» »

Cena prevoza ter kje dobiti stranke

Cena prevoza ter kje dobiti stranke

Tempar ::

Pozdravljeni!
Zanima me kaksna bi bila realna cena za prevoz 8 oseb npr iz LJ v Portoroz vsakodnevno (seveda druge stranke).
Tudi me zanima kaksna cena bi bila primerna za prevoz iz LJ v Beograd ali Sarajevo.

Problem oz vsaj jaz mislim tako in to je kje najti stranke za vsakodneno voznjo?

Hvala, Lep pozdrav

Scorpia ::

Sestej stroske amortizacije, + zavarovanja itn, se najbolj koliko bo zaposleni imel placo in seveda prispevke mu placevati.

Sicer pa poglej pri konkurenci. Iz Srbije so s kombiji na veliko vozili v SLO in se naprej proti ITA/AT. So bili zelo konkurencni avtobusnim prevoznikom, da se je folk raje s kombijem vozil, tudi zato ker so te do naslova pripeljali/iskali. V srbiji so zdaj spremenili ali bojo se, zakonodajo, ker hocejo prepreciti tovrstno pocetje oziroma mores imeti ne vem kaksna dovoljenja, tako da se kot posamezniku vec ne splaca. Stranke za SA in BG ti ne bo manjkalo. Se raje vozijo s kombiji, ker na meji hitreje gre pregled oseb, ko je treba ven stopiti. Zal da se splaca, more imeti voznik placo kot jo imajo dol, brez prispevkov itn., da bi lahko konkuriral vecjim prevoznikom, vsaj kar se tice cene prevoza. Ali drugace ce imas firmo v Slo se ti ne splaca, tudi ce bos sam pocel. Pa za Portoroz mislim, da ne bos nasel stranke, pa se to studenti ki bi raj zastonj...
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

starfotr ::

Avtobus je cca. 1 eur na km, če ga najameš. Pa naj to bo velik ali pa mini bus, cena je skoraj identična.

Ne vem pa kako je, če ga najameš za dlje časa. Flixbus nima svojih avtobusov, dela vse samo z najemi. Prav tako go opti.

m0LN4r ::

Na prevozi.org te peljejo za 5-6eur
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

NikolormousB ::

Cena se določa glede na vrednost, ki jo ima storitev za stranko. Najbolj enostavno boš pravo ceno določil tako, da strankam ponudiš prevoz po X ceni, in vidiš, če gre skozi. Če je ta X cena višja od tvojih stroškov (amortizacija, davki, plača...) potem greš v to. Če je cena, ki jo dobiš nižja, spremeniš poslovni model.

Kje iskati stranke je povsem odvisno od tega kakšne stranke ciljaš.

Mare2 ::

m0LN4r je izjavil:

Na prevozi.org te peljejo za 5-6eur

S to ceno "prideš skozi" samo, če greš še ti v isto smer. :)

m0LN4r ::

Kako to mislis? Ko sem vtipkal v iskalnik je bilo prvih 10 zadetkov 5 in nato 6 eur dol do morja
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Mare2 ::

A tu je zaslužek?

m0LN4r ::

Nevem, je pa prihranek za tista ko vozi.

Point being, tezka bo kasirat 15eur za naguzvan kombi, ce prides dol z avtom za pol manj
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

NikolormousB ::

m0LN4r je izjavil:

Kako to mislis? Ko sem vtipkal v iskalnik je bilo prvih 10 zadetkov 5 in nato 6 eur dol do morja


Od LJ ko Kopra je malo več kot 1 uro in cca. 110km. Strošek izplačila minimalne plače je cca. 7 eur na uro. Kilometrina je 0,37 eur na km oz. 37 eur v eno smer.

Če imaš do konca nafilan 8 sedežni kombi in si na poti 8 ur na dan, brez postankov in zamud, še vedno ne prideš skozi s ceno 6 eur.

BladE_ ::

Tempar je izjavil:

Pozdravljeni!
Zanima me kaksna bi bila realna cena za prevoz 8 oseb npr iz LJ v Portoroz vsakodnevno (seveda druge stranke).
Tudi me zanima kaksna cena bi bila primerna za prevoz iz LJ v Beograd ali Sarajevo.

Problem oz vsaj jaz mislim tako in to je kje najti stranke za vsakodneno voznjo?

Hvala, Lep pozdrav


Pa si pogledal na stran od GoOpti na primer? Že na prvi strani imaš recimo podatek za BG, 29EUR/oseba... Na hitro Ljubljana - Portorož, povratna isti dan... 104EUR za 8 oseb.
Akcija - Reakcija

NikolormousB ::

Point being, tezka bo kasirat 15eur za naguzvan kombi, ce prides dol z avtom za pol manj


Niti ne. Kilo piščanca v Hoferju dobiš za 5 eur., pa so restavracije, ki prodajajo obroke za 50 eur vseeno nabite.

Utk ::

So, samo v tistih restavracijah ti ne prinesejo hoferjevega piščanca še zapakiranega v plastiko na mizo. A naj človek kupi nek luksuzen kombi za 150 jurjev, da bo lahko zaračunal 50 evrov namesto 30?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

m0LN4r ::

Nevem, ampak meni je v avtu bolj udobno, kot nekem starem kombiju.
Pa na prevozih sem pogosto bil sam z soferjem, pa se nebi spomnil da bi rad dihal zrak z se 7 potniki sred poletja.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stran Prevoz.org (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
447107481 (8992) recmajkemi
»

Uber dela izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
4715478 (12727) BigWhale
»

Uber bi vozil tudi tovor

Oddelek: Novice / Ostalo
2412687 (9784) Okapi
»

Zastonj parking v okolici FERI

Oddelek: Na cesti
263896 (3386) m0LN4r
»

Prevoz.org ugasnjen (II) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11325289 (20577) BlueRunner

Več podobnih tem