» »

Smart watch, kaj kupiti?

Smart watch, kaj kupiti?

««
19 / 22
»»

wcpapir ::

Huawei ima amoled in ima daljso dobo baterije od garminov ki so brez amoleda...amoled ni izgovor za trajanje baterije.

WizzardOfOZ ::

garmin instinct 2x solar meni zdrži z enim filanjem več kot mesec, z uporabo GPS-a eno uro na dan (6.5km) pa 20 dni. Vse funkcije vklopljene razen pulznega oximetra.
Boš rekel, da imata huawei in samsung boljšo baterijo?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

vratmatra ::

wcpapir je izjavil:

Huawei ima amoled in ima daljso dobo baterije od garminov ki so brez amoleda...amoled ni izgovor za trajanje baterije.



Ummm, ne? Kateri Huawei primerjas s katerim Garminom? Večina Huaweijov ima namreč slabšo dobo baterije, sploh pa če jih gledaš v istih cenovnih rangih in obdobjih izdaje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vratmatra ()

WizzardOfOZ ::

vratmatra je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Huawei ima amoled in ima daljso dobo baterije od garminov ki so brez amoleda...amoled ni izgovor za trajanje baterije.



Ummm, ne? Kateri Huawei primerjas s katerim Garminom? Večina Huaweijov ima namreč slabšo dobo baterije, sploh pa če jih gledaš v istih cenovnih rangih in obdobjih izdaje


Na to sem odgovarjal:

wcpapir je izjavil:

Huawei ima amoled in ima daljso dobo baterije od garminov ki so brez amoleda...amoled ni izgovor za trajanje baterije.

instinct 2x nima amoleda, niti touch ekrana, baterijo pa res boljšo od navadnega instincta 2, pa že tisti je dolgo časa zdržal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

vratmatra ::

Ja jaz tudi njemu, sorry, sem videl vmes tvoj odgovor pa sem dodal citat

WizzardOfOZ ::

Zanimivo, da ima instinct 2X skoraj eno in pol krat večjo baterijo kot navaden instinct 2.

Solar na 2X je pa bolj ko ne za poleti, ko baterijo drži na istih procentih, če si cele dneve zunaj na soncu, pozimi imaš pa itak rokave čez in ne da nič od sebe. Tako da bolj stvar osebne preference.

Mal primerjave. če koga zanima
mode / 2X / 2
Smartwatch mode / 40 days; unlimited with solar / Up to 28 days 
GPS mode / 60 hours; 145 hours with solar / Up to 30 hours
All Satellite Systems / 40 hours; 65 hours with solar / NA
All Satellite Systems + Multi-Band / 27 hours; 36 hours with solar / Multi-band not available
Max Battery GPS Mode / 150 hours; unlimited with solar / Up to 70 hours
Expedition GPS Activity / 60 days; unlimited with solar / Up to 32 days
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

wcpapir ::

Watch 3 pro mi je drzal 3 tedne. Uporabljal sem ga isto kot fenix 7 sapphire solar. V ultra dolgem nacinu delovanja baterije je bil popolnoma uporaben, tudi med vajo. Ura dejansko drži kak dan dlje, kot oglašujejo.

Na drugi strani Garmin drži manj časa kot ti sploh napiše na uri, solar zadeva pa je praktično kar nekaj. Mi je na sončen dan ravno padel % in ga od tistega trenutka dalje puatim na soncu, mislim da sem nabil 150k lux tisti dan in procenta ni dvignilo, konec dneva sem imel se kaksnega manj.



Zadeve ki jih spremljam je meril Huawei enako natancno. Ekran je bil bolj uporaben in budilka je imela normalen zvok, kar za garminovo kruljenje težko rečem. Edina prednost garmina je direktna povezljivost s Stravo in malce "boljše" okolje v garmin connect. Po dolgih letih uporabe Huawei Health sem se ga malce najdel, a dlje kot uporabljam garmin bolj vidim kako je Huawei superioren pri pametnih urah, ki dobro izgledajo ob enem pa so enako uporabne za šport ob enem pa jo imaš lahko tudi v normalno službo. Če porihtajo plačevanje pa bi bil že kič.

