» »

Kako se znebiti bruma

Kako se znebiti bruma

gasperi ::

Živjo,
laptop priključim prek HDMI na projektor ali monitor, prek izhoda za slušalke pa na stolp. Pri tem se sliši v zvočnikih stolpa zelo močan brum. Če HDMI kabel izvlečem, brum preneha. Monitor/projektor, stolp in laptop so priklopljeni na isto 220V vtičnico.
Mi lahko kdo da prosim namig, kaj narediti, da se bruma znebim? Znam tudi kaj enostavnega zalotati. :/

Uporabnix ::

Usb DAC.

Uporabnix ::

Hrup/vibracija iz računalnika se ti preko audio kabla prenese v zvočnike. DAC to pot prekine (poleg ostalih glavnih funkcij).

b3D_950 ::

Imaš laptop priključen na polnilec/adapter?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

kurjač ::

Eni od naprav odklopi ozemljitev na vtičnici (s selotejpom oblepi jezička na vtičnici). Vem, da bo kdo skakal, da se to ne dela in ne sme pa vendar je rešitev. Do bruma prihaja zaradi različnih potencialov napetosti, ki jih pogosto ne moreš izenačit v celoti.

gasperi ::

b3D_950 je izjavil:

Imaš laptop priključen na polnilec/adapter?


Ja, ampak ni razlike, če je laptop priključen ali ne.

matobeli ::

Se dobi namenske zadeve za tvoj problem.

Googlaj "ground loop noise isolator"

sajko ::

DI box rabiš

gasperi ::

Po odklopu ozemljitve je brum res izginil. Sem pa zdaj opazil, da vtikač od stolpa sploh nima nule, verjetno je to del težave.

matobeli ::

nima_nule?

misliš, nima ozemljitve? kakšen priklop imaš? ozek vtikač ali širokega okroglega?

ali veš ali imaš v vtičnici narejeno ozemljitev ali samo ničenje?

gasperi ::

Hm, ja, pardon, narobe sem napisal - vtikač nima ozemljitve, je ploščat, dvožilen kabel.
Sem našel na stolpu vijak za ground in ga povezal z ozemljitvijo na vtičnici - vendar pri tem pride do bruma že na stolpu samem (ne da je laptop priključen gor).
Napeljava menda ima ozemljitev.

matobeli ::

Dej nabavi "ground loop noise isolator", poceni zadeva, velika verjetnost je da bo rešila tvoj problem. Kako se v slovenščini reče nimam pojma.
Recimo tole:
https://www.aliexpress.com/item/VODOOL-...

gasperi ::

OK, najlepša hvala vsem za pomoč!

matobeli ::

Dokler pa pač nimaš tega vmes pa izolitrak špila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šumenje v zvočnikih

Oddelek: Pomoč in nasveti
93986 (1658) TheBlueOne
»

Vestax VCI-400 kontroler - brum na izhodu

Oddelek: Zvok in slika
15904 (791) steev
»

Hrup iz zvočnikov -ground loop

Oddelek: Zvok in slika
6729 (569) Scorpia
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418405 (5626) settler
»

Ali se splača nakup zvočne kartice?

Oddelek: Zvok in slika
10929 (614) -ninja-91-

Več podobnih tem