» »

montaža klimatske naprave - kdo pozna koga, ki naredi poceni?

montaža klimatske naprave - kdo pozna koga, ki naredi poceni?

techuser ::

Kolikor mi je znano računajo za montažo vsi nekje 250 EUR, za sobo 10m2 in samo luknjo skozi steno se mi zdi cena absolutno previsoka. Kdo pozna koga, ki naredi ugodno montažo? Ker bi rad zamenjal obstoječega montažerja. Hvala vsem za odgovore.

Ganon ::

Če resno misliš, da monter klimatske naprave naredi samo "luknjo skozi steno", potem kar kontaktiraj lokalnega pocarja in uživaj v brezhibnem delovanju.

drekodovce ::

Pojdi v interdiskont in kupi najcenejso štemarco za 50€, zvrtaj luknjo, 200€ pa pobaši v svoj žep. Odpri svoj s.p. in zmontiraj 10 klim na mesec in bos dostojno zivel :D

techuser ::

Jaz vedno pripravim sam povezavo, monter samo položi cevi in priklopi. Drugače pa če so cene 200 EUR so pač toliko.

cekr ::

Pri sami montaži se ti lahko pojavi toliko problemov, da se ne splača varčevat.
Običajno je najboljše, če klimo kar kupiš pri nekem monterju, ti potem še uredi montažo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

#000000 ::

Ganon je izjavil:

Če resno misliš, da monter klimatske naprave naredi samo "luknjo skozi steno"


Ja in to malenkost ožjo ker gre pač samo za 10m2

mmcmmc ::

Sploh obstaja montažna klima za 10m2?

Za 10 kvadratov ne bi bilo ceneje kupit prenosno klimo pa si prišparat montažo?

techuser ::

Ne vem kako je s prenosnimi klimami, poraba elektrike in koliko se splača, vsi so mi vedno predlagali stacionarno klimo. Jo drugače kdo sam čisti? Sosed mi je rekel da jo niti ne odpira, ampak doma postavi škaf in spere, pa prihrani veliko denarja vsako leto. Ima pa drugače dve in pravi, da jih mora čistiti vsaj 4x letno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

cekr ::

mmcmmc je izjavil:

Sploh obstaja montažna klima za 10m2?

Za 10 kvadratov ne bi bilo ceneje kupit prenosno klimo pa si prišparat montažo?

Ta predlog je pa najslabši.
Prenosne klime tudi potrebujejo odvod zraka(kar precej debela cev), priklop na elektriko, valjajo se ti pod nogami...
Poleg vsega so pa še zanič.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

starfotr ::

Sedaj je pravi čas za montažo klime. 200 eur računajo zato, ker je možnost za zajeb. Jim uide plin, in morajo ta plin dati iz svojega žepa. Zato rečejo, 200 eur+ in so kriti.

nekikr ::

cekr je izjavil:

mmcmmc je izjavil:

Sploh obstaja montažna klima za 10m2?

Za 10 kvadratov ne bi bilo ceneje kupit prenosno klimo pa si prišparat montažo?

Ta predlog je pa najslabši.
Prenosne klime tudi potrebujejo odvod zraka(kar precej debela cev), priklop na elektriko, valjajo se ti pod nogami...
Poleg vsega so pa še zanič.

Poleg tega klasična klima ohlaja prostor samo z notranjim kroženjem zraka. Se pravi pohladi notranji zrak s tem, ko ta potuje skozi mrzel "radiator" v klimi. Prenosna pa zrak piha preko debele cevi iz prostora ven. Torej, če nočeš imeti vakuma, mora ta zrak, ki je šel ven, nadomestiti zunanji zrak. Če je zunaj 35°C, potem gre točno tako vroč zrak v prostor. Nato ga malo pohladiš in spet pihneš ven. Prenosna klima je najbolj absurdna stvar. Smo jo imeli leta nazaj in, razen ropotanja, ni bilo nobenega efekta (s tem, da je bila najdražja prenosna klima, kar so jih imeli takrat).

