» »

Nepremicninski balon? Graf ljubljanskih cen stanovanj 2004-2018

Nepremicninski balon? Graf ljubljanskih cen stanovanj 2004-2018

Temo vidijo: vsi
««
10 / 18
»»

MasterTade ::

3p je izjavil:

Da ne bo pomote... sploh ne propagiram kupovanja nepremičnine. Le strašim pred "YOLO carpe diem" pristopom: "najemam, ostalo porabim za priboljške, potem pa se bo že našla neka rešitev" in svetujem razumen pristop.


Kaj je razumen pristop? Kredit za 30 let? Za nekatere je to norost, nič manjša od carpe diem

Mato989 ::

Meni se osebno sicer ne zdi dobra izbira da bi Država gradila neprofitna stanovanja za mlade (najemnina neprofitna itd)

Država bi morala gradit stanovanja brez profita pri gradnji, in bi jih morala PRODAJAT državljanom RS katerim je to prva nepremičnina v ŽIVLJENJU mogoče kak bonus oz. prednost če dejansko v tistem mestu kjer se gradi delaš ali pa vsaj MO...

In vsake 2 leti par blokov v vsaki MESTNI OBČINI.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nekikr ::

Mr.B je izjavil:

nekikr je izjavil:

Saj ti je lepo pvoedal. Do lastnega stanovanja lahko prideš zelo hitro. Problem je, ker si pod lastno stanovanje ljudje avtomatično predstavljajo dvo ali trosobno stanovanje 5km izven centra Ljubljane. Za 60-80kEUR dobiš dvosobno stanovanje 30km iz Ljubljane, kar je za dva kredita (s partnerjem) čisto dostopno in ne predaleč, sploh glede na ceste in standard drugje. Ampak še bolje je pa seveda jamrati nad prekleto državo, ki bi ti morala to dati zastonj.

Seveda, a si zračunal da boš v tem času najmanj 2x menjal avto, potem bodo pa že otroci hoteli avto torej boš v času preden boš odplačal kredi moral zamenjati oziroma kupiti šest avtov. Ok seveda se bo našel argument zakaj pa rabiš avto za deset čukov, ter tisith 200€ na leto za sevis boš pa že zmogel... Da ti ne zaprem iluzije, 30km iz dunaja dobiš 80 m2 stanovanje v četrtem štuku za 130k€.

Marsikdo živi tako, pa jim znese. To seveda ne gre skupaj s slovensko željo po idealni uravnilovki, kjer moramo biti vsi identično enaki, ampak dejstvo je, da si nek par privošči stanovanje 30km iz Ljubljane, drugi je pa lahko samo 2km stran. In bolje, kot vlagati napore in denar v zastonj stanovanja, ki jih ne bo nikdar dovolj, bi bilo razmisliti, kako ljudem povečati razpoložljiv dohodek. Kar spet trči v željo po uravnilovki - zato so pa ljudje masovno podprli Levico, ki ji je sveti gral spraviti vse na minimalca.

Kaj je razumen pristop? Kredit za 30 let? Za nekatere je to norost, nič manjša od carpe diem

Marsikdo en jebeni avtomobil odplačuje 10 let. 5 let pa skoraj vsi kreditojemalci. Pa se gre za en usran avto, ne pa streho nad glavo, ki ima nekdo vrednost (in jo tudi obdrži v nasprotju z avtom, ki je po desetletju samo še za na odpad).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

perci ::

Kaj je razumen pristop? Kredit za 30 let? Za nekatere je to norost, nič manjša od carpe diem

Raj žvim cel lajf v garsonjeri s stirimi otroki.

Marsikdo en jebeni avtomobil odplačuje 10 let. 5 let pa skoraj vsi kreditojemalci. Pa se gre za en usran avto, ne pa streho nad glavo, ki ima nekdo vrednost (in jo tudi obdrži v nasprotju z avtom, ki je po desetletju samo še za na odpad).

Če veliko ljudi to počne, potem je to avtomatsko smart? Če folk tega ne bi počel, bi bile cene nižje. Tako si jih pa kreditojemalci sami sebi višajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

nekikr ::

Smart ni nič in vse, odvisno od oči. Kar hočem povedati je to, da je nepremičnina praktično največ kar večina ustvari v celem življenju, yolo generacija bi pa to, za kar so drugi garali desetletja, takoj. S pomočjo države, ker se jim zdi, da jim to pripada. Morda jim, ampak na koncu mora to nekdo plačati.

3p ::

MasterTade je izjavil:

Kaj je razumen pristop? Kredit za 30 let? Za nekatere je to norost, nič manjša od carpe diem

Ali nakup (pa četudi s kreditom) ali najem in dolgoročno investiranje. Vsekakor ne najem in nič prihrankov, razen za tiste, ki se zanašajo na obilno dediščino. Kredit je seveda manj ugoden, kar plačaš banki premijo, terja pa manj samokontrole. Življenje pri starših je cenovno sicer ugodno, sploh če ti mama še kuha in pere, a o psihologiji tega življenjskega sloga pa je bilo že marsikaj napisano. Pa ne pozabimo da te oportunistične variante vsakdo enostavno nima na voljo.
Ker mi je jasno, da eni ob najemu, s svojimi prihodki, tudi če bi hoteli, ne morejo še kaj otiplivega (pri)varčevati (za rento/nakup), vsekakor podpiram gradnjo neprofitnih stanovanj za najem.

Mato989 ::

nekikr je izjavil:

Smart ni nič in vse, odvisno od oči. Kar hočem povedati je to, da je nepremičnina praktično največ kar večina ustvari v celem življenju, yolo generacija bi pa to, za kar so drugi garali desetletja, takoj. S pomočjo države, ker se jim zdi, da jim to pripada. Morda jim, ampak na koncu mora to nekdo plačati.


A res? Moja teta je kupla po jazbinškovem zakonu stanovanje v LJ tako poceni kot da ji je pripadala tista cena... a tisto je bilo pa ok? Ali špa to da je moj deda usput kot navadni radnik v JU zgradil vikend za katerega zarad inflacije ni plačal skor nič? Pa ima gradbeno itd... danes tak vikend stane dosti več, on pa brez kredita =) itd...

Ne prosim posploševat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

MasterTade je izjavil:

3p je izjavil:

Da ne bo pomote... sploh ne propagiram kupovanja nepremičnine. Le strašim pred "YOLO carpe diem" pristopom: "najemam, ostalo porabim za priboljške, potem pa se bo že našla neka rešitev" in svetujem razumen pristop.


