» »

plačilni nalog - napačna registrska

plačilni nalog - napačna registrska

«
1
2

BC3 ::

mi lahko kdo razloži kako je "prekrškovni organ ugotovil, da sem jaz kršitelj", glede na to, da na fotografiji očitno ni moja registrska tablica?


naj v ugovoru, kot dokaz dodam njihovo fotografijo?
kakšen štos je to?
nekdo ima podobno tablico moji pa pač meni pošljejo kazen?
  • zavaroval slike: Mavrik ()

bobby ::

Zavrnitev na osnovi teh napak, pa je. Ali pa plačaj, in nekomu polepšajo dan.
Kaj drugega se ne sekiraj
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Mavrik ::

Pač OCR je failal. Napišeš pritožbo v roku, kjer poveš da je na sliki druga registrska in to nisi ti. Pošlji nazaj, to je to.
The truth is rarely pure and never simple.

BC3 ::

pritožba seveda, ampak kako sploh pride do tega? recimo, da je res ocr napaka, spodaj je vseeno nekdo podpisan. je tudi to avtomatizirano in ne preverjajo kaj podpisujejo?

shadeX ::

Če me spomnim ne vara je bilo takih primerov že dost, sploh s kaznimi iz tujine.

šernk ::

pošiljanje kazni kar vem je praktično v celoti avtomatizirano, zato pa tudi je pritožbeni rok. Saj so dobili tudi že lastniki traktorjev da so peljali 80 skozi naselje :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MoRp ::

Zadeva je OCR prebrana, podpisana oseba pa preverja pravilnost prebranega. Od tam naprej je 100% avtomatizacija, vkljucno s printanjem, ki ga opravlja zunanji ponudnik. Torej podpisana oseba je pogledala sliko in ugotovila, da je reg st kar pise v PN.
V 8ih dneh poslji dopis, da na sliki ni tvoje MK. Predlagam, da prilozis fotokopijo prometne in sliko MK, da bodo videli da se gre za drugi model motorja... (ce to naredi odvetnik namesto tebe, bo lahko uveljavljal stroske v visini okoli 100€)

Pa se dodaten komentar na super radar. Sredi dneva, dobri pogoji za fotografiranje, fotografija pa kot bi jo z N3210 naredu. Ker poznam radarske sisteme, me cudi (oz me ne), kako je mozno, da pride dandanes to cez na razpisih. Eden od sistemov (mislim, da nemski) dela fotke taksne kvalitete, da vam naredijo fotko obraza za izdelavo osebne izkaznice, registrska pa tipi topi. Ampak ne, za Lj je najboljse najslabse. Potem pa sredi dneva ne morejo prebrati reg st... Jeb/×_÷ javna uprava in prilagojeni razpisi.

Mare2 ::

BC3 je izjavil:


nekdo ima podobno tablico moji pa pač meni pošljejo kazen?


V vsakem primeru moraš ukrepati, sicer boš kriv. :)

darkolord ::

MoRp je izjavil:

Pa se dodaten komentar na super radar. Sredi dneva, dobri pogoji za fotografiranje, fotografija pa kot bi jo z N3210 naredu. Ker poznam radarske sisteme, me cudi (oz me ne), kako je mozno, da pride dandanes to cez na razpisih. Eden od sistemov (mislim, da nemski) dela fotke taksne kvalitete, da vam naredijo fotko obraza za izdelavo osebne izkaznice, registrska pa tipi topi. Ampak ne, za Lj je najboljse najslabse. Potem pa sredi dneva ne morejo prebrati reg st... Jeb/×_÷ javna uprava in prilagojeni razpisi.
Nakladaš. Pod takim kotom fotke, kot jo ti opisuješ, ne narediš z DSLR-jem. Če bi vozil v drugi smeri (sploh pa če bi radar gledal samo v eno smer), bi tudi tukaj lahko lepo videl obraz.

PS. Multaradar je nemški™

Zgodovina sprememb…

kunigunda ::

Kaj pa ce je edina registrska za ta tip motorja, kjer je Z na tretjem mestu (se lepo vidi).
Na sliki ne rabi bit verjetno Hires citljiva registracija, dost da ugotovijo da si to ti. Naprej moras pa ti dokazovati da to nisi ti.
Pri nas je guilty-until-proved-otherwise :)

Mare2 ::

kunigunda je izjavil:


Na sliki ne rabi bit verjetno Hires citljiva registracija, dost da ugotovijo da si to ti. Naprej moras pa ti dokazovati da to nisi ti.
Pri nas je guilty-until-proved-otherwise :)

