» »

Nov koncept priprave hrane (anketa)

Nov koncept priprave hrane (anketa)

lanab ::

Pozdravljeni,

smo tim mladih študetov, ki delamo na projektu novega koncepta priprave hrane - novo vrsto dostave hrane pri nas. Namesto dostave že pripravljenih jedi, bi vam lahko nekdo dostavil vrhunski že vnaprej preverjen recept po vaši izbiri in odmerjene sestavine za toliko ljudi, kot bi želeli. Namesto hladne po navadi nezdrave, pretirano soljene hrane, si doma v kratkem času pripravite zdravo specialiteto.

Če se vam ideja zdi zanimiva, nas zanima vaše mnenje. V kolikor želite, si lahko vzamete tudi 5 minut časa in rešite spodnjo anketo:
https://goo.gl/forms/OconbLnGfCfLKais2


(projekt je zaenkrat le v sklopu faksa in idejni fazi. namen objave je le zbiranje anonimnih mnenj)

LapD ::

Sliši se kot Gousto ali Blue Apron ... I like it, če je le cena primerna in sestavine kvalitetne.
web&motion designer

blackbfm ::

Dostavo uporabljam ko se mi ne da ali ne morem kuhat. Ce pa hocem pripravljat hrano pa imam trgovino na vsakih 500 metrov v vsakem vsaj priblizno civiliziranem kraju.

Tale ideja ima priblizno tolk dodane vrednosti kot app ki te opozarja kdaj moras pit:))

mAXTER ::

pa to idejo oz poslovno idejo sem zasledil ze ene 10 let nazaj na eni izmed oddaj Shark tank.. vse lepo in prav samo pri nas je kupna moc in trg enostavno premajhen za take podvige, vsaj za uspesne na dolgi rok po mojem mnenju.
Tu je tulk enih problemov ki se pojavijo da je sploh brezpredmetno zacet poslovni nacrt.. kjer vidim foro je v tem da to vzpostavi ena ze obratujoca restavracija kot dodatek k ponudbi ala dostava pripravljene hrane. Imajo ze logisticno zastavljene zadeve, sveze sestavine na zalogi itd itd; Da bi pa biznis zacel samo na osnovi tega je pa kot ze povedano zadeva obsojena na propad...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mAXTER ()

JaGuArKa#1 ::

Vsekakor ni nov koncept, je pa Blue Apron v USofA zelo uspešen.

Dvomim, da je slovenski trg dovolj velik za uspeh.

Magic1 ::

Pri nas je to problem, da te bo taka jed prišla vsaj dvakrat dražje, kot okusno kosilo/malica v bližnji restavraciji. Če se ti da kuhat, greš na Youtube po recept in si sam nabaviš primerne sestavine. Še veliko lažje je kuhat po videotu, kot pa slikah/tekstu.
Magic

Machete ::

Na Švedskem je to kar popularno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Bojan xxxx ::

Mah, jest bi verjetno probal, če bi bile cene normalne. Včasih preprosto nimam ideje kaj skuhat za familijo za kosilo/večerjo.

maco-maco ::

Se mi zdi mimo ta ideja. Prvo čakaš eno uro na sestavine, potem pa te čaka še kuhanje. Iz trgovine si v parih minutah. Mogoče pa pride zraven sestavin še tista Roš, al pa kak podoben karakter.
Kaj?

IL_DIAVOLO ::

Recept imam na netu, sestavine pa v vsaki trgovini. Specialiteto pa grem jest v restavracijo.

mmcmmc ::

Za mene je tudi glaven razlog za dostavo, da se mi ne da kuhat in potem posode pomivat. V najboljšem primeru mi ta ideja prišpara pot v trgovino. V trgovino pa rad grem, da vem kateri proizvod si kupim, potencialno kaj v akciji.

Bojan xxxx ::

Ravno odgovarjam na anketo pa imam malo težav s tem koliko se strinjam s trditvami:

V: Rad sam kuham doma?
O: Načeloma včasih ja, pogosto mi je pa to muka, obveznost.

V: V dnevu mi primanjkuje časa za kuhanje
O: Ja v bistvu mi vedno manjka časa ampak ga potem vedno najdem. Pač, moramo jest. A to "V dnevu ..." misliš, da potem prelagam kuhanje na kasnejši čas, bolj proti večeru ali da skuham tisto kar je hitreje?
In seveda če mi _res_ primanjkuje časa, rečem punci da naj ona skuha ali pa to naredi ta starejši otrok. V tem smislu je odgovor "ja" ampak s pridržkom da je to brezpredmetno, ker ima v družini vedno nekdo čas da skuha.