Kaj je razumen pristop? Kredit za 30 let? Za nekatere je to norost, nič manjša od carpe diem

Če z najemnino stanovanje "odplačaš" v 20 letih, v stanovanju (kateremkoli, ne nujno istem) pa nameravaš živeti dlje, je tudi kredit za 30 let v redu. Pač namesto najemnine odplačuješ posojilo, še vedno si potem na boljšem, ker enkrat posojilo odplačaš, najemnino pa plačuješ vedno. V 40 letih si lastniku plačal 2 stanovanji. Zakaj ne bi raje enega sebi?

Še huje je, ko greš v pokoj in ugotoviš, da je pokojnina precej nižja od plače. Lastna nepremičnina je pri 800-1000 evrih pokojnine razlika med spodobnim življenjem in revščino (če moraš plačevati 400+ evrov najemnine).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

MasterTade je izjavil:

3p je izjavil:

Da ne bo pomote... sploh ne propagiram kupovanja nepremičnine. Le strašim pred "YOLO carpe diem" pristopom: "najemam, ostalo porabim za priboljške, potem pa se bo že našla neka rešitev" in svetujem razumen pristop.


Kaj je razumen pristop? Kredit za 30 let? Za nekatere je to norost, nič manjša od carpe diem

Če z najemnino stanovanje "odplačaš" v 20 letih, v stanovanju (kateremkoli, ne nujno istem) pa nameravaš živeti dlje, je tudi kredit za 30 let v redu. Pač namesto najemnine odplačuješ posojilo, še vedno si potem na boljšem, ker enkrat posojilo odplačaš, najemnino pa plačuješ vedno. Tudi potem, ko greš v pokoj in ugotoviš, da je pokojnina precej nižja od plače.

Lastna nepremičnina je pri 800-1000 evrih pokojnine razlika med spodobnim življenjem in revščino (če moraš plačevati 400+ evrov najemnine).


Lahko pa zmes izgubiš šiht in prodajo nepremičnino in na koncu nimaš isto nič... pač jebat ga.

Hkrati pa noben od vas ne računa da to pomeni da se v najbolj produktivnih letih zapufaš in podrediš vse zato da boš MOGOČE čez tam cca. 30 let nekaj imel... ampak če daješ to v najem, morš še zmeraj nekje živet...

Dejstvo je, da najboljše je to, da podeduješ stanovanje od babice ki premine... ŽAL... še boljše če se to zgodi ravno tam pri okol 25-30 =) To je kruta resnica... karkoli drugega je muka... no ali pa da ti ga "šenkajo" stari... to je tudi fajn.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

3p ::

Mato989 je izjavil:


Lahko pa zmes izgubiš šiht in prodajo nepremičnino in na koncu nimaš isto nič... pač jebat ga.

Hkrati pa noben od vas ne računa da to pomeni da se v najbolj produktivnih letih zapufaš in podrediš vse zato da boš MOGOČE čez tam cca. 30 let nekaj imel... ampak če daješ to v najem, morš še zmeraj nekje živet...


Kako nimaš nič? Odplačal si recimo 50k, stanovanje prodaš za 100k (zakaj bi čakal, da ga zapleni banka). Kredita si vzel 110k. Še vedno ti, po poplačilu banke ostane 40k (pa to je za primer prodaje v kaki recesiji).
---
Sicer pa glede neprofitnega najema ne gre za nikakršno uravnilovko. Vsaj tako, kot si jaz to predstavljam, je najemnina odvisna od finančnega stanja družine (recimo), in za kakršenkoli luksuz je pač potrebno na prosti trg. Vsakomur, pa ne glede na karkoli, zagotovimo nek minimalni standard bivanja.

Mato989 ::

Sicer pa glede neprofitnega najema ne gre za nikakršno uravnilovko. Vsaj tako, kot si jaz to predstavljam, je najemnina odvisna od finančnega stanja družine (recimo), in za kakršenkoli luksuz je pač potrebno na prosti trg. Vsakomur, pa ne glede na karkoli, zagotovimo nek minimalni standard bivanja.


Saj to glih je uravnilovka... torej spodbudiš določen del folka da je raje malo bolj reven ker se ne splača potrudit za več ker itak dobijo neprofitno, vs da bi delali za 200 več in morali plačat profitno... na koncu bi bili pa na istem..

Vsaka taka uravnilovka ki predpostavlja da bo nekdo tretji odločal na podlagi finančnih faktorjev je slaba... in privede do skrivanja in ostalega... premoženja, potenciala itd..

Potrebno je zgradit stanovanja in jih ponudit v odkup državljanom RS (25+ let) za neprofitne cene (torej storški gradnje za državo) morda celo oprostit DDVja in to je to. Lahko tudi z kreditiranje, tako da plačauješ najemnino in se všteje v odplačevanje stanovanja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

branimirII ::


Dejstvo je, da najboljše je to, da podeduješ stanovanje od babice ki premine... ŽAL... še boljše če se to zgodi ravno tam pri okol 25-30 =) To je kruta resnica... karkoli drugega je muka... no ali pa da ti ga "šenkajo" stari... to je tudi fajn.


A ves uno pesem, gre takole:
Umri baba, odmori u grobu
da se zenim pa da imam sobu!

LeQuack ::

branimirII je izjavil:


Dejstvo je, da najboljše je to, da podeduješ stanovanje od babice ki premine... ŽAL... še boljše če se to zgodi ravno tam pri okol 25-30 =) To je kruta resnica... karkoli drugega je muka... no ali pa da ti ga "šenkajo" stari... to je tudi fajn.


A ves uno pesem, gre takole:
Umri baba, odmori u grobu
da se zenim pa da imam sobu!


Še bolje je če so starši tako bogati, da imajo več hiš in vikendov in jaht. Ker potem ponavadi tudi delati ne rabiš.
Quack !

Utk ::

Ponavadi gre najemanje namesto nakupa iz generacije v generacijo. Nakupi pa tudi. Pa tudi ostale stvari, hisa ali stanovanje je se najmanj kar lahko (ne)dobis od prejsnih generacij. Zato nekateri imajo, drugi pa ne. Izjeme so, ampak prekleto redke.
Tudi od izjem je malo pravih izjem. Ne bos se enako obnasal, ce imas nek fallback ali nimas. Ce imajo starsi denarja kot dreka, lahko sam tvegas vec in ti kaj uspe, tudi ce starsi nic ne prispevajo. Genij z revnimi starsi bo sel pa za zdravnika. Sicer ne bo revez, ne bo pa niti milijarder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

KAVINSKY ::

3p je izjavil:

2) Palčka: Lastno stanovanje ni nikakršen luksuz. Meni se zdi dostopnost stanovanj vsem enako pomembno kot dostopnst šolstva. Javna gradnja bi tudi zbila napihnjene stanovanj na prostem trgu. Ne potrebujemo generacij "hotel-mama" razcartancev.



Napisal sem da je luksuz stanovanje znotraj obvoznice. Ste res nepismeni?