#000000 ::

starfotr je izjavil:

Sedaj je pravi čas za montažo klime. 200 eur računajo zato, ker je možnost za zajeb. Jim uide plin, in morajo ta plin dati iz svojega žepa. Zato rečejo, 200 eur+ in so kriti.



Mislm da nimaš prav, ker plin je dokaj poceni, tudi če uide ves ne bo drastično visoka cifra, problem je delo, materijala tudi nekaj ki je drag, ter prištej čas + kilometrina + vročina.

ginekk ::

cekr je izjavil:

Pri sami montaži se ti lahko pojavi toliko problemov, da se ne splača varčevat.
Običajno je najboljše, če klimo kar kupiš pri nekem monterju, ti potem še uredi montažo.


To slednje bi tudi jaz priporočil. Za razliko od TVja, klimo se kupuje s storitvijo montaže vred.

Miha 333 ::

Če nimaš 2 levih rok in če znaš brati navodila, lahko skoraj vse narediš sam, monter pa ti pride samo zvakumirat in napolnit plin ter mogoče priključit električne povezave, če tega sam nisi vešč. Cena 30 - 50 €.

cekr ::

Miha 333 je izjavil:

Če nimaš 2 levih rok in če znaš brati navodila, lahko skoraj vse narediš sam, monter pa ti pride samo zvakumirat in napolnit plin ter mogoče priključit električne povezave, če tega sam nisi vešč. Cena 30 - 50 €.


Če imaš vso mašinerijo in orodje pri sebi, ni problem. Običajni ljudje pa tega nimajo.
Samo za narediti eno luknjo v zid moraš tudi imeti malo prakse, da ne boš zraven luknje odbil še velik del ometa/fasade.
Še pravim monterjem se zgodi, da odpade kakšen del fasade.
Za tistih 100€, ki ti jih zaračuna monter, se ne splača komplicirat.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Miha 333 ::

cekr je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Če nimaš 2 levih rok in če znaš brati navodila, lahko skoraj vse narediš sam, monter pa ti pride samo zvakumirat in napolnit plin ter mogoče priključit električne povezave, če tega sam nisi vešč. Cena 30 - 50 €.


Če imaš vso mašinerijo in orodje pri sebi, ni problem. Običajni ljudje pa tega nimajo.
Samo za narediti eno luknjo v zid moraš tudi imeti malo prakse, da ne boš zraven luknje odbil še velik del ometa/fasade.
Še pravim monterjem se zgodi, da odpade kakšen del fasade.
Za tistih 100€, ki ti jih zaračuna monter, se ne splača komplicirat.

No, potem pa 250 € za montažo verjetno ni tako oderuška cena.

cekr ::

Z mojega stališča ni.
Če kupiš aparat pri monterju, ti sigurno ne bo zaračunal 250€.
Še pri klimah za 1k€ ali več ti ne.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Utk ::

Ce hoces poceni in ziher, najdes nekoga, ki to dela ali je delal kot siht, tebi pa naredi popoldan. Naj stane montaza 100, 150 evrov, ni ti pa treba placevat se direktorjeve jahte in ljubice, ce to nazadnje naredi en, ki ima placo kot jo ima, vsa kvaliteta je pa odvisna od njega.

Phantomeye ::

Karkoli narediš, ne delaj tega sam, sploh, če se nis. Tudi monterji ne grejo takoj delat k stranki, ko začnejo posel.

LeQuack ::

Mislim da so kartelno zmenjeni da imajo nekje 250€ ceno. Kar mi je smešno, ker pri nekom se bodo zadržali eno uro, pri nekom pa 3 ure.
Quack !

radmannsdorf ::

Kupi klimo skupaj z montažo, pa boš plačal 9,5% DDV na vse skupaj. Če boš klimo kupoval posebaj, boš plačal 22% DDV.
Verjemi, s fotrom sva pred leti sama montirala Zibro klimo, ki je imela že vse cevi zrihtane/vakuumirane.
Niti slučajno nebi šel sam še enkrat to počet, četudi je montaža 250€.

