» »

Blokada otroškega Google računa

Blokada otroškega Google računa

1
2
»

PeterZ ::

vahid je izjavil:


Ce je to, da se spravis kmetovati edini nacin kako se znas izogniti pobiranju podatkov, potem mogoce res vidis kot moznost samo kmetovanje.

Slabo bereš. Sem napisal, da se temu ni tako težko izognit. Ti si tisti, ki dela bav bav iz tega.

vahid je izjavil:


Vsi komentarju apologetov tukaj v zvezi z googlom se nanasajo na tocno tako razmisljanje. Drugega kot Google ne obstaja.
Otroka se uci tehnologije, ne pa vpetost v enega ponudnika storitve. S tem dobis trume ovc, ki ne znajo inovirat, zato ker je tako ali tako google ze vse naredil. In je tocen odraz danasnjega casa.

Nisem pro-google, poanta je bila drugot a tebi jo je uspelo zgrešit. Naj uganem: glava zavita v folijo, nato še v pesek? Uporabljaš izključno Qubes, ali imaš prav svoj lastni OS? taki ekstremisti imate vedno prav. Ne zavidam tvojim otrokom, ker bodo vedno živeli v strahu pred morebitno novico, da nam vesoljci berejo misli.

Eno je živet tako, da se vsega bojiš, ker je cel svet proti tebi. Drugo je pa znat slalomirat med novicami (sploh dandanes), se o stvareh sam dodatno pozanimat in se na podlagi tega odločit a se splača vložit nadaljni trud ali ne. Pamet v roke.
Ja seveda se lahko odločiš, da google ni zate, a ne tega vsiljevat vsem, ki so se odločili drugače (recimo za "manjše zlo"). Če bi rad vsiljeval, pojdi za politika ali fajmoštra.

Mercier ::

Moji imajo račune, sicer ne Guglove, moral sem jih pa potrdit s kartico. V enem primeru prejema pošto, v drugem pa nič. V obeh primerih pa fotr uporablja koledar. Da česa ne pozabi. Za vzdrževanje lastne infrastrukture nima časa, beri, že misel na to mu dvigne tlak.

vahid ::

PeterZ je izjavil:

vahid je izjavil:


Ce je to, da se spravis kmetovati edini nacin kako se znas izogniti pobiranju podatkov, potem mogoce res vidis kot moznost samo kmetovanje.

Slabo bereš. Sem napisal, da se temu ni tako težko izognit. Ti si tisti, ki dela bav bav iz tega.

vahid je izjavil:


Vsi komentarju apologetov tukaj v zvezi z googlom se nanasajo na tocno tako razmisljanje. Drugega kot Google ne obstaja.
Otroka se uci tehnologije, ne pa vpetost v enega ponudnika storitve. S tem dobis trume ovc, ki ne znajo inovirat, zato ker je tako ali tako google ze vse naredil. In je tocen odraz danasnjega casa.

Nisem pro-google, poanta je bila drugot a tebi jo je uspelo zgrešit. Naj uganem: glava zavita v folijo, nato še v pesek? Uporabljaš izključno Qubes, ali imaš prav svoj lastni OS? taki ekstremisti imate vedno prav. Ne zavidam tvojim otrokom, ker bodo vedno živeli v strahu pred morebitno novico, da nam vesoljci berejo misli.

Eno je živet tako, da se vsega bojiš, ker je cel svet proti tebi. Drugo je pa znat slalomirat med novicami (sploh dandanes), se o stvareh sam dodatno pozanimat in se na podlagi tega odločit a se splača vložit nadaljni trud ali ne. Pamet v roke.
Ja seveda se lahko odločiš, da google ni zate, a ne tega vsiljevat vsem, ki so se odločili drugače (recimo za "manjše zlo"). Če bi rad vsiljeval, pojdi za politika ali fajmoštra.