300€ kredita na mesec za 30 let je cca 100 jurjev, ne govorit, da je to nemogoče. Še posebej za par. In verjetno imaš kaj privarčevanega od prej. Če nimaš pa nobena socialna gradnja ne bo "rešila" tvojega problema.


Recimo kaj lahko dobiš 35min izven:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Slabost - vožnja, ampak že če imaš avtocesto in če že imaš železniško postajo...

Mato989 ::

KAVINSKY je izjavil:

3p je izjavil:

2) Palčka: Lastno stanovanje ni nikakršen luksuz. Meni se zdi dostopnost stanovanj vsem enako pomembno kot dostopnst šolstva. Javna gradnja bi tudi zbila napihnjene stanovanj na prostem trgu. Ne potrebujemo generacij "hotel-mama" razcartancev.



Napisal sem da je luksuz stanovanje znotraj obvoznice. Ste res nepismeni?


300€ kredita na mesec za 30 let je cca 100 jurjev, ne govorit, da je to nemogoče. Še posebej za par. In verjetno imaš kaj privarčevanega od prej. Če nimaš pa nobena socialna gradnja ne bo "rešila" tvojega problema.


Recimo kaj lahko dobiš 35min izven:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Slabost - vožnja, ampak že če imaš avtocesto in če že imaš železniško postajo...


Kreditirat se za 30 let je norost prve klase... ajde tam do 15 let bi še POGOJNO morda šlo... idealno pad 10 ali manj... no idealno nič, drugo idelano je tole...

Sicer pa 67m2 za 98 jurijev je bolana cena =) Jaz gledam po MBju in okolici in mi je karkoli nad 1.000€/m2 že dosti, razen če je letnik gradnje mlajše kot jaz (torej ni staro 30 let!) pa da ni treba pol not vložit še over 10k da lahko tam spiš in živiš dokaj ok...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KAVINSKY ::

Mato989 je izjavil:

Kreditirat se za 30 let je norost prve klase... ajde tam do 15 let bi še POGOJNO morda šlo... idealno pad 10 ali manj... no idealno nič, drugo idelano je tole...



Tak primer sem dal, ker je 300€ vsaj včasih bila najemnina na obrobju Ljubljane, čeprav zdaj kot preverjam je že blizu 450€. Večina bank tudi omogoča, da predhodno vplačaš kredit brez penalov. V dveh brez odrekanj odplačaš pod 15 leti.

Mr.B ::

KAVINSKY je izjavil:

3p je izjavil:

2) Palčka: Lastno stanovanje ni nikakršen luksuz. Meni se zdi dostopnost stanovanj vsem enako pomembno kot dostopnst šolstva. Javna gradnja bi tudi zbila napihnjene stanovanj na prostem trgu. Ne potrebujemo generacij "hotel-mama" razcartancev.



Napisal sem da je luksuz stanovanje znotraj obvoznice. Ste res nepismeni?


300€ kredita na mesec za 30 let je cca 100 jurjev, ne govorit, da je to nemogoče. Še posebej za par. In verjetno imaš kaj privarčevanega od prej. Če nimaš pa nobena socialna gradnja ne bo "rešila" tvojega problema.


Recimo kaj lahko dobiš 35min izven:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Slabost - vožnja, ampak že če imaš avtocesto in če že imaš železniško postajo...

Bolano.... ce bi zivel tam bi vedel da nimas javnega prevoza... no pa preden te primi mi povej koliko je javnega prevoza po deveti uri.....
Drugo z dvosobnim stanovanjem si štiriclanska druzina kaj dosti ne more pomagat..
In njajvecja slovenska hiba... krediti#par:namen=sh&znesek=25000&anuiteta=300&rocnost=360&tip=z&zav=h
Vpisal sem mesecna obveznost 300€ dolzina 360 mesecev zavarovanje ter zastavil nepremicnino ter sem v najboljsem primeru prisel do 75k€. Verjetno ti ne bo preracunati koliko let no desetletje bos samo obresti placeval...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

KAVINSKY je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kreditirat se za 30 let je norost prve klase... ajde tam do 15 let bi še POGOJNO morda šlo... idealno pad 10 ali manj... no idealno nič, drugo idelano je tole...



Tak primer sem dal, ker je 300€ vsaj včasih bila najemnina na obrobju Ljubljane, čeprav zdaj kot preverjam je že blizu 450€. Večina bank tudi omogoča, da predhodno vplačaš kredit brez penalov. V dveh brez odrekanj odplačaš pod 15 leti.


Ja samo nisi pa vračunal cene izgubljenega časa (čas je denar!!!) nisi vračunal cene 2 avtomobilov, večih servisov, večkrat menjavanje avtomobila, itd... potreba po malenkost boljšem avtu kot cliotu za 1200€ itd... tega noben od "vas" ne računa, vsi samo kredit pa malo ven, posledice tega pač ne. To vse stane. 1 soliden avto na 8 let (ker na toliko je potrebno menjat če delaš letno 18k km +) stane 15k+ da ne dodamo še letnega zavarovanja v višini tam 2 odplačil kredita pa servisi itd... In na koncu prideš do tega da si skor revež ves ta čas...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

3p je izjavil:

Lastno stanovanje ni nikakršen luksuz. Meni se zdi dostopnost stanovanj vsem enako pomembno kot dostopnst šolstva.

Dostopnost stanovanja != lastništvo stanovanja
Saj šolstvo je dostopno tudi tistim, ki niso lastniki šol.
Pa tudi 60% Nemcev je stanovanje dostopno, čeprav niso lastniki.

Mato989 je izjavil:

Država bi morala gradit stanovanja brez profita pri gradnji, in bi jih morala PRODAJAT državljanom RS katerim je to prva nepremičnina v ŽIVLJENJU

Marsikdo si ne bi mogel privoščiti nakupa niti stanovanja po neprofitni ceni. Sploh pa tisti, ki rabijo prvo stanovanje, torej se predvideva, da so mladi, nimajo redne službe (če pa jo imajo, je plača bolj tako-tako), nimajo prihrankov.

Država bi morala graditi stanovanja za dolgoročni najem. Prav tako bi morala urediti zakonodajo tako, da bi zasebniki lahko gradili stanovanja za oddajo. Če ti (bojda) lahko gradijo stanovanja za 1.500 €/m2, bi ob 3% donosu najemnina ne bila prav visoka. Ne verjamem, da se ne da urediti sistema tako, da bi bilo oddajanje za 20+ let varno za najemnike in lastnike.

Okapi je izjavil:

Če z najemnino stanovanje "odplačaš" v 20 letih, v stanovanju (kateremkoli, ne nujno istem) pa nameravaš živeti dlje, je tudi kredit za 30 let v redu. Pač namesto najemnine odplačuješ posojilo, še vedno si potem na boljšem, ker enkrat posojilo odplačaš, najemnino pa plačuješ vedno. V 40 letih si lastniku plačal 2 stanovanji. Zakaj ne bi raje enega sebi?

