» »

Nepremicninski balon? Graf ljubljanskih cen stanovanj 2004-2018

Nepremicninski balon? Graf ljubljanskih cen stanovanj 2004-2018

Temo vidijo: vsi
««
5 / 18
»»

trancer01 ::

S stanovanji je križ. Jaz sem več ali manj odločen, da ne bom šel v neko precenjeno ljubljansko luknjo, bom raje kakšno alternativno varianto iztuhtal.

mtosev ::

davek bo vseeno dobila slovenija.
mb in okolica tak delajo v avt, če znajo dobro nemško. mb - šentilj 18-19km
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

branimirII ::

-valvoline- je izjavil:

V mb so cene poskocile zarad prihoda magne. kupuje se vecinoma kot investicija v upanju na prihod tujih delavcev iz hr bih bg in podobno, naj bi se povecala potreba po najemniskih stanovanjih in zrasle bodo najemnine. vecina kupcev je z drugih koncev slo, v mb ni denarja.

Bolj logicno bi bilo, da bi cene zacele padat zarad izseljevanja iz potencialno onesnazene okolice.

Mato989 ::

-valvoline- je izjavil:

mtosev je izjavil:

v mb izven centra so cene stanovanj in najemnine dost ugodne

zaenkrat se, ce res navalijo tuji delovci v magno bodo najemnine takoj poskocile x2. stajercev ne bodo dobil, noben noce v proizvodnjo.


Kdo ti govori takšne neumnosti, si sploh štajerc ali tako na pamet? Kolega in še kar nekaj njegovih prijateljev je šlo povedat da bodo vsi odšli v Magno, delajo pa trenutno v bližnjem ADKju v hočah itd... ne bluzit no, folk bo odhajal iz Taluma, SIlkema iz Kidričevega, Adkja in ostalih fabrik, vsem so dvignili plače v zadnjih 12 mesecih... ali posredno ali pa neposredno, šefi niso več tako "pametni"

A si ti morda ljubljančan ki pametuje o tem? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

branimirII ::

Niso vsi stajerci isti. Niti ljubkljancani. Eni so pametni eni pa glupi.

-valvoline- ::

Mato989 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

mtosev je izjavil:

v mb izven centra so cene stanovanj in najemnine dost ugodne

zaenkrat se, ce res navalijo tuji delovci v magno bodo najemnine takoj poskocile x2. stajercev ne bodo dobil, noben noce v proizvodnjo.


Kdo ti govori takšne neumnosti, si sploh štajerc ali tako na pamet? Kolega in še kar nekaj njegovih prijateljev je šlo povedat da bodo vsi odšli v Magno, delajo pa trenutno v bližnjem ADKju v hočah itd... ne bluzit no, folk bo odhajal iz Taluma, SIlkema iz Kidričevega, Adkja in ostalih fabrik, vsem so dvignili plače v zadnjih 12 mesecih... ali posredno ali pa neposredno, šefi niso več tako "pametni"

A si ti morda ljubljančan ki pametuje o tem? =)

Dvomim da bo kdo sel, delalo se bo 3 in 4 izmensko. Zanimanja ni prakticno nobenega za zaposlitev tam. Sploh pa za lakirnico, za mizernih 1000e mesecno da tvegas zdravlje in zivljenje.
V magni bo max 20% slovencev,po pisarnah in administracijo, ostalo bo exyu crnci iz bivse juge.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Pa pravkar sme ti povedal, da bo folk tam delal, kolega je že orodjar za Magno Hoče, usposabljanje v Grazu plača 2.200EUR bruto... + malica in prevoz pa še nekaj bonusov ki se jih ne spomnim.