Oni so poslali osmim voznikom, eden bo gotovo plačal, če ne trije. :)

AndrejS ::

Napišeš pritožbo, da to ni tvoje vozilo.

korenje3 ::

kaj je pa narobe? še jaz vidim da piše ZN...

kakšna je pa tvoja registrska? in ali imaš motor?

aja namesto 00 je 06-ZN...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

kunigunda ::

Mare2 je izjavil:

kunigunda je izjavil:


Na sliki ne rabi bit verjetno Hires citljiva registracija, dost da ugotovijo da si to ti. Naprej moras pa ti dokazovati da to nisi ti.
Pri nas je guilty-until-proved-otherwise :)

Oni so poslali osmim voznikom, eden bo gotovo plačal, če ne trije. :)

Odkod ti pa 8 ?

Fritz ::

Kaže, da nekateri poznajo trike kako pretentati strojno prepoznavanje reg. označb.

Ti se pa ne sekiraj in ugovarjaj, pri čemer navedi in dokaži, da ne poseduješ motornega kolesa z reg. označbo LJ 00-ZN, ki je na sliki in da ti ni jasno, kako so od slike prišli do oznake LJ 06-ZN. Lahko tudi navedeš, da tisti dan in ob tisti uri nisi bil tam, še posebej, če imaš dokaze za to (priče, služba ipd.).
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

BC3 ::

dobil novo obvestilo, tokrat zaenkrat še brez plačilnega naloga, imam 5 dni, „da se izjavim o dejstvih"...
v tem primeru se na „dokazni" fotografiji ne vidi nič, ampak očitno gre spet za enako vozilo.
 dokaz

dokaz

zgleda, da bom moral iti po novo tablico?

cresh ::

Ja dej znori. A glede une prve kazni rešil kaj?

BC3 ::

za prvo zadevo sem včeraj oddal zahtevo za sodno varstvo, za tole bom jutri oddal izjavo, če bo vseeno prišel plačilni nalog, bom oddal zahtevo za sodno varstvo še za to...

Mare2 ::

BC3 je izjavil:

za prvo zadevo sem včeraj oddal zahtevo za sodno varstvo, za tole bom jutri oddal izjavo, če bo vseeno prišel plačilni nalog, bom oddal zahtevo za sodno varstvo še za to...


Tole imaš kar precej sitnosti. Kot da človek nima drugega dela. :)

Fritz ::

Morda bo lažje, če dokažeš, da to nisi ti:
- ker nisi bil tam;
- ker imaš drugačen motor (npr. nimaš nakeda, tvojo motor ima drugačne smerokaze in zadnjo luč ipd.);
- nimaš takšnih motorističnih oblačil.

A je to takšna težava ali imaš poleg podobne tablice slučajno tudi identičen motocikl in se redno voziš po Dolenjki?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

shadeX ::

Podoben problem sem imel jaz pred leti ko mi je z računa na lepem izginilo 400€. Pod transakcije sploh ni pisalo kdo je zadevo trgal oz. neke kratice iz katerih ni bilo moč razbrati nič.

Točnega poteka dogodkov se sicer ne spomnim ampak po telefonu mi noben ni nič želel povedat. Grem na banko in pravijo, da je bila tole izvršba. Pač dolžan naj bi bil nekomu nekaj. Ženski sem povedal da ne vem za nobene dolgove (nekako mi ni verjela) ampak po nekaj minutah prepričevanja vzame telefon v roke in začne klicarit.

Na koncu mi pove da me neka avtohiša iz Maribora terja, ker nisem plačeval lizinga. Povem ji da gre za pomoto, nikoli nisem kupoval avta na lizing, prvič pa sem tudi slišal za tisto avtohišo.

Vprašam jo kaj lahko naredim, pa mi pravi da naj pokličem tja (avtohiša) in naj se zmenim. Ok, kličem tja in povem zadevo. Računovodkinja od mene zahteva neke osebne dokumente, ker mi ne verjame.

Me kliče čez par dni in pravi da je prišlo do zmote (isti ime in priimek osebe ki bi ga morali terjat) in da bom dobil denar nazaj. V roku nekaj dni je bilo res tako.

Kako je prišlo do tega še danes ne vem, ampak glede na to da imam izjemno redko kombinacijo imena in priimka (manj kot 5 v Sloveniji), se mi zdi, da so bile možnosti da se je to zgodilo ravno meni enake loto zadetku.

BC3 ::

Mare2 je izjavil:

Tole imaš kar precej sitnosti. Kot da človek nima drugega dela. :)
1000 evrov kazni je malo huje, kot samo sitnost. zato razmišljam o menjavi tablice, če mestno redarstvo ne razlikuje med 00 in 06...

