» »

Starševski nadzor - android internet

Starševski nadzor - android internet

twom ::

Na Huawei P8 Lite telefonu bi želel svojemu devetletniku omejiti dostop do določenih vsebin na internetu in youtubeu.

Kako bi to najlažje storil?

Glede časa uporabe smo lepo dogovorjeni, skrbi me vsebina ki jo tamal spremlja. Že vnaprej se zahvaljujem za uporabne odgovore.

Lp

donvito ::

Glede omejevanja dostopa do računalnika in interneta bi rad predstavil nekoliko drugačno mnenje kot ga ima večina staršev. Vsako tovrstno omejevanje namreč prej ali slej pokaže tudi negativni učinek, saj je otrok počuti ogroženega in neenakopravnega z vrstniki. To lahko vzbuja tudi njegovo agresijo do staršev in rezultati se v končni meri ne bodo odražali npr. v boljšem učnem uspehu.
Boljša rešitev je resen pogovor z otrokom že v začetni fazi njegove uporabe računalnika in interneta. To velja tako za nekatere storitve interneta, ki dokazano zasvajajo, kot do drugih slabosti in 'nevarnosti' ter tudi številnih prednosti, ki jih imajo nove tehnologije za mladostnike.
Skratka, vaša dečva ali fant bosta xxx vsebine brez težav našla pri sosedovem mulčku,kjer staršem npr. še na kraj pameti ne pade, da bi otroka omejevala v svojem razvoju. Z otroki je treba več delati že od malega, pa ne bo bojazni, da bi se 'okužili' z računalnikom in internetom. Starši in prfoksi bi jim morali predvsem pokazati in jih usmerjati h koristim interneta, saj si sami boljšega izobraževalnega pripomočka nekaj let nazaj še niso mogli niti sanjati.
Brez dela z otroki se seveda marsikaj izrodi. Verjamem, da (pre)polna zaposlenost obeh roditeljev vse pogosteje onemogoča čas, ki naj bi ga družina preživela skupaj. Prav zato moramo starši temu nameniti še posebno pozornost, sicer se nam otroci prehitro odtujijo in še sami ne vemo, kako hitro odrastejo.


Mogoče najdeš kaj Tukaj
Sicer mi je pa zgornji navedek še najbolj pametna rešitev.

vres.ales ::

Kaj pa youtube kids? Nisem nikoli probal, tako, da iz izkušenj težko kaj rečem

marinamill ::

obstajajo programska oprema in orodja, ki jih lahko namestite, da sami spremljate otrokove spletne aktivnosti. Osebno uporabljam mspy - ima številne funkcije, vključno z blokiranjem spletnih mest ali aplikacij.
če vaš otrok po dobrem starševskem pogovoru ne posluša vaših zahtev, mislim, da je to lahko dobra rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kloko ()

A_A ::

preveri google family.. baje omogoča kar nekaj zadev, sam pa še nisem poskusil

Mavrik ::

Načeloma bi naj to omogočal Family Link: https://families.google.com/familylink/

Za YouTube pa boš moral namestiti YouTube Kids če dela v Sloveniji.
The truth is rarely pure and never simple.

zmaugy ::

Family link nikar ne nameščajte, ker se ga iz nadzorovanega telefona ne da odstraniti niti izključiti brez izbrisa računa.
Nadalje je problem če hoče otrok, ki ima family link na svojem telefonu, do svojega gmail poštnega predala dostopati na računalniku na primer s pomočjo Thunderbirda. Ne gre.
Enako je problem, če hoče v svoj račun prijavljen otrok na računalniku dostopat do youtube - nekateri učitelji objavljajo svoja navodila za šolo na youtube.
Family link je precej hudo sranje.
Youtube kids v Sloveniji deluje.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Mavrik ::

Ja, to je cela poanta Family Linka - da otrok ne more dostopati do storitev, ki jih nisi dovolil. To ne pomeni da je "sranje", ampak da dela tisto, za kar je namenjen ;)

So pa na otroških računih (ki so sicer nekaj drugega kot Family Link) vklopljene dodatne omejitve čez večino spletnih storitev tudi.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

zmaugy ::

Mavrik je izjavil:

Ja, to je cela poanta Family Linka - da otrok ne more dostopati do storitev, ki jih nisi dovolil. To ne pomeni da je "sranje", ampak da dela tisto, za kar je namenjen ;)

Ja res super, poštni odjemalec na računalniku je huda grožnja. Seveda, edina “prava” stvar je gmail odjemalec na telefonu in na računalniku web based gmail na browserju, najboljše, da je otrok vedno prijavljen v svoj account na browserju, to vsekakor nič ne koristi gulagu, ane?
Tista na koncu pa zmaga - če hočeš odinštalirat to sranje, je treba izbrisat google račun. Treba jih je zaklenit ko so še mladi, ane Mavrik?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Lukzii ::

twom je izjavil:

Na Huawei P8 Lite telefonu bi želel svojemu devetletniku omejiti dostop do določenih vsebin na internetu in youtubeu.