V lakirnico bodo šli iz ADKja najboljši majstri, ker tam majo plačecca. 750EUR neto... 4izmen zaenkrat ni, ampak je vse 2 izmeni, razen če veš ti kaj več kot jaz. Morda pa bo.

sicer pa je tole off topic... cene v MBju so zaenkrat še dokaj sprejemljive, se pa zelo slabša ponudba... gledam že cca 2 leti... vsaki mesec mi je dosti manj sprejemljivih stanovanj, sam šrot skoraj!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

-valvoline- ::

2200 bruto se v magna at ne bos dobil. V MB se bodo place gibale kok jaz vem 900-1200e neto. Za 3 in 4 izmene k zalaufa na polno. Sem iz miklavza in ti povem da folk pac noce siht v 3 in 4 izm. zacetna evforija se je koncala, magna baje ze isce kadra z hr in bih. Delavcev zagotovo ne bodo dobil na stajerskem.
Ce prpeljejo par tisoc suznjev iz exjy se bo se kako poznalo pr cenah in najemninah.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

mb - hr meja je 35km. bodo pač hrvati prišli. baje jih bo v naslednjih letih prišlo 3000 delati v slo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mato989 ::

-valvoline- je izjavil:

2200 bruto se v magna at ne bos dobil. V MB se bodo place gibale kok jaz vem 900-1200e neto. Za 3 in 4 izmene k zalaufa na polno. Sem iz miklavza in ti povem da folk pac noce siht v 3 in 4 izm. zacetna evforija se je koncala, magna baje ze isce kadra z hr in bih. Delavcev zagotovo ne bodo dobil na stajerskem.
Ce prpeljejo par tisoc suznjev iz exjy se bo se kako poznalo pr cenah in najemninah.


Se vidi da nimaš nobenih poznanih ki delajo v Magni... Jaz sem pa videl plačilko, za razliko od tebe. Zelo slabo in zelo malo veš!

Še zadnjič, Magna bo imela BOLJŠE plače kot 90%+ Štajerskih firm ki zaposlujejo kadre ki jih ona rabi =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kingsix ::

Da.. poznam nekaj firm kjer vsi odhajajo v magno...npr Henkel so oz bodo ostali skoraj brez osebja za vzdrževanje...

Mato989 ::

Btw v Magni so iskali 2 "kelnarci" 2 izmensko zaserviranje malic in ostalo delo v kuhinji, 1550€ BRUTO plače =) Ni potrebno rečt da so jih našli takoj kajne? Medtem pa lokalne oštarije jamrajo da so vsi preleni in nočejo delat.... le zakaj?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

-valvoline- ::

Mato989 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

2200 bruto se v magna at ne bos dobil. V MB se bodo place gibale kok jaz vem 900-1200e neto. Za 3 in 4 izmene k zalaufa na polno. Sem iz miklavza in ti povem da folk pac noce siht v 3 in 4 izm. zacetna evforija se je koncala, magna baje ze isce kadra z hr in bih. Delavcev zagotovo ne bodo dobil na stajerskem.
Ce prpeljejo par tisoc suznjev iz exjy se bo se kako poznalo pr cenah in najemninah.


Se vidi da nimaš nobenih poznanih ki delajo v Magni... Jaz sem pa videl plačilko, za razliko od tebe. Zelo slabo in zelo malo veš!

Še zadnjič, Magna bo imela BOLJŠE plače kot 90%+ Štajerskih firm ki zaposlujejo kadre ki jih ona rabi =)

2-2.5k bruto dobijo dokler so na usposabljanju v at. V Hocah pa 700-800e manj bruto. Preverjeno.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Enivej, st delavcev v magni se bo postopoma povecevalo, max naj bi bilo 6000 delavcev k bo vse koncano po planu, ce bo polovica teh ovc prpeljano iz tujine (verjetno bo kar 80%) bodo najemnine eksplodirale, garsonjere in enosobna stanovanja so iz tega vidika odlicna nalozba.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

-valvoline- je izjavil:

Mato989 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

2200 bruto se v magna at ne bos dobil. V MB se bodo place gibale kok jaz vem 900-1200e neto. Za 3 in 4 izmene k zalaufa na polno. Sem iz miklavza in ti povem da folk pac noce siht v 3 in 4 izm. zacetna evforija se je koncala, magna baje ze isce kadra z hr in bih. Delavcev zagotovo ne bodo dobil na stajerskem.
Ce prpeljejo par tisoc suznjev iz exjy se bo se kako poznalo pr cenah in najemninah.


Se vidi da nimaš nobenih poznanih ki delajo v Magni... Jaz sem pa videl plačilko, za razliko od tebe. Zelo slabo in zelo malo veš!