RockyS ::

WizzardOfOZ je izjavil:

garmin instinct 2x solar meni zdrži z enim filanjem več kot mesec, z uporabo GPS-a eno uro na dan (6.5km) pa 20 dni. Vse funkcije vklopljene razen pulznega oximetra.
Boš rekel, da imata huawei in samsung boljšo baterijo?


Resno primerjaš polno funkcionalno uro Huawei watch 3/4 s Garmin instinct 2x, ki nima ne touch screena, kaj šele barvnega zaslona?


Pustimo osebne preference glede uporabe in izgleda, ampak tukaj pa si res mimo pihnil.

Badwolff ::

Pač polizdelek :D

KTr1sk ::

Gledam te Pixel Watch prvo izdajo za kakšno rabljeno uro, pa opažam da je baterija že pri novi uri zelo slaba cca 2dni...:(. Ali drugače kdo uporablja always on display...koliko manj zdrži in kako dobro deluje, če uro pogledaš da prižge zaslon?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

WizzardOfOZ ::

Badwolff je izjavil:

Pač polizdelek :D


A ker nima touch zaslona? Za uro ga pa res ne rabiš.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

RockyS ::

Jaz mislim da ni polizdelek, zato sem posebaj napisal disclaimer da nima smisla debatirat o izgledu in o potrebah uporabnika, ampak primerjat te dve uri pa res ni smiselno.

sfaljk ::

Če namesto pametnih pogledaš športne ure, imaš v extreme vital v BTCju ali na spletu suunto 5 peak za 150€, suunto 9 baro za 200€, suunto 9 peak za 250€, itd.

Zelo dobre cene za dobre ure.

Badwolff ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Pač polizdelek :D


A ker nima touch zaslona? Za uro ga pa res ne rabiš.


Ni letel nate... Sry

Twixz ::

sfaljk je izjavil:

Če namesto pametnih pogledaš športne ure, imaš v extreme vital v BTCju ali na spletu suunto 5 peak za 150€, suunto 9 baro za 200€, suunto 9 peak za 250€, itd.

Zelo dobre cene za dobre ure.


Dejansko je Suunto najbližje temu kar iščem, hvala za to! :))

Badwolff ::

Would suggest reading DC Rainmaker's reviews on each watch you are interested in as he may point out something that is of more interest to you and may be the deciding factor (sometimes you might find one of the comparision watches match up as generally uses a Garmin when comparing to other watches - note that Epix/F7/FR955/FR255/Marq2 are all running same GNSS chip and OHR sensor and producing similar GPS & HR metrics):

FR255: [https://www.dcrainmaker.com/2022/06/gar... and [https://www.dcrainmaker.com/2022/07/for...

or you could go with FR955 (with touch offline maps and offline TBT directions) - while its more expensive than the S9PP - its not that much more expensive and you are getting quite a lot more in return (wouldn't bother with the solar option): [https://www.dcrainmaker.com/2022/05/gar... and [https://www.dcrainmaker.com/2022/06/for...

Suunto 9 Peak Pro (S9PP): [https://www.dcrainmaker.com/2022/11/suu...

Suunto 9 Peak (S9P): [https://www.dcrainmaker.com/2021/07/suu...

Suunto 9 Baro (S9B): [https://www.dcrainmaker.com/2018/07/suu...

Hopefully after reading/watching these reviews you might have a better idea on which way you want to go.

Ne poznam suunto, zame bi bil deal breaker nfc, ampak če ne boš uporabljal....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Dober dan ::

Jao ljudi js sm en težek debil. Mel sem Venu 2+, pa sem pred časom prodal. Danes sem si kupil Apple Watch se 2022. Doplačal sem tudi kasko 3 leta in ubavil zaščitno steklo.. Cel nahajpan to uporabljam celo popoldne in kaj sem ugotovil? Tele "pametne" ure, k trajajo do 1 dan so navadn klump. Cel opran sm mislo, kaj vse se da s to uro delat, na koncu jo pa uporabljam samo za obvestila, ker ostalo je tako ali tako samo en gimmik. Baterija bo pa kmalu dead.. če bi koga zanimalo, bi jo menjal za npr. vivoactive 5.

