterija in brezhibno delovanje. Samsung je kdaj šteknil, predvsem pa mi je konstantno izgubljal povezavo s telefonom, kar se z gt2 še ni zgodilo

Badwolff ::

Sam lahko povem za Samsung watch3.
Polnjenje je odvisno od aktivnosti, načeloma na 2 dni, kar je glih vsakič po tem ko grem laufat, pol dam na polnilec za uro, dve. Je pa to tudi resna edina pomanjkljivost, če te seveda moti.

Ekran je res odličen, ne glede na vremenske razmere se vidi super.

Integracija s telefonom je brez vseh težav, ni se še zgodilo, da bi karkoli ne delalo na tej relaciji, nobene motnje.

Vsi appi delujejo gladko, brez štekanja. Zatonjski v galaxy storu pokrivajo skoraj vse, kar si zamisliš, še za nobenega se mi ni zgodilo, da bi ga želel kupiti.

watch faces... V storu so sicer za plačat, ampak na namenskemu redditu imaš skoz kupone in veliko ponudbo.

Samsung pay deluje, če sealo angažiraš, v Sloveniji ni podprt, zato sem firmware spremenil v ameriškega in dodal curve kartico. Od takrat brez težav.

Senzorji.. HR se mi zdi natančen, ampak to je bolj občutek. Ekg snema kar dobro, ampak na urah je natančnost ekgjev in s tem uporabnost res omejena, kao zazna AF ali kako resno motnjo ritma. Večinoma to itak zaznaš sam. Merjenje pritiska mi je crknil z updatom, menda v Ameriki ni podprto, ga pa samsung trenutno precej oglaša pri nas. Bilo je a precej natančno, vedno mi je pokazalo zelo primerljivo z zunanjo meritvijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Twixz ::

A ima kdo Watch 3 PRO? Baje smart watch leta 2021.
Kako je kaj z povezljivostjo z naprimer Xiaomi ali Samsung?

Twixz ::

Twixz je izjavil:

A ima kdo Huawei Watch 3 PRO? Baje smart watch leta 2021.
Kako je kaj z povezljivostjo z naprimer Xiaomi ali Samsung?

LeXani ::

Čas prve prijave 04.11.2005

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeXani ()

Djole ::

LeXani je izjavil:

kakšna boljša alternativa?

Ne vem ce je boljsa, lahko pa potrdim, da je super huawei watch fit za podoben denar oziroma elegant verzijo, ce zelis bolj fensi zenski izgled...je pa cca 20EUR drazja od te iz linka trenutno(elegant verzija) ..je bila ze ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Djole ()

SumTingWong ::

https://www.mimovrste.com/pametne-ure/a...
https://www.mimovrste.com/pametne-ure/a...

Ali katera izmed teh dveh podpira opcijo, da na mobitelu nastavim google maps route, potem mi pa vsaj znake kaže (levo, desno, oddaljenost ipd)? Za celoten Maps vem da ne.

Nwanko ::

To gre sedaj tudi na GT 2 z tazadnjo posodobitvijo. Petal maps.
««
7 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametna ura

Oddelek: Kaj kupiti
112102 (318) enemon
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14441589 (2359) GupeM
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310342 (7833) Sharp999
»

Smartwatch

Oddelek: Kaj kupiti
213162 (2216) Jst

Več podobnih tem