Še zadnjič, Magna bo imela BOLJŠE plače kot 90%+ Štajerskih firm ki zaposlujejo kadre ki jih ona rabi =)

2-2.5k bruto dobijo dokler so na usposabljanju v at. V Hocah pa 700-800e manj bruto. Preverjeno.


Eni že delajo v Hočah... plača je enaka =) Prva ekipa 20+ zaposlenih je že tam in rihta stroje, vsi plače od 1.800€+ bruto... je pa res da nobeden ni navaden delavec za trakom, ampak so vsi električarji, orodjarji, mehaniki, itd...

Nehaj se izpostavljat glede tega ker nimaš pojma... okol 1.250€ BRUTO bodo imeli najnižje plačani delavci, to se pa strinjam... ampak so 2 izmeni, ne 4! Morda pa bodo v prihodnje 4, zaenkrat je rečeno 2.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smurf ::

Kaj imajo Erdogan in plače v Magmi s to temo?

kuglvinkl ::

NIč. Tko da, Magna je zdej officaly off topic.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Prosta stanovanja in vrstne hiše v Zelenem gaju na Brdu v Ljubljani ponovno na javni dražbi
Obveščamo vas, da je bilo objavljeno besedilo elektronske javne dražbe, št. 6-2018. V ponudbi je še zadnjih deset stanovanj in devet vrstnih hiš v soseski Zeleni gaj na Brdu v Ljubljani.

http://ssrs.si/wp-content/uploads/2018/...

Cene pa seveda "ugodne".
Quack !

-valvoline- ::

kuglvinkl je izjavil:

NIč. Tko da, Magna je zdej officaly off topic.

Magna je/bo povrocila dvig cen stanovanj in najemnin v MB zarad prihoda delavcev iz tujine.

Zgodovina sprememb…

MadMen ::

LeQuack je izjavil:

Prosta stanovanja in vrstne hiše v Zelenem gaju na Brdu v Ljubljani ponovno na javni dražbi
Obveščamo vas, da je bilo objavljeno besedilo elektronske javne dražbe, št. 6-2018. V ponudbi je še zadnjih deset stanovanj in devet vrstnih hiš v soseski Zeleni gaj na Brdu v Ljubljani.

http://ssrs.si/wp-content/uploads/2018/...

Cene pa seveda "ugodne".

Kje je sploh logika, da stanovanjski sklad gradi taka stanovanja? Financira z dobičkom kaj?

LeQuack ::

MadMen je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Prosta stanovanja in vrstne hiše v Zelenem gaju na Brdu v Ljubljani ponovno na javni dražbi
Obveščamo vas, da je bilo objavljeno besedilo elektronske javne dražbe, št. 6-2018. V ponudbi je še zadnjih deset stanovanj in devet vrstnih hiš v soseski Zeleni gaj na Brdu v Ljubljani.

http://ssrs.si/wp-content/uploads/2018/...

Cene pa seveda "ugodne".

Kje je sploh logika, da stanovanjski sklad gradi taka stanovanja? Financira z dobičkom kaj?


Jahte vodstva.
Quack !

branimirII ::


Se en zanimiv graf za aktivnost z nepremicninami. Ciklus, ki traja vsakih 18,5 let. Graf belezi vse od leta 1795. Zdaj naj bi zadnji bottomi bili dosezeni v letih okrog 1999/2000, vrh okrog 2007, dno okrog 2016.

Zdaj je paradoks. Pricakuje se gospodarska kriza. Hkrati pa iz tega grafa rast od leta 2016. Zdej ali je to misljeno samo za trejdanje/aktivnost ali tudi ceno?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Kdo pričakuje krizo? Nekateri zmeraj, drugi nikoli, ve pa ne nihče.

branimirII ::

Utk je izjavil:

Kdo pričakuje krizo? Nekateri zmeraj, drugi nikoli, ve pa ne nihče.