Lonsarg ::

Se strinjam, vse te dodatne moznosti 3rd party aplikacij na WatchOS ali AppleWatchOS pomoje skoraj noben ne uporablja. Zrtvujes pa za te funkcijo baterijo (1 dan namesto 5-10 dni). Je bolje pogledat proti konkurenci in manj "smart" urami.

Tilen88 ::

Badwolff je izjavil:

Would suggest reading DC Rainmaker's reviews on each watch you are interested in as he may point out something that is of more interest to you and may be the deciding factor (sometimes you might find one of the comparision watches match up as generally uses a Garmin when comparing to other watches - note that Epix/F7/FR955/FR255/Marq2 are all running same GNSS chip and OHR sensor and producing similar GPS & HR metrics):

FR255: [https://www.dcrainmaker.com/2022/06/gar... and [https://www.dcrainmaker.com/2022/07/for...

or you could go with FR955 (with touch offline maps and offline TBT directions) - while its more expensive than the S9PP - its not that much more expensive and you are getting quite a lot more in return (wouldn't bother with the solar option): [https://www.dcrainmaker.com/2022/05/gar... and [https://www.dcrainmaker.com/2022/06/for...

Suunto 9 Peak Pro (S9PP): [https://www.dcrainmaker.com/2022/11/suu...

Suunto 9 Peak (S9P): [https://www.dcrainmaker.com/2021/07/suu...

Suunto 9 Baro (S9B): [https://www.dcrainmaker.com/2018/07/suu...

Hopefully after reading/watching these reviews you might have a better idea on which way you want to go.

Ne poznam suunto, zame bi bil deal breaker nfc, ampak če ne boš uporabljal....


Imam suunto in je bomba,.. baterija/natančnost/kvaliteta(ker ogromno športam). Ampak gre za športno uro. Se pravi dokaj oskubljena glede aplikacij in nič kaj "smart watch"
Je pa polek modela 9 sedaj še odzunaj "Suunto Vertical" in "Suuto Race"

p.s: samo toliko za tiste ki suunta ne poznajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

OK.d ::

Galaxy watch 6(44), baterija zdrži 5 dni če jo ne uporabljaš.
LPOK.d

wcpapir ::

Garmin je koncno dobil nap. Nisem se sprobal, upam da dela. Vrjeti ne morrs garminu na prvo žogo.

GupeM ::

OK.d je izjavil:

Galaxy watch 6(44), baterija zdrži 5 dni če jo ne uporabljaš.

Super. Ampak nekateri kupujemo ure zato, da jih uporabljamo :S

Badwolff ::

wcpapir je izjavil:

Garmin je koncno dobil nap. Nisem se sprobal, upam da dela. Vrjeti ne morrs garminu na prvo žogo.


nap?

wcpapir ::

Kot najvecji promotor Garmina tukaj, pa bi lahko bil na tekočem s posodobitvami.

Počitki-nap sleep

Okapi ::

Badwolff je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Garmin je koncno dobil nap. Nisem se sprobal, upam da dela. Vrjeti ne morrs garminu na prvo žogo.


nap?

Dremanje po slovensko.;) Da ti registrira kot spanje, ko čez dan za pol ure zadremaš. Mi band recimo je na začetku spanje čez dan ignoriral, sedaj ga pa že lep čas beleži kot dremanje.

Badwolff ::

Uf, essential...
Ampak resno, zakaj se to uporablja?

Okapi ::

Če ti ne veš, zakaj bi to uporabljal, ne pomeni, da nihče ne uporablja.

Badwolff ::

Zato sem pa vprašal, mar ne.

wcpapir ::

Zakaj? Zato ker bo posledično delal Training readiness, training status, body battery bolj točno.

