» »

Nepremicninski balon? Graf ljubljanskih cen stanovanj 2004-2018

Nepremicninski balon? Graf ljubljanskih cen stanovanj 2004-2018

Temo vidijo: vsi
««
4 / 18
»»

Smurf ::

3p je izjavil:

Aja, sicer pa lep pregled nove ponudbe: https://www.delo.si/lokalno/ljubljana-i...

Lepo. Vseeno pricakujem cene 3k€+/m^2 (s parkirnim prostorom).

Invictus ::

3p je izjavil:

Aja, sicer pa lep pregled nove ponudbe: https://www.delo.si/lokalno/ljubljana-i...

Super investicija, ko boš dal pol milijona ali več za kao luksuzno stanovanje, tvoji sosedi (Celovški dvori) so pa na socialni podpori...

Elitna soseska by Slovenceljn :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Super investicija, ko boš dal pol milijona ali več za kao luksuzno stanovanje, tvoji sosedi (Celovški dvori) so pa na socialni podpori...

Elitna soseska by Slovenceljn :)).

Potem argumentu kdo bo kupil elitno vilo v centru LJ, ce pa 30m zraven na klopcah spijo klosarji.

Marsikdo.

Invictus ::

Če bo dovolj bogatih na kupu, bodo že uredili situacijo tako, da bodo klošarjem našli druge klopce drugje ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

Koliko je za pričakovati za obnovljeno stanovanje, 70 kvadratnih metrov v Ljubljani.
Konkretna lokacija: Glinska ulica.

15 minut do cankarjevega doma in 10 minut do Tivolija.
Zraven je tudi zdravstveni dom.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Invictus ::

Udariš lahko 200k.

Če bo kdo klical ;).

Potem pa daš 10% popusta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Verjetno bo nekoliko pod 200k€ ja.

genesiss ::

Ravnokar kupujem stanovanje, če res prodajaš mi napiši ZS, me zanima :)

trancer01 ::

kixs je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Praviloma so najmnine nastavljene blizu tega, da 20 let najema odplača stanovanje. Vsaj pri nas.

Nakup stanovanja si v regiji Severnoprimorska z njegovim oddajanjem povrnemo v slabih devetih letih. Najpozneje v regiji Ljubljana-mesto, kjer moramo za povrnitev stroškov nakupa stanovanje oddajati dobrih 16 let. Povprecje za slovenijo 12 let in pol.https://siol.net/posel-danes/osebne-fin...


Povprecje ;((

Recimo da je 3-sobno stanovanje v Posavju vredno 90K. Oddaja se lahko za 300€. To znese 25 let. Pri 350€ pride se vedno 21 let. Pri 400€ pa 18 let. Ce potem odstejes se davek (razen, ce oddajas na crno), pa razne stroske s popravili, pa verjetno se zavarovanje... pa se se podaljsa za kaksno leto.



Trisobno stanovanje v Posavju je vredno okoli 70-75k €, odda pa se ga lahko brez večjih težav za okoli 400 €/mesec.

LeQuack ::

FireSnake je izjavil:

Koliko je za pričakovati za obnovljeno stanovanje, 70 kvadratnih metrov v Ljubljani.
Konkretna lokacija: Glinska ulica.

15 minut do cankarjevega doma in 10 minut do Tivolija.
Zraven je tudi zdravstveni dom.


Zame bi bila pomembna informacija parking, tam okoli Viča ponavadi javnosektoraši ter študentje vse zasedejo.
Quack !

Smurf ::

LeQuack je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Koliko je za pričakovati za obnovljeno stanovanje, 70 kvadratnih metrov v Ljubljani.
Konkretna lokacija: Glinska ulica.

15 minut do cankarjevega doma in 10 minut do Tivolija.
Zraven je tudi zdravstveni dom.


Zame bi bila pomembna informacija parking, tam okoli Viča ponavadi javnosektoraši ter študentje vse zasedejo.

Predvidevam, da gre za tiste starejse bloke, kjer je parking zunaj (in posledicno so precej problemi s parkiranjem). Ravno zato je cena pod 200k€. Drugace bi se cena zvisala za ene 15k€/na parkirno mesto.