Tukaj si pozabil na par parametrov. Kredita ne dobiš za 100% vrednosti stanovanja, lasten delež se ti v 40 letih tudi obrestuje. Pa v 40 letih je najbrž treba že kaj investirati v stanovanje. Izračun smotrnosti nakupa/najema je precej kompleksen, variable so odvisne tudi od okoliščin.

Unknown_001 ::

KAVINSKY je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ne, te ideje niso nevarne. So bistveno bolj produktivne kot vsaka socialna pomoč in podobne pizdarije ki gredo na koncu za čike in alkohol v kafani.


Niso nevarne, niso pa niti produktivne. Dajejo potuho. Nepremičnin v bližini Ljubljane je veliko, tudi takih pod 2k na kvadrat. Seveda pa je lepše imeti "premium".


Aja? Tiste stare socialjugodrekpodrtije ki niso za nikamor? Tiste vrhunske stare bajte kjer se je vehementno šparalo na materialu?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Marsikdo si ne bi mogel privoščiti nakupa niti stanovanja po neprofitni ceni. Sploh pa tisti, ki rabijo prvo stanovanje, torej se predvideva, da so mladi, nimajo redne službe (če pa jo imajo, je plača bolj tako-tako), nimajo prihrankov.


Ni res, enostavno bi dali najemnino recimo 300€ in to bi se štelo kot kreditiranje brez obresti, ki bi se štelo v tvoj odkup stanovanja...

Primer:
1m2 = 900€
1 sobno stanovanje = 37m2
Cena= 33.300€
Začetni polog 8.300€
mesečno odplačilo 208,33€(zaokrožimo na 208,5€)
Odplačano 1 sobno stanovanje v 10 letih

To bi bilo idealno. kot primer. Vsak priden in deloven pa če živi pri starih lahko prihrani 10k ojrov... če ravno starši niso totalni reveži (beri daš za svoje potrebe oni častijo položnice in nekaj hrane) in si prihraniš v cca. 2-5 letih 10k...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

3p ::

Mato989 je izjavil:

Sicer pa glede neprofitnega najema ne gre za nikakršno uravnilovko. Vsaj tako, kot si jaz to predstavljam, je najemnina odvisna od finančnega stanja družine (recimo), in za kakršenkoli luksuz je pač potrebno na prosti trg. Vsakomur, pa ne glede na karkoli, zagotovimo nek minimalni standard bivanja.


Saj to glih je uravnilovka... torej spodbudiš določen del folka da je raje malo bolj reven ker se ne splača potrudit za več ker itak dobijo neprofitno, vs da bi delali za 200 več in morali plačat profitno... na koncu bi bili pa na istem..

Vsaka taka uravnilovka ki predpostavlja da bo nekdo tretji odločal na podlagi finančnih faktorjev je slaba... in privede do skrivanja in ostalega... premoženja, potenciala itd..


Eh, bejži no s tako uravnilovko. Če zaslužiš 200€ več, bi ti "država" (ali stanovanjski sklad) povišala najemnino za, reciva, 40€. Še vedno ti ostane 160. Lahko pa si za 200€ več najameš bolj fensi stanovanje.

KAVINSKY je izjavil:

Recimo kaj lahko dobiš 35min izven:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Slabost - vožnja, ampak že če imaš avtocesto in če že imaš železniško postajo...


Kot prvo ni 60-80 jurjev. In, ja, vožnja. Dodatni stroški s prevozom (čas in denar). Da ne govorim da gre za 120 let staro stanovanje v bajti (verjetno visoki stroški, vprašljiva potresna varnost, življenje skoraj kot "pri mami" doma).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Mato989 ::

3p je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Sicer pa glede neprofitnega najema ne gre za nikakršno uravnilovko. Vsaj tako, kot si jaz to predstavljam, je najemnina odvisna od finančnega stanja družine (recimo), in za kakršenkoli luksuz je pač potrebno na prosti trg. Vsakomur, pa ne glede na karkoli, zagotovimo nek minimalni standard bivanja.


Saj to glih je uravnilovka... torej spodbudiš določen del folka da je raje malo bolj reven ker se ne splača potrudit za več ker itak dobijo neprofitno, vs da bi delali za 200 več in morali plačat profitno... na koncu bi bili pa na istem..

Vsaka taka uravnilovka ki predpostavlja da bo nekdo tretji odločal na podlagi finančnih faktorjev je slaba... in privede do skrivanja in ostalega... premoženja, potenciala itd..


Eh, bejži no s tako uravnilovko. Če zaslužiš 200€ več, bi ti "država" (ali stanovanjski sklad) povišala najemnino za, reciva, 40€. Še vedno ti ostane 160. Lahko pa si za 200€ več najameš bolj fensi stanovanje.


Seveda je... samo malo manjša... imenuje se progresivna lestvica... še en nateg vseh nategov ki jemlje bolj sposobnim, namesto da bi vsi procentualno plačevali enako =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KAVINSKY ::

Unknown_001 je izjavil:

Aja? Tiste stare socialjugodrekpodrtije ki niso za nikamor? Tiste vrhunske stare bajte kjer se je vehementno šparalo na materialu?



Kot so vrhunska nadstandardna stanovanja, letnik 2018, kjer je že plesen po stenah? Kot so vrhunska socialistična blokovska naselja?

thramos ::

PrimoZ_ je izjavil:

Me prav zanima koliko je lastna cena m^2 za stanovanje. Recimo da bi res gradila država, ni treba da je top lokacija in da gre za neko spodobno kvaliteto, brez preseravanja.
Mogoče res ne bi bilo slabo, da bi država na trg plasirala večje količine neprofitnih stanovanj za mlade.


Ceni tega se reče Brilejeva, Štepanc, Fužine, ... in bistveno nižji stanovanjski standard kot v delih sveta, kjer država tega ne počne.

MasterTade ::

@Okapi
Če z najemnino stanovanje "odplačaš" v 20 letih, v stanovanju (kateremkoli, ne nujno istem) pa nameravaš živeti dlje, je tudi kredit za 30 let v redu. Pač namesto najemnine odplačuješ posojilo, še vedno si potem na boljšem, ker enkrat posojilo odplačaš, najemnino pa plačuješ vedno. V 40 letih si lastniku plačal 2 stanovanji. Zakaj ne bi raje enega sebi?

Še huje je, ko greš v pokoj in ugotoviš, da je pokojnina precej nižja od plače. Lastna nepremičnina je pri 800-1000 evrih pokojnine razlika med spodobnim življenjem in revščino (če moraš plačevati 400+ evrov najemnine).