Naravni ciklus. Od pamtiveka. Zadnji vrhunec naj bi bil dosezen okrog leta 2007. Zraven je potrebno upostevat vec ciklusov. Vec si lahko preberes v temi https://slo-tech.com/forum/t717284/699

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ciklusov je tolk, da je lahko kriza kadarkoli. In slej ko prej bo. Lahko drugo leto lahko čez 5.

branimirII ::

Za finance gledas glavne cikluse. Ce dnevno trejdas gledas manjse cikluse a vseeno napoci dan ko se zamenja dolgoletni ciklus in ga moras tudi upostevat zraven. Drugac pa se ti verjetno ne sanja glede na izjave tipa prvic slisim in zraven poves nekaj random, kar se tebi zdi iz laicnega vidika.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

No, povej kdaj bo torej naslednja kriza, in jo tudi definiraj, da bomo vedeli da je, ko bo. Pol bomo pa videli kdo je laik in kdo ne.
Jaz jasno nisem strokovnjak za to, ampak tudi oni niso nič vedeli o krizi leta 2007.
Tudi danes lahko prebereš 100 strokovnjakov, od katerih bo jasno nek procent napovedoval katastrofo čez 3 mesece, ampak dokler niso taki v večini, ne moreš temu verjet, ko so v večini, pa še zmeraj ne.

branimirII ::

Financna kriza 2008, korekcija navzdol, nato popravek gor do 2018 ali 2019 nato padec.

Nepremicnine vrh aktivnosti 2007/2008, dno 2016. Zdej bi od 2016 naprej aktivnost mogla narascat. Nisem pa siguren ce lahko enacimo aktivnost z visjo ceno?

Invictus ::

Sam en hint glede trenutnega nepremičninskega stanja...

Nov gradbeni zakon iz 1.6.2018 predvideva vpis vseh zgradb v kataster zgradb.

Kar pomeni, da je praktično večina hiš praktično črnih gradenj, ker nimajo uporabnega dovoljenja.

Sploh bajte, kjer je folk delal razne nadstreške in prizidke in jih ni nikoli legaliziral.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

videc ::

Za tole nisem siguren, če velja za že zgrajene stavbe. Vem, da je veliko ljudi hitelo s pridobitvijo hišne številke še pred uveljavitvijo novega zakona.
Definitivno pa velja za nove stavbe, zgrajene po 1. 6. 2018

Utk ::

Kar pomeni, da je praktično večina hiš praktično črnih gradenj, ker nimajo uporabnega dovoljenja.

Povej ko se bo začelo rušenje. Še prej pa naj odklopijo vodo, elektriko, poberejo hišne številke in podobno. In seveda nehajo to zaračunavat, tudi razne davke.

Invictus ::

Velja tudi za stare hiše, ki so jih predelovali "na črno", brez gradbenega dovoljenja.

Država pač hoče urediti kataster stavb, da bo lahko zaračunala davek ;).

Utk je izjavil:


Povej ko se bo začelo rušenje. Še prej pa naj odklopijo vodo, elektriko, poberejo hišne številke in podobno. In seveda nehajo to zaračunavat, tudi razne davke.

Inšpektor pride do tebe, ugotovi, da je nadstrešek pred bajto črna gradnja, napiše kazen in ukaže rušenje na tvoje stroške...

Predvsem bo to malo zamajalo trg nepremičnin pri hišah, saj brez uporabnega dovoljenja ne boš nikoli vedel, koliko te lahko pride legalizacija prizidkov in ostalega sranja okoli...

Komunalni prispevek bo tudi treba marsikje plačati, kjer so nebivalno mansardo predelali v bivalno...

Skratka, nakup rabljene hiše, ki so jo na veliko predelovali, je zdaj lahko loterija s precej stroški...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Markus386 ::

Trenutno na najemnine vplivata AirBnB in to, da je avgust, da prihajajo študenti.

Nevem kako je z AirBnB, samo, kolikor sem slišal od nekaterih, ki oddajajo, gre to precej "na črno" vse. Ko bo ta zadeva enkrat bolj regulirana (če še ni), se bo umirilo.

Kar se tiče študentov... ista situacija je bila lani, ko smo iskali za kolega nekaj, ki se mu ni dalo več vozit 100km v eno smer. Avgusta 550eur najemnina za eno stanovanje, ki mu je bilo všeč, takoj je nekdo zasedel.... ker nekaj časa ni dobil, se je še naprej peljal, in februarja je isto stanovanje dobil za 400eur. Študenti pridejo, "bodo pridno študirali", potem nekje novembra vidijo, da "ni to to", januarja falirajo vse izpite, in nazaj domov, pa naslednje leto znova drugje.