FireSnake ::

Parkirišča ni.
Ne prodajam jaz :) Prodal bo prijatelj (tudi kdaj, ne vem).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

LeQuack ::

Še bolj nor pa je trenutno najemniški trg, ki ga spremljam. Stanovanja čim so pod 500€ se oddajo dejansko v enemu dnevu, tako da je nemogoče najeti stanovanje, če nimaš veliko denarja.
Quack !

trancer01 ::

Ponudba stanovanj v Ljubljani in okolici je katastrofalno slaba, oglaševane cene pa abotno visoke. Na razpolago imam okoli 100 jurjev gotovine pa ne najdem nič uporabnega za samsko osebo brez otrok.

LeQuack ::

trancer01 je izjavil:

Ponudba stanovanj v Ljubljani in okolici je katastrofalno slaba, oglaševane cene pa abotno visoke. Na razpolago imam okoli 100 jurjev gotovine pa ne najdem nič uporabnega za samsko osebo brez otrok.


Evo sem bil ravnokar na ogledu dveh stanovanj za najem, obe v okviru 500€ za eno osebo. Prvo stanovanje se je oddalo 20 min zatem ko sem ga ogledal (sem šel ravno na ogled drugega), na ogledu drugega pa je bilo ene 15 ljudi vključno z mano, nekaj parov in nekaj posameznikov, vsi smo čakali spodaj za ogled istega stanovanja, s tem da je lastnik vsake 5 minut dobival še nove klice. Precej noro za doživet, še na intervjujih za službo ni take konkurence.
Quack !

tikitoki ::

Cas poceni denarja vedno vodi v napihnjene cene.

trancer01 ::

Povpraševanja za najem je veliko, ker so cene za nakup nenormalne, me sploh ne preseneča.

Invictus ::

Saj so šle najemnine tudi gor...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trancer01 ::

Niti pod razno ne toliko kot cene nepremičnin.

LeQuack ::

Ubistvu če sodim po svojih pregledih in tudi po člankih, so šle procentualno najemnine več gor kot pa cene.
Quack !

trancer01 ::

Ne vem, katere članke ti bereš, jaz spremljam trg nepremičnin že zelo dolgo in v Ljubljani je večino časa slaba donosnost iz oddajanja glede na cene oz. (pre)dolg čas vračanja investicije. Pustimo anomalijo Airbnb v centru, za dolgoročni najem se trenutno malo ven iz centra še vedno brez večjih težav dobi kakšnih 50 m2 veliko dvosobno stanovanje za okoli 500 EUR/mesec, tudi za manj se najde, medtem ko se praktično vsaka luknja oglašuje za 3-5 tisoč EUR/m2 in tudi dejansko se solidna rabljena stanovanja prodajajo po okoli 2500-3000+ EUR na kvadrat. Če primerjam z donosnostjo oddajanja na primer v Krškem, kjer za podobno stanovanje dobiš vsaj 300 EUR najemnine, stane pa trikrat manj kot v Ljubljani, ti je lahko hitro jasno, da je v Prestolnici najem v primerjavi z nakupom še zelo poceni.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Medtem pa imajo poslanci 65m2 stanovanja za 200€, kot ultimate fuck you tistim, ki so jih volili.
Quack !

trancer01 ::

Elita si povsod uredi privilegije, tako pač je.

zavajon ::

trancer01 je izjavil:

Ponudba stanovanj v Ljubljani in okolici je katastrofalno slaba, oglaševane cene pa abotno visoke. Na razpolago imam okoli 100 jurjev gotovine pa ne najdem nič uporabnega za samsko osebo brez otrok.

Za 100 jurjev boš dobil garsonjero ;)
Moj predlog: vloži teh 100 jurjev v neki obvezniški sklad, kjer boš imel 3.5% donos, najemi stanovanje za 300€/mesec.

trancer01 ::

Mi je že jasno, hehe, še nov(ejš)e garsonjere ne dobiš za 100 jurev trenutno. :) K sreči še vsaj kakšni dve leti ne rabim o selitvi nujno razmišljati, ker imam trenutno poceni bivališče v centru Ljubljane. Verjetno bom res vložil v kakšne obveznice oz. karkoli bolj donosnega od bančnega depozita in bom čakal na bolj ugoden čas za nakup.

LeQuack ::

Vse daš v kriptovalute in imaš čez dve leti za par stanovanj.
Quack !

nekikr ::

Ja, ampak samo, če imaš danes za dva para stanovanj ;)

Invictus ::

LeQuack je izjavil:

Vse daš v kriptovalute in imaš čez dve leti za par stanovanj.

Al pa imaš rešen problem, ko nimaš za nobenega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kingsix ::

Pomoje smo zares v balonu.