Fritz je izjavil:

Morda bo lažje, če dokažeš, da to nisi ti:
- ker nisi bil tam;
- ker imaš drugačen motor (npr. nimaš nakeda, tvojo motor ima drugačne smerokaze in zadnjo luč ipd.);
- nimaš takšnih motorističnih oblačil.

A je to takšna težava ali imaš poleg podobne tablice slučajno tudi identičen motocikl in se redno voziš po Dolenjki?
na prvi fotografiji je očitna razlika, sicer je sam zadek videti dokaj podoben, vendar smerokazi so drugačni, pa nosilca za kovček nima. v drugem primeru se na fotografiji ne vidi nič tako, da ne morem izpostaviti razlik. samo sreča je, da imam priče za oba dneva, da sem bil drugje, če bo to dovolj bomo pa videli.

Fritz ::

Priče in materialni dokaz, da na sliki ni tvoje vozilo sta dovolj, da dokažeš napako organa. Bo pa lažje s pomočjo pravnika ali odvetnika, če ne bodo dojemljivi za dokaze in bodo delali težave. V tem primeru se gre pogovoriti z odvetnikom, ali se jih lahko toži.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Daniel ::

Kaj se je na koncu izcimilo iz tega?

GupeM ::

Nekdo zgoraj je omenjal, da so slike slabe kvalitete. Če se ne motim, pošljejo sliko slabe kvalitete, lahko pa zahtevaš sliko v polni resoluciji. Seveda v tem primeru odpade polovička, saj tisti 8 oz. 16 dnevni rok poteče. Verjetno imajo sliko, ki je boljše kvalitete. Ostane ti pa pritožba.

BC3 ::

Daniel je izjavil:

Kaj se je na koncu izcimilo iz tega?
še čakam odgovor na oboje, bom sporočil, ko/če ga dobim...

BC3 ::

odločba za prvo zadevo
 odločba

odločba

in plačilni nalog za drugo
 plačilni nalog

plačilni nalog

fotografiji iz plačilnega naloga
 foto

foto

Mare2 ::

Tole nisi ti, ker voziš po zadnjem kolesu. :)

Mehmed ::

GupeM je izjavil:

Nekdo zgoraj je omenjal, da so slike slabe kvalitete. Če se ne motim, pošljejo sliko slabe kvalitete, lahko pa zahtevaš sliko v polni resoluciji. Seveda v tem primeru odpade polovička, saj tisti 8 oz. 16 dnevni rok poteče. Verjetno imajo sliko, ki je boljše kvalitete. Ostane ti pa pritožba.

Zakaj bi odpadla polovicka? Gres k njim pred rokom z usb kljuckom pa dobis sliko.
Razen ce se mislis po posti dopisovat, potem verjetno res ne ujames ja.

Fritz ::

Čestitam za uspeh pri prvi zadevi, ponovi nalogo pri drugi zadevi in opozori organ, da ti s ponavljanjem napačnega povezovanja druge tablice s tvojim vozilom povzroča škodo, saj po nepotrebnem izgubljaš čas za ukvarjanje z ugovori na njihove plačilne naloge. Vse shrani in če se reč ponovi še tretjič, poizvedi pri odvetniku ali lahko ukrepaš zoper neutemeljeno nadlegovanje s strani prekrškovnega organa.

Kak pravnik lahko svetuje ali se takšno napačno početje uradnega organa da iztožiti.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

#000000 ::

Jest sem skasiral položnico za 500 eur, baje 250 polovička, (ne vem kaj in kako) ampak avto je name napisan, kdo je peljal vem 100%, kok je peljal vem samo preko položnice oz. kazni, Me pa zanima kako bi se nemara izognil, da ne plačam :) čeprav verjetno ni higienično, niti se menda ne gre izognit.

Ampak vseeno, kako so šanse recimo v mojem primeru, še par dni imam da plačam polovičko, kar bom garant izkoristil.

lp

matobeli ::

Se da. Moraš imet trden alibi da ti nisi vozil avta. Recimo če si bil na šihtu, pri zdravniku ali v kakšni podobni ustanovi ki ima dovolj ugleda da ji bo inšpektor verjel. Če si bil doma na kavču ne bo šlo.

Je pa povsem higienično, ker se trditev glasi: vozili ste avto, vozili ste ga prehitro. Torej ti si ga vozil, ne stara mama, ne žena, ampak ti. Čemur seveda oporekaš ker veš da ga nisi.