Kako bi to najlažje storil?

Glede časa uporabe smo lepo dogovorjeni, skrbi me vsebina ki jo tamal spremlja. Že vnaprej se zahvaljujem za uporabne odgovore.

Lp


Sicer je plačljivo (cca 12€/leto za 5 naprav), ampak jaz uporabljam Parental control Kroha...lahko blacklistaš zadeve...jaz uporabljam izključno za nadzor uporabe (ur/dan)...app pa omogoča veliko več

ps pa ne delam reklame, ampak je kar uporabno

Mavrik ::

Ja, IMAP je izklopljen zaradi varnosti okoli avtorizacije (tako kot so vsi ostali kanali, kjer se pogosto krade račune): https://support.google.com/families/ans...

Ni pa ti treba iskati nekih glupih teorij zarot, tvoj ljubi Thunderbird bo začel delati takoj ko podprejo precej varnejši OAuth način avtentikacije.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

zmaugy ::

Mavrik je izjavil:

Ja, IMAP je izklopljen zaradi varnosti okoli avtorizacije (tako kot so vsi ostali kanali, kjer se pogosto krade račune): https://support.google.com/families/ans...

Ni pa ti treba iskati nekih glupih teorij zarot, tvoj ljubi Thunderbird bo začel delati takoj ko podprejo precej varnejši OAuth način avtentikacije.

Tudi POP3 ne dela. Kaj pa s tisto neumnostjo, da je treba izbrisati account, če hočeš odstraniti ta zmazek s telefona?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Invictus ::

Google Family Link...

Nekaj kolegov uspešno uporablja
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vres.ales ::

Mi uporabljamo family link že 3 leta in je zakon. Aplikacij, ki niso namenjene za njujino starost, jih sploh ne moreta nameščat. Zaklep telefona je odličen, da ga ne moreta uporabljati med poukom. Časovna omejitev pa tudi, da ne visita cele dneve na telefonu. Kljub vsem tem zaporam pa še vedno aplikacija omogoča, da lahko kličeta, če kateri kaj rabi. Za vsako aplikacijo, ki jo hočeta namestiti pa potrebujeta potrditev iz enega od starševskih računov. Najbolj mi je všeč, da še ne moreta uporabljati družbenih omrežij ala tiktok in podobno sranje in sploh ne rabim nič skrbeti

Argonavt ::

Family link
THE GOOD:
- je zastonj,
- dobro nadziraš oziroma limitiraš dnevni čas online,
- imaš nadzor nad instalacijo appov- odobriš,
- sleeping time nastaviš in zvečer sorry odkloplo pižama pa postelja,
- ima tudi nadzor lokacije, sem samo testiral,
- za kako minuto dodat po porabljenem času imaš možnost bonus time, čeprav tega otroci sovražijo.

The FACT:
- Težko se ga losaš s telefona, ampak 16 je za SLO meja in po 16 dobi mulc nadzor nazaj.
- Načeloma ni problematičen kot aplikacija in odziv na vse nastavitve je hipen ( ne kot pri MS).

THE BAD:
- Ima samo limit na total time preko dneva, nima pa OD DO terminov.
- Total time npr. 1,5 ure se pri najstniku pretvori v non stop checking po par minut in spet cel dan visijo gor. Nisi nič naredu.

BISTVO: FL in ostalo pomaga, sam je komaj 40% zgodbe. Ostalo je stroga disciplina, psihologija in nadzor mora imet starš, ki ne popušča preveč. IN verjem mi, če mulc pri 8-9 visi gor boš po 12 imel že hude probleme. The best je, da se fon ne kupi pred 12 sploh.

FL uporaba praksi to izgledat tako, da preko dneva Xkrat: Oči, a mi mal podaljšaš? In oči daljša time limit, dokler ni spet na 4 ure dnevno, nazaj pa pozabiš dat na default dogovorjen limit.

Skratka računaj na to, da FL "drkaš" ( sorry izrazu) petkrat dnevno, ko daljšaš krajšaš časovni limit. Za dva/tri otroke še tolk večkrat.

V glavnem pa gre mulcem kar na živce in je učinkovit za spat poslat in približno limitirat cajt. Poznam primer, ko mulc šel in underground nabavil backup fon zaradi FL na primarcu.

V glavnem dam pa 12 EUR letno za app, ki mi omogoči dnevne termine od do, oziroma računam, da bo to na naslednjem routerju na MAC adreso vezano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argonavt ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Thunderbird gmail pop3 account

Oddelek: Pomoč in nasveti
11724 (549) zmaugy
»

Android 10 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5416559 (11362) pirlo
»

Blokada otroškega Google računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
629384 (8020) vahid
»

Omejitev časa otrok na računalniku

Oddelek: Programska oprema
123206 (2849) joze67
»

Britanija namerava zagnati projekt nadzora slabih družin (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
23312929 (8789) poweroff

Več podobnih tem