V: V dnevu mi primanjkuje časa za nakupovanje hrane.
O: Seveda mi "v dnevu" primanjkuje časa za nakupovanje hrane.


Nagovor: Naša ideja: Namesto pripravljenih jedi, vam naši dostavljalci dostavijo vrhunski recept po vaši izbiri in odmerjene sestavine za toliko ljudi, kot boste želeli. Svežo hrano si skuhate sami.
Moje vprašanje: Kako definiraš "svežo hrano"? Zame hrana iz trgovine ni "sveža", tista iz npr. tržnice je lahko sveža, ni pa nujno. Enako pri mesarju, kjer lahko pogledam meso in mu točno povem kateri kos mesa bi rad. Torej "sveže" je a) rok ni pretečen, b) iz njive po najkrajši poti v lonec?

V: Med koliko različnimi recepti bi radi izbirali pri vsakem naročilu?
O: Pojma nimam. Je število relevantno za izbiro. Jaz bi želel pestrost izbire ne število. Sicer pa raje vidim, da mi ponujaš 3 zadeve, ki so sveže in zdrave, kot pa 10 različnih testenin.

V: Zelo mi je pomembno, da poznam vse sestavine, ki sestavljajo moj obrok.
O: Da vem katere sestavine bom dobil ali da sestavine niso tako eksotične da jih niti poznam ne?

All in all, pri nekaterih vprašanjih imam probleme z odgovarjanjam.

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Ni ravno nov koncept. Ta koncept uporablja Blue Apron in je že nekaj časa uspešen.
Mislim da se v Sloveniji to ne bi preveč prijel ker smo vsaj po občutku dost sproščeni do kuhanja pa nam ni težko ob nakupih v trgovini mislt vnaprej pa sestavine za pripravo obrokov sprot kupit; pa potem kasnej spacat hrano po naših željah tiste dni ko se nam da kuhat.
Edina možnost da jz vidm to v Sloveniji je če bi bilo recimo zelo ugodno glede na kvaliteto hrane. Samo potem takem bi moral pa znat dobro seznanjat potrošnike o tej kvaliteti; recimo da je bio ; da je slovenska hrana ; lokalno pridelana iz bližine do cca 150-200km ..v tem smislu. Seveda če bo ena sestavina bio iz Avstrije; druga pa iz Slovenije pa ne bio ; tretja pa iz 200 km ampak iz Hrvaške pač ne boš imel ene enotne zgodbe in ne bo to to. Če boš pa imel isto kvaliteto kot jo imaš v trgovini pa to po isti al pa še celo višji ceni servival strankam bo pa to polom ker ne ustvarjaš dodane vrednosti in mislm da Slovenci ki si znamo nekak sami kuhat ne bomo na to padal. Vsaj upam da ne.
Enostavno vidm edino rešilno bilko te ideje če je to mišljeno kot nadstandard ; torej kot res kvalitatna hrana; kvalitata od katere ne odstopaš ne glede na sestavino. Evo to bi mogoče šlo.
Zdej če se boš tega lotil fajn preračunaj zadeve vsaj toliko da ne boš zgubo delal. Ne pozabi na davke ipd stvari. Vso srečo!

tryhard ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Recept imam na netu, sestavine pa v vsaki trgovini. Specialiteto pa grem jest v restavracijo.

Neslovenskih specialitet pri nas z večine ne znajo pripraviti.
Meni je bolj kot kuha problem nabava surovin.

Stari89 ::

Se pravi OP gre v trgovino namesto mene. Lepo. Prineseteš zraven še čike pa en pir?

DOOM_er ::

meni je isto problem nabava surovin ko moraš v tri različne trgovine po neke obskurne sestavine. Kuham zelo rad, kupujem pa precej manj :), meni bi bilo idealno da bi nakucal potrebne sestavine ki bi jih potem enkrat ali dvakrat tedensko dostavili.
Robots will steal your job. But that's OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj nosite za mal'co s sabo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310214 (7030) c3p0
»

Kuharija,... oziroma kaj jeste? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13316947 (14651) Unknown_001
»

Kaj je za kosilo

Oddelek: Loža
498996 (6140) m0LN4r
»

Nakup voka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12943021 (29123) echo
»

Vok in stir-fry (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6715856 (13457) Brane22

Več podobnih tem