» »

Kako odpraviti elektro\magnetno interferenco v zvočnikih?

Kako odpraviti elektro\magnetno interferenco v zvočnikih?

kajetan ::

Imam aktivne zvočnike in ko priklopim zvočnike na tok je v napeljavi zgleda da neka interferenca, ker sem enkrat zvočnike priklopil na neko drugo linijo in zvokov več ni bilo - zdaj pa ko sem preselil moj računalnik in opremo nimam več možnosti priklopiti na tisti tok - tako da zdaj imam vedno rahlo cviljenje v zvočnikih.

a obstaja kak vmesnik, ki bi odpravil to težavo? (da bi recimo tisto priklopil v "šteker" in potem normalno priključil aktivne zvočnike.)

hvala

Han ::

En tak "vmesnik" je UPS baterija...

2f4u ::

Hmm; ne razumem.
Ponavadi imamo v stanovanju električno omarico in notri so filtri; duši motnje - ponavadi visoke frekvence (ETI IZLAKE delajo).
Če pa nastane to zaradi tvojega napajalnika; imaš pa veliko zaščitnih adapterjev ki to tudi naredijo... filtrirajo nalepljene frekvence...
napetostna zaščita?

kajetan ::

2f4u je izjavil:

Hmm; ne razumem.
Ponavadi imamo v stanovanju električno omarico in notri so filtri; duši motnje - ponavadi visoke frekvence (ETI IZLAKE delajo).
Če pa nastane to zaradi tvojega napajalnika; imaš pa veliko zaščitnih adapterjev ki to tudi naredijo... filtrirajo nalepljene frekvence...
napetostna zaščita?


zvočniki imajo svoje napajanje - niso krivi aktivni zvočniki ampak elekrična napeljava na katero so priklopljeni - rahlo cviljenje - zelo podobno kot coal whine pri grafičnih in notebookih - šumenja niti ni - pač interferenca neka - pravim na prejšnji napeljavi niso oddajali nobenega zvoka kar je tudi prav - zato je kriva električna napeljava - torej morem nekaj vklopit gor da eliminira te zvoke. ja si bom malo te napetostne zaščite pogledal - vendar ne vem kaj bo pomagalo.

matobeli ::

"Ground loop isolator" poglej

737 ::

Cvilijo ali brnijo zvočniki sami od sebe, ali šele, ko so priključeni na računalnik? Pri slednjem je res problem ground loop. Zato se v profesionalni audio tehniki uporablja predvsem simetrične signale. Poleg dragih ločilnih audio transformatorjev je rešitev USB izolator in USB zvočna kartica. Če tista za 3 eur preveč šumi, ima Behringer UCA202 odlično razmerje p/p.

kajetan ::

737 je izjavil:

Cvilijo ali brnijo zvočniki sami od sebe, ali šele, ko so priključeni na računalnik? Pri slednjem je res problem ground loop. Zato se v profesionalni audio tehniki uporablja predvsem simetrične signale. Poleg dragih ločilnih audio transformatorjev je rešitev USB izolator in USB zvočna kartica. Če tista za 3 eur preveč šumi, ima Behringer UCA202 odlično razmerje p/p.



cvilijo ko priklopim signal ki pride iz firewire zunanje zvočne - Focusrite Saffire PRO 14 preko XLR kabla (zelo kvaliteten) ------ vendar naj tudi tukaj omenim da ni kriva zvočna - ker sem prej uporabljal enako zvočno in ni bilo problemov - krivo je verjetno napajanje ki pride v računalnik - ker računalnik napaja tudi zvočno.
zanimivo - prej sem imel drugačen primer interference - ko sem priklopil napajanje od zvočnikov na drugo električno napeljavo je bilo vse OK.

matobeli ::

Prelimaj ground pin od zvočne in od PCja, boš takoj videl če je to problem. Sam ne imel stalno tako.

SaXsIm ::

Imaš na obeh straneh XLR konektor? Je kabel zagotovo balansiran?
SaXsIm

kajetan ::

SaXsIm je izjavil:

Imaš na obeh straneh XLR konektor? Je kabel zagotovo balansiran?


imam 2 x xlr na Jack balanced... :)

737 ::

Če ni popolnoma vse simetrično, torej tudi vhodi in izhodi, ne pomaga.

Pri tebi bo treba nekaj galvansko ločiti, najceneje DAC, stalo bo od 15 dolarjev naprej. Vpiši v Ebay "usb isolator" in "usb audio card."

SaXsIm ::

Če so kabli balansirani, potem se motnja ne prišteje na kablu , ampak nekje drugje. Če je računalnik prenosni ga za test odklopi iz napajanja ter poskrbi, da ni ozemljen po kakšni drugi poti (LAN, zunanji monitor, etc...).

Najboljša rešitev bo ground lift. Kako ga boš naredil, je na tebi, lahko prelepiš ozemljitvena kontakta zvočnikov, najbolj varna rešitev pa bo audio ločilni transformator (vgrajen v DI-box recimo).
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

kajetan ::

Hvala vsem! ena zanimivost: sem "na-pol" konektal xlr-jack kable in ni več teh zvokov ampak je glasba tišja za nekje 30% - še vedno je stereo levi in desni signal (banane niso čisto noter zdaj če razumete kaj mislim) - ni šumenja, ni hum-a in cviljenja.. zanimivo. Potem morajo biti krivi kabli iz zvočne v monitore. Hm, zakaj se to zgodi?

SaXsIm ::

Katere si na pol konektal, jacke? Potem imaš slab kabel, verjetno je kje kaj slabo zlotano, ali pa jack izhodi niso balansirani.
SaXsIm

matobeli ::

Nabavi si en izolator, iz ebaya so res poceni in če se karkoli z musko daješ ga imaš vedno sabo za diagnozo oziroma kot prvo pomoč, ker je velikokrat ravno problem v "ground loop"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dac pretvornik (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9513108 (7928) Steinkauz
»

Kako rešit brnenje v zvočniku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232895 (2015) neverjetni99
»

Kako se znebiti bruma

Oddelek: Zvok in slika
131519 (1046) matobeli
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418641 (5862) settler
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497438 (5214) bullet321

Več podobnih tem