Zakaj?
Zato ker je zadeva dosti bolj natančna in dejansko merljiva z različnimi parametri kot je naš občutek.

Zakaj?
Ker če zadeve delajo kot morajo ti ura pomaga izbrati dan ko si najbolj pripravljen na svoj nov podvig/rekord/karkoli.

Konkurenca je imela te dremeže urejene že leta pred Garminom.

Izgleda si slab promotor, če 3/4 stvari ne rabiš kao in tako opravičuješ delno funkcionalne ure Garmin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

Karen ::

Okapi je izjavil:

Če ti ne veš, zakaj bi to uporabljal, ne pomeni, da nihče ne uporablja.

V državni upravi prav pride med službo, da veš kdaj nisi dremal >:D

Badwolff ::

wcpapir je izjavil:

Zakaj? Zato ker bo posledično delal Training readiness, training status, body battery bolj točno.

Zakaj?
Zato ker je zadeva dosti bolj natančna in dejansko merljiva z različnimi parametri kot je naš občutek.

Zakaj?
Ker če zadeve delajo kot morajo ti ura pomaga izbrati dan ko si najbolj pripravljen na svoj nov podvig/rekord/karkoli.

Konkurenca je imela te dremeže urejene že leta pred Garminom.

Izgleda si slab promotor, če 3/4 stvari ne rabiš kao in tako opravičuješ delno funkcionalne ure Garmin.


Vidiš, ni tko težko napisat.

wcpapir ::

Lahko še piševa, ker beleženje spanja je ena najpomembnejših zadev, kar jih sploh lahko beležiš na pametni uri, saj ima pomembno vlogo pri izboljšanju našega počutja in doseganju boljših rezultatov pri rekreativnih aktivnostih.Omogoča nam natančno spremljanje vzorcev spanja, kar je ključno za ohranjanje našega zdravja. Zabeleženi podatki o trajanju in kakovosti spanja nam nudijo vpogled v naše spalne navade, kar je osnova za izboljšanje kakovosti življenja. V kolikor spanja ne beležimo z neodvisno napravo, se nam kakovost lahko le "zdi" dobra, lahko si lažemo (nehote), lahko mislomo, da smo v slabši formi kot smo...

Poleg tega pomaga pri razumevanju lastnih bioloških ritmov. Vsak posameznik ima svoj edinstven vzorec spalnih navad, kar pomeni, da smo bodisi jutranje osebe bodisi nočne ptice. S tem vedenjem lahko načrtujemo svoje aktivnosti, vključno s športom, ob časih, ko smo najbolj energični. To pomeni, da lahko izkoristimo svoj naravni bioritem in tako dosežemo boljše rezultate pri vadbi.

Poleg tega, da razkriva naše biološke ritme, beleženje spanja pomaga pri zgodnjem odkrivanju morebitnih težav s spanjem. Če opazimo, da trpimo zaradi nespečnosti ali nekakovostnega spanja, lahko pravočasno ukrepamo in iščemo rešitve za izboljšanje svojega počitka.

V skladu s tem beleženje spanja na pametnih urah postane nepogrešljivo orodje za tiste, ki želijo doseči boljše rezultate pri svojih rekreativnih aktivnostih. S pravilnim razumevanjem in izboljšanjem svojih spalnih navad lahko dosežemo večjo vitalnost, boljšo telesno pripravljenost in posledično boljše dosežke pri svojih športnih aktivnostih.

GupeM ::

Dober copy-paste iz ChatGPT-ja.

OK.d ::

GupeM je izjavil:

OK.d je izjavil:

Galaxy watch 6(44), baterija zdrži 5 dni če jo ne uporabljaš.

Super. Ampak nekateri kupujemo ure zato, da jih uporabljamo :S

Želel sem povedat, da je ura za en k.., če ima tako avtonomijo brez uporabe, mogoče komu prav pride podatek.
LPOK.d

GupeM ::

A, ok. Sem mislil, da jo hvališ, ker zdrži kar 5 dni.