Problem ki ga vidim pri jemanju dolgoročnega kredita je ta, da ti predpostavljaš da boš čez x let tam živel. Dokler ne odplačaš ni nič tvoje. Potem imamo ljudi, ki nimajo partnerja. Takim je pametno to počet če imajo stabilno + dobro službo in prihranke. Veliko jih pa tega nima, nekateri ustvarijo še družino in morajo potem hodit na karitas da pridejo skozi mesec.

LeQuack ::

thramos je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Me prav zanima koliko je lastna cena m^2 za stanovanje. Recimo da bi res gradila država, ni treba da je top lokacija in da gre za neko spodobno kvaliteto, brez preseravanja.
Mogoče res ne bi bilo slabo, da bi država na trg plasirala večje količine neprofitnih stanovanj za mlade.


Ceni tega se reče Brilejeva, Štepanc, Fužine, ... in bistveno nižji stanovanjski standard kot v delih sveta, kjer država tega ne počne.


Zakaj se pa potem ta geto prodaja po premium cenah? Sicer pa:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

nekikr ::

Mato989 je izjavil:

Marsikdo si ne bi mogel privoščiti nakupa niti stanovanja po neprofitni ceni. Sploh pa tisti, ki rabijo prvo stanovanje, torej se predvideva, da so mladi, nimajo redne službe (če pa jo imajo, je plača bolj tako-tako), nimajo prihrankov.


Ni res, enostavno bi dali najemnino recimo 300EUR in to bi se štelo kot kreditiranje brez obresti, ki bi se štelo v tvoj odkup stanovanja...

Primer:
1m2 = 900EUR
1 sobno stanovanje = 37m2
Cena= 33.300EUR
Začetni polog 8.300EUR
mesečno odplačilo 208,33EUR(zaokrožimo na 208,5EUR)
Odplačano 1 sobno stanovanje v 10 letih

To bi bilo idealno. kot primer. Vsak priden in deloven pa če živi pri starih lahko prihrani 10k ojrov... če ravno starši niso totalni reveži (beri daš za svoje potrebe oni častijo položnice in nekaj hrane) in si prihraniš v cca. 2-5 letih 10k...

In ravno, ko odplačaš to mini enosobno stanovanje, je res zadnji čas, da spokaš ven, ker otrok v njem ne moreš imeti. Kaj pa potem narediš? Greš pred parlament z granitno kocko v roki, ker ti ga ne menjajo za trosobnega? Celo da je to idealno praviš. Hude ideje imate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Okapi ::

MasterTade je izjavil:

@Okapi
Če z najemnino stanovanje "odplačaš" v 20 letih, v stanovanju (kateremkoli, ne nujno istem) pa nameravaš živeti dlje, je tudi kredit za 30 let v redu. Pač namesto najemnine odplačuješ posojilo, še vedno si potem na boljšem, ker enkrat posojilo odplačaš, najemnino pa plačuješ vedno. V 40 letih si lastniku plačal 2 stanovanji. Zakaj ne bi raje enega sebi?

Še huje je, ko greš v pokoj in ugotoviš, da je pokojnina precej nižja od plače. Lastna nepremičnina je pri 800-1000 evrih pokojnine razlika med spodobnim življenjem in revščino (če moraš plačevati 400+ evrov najemnine).


Problem ki ga vidim pri jemanju dolgoročnega kredita je ta, da ti predpostavljaš da boš čez x let tam živel. Dokler ne odplačaš ni nič tvoje.

To recimo ni res. Kolikor si odplačal, toliko je tvoje. Kadarkoli lahko stanovanje prodaš in do konca odplačaš posojilo.

Mato989 ::

nekikr je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Marsikdo si ne bi mogel privoščiti nakupa niti stanovanja po neprofitni ceni. Sploh pa tisti, ki rabijo prvo stanovanje, torej se predvideva, da so mladi, nimajo redne službe (če pa jo imajo, je plača bolj tako-tako), nimajo prihrankov.


Ni res, enostavno bi dali najemnino recimo 300EUR in to bi se štelo kot kreditiranje brez obresti, ki bi se štelo v tvoj odkup stanovanja...

Primer:
1m2 = 900EUR
1 sobno stanovanje = 37m2
Cena= 33.300EUR
Začetni polog 8.300EUR
mesečno odplačilo 208,33EUR(zaokrožimo na 208,5EUR)
Odplačano 1 sobno stanovanje v 10 letih

To bi bilo idealno. kot primer. Vsak priden in deloven pa če živi pri starih lahko prihrani 10k ojrov... če ravno starši niso totalni reveži (beri daš za svoje potrebe oni častijo položnice in nekaj hrane) in si prihraniš v cca. 2-5 letih 10k...

In ravno, ko odplačaš to mini enosobno stanovanje, je res zadnji čas, da spokaš ven, ker otrok v njem ne moreš imeti. Kaj pa potem narediš? Greš pred parlament z granitno kocko v roki, ker ti ga ne menjajo za trosobnega? Celo da je to idealno praviš. Hude ideje imate.


Jaz sem dal primer... lahko pa z drago vzameta 2 sobno ali 2, državno, ali pa država vzame nazaj 1 sobno in ti plača 33.300
€ in greš v 3 sobno takrat ki stane recimo 60.000€ in položiš 33.300€ in spet odplačuješ 10 let brez obresti po 250€ z drago ipd... skratka, vse se da.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

thramos ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj se pa potem ta geto prodaja po premium cenah?


Se ne. Cene v najslabših socialističnih monstrumih so nižje, kot v, khm, boljših.

nekikr ::

Mato989 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Marsikdo si ne bi mogel privoščiti nakupa niti stanovanja po neprofitni ceni. Sploh pa tisti, ki rabijo prvo stanovanje, torej se predvideva, da so mladi, nimajo redne službe (če pa jo imajo, je plača bolj tako-tako), nimajo prihrankov.


Ni res, enostavno bi dali najemnino recimo 300EUR in to bi se štelo kot kreditiranje brez obresti, ki bi se štelo v tvoj odkup stanovanja...

Primer:
1m2 = 900EUR
1 sobno stanovanje = 37m2
Cena= 33.300EUR
Začetni polog 8.300EUR
mesečno odplačilo 208,33EUR(zaokrožimo na 208,5EUR)
Odplačano 1 sobno stanovanje v 10 letih

To bi bilo idealno. kot primer. Vsak priden in deloven pa če živi pri starih lahko prihrani 10k ojrov... če ravno starši niso totalni reveži (beri daš za svoje potrebe oni častijo položnice in nekaj hrane) in si prihraniš v cca. 2-5 letih 10k...

In ravno, ko odplačaš to mini enosobno stanovanje, je res zadnji čas, da spokaš ven, ker otrok v njem ne moreš imeti. Kaj pa potem narediš? Greš pred parlament z granitno kocko v roki, ker ti ga ne menjajo za trosobnega? Celo da je to idealno praviš. Hude ideje imate.