No vidis, tudi tebi rata vse zgresiti. Ce bi rad, da otrok razmisljal s svojo glavo, ga pac ne indoktriniras. Ce ga zacnes od malega navajati na vero, ne bo nikoli razmisljal izven okvira vere. Ampak recimo, da so vere iz nekega razloga (mi sicer nerazumljivega, koristne). Nahookati celotno otrokovo razmisljanje na korporacije, za katere je JASNO, da so skodljive, je pa noro.

Sicer so pa omejenci, ki obkladajo s folijami, ze dobili nekajkrat po prstih, od Snowdena z macolo, pa vedno znova pridejo po se, ker lenoba, nerazmisljanje in ugodje vedno najde izgovor, pred tem, da moras nekaj narediti. In, ce taksnih ne bi bilo, danes gmailov account ne bi bil noben problem. Tako, da morda ne bi bilo slabo, ce tisto folijo, ki jo radi natikate drugim, zarolate v eno fino debelo kroglico, in si jo zatlacite v usta (oz. si prste ovijete v njo).

Mercier ::

Oziroma, kdor izmed vas je brez računa pri tavelikih, naj prvi vrže kamen v moj prazen rack. OK, Juretu ni ravno treba.

vahid ::

Mercier je izjavil:

Oziroma, kdor izmed vas je brez računa pri tavelikih, naj prvi vrže kamen v moj prazen rack. OK, Juretu ni ravno treba.


Lahko ti ga tudi v glavo. Samo povej kje se dobiva ;) A lahko sam izberem dimenzijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

Mercier ::

Prazno glavo imam samo eno. Ni kaj za izbirat.

Gagatronix ::

Vsi ste drekaci. Evo vam skalo.

Pero_SLO ::

FOSS/FLOSS alternative multinacionalkam in zelo friendly community-ji: https://the-federation.info/

Za maile pa ProtonMail ali Tutanota,...

LP

Spajky ::

Mercier je izjavil:

...kdor izmed vas je brez računa pri tavelikih, naj prvi vrže kamen v moj prazen rack...
Že zbiram kamne ;) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

vahid ::

Se malo svezih novic: https://www.forbrukerradet.no/side/goog...

Pa tale je tudi zanimiva: https://fuckoffgoogle.de/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

vahid ::

Pa se tole: https://gizmodo.com/i-cut-google-out-of...

Ocitno se da (retoricno - se da, za salo, samo ne smes biti omejenega pogleda)

Apologeti pac rinete globlje in globlje in celo svoje otroke navajate na njihov ekosistem. Ste junkiji in ustvarjate junkije iz svojih otrok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

Invictus ::

Nekateri pač nočemo da postanejo naši otroci digitalni analfabeti...

Ampak kar po svoje, rabijo tudi hlapce za na polje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vahid ::

Invictus je izjavil:

Nekateri pač nočemo da postanejo naši otroci digitalni analfabeti...

Ampak kar po svoje, rabijo tudi hlapce za na polje...


Hcerka je znala pri 7 letih krmiliti po direktorijski strukturi v shellu, kreirati nove direktorije in razumela relativne in absolutne pathe. Zdaj razume domenski sistem in v grobem kako deluje internet, s porti vred. Do GUIja se nisva prisla (8 let) in ko bova bo razumela tudi kaj se dogaja za "explorerjem". A vasi znajo pa maile posiljat? Bravo.

Ali, da bojo razumeli tudi najbolj zabiti (si se sam klasificiral): vi jih ucite uporabo kalkulatorja (in to samo ene ali dveh firm) jaz pa matematiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj Google vsiljuje shranjevanje prijav?

Oddelek: Omrežja in internet
213378 (2585) AnotherMe
»

Skupinska tožba zoper Google zaradi nakupov v igrah, popravek Play Stora

Oddelek: Novice / Tožbe
4211501 (9645) njyngs
»

IPAD

Oddelek: Loža
235540 (4625) Zheegec
»

Gmail

Oddelek: Omrežja in internet
142206 (1811) bibip
»

Na Facebooku ogromen delež mlajših od 13 let

Oddelek: Novice / Varnost
316948 (5513) Gregor P

Več podobnih tem