» »

Normirani sp in nakup v tujini brez ddv

Normirani sp in nakup v tujini brez ddv

sirotka ::

Zdravo,
zanima me, kako je z nakupi v tujini, kjer ti ne obračunajo ddv-ja, imaš pa odprt normirani sp?
hvala
  • polepsal: Mavrik ()

Mavrik ::

Normirani s.p. nima veze, ima pa vezo če si DDV zavezanec. Načeloma moraš DDV plačati (torej prijaviti na DDV-O), razen če kupuješ osnovna sredstva podjetja. Ampak to velja samo če si DDV zavezanec (navadni, ne s posebnim IDjem).
The truth is rarely pure and never simple.

sirotka ::

Če si zavezanec in normiranec lahko v tujini kupiš brez DDV, državi pa nisi dolžan poročat, je to potem siva luknja ali si dejansko v prekršku? Nimam kaj dosti pojma o tem, zato sprašujem :)

Miha 333 ::

Seveda moraš poročat, na obrazcu DDV-O je rubrika za to. Prav tako mora poročati prodajalec (vključno s tvojo ID za DDV). Sicer pa za pravilnost poslovanja odgovarja podjetnik. Tudi če za kakšno stvar ni treba poročat, si zanjo odgovoren in se lahko odkrije ob morebitnem inšpekcijskem pregledu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Mavrik ::

sirotka je izjavil:

Če si zavezanec in normiranec lahko v tujini kupiš brez DDV, državi pa nisi dolžan poročat, je to potem siva luknja ali si dejansko v prekršku? Nimam kaj dosti pojma o tem, zato sprašujem :)


Seveda moraš poročat. Podjetje ki ti je prodalo stvar bo na svoj ekvivalent rekapitulacijskega poročila napisalo tvojo davčno in kaj si kupil.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Tudi, če ti poročanje dela računovodja, si ti kot lastnik pravne osebe odgovoren za vse papirje, oddane državi...

Drugače moraš biti pa pravi davčni zavezanec...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sirotka ::

aha ok, potem ni sive luknje, samo razmišljal sem...kako je glede tega :) Mi je blo čudno, da bi nekaj takega šlo čez. (nimam s.p.ja, da ne bo kdo mislil:D)

hvala

Mavrik ::

sirotka je izjavil:

aha ok, potem ni sive luknje, samo razmišljal sem...kako je glede tega :) Mi je blo čudno, da bi nekaj takega šlo čez. (nimam s.p.ja, da ne bo kdo mislil:D)

hvala


Mislim, saj če imaš s.p. in si DDV zavezanec potem lahko stvar, ki jih rabiš za delo kupuješ brez DDV. Je par stvari na katere moraš misilti (če firmo zapreš prej kot v 5. letih moraš vrniti sorazmerni delež DDV) ampak vseeno se da.
The truth is rarely pure and never simple.

Miha 333 ::

Siva luknja sicer obstaja, samo je malo bolj komplicirana: Missing trader fraud @ Wikipedia . Se pa oblasti seveda aktivno borijo proti temu.

sirotka ::

Ne, sem mislil bolj za splošne zadeve. Nemci pogosto odbijejo ddv stran, tukaj pa sem domneval, da kot normirani ne poročaš in je to to :)

deadzone ::

Tores, če si zavezanec z posebnih ID moraš še vedno plačati.

Lp
AMD Fx-8120 4.5GHz, XFX 7870 2GB, TGX 4Gb 1600MHz, GIGABYTE 990XA-UD3
Xbox 360 Slim 500GB JTAGd Origin:Matija2209 Xfire:matijaz

Gagarin ::

Če kupuješ kot zavezanec za DDV in to kar kupiš koristiš neposredno za storitev ki jo prodajaš, to navedeš v dobavi blaga in storitev in v nabavi blaga in storitev in s tem poračunaš. (navedeš tudi v knjigo prejetih in v knjigo izdanih računov).

Invictus ::

sirotka je izjavil:

Če si zavezanec in normiranec lahko v tujini kupiš brez DDV, državi pa nisi dolžan poročat, je to potem siva luknja ali si dejansko v prekršku? Nimam kaj dosti pojma o tem, zato sprašujem :)

Seveda si dolžan poročati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

commissar ::

Sem normiran s.p. in atipicni zavezanec za DDV (za storitve EU). Zanima me, ali lahko kupim hardware v EU brez DDV?

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

commissar je izjavil:

Sem normiran s.p. in atipicni zavezanec za DDV (za storitve EU). Zanima me, ali lahko kupim hardware v EU brez DDV?


Ne, moraš biti "tipični" oz. "navadni" zavezanec. Atipični pomeni da si samo dobil potreben ID za DDV, nimaš pa prednosti zavezanca.
The truth is rarely pure and never simple.

commissar ::

prima. moj raconovodski servis nima pojma potemtakem. pravijo, da lahko.

Invictus ::

Zamenjaj računovodski servis, oz. ga ukini.

Za normiranca ne rabiš računovodje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440168 (15043) Recordman
»

SP račun podjetju iz ZDA

Oddelek: Loža
348747 (4068) Mike_Rotch
»

Uvozno davčni problem

Oddelek: Loža
161260 (928) ShowDown
»

Prihodki iz tujine in dohodnina (kot fizična oseba)

Oddelek: Loža
4314520 (13207) Vikking

Več podobnih tem