Jaz sem dal primer... lahko pa z drago vzameta 2 sobno ali 2, državno, ali pa država vzame nazaj 1 sobno in ti plača 33.300
€ in greš v 3 sobno takrat ki stane recimo 60.000€ in položiš 33.300€ in spet odplačuješ 10 let brez obresti po 250€ z drago ipd... skratka, vse se da.

Torej država mora priskrbeti doživljenski brezobrestni kredit in ti nuditi možnost, da lahko menjaš stanovanja po potrebi, glede na potrebe? Če pride kriza potem predvidevam, da preko Združenja Nepremičninarjev zahtevaš tisto idealno, najvišjo vrednost od države? Država tudi vzame nazaj po polni ceni tvoje obrabljeno stanovanje in ga magično spremeni v novega?
Ok. Pa naj bo. Ampak dajmo to rešiti v paketu in naj država vsak dan pošlje na dom dva deci mleka, nekaj salame, zelenjave in kar še rabiš za preživetje, pa naj bo lepo pakirano za 5 obrokov, že skuhano in pripravljeno na mikrovalovko. Pa urnik kdaj moraš it scat in srat.
Če si star 15 let (oz. po novem je to tudi 25) ok. Sicer pa na državo polagaš preveč upanja in zahtev, čisto po nepotrebnem. Za svojo rit moraš nekako sam poskrbeti, država je tu za to, da tistim, ki imajo neko specifiko, pomaga. Ne pa delovno sposobnim yolovcem.

Mato989 ::

nekikr je izjavil:

Mato989 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Marsikdo si ne bi mogel privoščiti nakupa niti stanovanja po neprofitni ceni. Sploh pa tisti, ki rabijo prvo stanovanje, torej se predvideva, da so mladi, nimajo redne službe (če pa jo imajo, je plača bolj tako-tako), nimajo prihrankov.


Ni res, enostavno bi dali najemnino recimo 300EUR in to bi se štelo kot kreditiranje brez obresti, ki bi se štelo v tvoj odkup stanovanja...

Primer:
1m2 = 900EUR
1 sobno stanovanje = 37m2
Cena= 33.300EUR
Začetni polog 8.300EUR
mesečno odplačilo 208,33EUR(zaokrožimo na 208,5EUR)
Odplačano 1 sobno stanovanje v 10 letih

To bi bilo idealno. kot primer. Vsak priden in deloven pa če živi pri starih lahko prihrani 10k ojrov... če ravno starši niso totalni reveži (beri daš za svoje potrebe oni častijo položnice in nekaj hrane) in si prihraniš v cca. 2-5 letih 10k...

In ravno, ko odplačaš to mini enosobno stanovanje, je res zadnji čas, da spokaš ven, ker otrok v njem ne moreš imeti. Kaj pa potem narediš? Greš pred parlament z granitno kocko v roki, ker ti ga ne menjajo za trosobnega? Celo da je to idealno praviš. Hude ideje imate.


Jaz sem dal primer... lahko pa z drago vzameta 2 sobno ali 2, državno, ali pa država vzame nazaj 1 sobno in ti plača 33.300
€ in greš v 3 sobno takrat ki stane recimo 60.000€ in položiš 33.300€ in spet odplačuješ 10 let brez obresti po 250€ z drago ipd... skratka, vse se da.

Torej država mora priskrbeti doživljenski brezobrestni kredit in ti nuditi možnost, da lahko menjaš stanovanja po potrebi, glede na potrebe? Če pride kriza potem predvidevam, da preko Združenja Nepremičninarjev zahtevaš tisto idealno, najvišjo vrednost od države? Država tudi vzame nazaj po polni ceni tvoje obrabljeno stanovanje in ga magično spremeni v novega?
Ok. Pa naj bo. Ampak dajmo to rešiti v paketu in naj država vsak dan pošlje na dom dva deci mleka, nekaj salame, zelenjave in kar še rabiš za preživetje, pa naj bo lepo pakirano za 5 obrokov, že skuhano in pripravljeno na mikrovalovko. Pa urnik kdaj moraš it scat in srat.
Če si star 15 let (oz. po novem je to tudi 25) ok. Sicer pa na državo polagaš preveč upanja in zahtev, čisto po nepotrebnem. Za svojo rit moraš nekako sam poskrbeti, država je tu za to, da tistim, ki imajo neko specifiko, pomaga. Ne pa delovno sposobnim yolovcem.


Tako je, in zato je potrebno skenslat skoraj vse bonitete države ker jih ni sposobna primerno delit in znižat ljudem ki služijo davke, onim ki bi pa cuzali doklade in ostale bonitete pa naj se znajdejo ali odidejo kam drugam. Se strinjam s tabo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KAVINSKY ::

Mato989 je izjavil:

Tako je, in zato je potrebno skenslat skoraj vse bonitete države ker jih ni sposobna primerno delit in znižat ljudem ki služijo davke, onim ki bi pa cuzali doklade in ostale bonitete pa naj se znajdejo ali odidejo kam drugam. Se strinjam s tabo.


Ampak... ampak... če sam dobiš 3 sobno stanovanje za 60 jurjev v glavnem mestu države, a to ne pomeni, da si sam pijavka?


Srat me prime, ko take berem. Ste bolj socialistični od naših staršev, kateri so v Jugi živeli.

LeQuack ::

200k za 1 sobno stanovanje v Bežigradu, skoraj 5000EUR na kvadrat.
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

S tem da so ene tri fotografije samo stropnih luči zaradi nekega razloga.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

3p ::

nekikr je izjavil:

Smart ni nič in vse, odvisno od oči. Kar hočem povedati je to, da je nepremičnina praktično največ kar večina ustvari v celem življenju, yolo generacija bi pa to, za kar so drugi garali desetletja, takoj. S pomočjo države, ker se jim zdi, da jim to pripada. Morda jim, ampak na koncu mora to nekdo plačati.


Ja, standard je bil nižji. Ampak.

Kot prvo. Milenijska generacija ni nič bolj komunajzarska od staršev.

Pod pritiskom vzhodnega komunizma, se je v režiji mest in države povsod gradilo. Nič manj kot pri nas.
Primer, Britanija Council housing in širše public housing. Ta generacija ni nič desetletja garala.

Tudi pozneje, predvidoma zaradi konkurence javne gradnje, so stanovanja stala bistveno manj kot jih plačajo sedanje generacije. Spet GB za primer: "The gap between average income and average house prices has changed between 1985 and 2015 from twice an average salary to up to six times average income. Median house prices in London the median house now cost up to 12 times the median London salary. In 1995, 19,000 and the median house price was £83,000, 4.4 times median income. By 2012-13, the median income in London had increased to £24,600 and the median London house price had increased to £300,000, 12.2 times median income".