Danes me klicala agentka preko katere sem kupil trenutno stanovanje za 133k € pred pol leta, da ima nekoga, ki je zanj pripravljen odšteti 205k€. Bojda si je stanovanje takrat ogledal, cena ni bila določena... Takrat se mu ni mudilo... sedaj pa išče na približno tej lokaciji stanovanje.

Mato989 ::

kingsix je izjavil:

Pomoje smo zares v balonu.

Danes me klicala agentka preko katere sem kupil trenutno stanovanje za 133k € pred pol leta, da ima nekoga, ki je zanj pripravljen odšteti 205k€. Bojda si je stanovanje takrat ogledal, cena ni bila določena... Takrat se mu ni mudilo... sedaj pa išče na približno tej lokaciji stanovanje.


Prodaj!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kingsix ::

Kja pa mi pomaga? Da si kupim drugo stanovanje moram isto odštet več in tako nič kaj ne pridobim. Polek tega pa bi moral še 1x skozi selitev, ki je presenetljivo stresna.

Mato989 ::

Vidiš tu mamo eni prednost, ko smo samski in gremo enostavno živet nazaj k starim za določen čas... :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kingsix ::

Ja, če bi bil samski je no-brainer. Pordaš, greš v najem, počakaš na novo krizo (pomoje max 3 leta) in kupiš nazaj po polovični ceni oz. še manj.
Sicer pa kot gledam bi za ta denar dobil večje etc. Ampak mi je ta lokacija pač trenutno super in drugo ne pride v poštev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

trancer01 ::

Dobra, kar 50% rast v šestih mesecih. V takšnih razmerah se najbolj splača počakati nekaj let, da poči balon. Hitreje kot raste, hitreje in siloviteje poči. K sreči se mi nikamor ne mudi, samski sem pa tudi.

LeQuack ::

kingsix je izjavil:

Pomoje smo zares v balonu.

Danes me klicala agentka preko katere sem kupil trenutno stanovanje za 133k € pred pol leta, da ima nekoga, ki je zanj pripravljen odšteti 205k€. Bojda si je stanovanje takrat ogledal, cena ni bila določena... Takrat se mu ni mudilo... sedaj pa išče na približno tej lokaciji stanovanje.


Počakaj še pol leta in prodaj za 300k :)
Quack !

trancer01 ::

Čez 5-10 bo pa spet 133 ali še manj. :)

nekikr ::

Pretekla kriza ni bila ravno taka. Dobre stvari so izgubile minimalno na vrednosti. Tiste precenjene, ničvredne, so pa zgolj pristale na bolj realni ceni. Da bi pa čakal na naslednjo krizo, ki lahko pride jutri ali pa čez 15 let in potem prodal na vrhuncu, kar je spet lahko hitro 20 let, je pa precej neumno.

trancer01 ::

Neumno je, če ves čas vmes plačuješ (visoko) najemnino. Če pa imaš denar pametno naložen in si ves čas nekje nastanjen zelo poceni, pa se meni ne zdi čisto nič neumno kupiti takrat, ko je nepremičnina čim cenejša in ne čim dražja.

Tudi se ne strinjam, da je v pretekli krizi cena nepremičninam padla minimalno. Tudi dobrim je padla marsikje zelo konkretno, tudi za več kot tretjino, če dražb sploh ne omenjam. V Ljubljani so bila stanovanja v povprečju cenejša za četrtino, na Obali pa celo za 40%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

nekikr ::

Ja, to večkrat slišim. Za podkrepitev pa potem dobim link kakšnega apartmaja v starem, zanikrnem bloku ali starega socialenga stanovanja, ki so ga prodali za pol cene. V osnovi so zanj hoteli pa toliko kot za čisto novega, na spodobni lokaciji.
Medtem smo nekateri že med krizo iskali kakšno stvar zase in tiste res dobre, so bile praktično enako drage - ker so zelo omejene.

trancer01 ::

Ne, to so uradni podatki. Sem tudi sam ves čas spremljal in tudi hodil po ogledih, tudi kupil sem eno vmes in prodal. Vem, kakšne so bile cene, v povprečju kar precej nižje kot danes, da leta 2008 sploh ne omenjam.

thramos ::

Seveda je padla cena tudi dobrim nepremičninam.