Če želi kršitelj opravit samoprijavo pa naj jo.

Na strani prekrškovnega organa je da najde pravo osebo. Velja tudi to da ti družinskih članov ni potrebno špecat.

Je pa to standardna zadeva da se take stvari ovrže. ni noben mit ali "če rata, rata" varjanta. (izkušnje iz prve roke).

V končni fazi ni namen pobrati kazen ampak kaznovati pravega kršitelja.

#000000 ::

To da se ni treba izpovedat zoper sebe ali svojega bližnjega, vkolikor bi nastala večja materijalna škoda ali sramota, (to bi že nekak prenesu) mi gre pa na živce ker to pupa pelje k da je na sejmu :)

solatko ::

Pupo vzemi v roke in ji ne daj ključev od vozila, dokler se ne nauči vozit po predpisih. Če imaš verodostojen alibi, se plačilu lahko izogneš. Sin ni plačal kazni, ko sem jaz za strašnih 5km/h prekoračil hitrost na Zaloški. Dovolj je bilo potrdilo in evidenca prisotnosti delodajalca.

Pa še to, komunalci bolj komplicirajo, kot policija, saj so celo klicali v firmo, če je potrdilo originalno, čeprav gre za državni organ.;(
Delo krepa človeka

Mare2 ::

solatko je izjavil:

saj so celo klicali v firmo, če je potrdilo originalno, čeprav gre za državni organ.;(


A nisi šel med službo ven?

stb ::

Mare2 je izjavil:

solatko je izjavil:

saj so celo klicali v firmo, če je potrdilo originalno, čeprav gre za državni organ.;(


A nisi šel med službo ven?

Je, a se ni štempljal :)

Furbo ::

solatko je izjavil:

Pa še to, komunalci bolj komplicirajo, kot policija, saj so celo klicali v firmo, če je potrdilo originalno, čeprav gre za državni organ.;(

Ne razumem tega stavka, hočeš reči, da potrdil državnih organov ne ponarejajo? :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

solatko ::

Mare2 - Tudi če bi šel, se ne vozi v službo z avtom, ker nima zagotovljenega PP.

Furbo - Morda za kakšno stvar, za prometni prekršek sigurno ne.
Delo krepa človeka

BC3 ::

še druga odločba

Mare2 ::

Ne moreš podati Zahteve za sodno varstvo. Si v stroških navedel tudi svoje stroške pošiljanja in sestavo Zahteve za sodno varstvo, da ne bodo ponavljali takih neumnosti?

BC3 ::

nisem navedel stroškov, vprašal sem jih, kako se tovrstnim napakam, stroškom in skrbem v bodoče izogniti.

Daniel ::

Ni mi jasno, ali je sistem tako daleč avtomatiziran, da bere tablice z OCR in samodejno pošilja kazni in pač pride do napake ali je tisti, ki to kontrolira dejansko toliko neroden, da iz dveh precej razločnih slik dvakrat napačno prepiše registrsko označbo. Kakšen pregled pri okulistu vsekakor ne bi škodil.

tony1 ::

Zdi se, da je res OCR...

Pobes ::

Lahko se tudi človek zmoti, jaz sem imel na prkirni kazni napisano narobe registersko, pa je redar imel številko pred nosom in avto je stal na miru :D

korenje3 ::

BC3 je izjavil:

dobil novo obvestilo, tokrat zaenkrat še brez plačilnega naloga, imam 5 dni, „da se izjavim o dejstvih"...
v tem primeru se na „dokazni" fotografiji ne vidi nič, ampak očitno gre spet za enako vozilo.
 dokaz

dokaz

zgleda, da bom moral iti po novo tablico?


tole izgleda kot dolenjska cesta (tisti novi super radar?)?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

korenje3 ::

sam tale 00-ZH jih bo fajn najebal...

vprašanje pa če policija gleda med tablicami, ki so zunaj. in mogoče ne najdejo 00-ZH ali 00-ZN, pa so dodelili tebi kot najbližjemu 06-ZN.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

solatko ::

Tablica home made!
Delo krepa človeka

Mare2 ::

Zajebano, ko se moraš nehote s tem ukvarjat.

Daniel ::

Kaj novic na to temo?

darkolord ::

Nisi nič bral malo višje?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

kazen za prehitro vožnjo slaba vidljivost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
516397 (4479) AndrejO
»

Redarska zalega (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14521941 (16657) Mehmed
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom)

Oddelek: Na cesti
465591 (4261) solatko
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30186898 (51894) Darko!

Radar-slaba slika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
589458 (8860) Ziga Dolhar

Več podobnih tem