Alias, mitične generacije starcev so garale dve leti, za kar morajo današnje 12.2 leta.

Naj za pametnjake spet spomnim, da je javna gradnja cvetela tudi pri nas, in da verjetno 50%+ Ljubljančanov živi v v socilaizmu zgrajenih "socialnih" stanovanjih, ki so se gradila tudi na danes že kar elitnih lokacijah, in ne le v Fužinah in Štepanjcu. In dodatno dejstvo, da je hiperinflacija eni generaciji požrla kredite, drugi pa je Jazbinšek prinesel stanovanjski loto.

perci ::

LeQuack je izjavil:

200k za 1 sobno stanovanje v Bežigradu, skoraj 5000EUR na kvadrat.
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

S tem da so ene tri fotografije samo stropnih luči zaradi nekega razloga.

Ja, jst lahko tudi svoj flet po 20 jurjev na kvadrat prodajam. Cilj je prodati, ne prodajati. Tale se bo s tem stanovanjem porocil. IR paneli, upravljani s telefonom - umiram od smeha.

slotech5 ::

hehe, in stanovanje na vrhu bloka :) pa ima še smart TV, pralno-susilni stroj, pomivalni stroj, indukcijska pečica na kuhinjskem otoku, luksus ni kaj, pa še ta razgled :) tud js umiram od smeha :D

perci ::

Pa stanovanje je popolnoma novo, blok ima pa od lani novo fasado. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Mr.B ::

Ajde dejmo, dva na minimalcu, če imaš slepega bančnika ki ti da polovico prihodkov za kredit... Seveda moraš biti renso prizadet da greš vzeti kredit za 30 let, ker najprej eno desetletje odplačuješ samo obresti.

Mesečni obrok 250€
Doba 10 let
Vrednost keša za stanovanje: 26842,07 €
Plačaš : 30000€
Banki daš : 3157,93

Doba 20 let
Vrednost keša za stanovanje : 47396 €
Plačaš : 60000€
Banki daš : 12604 €

Doba 30 let
Vrednost keša za stanovanje: 62446,93 €
Plačaš : 90000
Banki daš : 27553,07


Mesečni obrok 300€
Doba 10 let
Vrednost keša za stanovanje: 32210,48 €
Plačaš : 36000
Banki daš : 3789,52

Doba 20 let
Vrednost keša za stanovanje : 56875,20 €
Plačaš : 72000
Banki daš : 15124,80

Doba 30 let
Vrednost keša za stanovanje: 74936,31 €
Plačaš : 108000
Banki daš : 33063,87


Mesečni obrok 600€
Doba 10 let
Vrednost keša za stanovanje: 64420,97 €
Plačaš : 72000
Banki daš : 7579,03

Doba 20 let
Vrednost keša za stanovanje : 113750,40 €
Plačaš : 144000
Banki daš : 30249,60

Doba 30 let
Vrednost keša za stanovanje:149872,63 €
Plačaš : 216000
Banki daš : 66127,37


In preden začnete jamrati da dobiš na obrobju kjer 2x dnevno pelja javni prevoz in da se to splača in da boš zaslužil... no začnite računati stroške avta, in ne se mi oglašati mi sosedov mul rihhta in imam stroškov za 120€, bencin in gume pa pozabimo... pomnožimo toza 2x...
Pa če slučajno spet kdo rače sej prodaš, pa greš v večjega. verjetno ko prodaš v desetih letih, boš morda imel srečo da boš pokril obrsti.... Ampak v tem času je zrasla cena tudi večjega, kar pomeni avtomatično glede na prihodke prehod na 20 let, kar pomeni da nikoli ne boš pokril obrresti z rastjo cene stanovanja...
Ps, pa ne mi začeti z zgodbami odkup po jazbinšku in danes zaslužim 10x, ker je to nerealna primerjava... lahko greste primerjati zadnjih 10let, ker to je prvo kar boš vzel za kredit...

PS :
Ko sej jaz zale z zgodbo za kredit, sem bil notri 1 in pol uro, pa mi je zračunala vse prihodke in odhodke ter vso bilanco.. . na koncu sem se odločil, da sem raje v najemu 107m2 novogradnje stanovanja za bruto najemnino 700€, kot pa da kupim, sej ne rečem da bi bil stanovnaje čez 20 let moje, toda vsi dodatni stročki in praktični za 400€ razlike med najemnino in mesečnimi stroški za stanovanje kot lastnik sem rekel, da dam dnar raje za šolo mulcev ter potepanje po svetu, kot pa se zabetonirat v okolico...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

perci ::

Znotraj ringa po taki ceni ne dobiš opisanega tržnega stanovanja. Tudi zunaj ringa ne, pravzaprav.

Mr.B ::

Da se strinjam, ampak tuki eni govorijo da se z 250€ da dobitimin shajati ce gres 30 km iz mesta v logatec. Kolega je samo za vrtec v logatcu placeval 350€, pa je imel bolj bogo placo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Naj za pametnjake spet spomnim, da je javna gradnja cvetela tudi pri nas, in da verjetno 50%+ Ljubljančanov živi v v socilaizmu zgrajenih "socialnih" stanovanjih, ki so se gradila tudi na danes že kar elitnih lokacijah, in ne le v Fužinah in Štepanjcu. In dodatno dejstvo, da je hiperinflacija eni generaciji požrla kredite, drugi pa je Jazbinšek prinesel stanovanjski loto.


Tako je... lahko je bit pameten če si kupil flet po jazbinškovem, ali pa če ti je kot mojemu dedu hiperinflacija požrla 70% kredita za vikend =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KAVINSKY ::

Mr.B je izjavil:

In preden začnete jamrati da dobiš na obrobju kjer 2x dnevno pelja javni prevoz in da se to splača in da boš zaslužil... no začnite računati stroške avta, in ne se mi oglašati mi sosedov mul rihhta in imam stroškov za 120€, bencin in gume pa pozabimo... pomnožimo toza 2x...



Lol, strošek avta. Sicer pa ga ne bi imel ali kako? Po tvoji logiki ne bi našel enega samega avta okoli blokov, ker javni prevoz vozi mimo vsako minuto. Vrtec pa je v Ljubljani zastonj?

Mato989 ::

KAVINSKY je izjavil:

Mr.B je izjavil:

In preden začnete jamrati da dobiš na obrobju kjer 2x dnevno pelja javni prevoz in da se to splača in da boš zaslužil... no začnite računati stroške avta, in ne se mi oglašati mi sosedov mul rihhta in imam stroškov za 120€, bencin in gume pa pozabimo... pomnožimo toza 2x...