Ampak je od začetka krize padala kar nekaj časa - do dna leta 2014 6 let. Kdaj bo naslednja, pa noben ne ve. Da bo spet tako huda, kot je bila zadnja, pa je malo verjetno.

freezby ::

Cene se v zadnjih dveh letih res pošteno navijajo. Po centru je res Airbnb postal motnja trga. Sem sokrivec, a se umikamo. Ker so cene glede na nabavno med krizo
noro dobre in imamo 4 partnerji stanovnje v bloku, kjer ni variante, da bi čisto legal oddaljali (3/4 privoljenj stanovalcev), smo ga dali na prodajo in kljub višku poletja, ponudbe dežujejo. Odkrito - naključen ugoden nakup, mišljeno za skupno stanovanje, kjer prenočiš, če se dela v mestu, kar takrat smo veliko, greš ven v LJ. Da bi dobili za redne stroške smo ga dali na airbnb, zlasti za poletje, in prva leta je bil res flat, kjer smo spali tudi lastniki; en je še lep čas imel pograd v kolesarnici ;-) Po bloku sodeč se je v 8 letih zamenjalo vsaj tretjina prebivalcev. Starejši v dom, Žale, k otrokom ali v rojstne kraje; notri mlajši, srednjih let na vrhuncu karier, s sorazmerno malo družin.

kingsix ::

Tudi cene dobrih stanovanj so močno padle. V letu 2014 šel najem-nakup v komplet obnovljeno stanovanje na dobri lokaciji in v novejšem bloku MB - Tabor, zraven novega Mercator centra... 68 kvadratov sem dobil za 63k. Takrat tega ni mogel prodat. No..nato se nama je lani povečala družina in sva dobila željo po večjem etc...s prodajalcem smo se vsedli in sm ovsi bili za da prodamo in si razdelimo denar. V enem dnevu smo lani prodali izpraznjeno nepremičnino za 72kEUR. V ENEM dnevu. Na bolho sem stanovanje dal ob 11 uri dopoldan, popoldan smo že imeli 4 oglede, vsi so bili za. Na koncu smo izbrali enega na random.

No, ker jaz skoz gledam nepremičnine..Vidim to stanovanje na Bolhi pred 3 tedni za 94.000EUR in to brez vse opreme Ker poznam soseda od tam sem malo vprašal..ona dva sta dobila dvojčka in sta rabila več prostora...prodano je bilo isti isti teden. Ne vem zdaj če so ceno kaj zbili itd, ampak dvomim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Invictus ::

Ne primerjaj Maribora z Ljubljano...

Ni realno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

-valvoline- ::

V mb so cene poskocile zarad prihoda magne. kupuje se vecinoma kot investicija v upanju na prihod tujih delavcev iz hr bih bg in podobno, naj bi se povecala potreba po najemniskih stanovanjih in zrasle bodo najemnine. vecina kupcev je z drugih koncev slo, v mb ni denarja.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

v mb izven centra so cene stanovanj in najemnine dost ugodne
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

-valvoline- ::

mtosev je izjavil:

v mb izven centra so cene stanovanj in najemnine dost ugodne

zaenkrat se, ce res navalijo tuji delovci v magno bodo najemnine takoj poskocile x2. stajercev ne bodo dobil, noben noce v proizvodnjo.

Zgodovina sprememb…

branimirII ::

Pok balona v turciji na osnovi turske valute.Se splaca kupit kako nepremicnino? Mogoce na morju?

mtosev ::

-valvoline- je izjavil:

mtosev je izjavil:

v mb izven centra so cene stanovanj in najemnine dost ugodne

zaenkrat se, ce res navalijo tuji delovci v magno bodo najemnine takoj poskocile x2. stajercev ne bodo dobil, noben noce v proizvodnjo.
in
saj delodajalcu je vseeno, če je slovenc, bosanec, srb, albanec, če delo opravi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

-valvoline- ::

mtosev je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

mtosev je izjavil:

v mb izven centra so cene stanovanj in najemnine dost ugodne

zaenkrat se, ce res navalijo tuji delovci v magno bodo najemnine takoj poskocile x2. stajercev ne bodo dobil, noben noce v proizvodnjo.
in
saj delodajalcu je vseeno, če je slovenc, bosanec, srb, albanec, če delo opravi

mece se drzavni denar, subvencije in podobne vzpodbude za delovna mesta katera bodo zasedli tujci. no brainer. podobno k revoz, tam pocas slovenca ne bos vidu noter.

Zgodovina sprememb…

««
4 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj se bo spet splačalo kupit nepremičnino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17439109 (15796) kriptobog
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21059257 (40790) Mato989
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565989 (47230) Okapi

Več podobnih tem