#000000 ::

Imaš dve opcije, plačaš montažo ali kupiš klimo na hitro spojko, tako lahko montiraš popolnoma sam, vse enako kot na klasični klimi, le da ne rabiš vakumirat zadeve, samo spojiš in zženeš klimo in ako nisi kaj zajebal bo zadeva delala.

evo recimo takšna https://www.mimovrste.com/stenske-klima...

ginekk ::

radmannsdorf je izjavil:

Kupi klimo skupaj z montažo, pa boš plačal 9,5% DDV na vse skupaj. Če boš klimo kupoval posebaj, boš plačal 22% DDV.
Verjemi, s fotrom sva pred leti sama montirala Zibro klimo, ki je imela že vse cevi zrihtane/vakuumirane.
Niti slučajno nebi šel sam še enkrat to počet, četudi je montaža 250€.


To ja, razlika v DDVju notri prinese pol stroška.
Že velik sveder za prebit steno (kaj pa če je kak hud beton in armatura) in ustrezno močan vrtalnik nista trivialna in poceni.

techuser ::

Sem našel ugodno ponudbo, montaža 120 EUR ceneje pri harveyu imajo neke subvencije. Je Sinclair vredu klima?

https://www.harveynorman.si/klimatska-n...
https://www.harveynorman.si/klimatska-n...

obe sta z montažo, čeprav je link brez montaže. cene so zelo ugodne, samo če je to okay klima.

cekr ::

techuser je izjavil:

Sem našel ugodno ponudbo, montaža 120 EUR ceneje pri harveyu imajo neke subvencije. Je Sinclair vredu klima?

https://www.harveynorman.si/klimatska-n...
https://www.harveynorman.si/klimatska-n...

obe sta z montažo, čeprav je link brez montaže. cene so zelo ugodne, samo če je to okay klima.



Pojdi po ulici in poglej, če ima kdo klimo s tem imenom?

Mogoče ima kdo kakšnega Spectruma v omari, klimo pa dvomim.

Kupi uveljavljeno znamko na našem trgu, da se ne boš nekoč zafrkaval z rezervnimi deli in servisom.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Furbo ::

Koliko pa je strošek plina, jaz sem dobil eno klimo gratis iz objekta, ki se je rušil, pa nima plina noter?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ShowDown ::

Najdi si monterja, ki boš ga plačal po urah. Če je dela res tako malo bo v 1 uri gotov in bo strošek drastično nižji od 250€.

BladE_ ::

Kot so že omenili... Najbolj se splača kupit klimo z vključeno montažo saj tako plačaš le 9,5% DDV in je cena montaže potem precej ugodna. Da ne omenjam, da imaš tako tudi veljavno garancijo in potrdilo o strokovni montaži. Če ti dela nekdo na črno potem adijo garancija, če pa še kaj zagori zaradi tega pa še adijo zavarovanje... ?

Sem pa govoril z več monterji in dejansko nihče noče opraviti samo priklopa oziroma polnjenja plina, pravijo, da se jim za tistih 20-30EUR ne splača ukvarjati in seveda hočejo opraviti celotno montažo.
Akcija - Reakcija

techuser ::

Res je, se strinjam. Vzel bom nekaj od Vivax, Pro Life od Inventor ali Sinclair z montažo in imaš potem vsaj 3 leta garancije.

Miha 333 ::

BladE_ je izjavil:


Sem pa govoril z več monterji in dejansko nihče noče opraviti samo priklopa oziroma polnjenja plina, pravijo, da se jim za tistih 20-30EUR ne splača ukvarjati in seveda hočejo opraviti celotno montažo.

Očitno je še premalo konkurence, če si lahko takole izbirajo delo.

Furbo ::

Pa jim pejd delat konkurenco, plezati po lestvah, viseti nekaj nadstropij visoko, ko montiraš v kakem bloku in v času največje vročine in gužve zasluži le 20-30€ in potem preživi zimo s tem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BladE_ ::

techuser je izjavil:

Res je, se strinjam. Vzel bom nekaj od Vivax, Pro Life od Inventor ali Sinclair z montažo in imaš potem vsaj 3 leta garancije.


How low can you go? Vivax, cmon?