Lol, strošek avta. Sicer pa ga ne bi imel ali kako? Po tvoji logiki ne bi našel enega samega avta okoli blokov, ker javni prevoz vozi mimo vsako minuto. Vrtec pa je v Ljubljani zastonj?


Ne strošek avta, strošek dodatnega avta in strošek večih servisov zaradi večih prevoženih itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

KAVINSKY je izjavil:

Mr.B je izjavil:

In preden začnete jamrati da dobiš na obrobju kjer 2x dnevno pelja javni prevoz in da se to splača in da boš zaslužil... no začnite računati stroške avta, in ne se mi oglašati mi sosedov mul rihhta in imam stroškov za 120€, bencin in gume pa pozabimo... pomnožimo toza 2x...



Lol, strošek avta. Sicer pa ga ne bi imel ali kako? Po tvoji logiki ne bi našel enega samega avta okoli blokov, ker javni prevoz vozi mimo vsako minuto. Vrtec pa je v Ljubljani zastonj?

Imas ixracun za kredit... bo slo...vemo da dva z minimalcem zagotovo ne bosta mogla kupiti stanovanja v lj. Pa ko si druzina racunaj dva avta na vsakih deset let pa po dveh iteracijah se dodatni stirje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Magic1 ::

Mato989 je izjavil:

Naj za pametnjake spet spomnim, da je javna gradnja cvetela tudi pri nas, in da verjetno 50%+ Ljubljančanov živi v v socilaizmu zgrajenih "socialnih" stanovanjih, ki so se gradila tudi na danes že kar elitnih lokacijah, in ne le v Fužinah in Štepanjcu. In dodatno dejstvo, da je hiperinflacija eni generaciji požrla kredite, drugi pa je Jazbinšek prinesel stanovanjski loto.


Tako je... lahko je bit pameten če si kupil flet po jazbinškovem, ali pa če ti je kot mojemu dedu hiperinflacija požrla 70% kredita za vikend =)

Takrat so nekateri pridobili na račun drugih. Stanovanja si res lahko kupil dosti poceni. Vendar denar ni bil prosto dostopen, poleg ga je še inflacija hitro kurila. Kdor je imel denar v štumfu ali v tujini je profitiral, kdor na banki pri nas je izgubil.
Magic

nekikr ::

Mato989 je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Mr.B je izjavil:

In preden začnete jamrati da dobiš na obrobju kjer 2x dnevno pelja javni prevoz in da se to splača in da boš zaslužil... no začnite računati stroške avta, in ne se mi oglašati mi sosedov mul rihhta in imam stroškov za 120€, bencin in gume pa pozabimo... pomnožimo toza 2x...



Lol, strošek avta. Sicer pa ga ne bi imel ali kako? Po tvoji logiki ne bi našel enega samega avta okoli blokov, ker javni prevoz vozi mimo vsako minuto. Vrtec pa je v Ljubljani zastonj?


Ne strošek avta, strošek dodatnega avta in strošek večih servisov zaradi večih prevoženih itd...

Kako misliš "dodatnega" avta? Vse, ki jih poznam in živijo v LJ v blokih imajo dva avtombila. A si mislil tretjega? Ker teh pa tudi na vasi ni veliko. Če bi bilo polovica tega res kar pišeš, bi parkirišča pred bloki v LJ samevala, ampak temu nekako ni tako. Dodatni servis? Se hecaš? Če gledaš nek VW Golf (pač srednji razred) ima interval servisa na 30k, na 15k se pa menja samo olje. Torej je dodatnega stroška cca. 150€? Če že pretiravam. Torej cca. 10-15€ mesečno. Na gume ne bo vplivalo teh nekaj več kilometrov, lahko pa, da boš pomirjen, zaokroživa na 20€ dodatnega stroška zaradi teh nekaj kilometrov. To ni noben strošek in je manj kot ljudje plačujejo mesečno obroka za telefon, ki ga ne rabijo, ampak jim ga operater lepo zavije v 24x23,9€. Z vrtcem pa ne začenjaj. Za 350€ morata imeti oba s partnerjem solidno plačo, cene so pa sicer enake povsod, samo procent "državne pomoči" se spreminja glede na dohodke staršev.

Mr.B ::

nekikr je izjavil:

Mato989 je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Mr.B je izjavil:

In preden začnete jamrati da dobiš na obrobju kjer 2x dnevno pelja javni prevoz in da se to splača in da boš zaslužil... no začnite računati stroške avta, in ne se mi oglašati mi sosedov mul rihhta in imam stroškov za 120€, bencin in gume pa pozabimo... pomnožimo toza 2x...



Lol, strošek avta. Sicer pa ga ne bi imel ali kako? Po tvoji logiki ne bi našel enega samega avta okoli blokov, ker javni prevoz vozi mimo vsako minuto. Vrtec pa je v Ljubljani zastonj?


Ne strošek avta, strošek dodatnega avta in strošek večih servisov zaradi večih prevoženih itd...

Kako misliš "dodatnega" avta? Vse, ki jih poznam in živijo v LJ v blokih imajo dva avtombila. A si mislil tretjega? Ker teh pa tudi na vasi ni veliko. Če bi bilo polovica tega res kar pišeš, bi parkirišča pred bloki v LJ samevala, ampak temu nekako ni tako. Dodatni servis? Se hecaš? Če gledaš nek VW Golf (pač srednji razred) ima interval servisa na 30k, na 15k se pa menja samo olje. Torej je dodatnega stroška cca. 150€? Če že pretiravam. Torej cca. 10-15€ mesečno. Na gume ne bo vplivalo teh nekaj več kilometrov, lahko pa, da boš pomirjen, zaokroživa na 20€ dodatnega stroška zaradi teh nekaj kilometrov. To ni noben strošek in je manj kot ljudje plačujejo mesečno obroka za telefon, ki ga ne rabijo, ampak jim ga operater lepo zavije v 24x23,9€. Z vrtcem pa ne začenjaj. Za 350€ morata imeti oba s partnerjem solidno plačo, cene so pa sicer enake povsod, samo procent "državne pomoči" se spreminja glede na dohodke staršev.

Ok vpraš bobi_palčka kako se temu streže, on pravi da dva na minimalcu komot kupita flet v ljubljani. Verjetno je mislil garažo, kjer bosta ustvarila družino. Izračuni kredita sem podal ze veckrat, tako da lahko tudi ti pokažeš kako je to super. PA prosim tudi tebe, ne mi dati primerjave 91 z letom 2018, kako se je dalo, ampak mi podaj 2009-2018, kako to vse odplačaš vključujoč s kreditom. Potem ko se bo to tebi izslo, bomo sli pa s stroski, kot je šola za oba šoloobvezna otroka itd...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
10 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj se bo spet splačalo kupit nepremičnino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17438698 (15385) kriptobog
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21058678 (40211) Mato989
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565086 (46327) Okapi

Več podobnih tem