LeQuack ::

Dost dnarja majo tile študenti, da si lahko privoščijo drage najemnine.
Quack !

Old Spice ::

Sam že tudi gledam zadnje pol leta cene nepremičnin, ker sem v obdobju kupovanja stanovanja. Vidim pa, da krediti nisi več tako zelo poceni. Ugibam, da se mogoče v prihodnjih letih pojavi nekaj več ponudbe oz. nižje cene. Možno, da ravno na račun ljudi, ki vzamejo variabilno obrestno mero, katera bi se utegnila povečat in otežit odplačilo kredita. Če se spomnim za slabo leto nazaj so vsi, katere poznam, in so imeli recimo temu ustrezne pogoje za nakup nekaj tudi kupili.

Se pravi logika ta moment denar je -> kupi. Potem je denarja manj -> prodaj.

WhiteAngel ::

Invictus je izjavil:

Skratka, nakup rabljene hiše, ki so jo na veliko predelovali, je zdaj lahko loterija s precej stroški...


Nakup rabljene hiše je vedno loterija ampak ne zaradi prizidkov. Pri terasah, balkonih, nadstreški itd. gre za enostavne objekte, tako da ne boš imel težav s papirji. Problem so šiptarji, ki vzamejo vse prizidke in terase, zaprejo s fasado okoli, kot da je to del ene bajte, da ti jo lahko dražje prodajo (neto uporabna površina) z veliko večjimi geberiti kot prej. Tako kar naenkrat to ni več prizidek in potrebuješ spremembo gradbenega dovoljenja, kar pa običajno ne gre.

Aja, pa ne mešat gradbenega dovoljenja z uporabnim. Slednjega potrebujejo večstanovanjski objekti, poslovne zgradbe itd. Za enodružinsko hišo ali dvojčka ne rabiš uporabnega dovoljenja.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

V bistvu rabiš projekt izvedenih del, če se je delalo brez gradbenega dovoljenja...

Ampak sem zdaj v študiranju tega.

Nelegalni prizidki so problem, ker povečajo bivalno površino , in naj bi plačal dodatni komunalni prispevek.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

branimirII ::



Faze nepremicninskega cikla spreminjanja cen.

Spajky ::

Old Spice je izjavil:

... logika ta moment denar je -> kupi. Potem je denarja manj -> prodaj.
Problem je samo, da ko je denarja manj je tudi kupcev bistveno manj ter težje prodat ... Tipično je tle na Obali bilo z bajtami ... par let se sploh niso prodajale po krizi, pa stanovanja tudi zelo slabo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

LeQuack ::

Ja bajte kakor opažam itak imajo vse bajte previsoko ceno, tako da mi ni čudno da se ne prodajajo. Sploh ker so vse 200+ kvadratov, cena na kvadrat pa isto kot v nekem 40m2 stanovanju.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

LeQuack ::

Tak občutek imam kot da se je začetna evforija umirila, ker zdaj ko spremljam se kar precej stanovanj prodaja že nekaj časa. Mogoče pa je samo tak čas v letu. Samo 3000EUR na kvadrat v Fužinah mislim da je že limit.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Invictus ::

Ja, bajte so precenjene, dostikrat so pa še črne gradnje, ker so spreminjali osnovni načrt brez gradbenega dovoljenja.

Za tako bajto niti kredita ne dobiš...

Noben pa ne vidi, da je treba noter vreči vsaj še 50k, da postane normalna.

Da ne govorim o tem, kako drago cenijo tisto staro iverka ali IKEA pohištvo notri. Kot da je masiva, ročno narejena...

Vem, ker sem ravno skenslal nakup bajte, ki je delna črna gradnja brez uporabnega dovoljenja.

Da ne govorim po tem, da folk (prodajalci, pa ti nepremičninski agenti) sploh ne vedo, da obstaja kataster stavb... Vpis v katerega bo kmalu postal obvezen, če hočeš dobiti kredit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

Invictus je izjavil:


Da ne govorim po tem, da folk (prodajalci, pa ti nepremičninski agenti) sploh ne vedo, da obstaja kataster stavb... Vpis v katerega bo kmalu postal obvezen, če hočeš dobiti kredit.


