» »

Višina prihodka - normiran sp

Višina prihodka - normiran sp

1
2
»

delavec44 ::

A velja meja 50k€ za DDV tudi, če si zaposlen za manj kot 40 ur na teden?

matic492 ::

delavec44 je izjavil:

A velja meja 50k€ za DDV tudi, če si zaposlen za manj kot 40 ur na teden?


Meja 50k za DDV velja za vse pravne osebe in nima veze z ničemer drugim. Torej enako velja 50k za vstop v DDV tudi za DOO in navadne SPje.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

pingme ::

edi123 je izjavil:

Pozabi tisto o 200k.
Kaksen je pa torej davek na dobicek?


Eni ste res trdi :-( Če uveljavljaš normirane stroške, potem je tvoj dobiček cedularno obdavčen z 20%.
Pa ne sedaj spet mešat 50k, 100k, 200k z zgornjim, ker to ni dobiček ampak prihodek. Dobiček = prihodki minus stroški. Normirani stroški so pa 80% prihodkov in hkrati omejeni navzgor (max. 80k oz. 40k, če ni nihče polno zaposlen).

mr_chai ::

Torej, če ima normiranec prometa 150k v enem letu, se mu prizna max 80k stroškov, torej se mu obdavči 70k po 20 % in to je 14k davka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Invictus ::

Tukaj večina meša cel kup zadev, od višpine prihodka, do stroškov, popoldancev, itn...

Takole je situacija:

- normiranec ima omejene prihodke na 300k/2 leti. Tudi popoldanec. Če jih je več, moraš postati navaden s.p.
- normirani stroški se upoštevajo do 100k pri samozaposlenem, oz. do 50k pri "popoldancu". Kar je čez, je obdavčeno 20% (ni 80% stroškov).

DDV z normirancem nima neke veze. Pravna oseba mora postati DDV zavezanec, ko preseže prihodek 50k v zadnjih 12 mesecih. To ni isto kot finančno leto. To velja samo za dohodke v Sloveniji, dohodki po EU ali izven, se v to kvoto ne štejejo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanquish ::

@Invictus - sedaj govorim malo po spominu, pa mogoce se je vmes tudi kaj spremenilo, ampak mislim, da je se en kriterij za davcneg zavezanca.

Kolikor se spomnim, je tudi pri uvozu iz tujine omejitev kjer lahko dosezes limit za davcnega zavezanca in ta je bil dolgo nazaj 2012.
To vem, ker sem mel spletno prodajo in sem imel dobavitelja iz EU in sem pri 10k€ uvoza se moral registrirat za davcnega zavezanca ceprav prometa 50k se nisem dosegel.

Invictus ::

Čisto možno, sam sem pisal za normiranca, kjer ponavadi ne preprodajaš blaga ampak služiš na storitvah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanquish ::

ja vem - hotel sem samo dopolnit, da ne bi kdo, ki si vodi sam mislil, da je samo to - ce ne druga, da vsaj preveri, da ga ne preseneti.

velikBrokoli ::

Ja, če imaš fizične stranke, se malce spremenijo zadeve. Ampak realno tukaj normiranca uporabljajo ITjevci, ki poslujejo s podjetji.

jabe ::

In pa še ena malenkost. 50k€ obdavčljivega prometa. Nekatere storitve so brez davka.

seminal ::

Nekaj me zanima
Recimo delaš servis v Belgiji, za angleško firmo? Kako izdaš račun z ddvjem ali brez?
Se bolj splača met popoldanskega normiranca? oz če kdo ve kaj več?

velikBrokoli ::

seminal je izjavil:

Nekaj me zanima
Recimo delaš servis v Belgiji, za angleško firmo? Kako izdaš račun z ddvjem ali brez?
Se bolj splača met popoldanskega normiranca? oz če kdo ve kaj več?


Torej, ti boš delal iz Belgije za angleško firmo? Potem boš verjetno moral postati belgijski davčni rezident.

seminal ::

Ja ampak lokacijsko max 1 teden na isti. Pol recimo za dva tedna v francijo, ali v UK...

anketar ::

aha nomad style

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SP račun podjetju iz ZDA

Oddelek: Loža
399451 (234) KOSIUS
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10422413 (15759) matic492
»

Prihodki iz tujine in dohodnina (kot fizična oseba)

Oddelek: Loža
4314926 (13613) Vikking
»

Ustanovitev normiranega s.p. - prosim za nasvete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5420420 (19040) LuiIII

Več podobnih tem