Twixz ::

Šel sprobat danes Galaxy Watch 6 v Big Bang.
Imam prvo generacijo Galaxy Watch in razn da je rotating ekran oz. ta krog ob ekranu malo drugače narejen je ura basically ista. Ne daje nekega feelinga da so karkol spremenil v teh letih.
Se mi pa orng dopade Watch 4 PRO. Nevem pa kako je ta ura, moram prebrat reviewe. Ima kdo mogoče to uro že?

KTr1sk ::

Ima kdo kakšno "kitajsko" pametno uro iz Aliexpressa, ki je ceneješa in se primerja recimo z funkcijami in kvaliteto npr Samsungovo uro?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Lonsarg ::

Odvisno kaj je zate poceni. Meni se je zdel moj Amazfit GTR Mini za 130EUR ultra poceni. Glede na to da mi je BOLJSA od tega kar Samsung ponuja (malenkost manj core funkcionalnosti ter manj 3rd party aplikacij v zameno za 5x vecjo baterijo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

shon ::

Imam težave z suunto 9 uro. Imam jo kakšna 3 leta, ura drugače super, baterija še vedno odlična, vendar zadnje čase opažam, da gps ni več kar je bil. Opažam, da ura gps večkrat išče, ko vidim, da mi ne kaže višincev. Posledično mi nabije dodatne kilometre v primerjavi z drugimi urami, tudi do 3km na 20km. Ko pogledam na karto kaže, kot da ful skačem po poti sem in tja. Poskušal sem z nastavitvami gps (glonass, galileo) pa ni nič boljše. Ali bo ura počasi odpovedala?

spanoul39 ::

Zdravo, razmišljam o nakupu smart watch, potrebujem jo predvsem za športne aktivnosti in pa trackanje spanca, kaj priporočate, da ni predraga in pa da je še vedno kvalitetna predvsem mi je pomembno da je ne rabim polnit vsak dan, mel sem na testu apple watch 6 pa zdrži nekje 3 dni recimo, kar spet ni nevem kolk dolg sploh glede na ceno.
hvala za odgovore

OutOfTheBox ::

Apple watch ne zdrži 3 dni (vsaj basic serija). Imam 7, ki ni bistveno drugačna od 6 in zdrži cca 24 ur. Mene ne moti, preden grem pod tuš jo dam polnit in ko pridem nazaj ima dovolj charga do naslednjega dne (80% v cca 30 min).

Zgodovina sprememb…

spanoul39 ::

men je 6ka zdržala 3 dni je pa res da, je nisem mel cel dan gor za službo je nism nosu ker mam pač tako službo da nemorem nosit ure, nerazumem pa zakaj me hočeš prepričat v nasprotno.

Badwolff ::

Budget?

bigbada ::

Garmin Fenix 7 Solar Sapphire.
Polnim na cca. 3 tedne

Zaslon, ki dejansko deluje kot "classic ura" in ne "barvni childish kič".

Trenutno najboljše kar se da dobiti.

buttcrack ::

FR 255

spanoul39 ::

Badwolff je izjavil:

Budget?


pomoje okrog 300max nekje :)

Badwolff ::

spanoul39 je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Budget?


pomoje okrog 300max nekje :)


Pol tud js recem fr 255

Magic1 ::

Pri Bokal-sport jo imajo za 291€, pri Amazonu pa za 274€.
Magic

scipascapa ::

COROS PACE 3

Twixz ::

Petrol ima Garmin precej pod tržno ceno, več modelov. Zanima me, kateri je najboljši za hojo, tek, plavanje in vsakodnevno uporabo (za sporočila in klice ne rabi bit).

Budget, tam do 250.
Najbolj se mi dopade Venu SQ2, ampak nimam pojma, želim si pa Garmina (Samsung in ostali so me razočarali....)
««
19 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametna ura

Oddelek: Kaj kupiti
112134 (350) enemon
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14441979 (2749) GupeM
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310477 (7968) Sharp999
»

Smartwatch

Oddelek: Kaj kupiti
213204 (2258) Jst

Več podobnih tem