Furbo je izjavil:

Pa jim pejd delat konkurenco, plezati po lestvah, viseti nekaj nadstropij visoko, ko montiraš v kakem bloku in v času največje vročine in gužve zasluži le 20-30€ in potem preživi zimo s tem.


Tako nekako ja... Poleg tega pa še amortizacija opreme in enostavno nočejo...
Akcija - Reakcija

nekikr ::

How low can you go? Vivax, cmon?

Ker ravno poznam zadevo, Vivax je zelo razširjen izven Slovenije in dejansko zelo ok. Jaz sem za eno sobo vzel najceneje kar sem dobil na Mimovrste, takrat je bil to Vox. Zadeva deluje odlično in po vseh funkcijah enako kot A brand klima.

BladE_ ::

Po želji, Vivax pač ni dobra klima. Na splošno gre za precej cheap znamko(najdi še podatek kje jih "proizvajajo" pa te mogoče to odvrne) in glede na to, da klime ne kupuješ za eno ali dve leti se splača odšteti kakšnega stotaka več za priznano znamko... Se s tem nebi strinjal?

Ko kupuješ ceneje...
Akcija - Reakcija

nekikr ::

No, saj pravim, da poznam zadevo malček pobližje in pravim, da je daleč od slabe. Narejena je pa, glej ga zlomka, tam kjer vse ostale. In, pazi to, delala bo toliko časa kot druge, ker klime že dolgo časa niso več znanstvena fantastika in kompresorji notri pač niso rangirani v 500 različnih verzijah.
Držim se načela, da nisem tako bogat, da bi kupoval poceni, kar pomeni, da velikokrat preplačam stvari za faktor X. Zaradi tega večkrat ne dobim prav nič boljše stvari oz. dobim nekaj, kar dejansko ne rabim. Če se bo OP držal tega nasveta in kupil najdražje kar lahko dobi, kakšno 1000EUR klimo za 10m^2, bo lahko pomirjen, ker je kupil dobro, drago stvar. Ampak smiselno pa to niti slučajno ni. Ne pri klimah, ki so povečini vse enake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

starfotr ::

Jaz bi izbral med znamkami:

Japonska:
Mitsubishi
Daikin
Fujitsu
Toshiba

Kitajska:
Gree

Če med temi firmami ne najdeš kaj primernega zase, potem je bolje, da ne kupiš klime. Jaz bi se držal teh firm, pa ne boš nič zgrešil.

Če pa kdo želi "pametno klimo", pa namesto pameti v klimi raje kupite neumno, pa zraven ustrezen dodatek za pamet za male pare. Recimo:

http://www.ibroadlink.com/rmMini3/

gddr85 ::

poglej mogoče še za Midea klime, pri nas dela ene 12+ let vsako leto od maja do septembra, zaenkrat brez kakršnegakoli servisa, nek msg12 model takrat cca 400e, afair..

techuser ::

Vzel sem Cooper and Hunter 3,5 KW po ceni 590 EUR z montažo. To je res vredu cena, pa kolikor mi je znano izdeluje Gree, pa pohvalili so zadevo, drgač pa ameriška znamka, narejeno pa na Kitajskem.

paraboŁa ::

Ne vem sicer kakšna je cena sedaj, vendar so mi pred parimi leti precej ceneje zmontirali https://www.tersus.si/montaza-naprav. Pokliči jih par, povprašaj in se odloči za cenejšega.

techuser ::

Ne vem kako bi bilo še kaj cnej za 3,5 KW klimo z montažo, ker klima sama je nekje 400 EUR in montaža 200 EUR.

cekr ::

V današnji Merkurjev katalog poglej. Imaš celotne rešitve še precej ceneje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4117 118 119 120 )

Oddelek: Kaj kupiti
59791163320 (3188) darck
»

Klimatska naprava, kako in kaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
104605 (2970) 3p
»

Klimatska naprava

Oddelek: Pomoč in nasveti
294159 (3662) AC_DC
»

Prenosna klima, ki samo hladi?

Oddelek: Loža
223866 (3286) ...:TOMI:...

Več podobnih tem