Agenti so itak čisto posebna kategorija, zame bolj ovira pri nakupu kot karkoli drugega. Recimo to se prodaja za skoraj 300k, ampak niti ene slike ni notranjosti stanovanja. Je pa napisano da moraš plačati provizijo, ker seveda to je edino pomembno.
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...
Quack !

Invictus ::

Stanovanja niso problematična, ker že kdo pozna koga, ki približno ve kak je tloris.

Bolj problem so hiše, kjer poslikajo pohištvo trenutnih lastnikov, zunanjosti pa nobene.

Kot da me zanima staro pohištvo bodočih bivših lastnikov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WaterBoy ::

Invictus je izjavil:

Ja, bajte so precenjene, dostikrat so pa še črne gradnje, ker so spreminjali osnovni načrt brez gradbenega dovoljenja.

Za tako bajto niti kredita ne dobiš...

Noben pa ne vidi, da je treba noter vreči vsaj še 50k, da postane normalna.

Da ne govorim o tem, kako drago cenijo tisto staro iverka ali IKEA pohištvo notri. Kot da je masiva, ročno narejena...

Vem, ker sem ravno skenslal nakup bajte, ki je delna črna gradnja brez uporabnega dovoljenja.

Da ne govorim po tem, da folk (prodajalci, pa ti nepremičninski agenti) sploh ne vedo, da obstaja kataster stavb... Vpis v katerega bo kmalu postal obvezen, če hočeš dobiti kredit.


In kaj je namen katastra stavb? Kako ugotoviš ali je hiša vpisana ali ne?

Hvala

Utk ::

Jaz ne vem kako bajta ne bi bila v katastru stavb. A gledate bajte samo po ciganskih naseljih al kaj?

trancer01 ::

Po mojem se bolj splača kupiti parcelo in bajto sam zgraditi. Sicer je zamudno in naporno, imaš pa na koncu takšno bajto, kot jo hočeš. No, eventuelno z nekaj kompromisi, ker jo je treba vseeno umestiti v okolje ter upoštevati OPPN in lokacijsko informacijo.

LeQuack ::

trancer01 je izjavil:

Po mojem se bolj splača kupiti parcelo in bajto sam zgraditi. Sicer je zamudno in naporno, imaš pa na koncu takšno bajto, kot jo hočeš. No, eventuelno z nekaj kompromisi, ker jo je treba vseeno umestiti v okolje ter upoštevati OPPN in lokacijsko informacijo.


Samo tudi parcele so dobile nerazumljive cene.
Quack !

nekikr ::

trancer01 je izjavil:

Po mojem se bolj splača kupiti parcelo in bajto sam zgraditi. Sicer je zamudno in naporno, imaš pa na koncu takšno bajto, kot jo hočeš. No, eventuelno z nekaj kompromisi, ker jo je treba vseeno umestiti v okolje ter upoštevati OPPN in lokacijsko informacijo.

Seveda je bolje, ampak to, da je zamudno in naporno ljudje precej podcenjujejo. Mislim, preceeeeeej podcenjujejo. Še najbolj pa tisti, ki živijo v kakšnem stanovanju, kjer so enkrat že zamenjali pečico in dvakrat pokrov straniščne školjke in jim je povsem jasno, da bodo pač majstri to na hitro in enostavno zgradili.

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Po mojem se bolj splača kupiti parcelo in bajto sam zgraditi. Sicer je zamudno in naporno, imaš pa na koncu takšno bajto, kot jo hočeš. No, eventuelno z nekaj kompromisi, ker jo je treba vseeno umestiti v okolje ter upoštevati OPPN in lokacijsko informacijo.


Samo tudi parcele so dobile nerazumljive cene.


Točno to... ravno zaradi tega sem se odločil reči NE hiši...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
5 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj se bo spet splačalo kupit nepremičnino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17439133 (15820) kriptobog
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21059290 (40823) Mato989
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30566035 (47276) Okapi

Več podobnih tem